Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eltűnt/Ellopott iratok ügyében hova fordulhatok? fórum

Eltűnt/Ellopott iratok ügyében hova fordulhatok? (tudásbázis kérdés)

2016. nov. 25. 20:22

Sziasztok!


Ma délután a sárvári buszon apukám otthagyta a pénztárcáját. Ha valaki megtalálná az iratokat, kérem jelezze, mert Sitkén lakik, de a lakcímkártya budapesti.

Jó lenne , ha nem kellene pótolni a sok iratot.


Köszönöm előre is:


Kriszti

2012. ápr. 4. 18:03

Képzeljétek szerencse a szerencsétlenségben, hogy telefonáltak a rendőrségről, hogy bevitték az irataim. Tiszta földesen, szétkotorva, de meglettek.

Ez azt jelenti, hogy 11h körül lopták el és 16h után már nálam volt. Pénznek sajnos csak hűlt helye. Szerencséje volt a baromnak, mert pont előtte voltam az automatánál. Megpróbálom holnap az áldozatsegítőt, bár nincsenek nagy reményeim.

14. kiriszambó (válaszként erre: 11. - 072a149c9d)
2012. ápr. 4. 15:02

az ajánlott levélhez útlevél is jó, az talán nem veszett el.

áldozatsegítés nem játszik?

13. 072a149c9d (válaszként erre: 10. - Luc22)
2012. ápr. 4. 14:04
Pech, de lakásbiztosítás nincs, de azért köszönöm.
12. 072a149c9d (válaszként erre: 8. - Kiriszambó)
2012. ápr. 4. 14:04
Köszi, utánanéztem. Holnap azt is letudom. Köszönöm a segítséget.
2012. ápr. 4. 14:03
Nos...rendőrséget letudtam. Kiderült az infopultos/recepciós kollegina kissé flegma és tájékozatlan. Szóval kaptam jegyzőkönyvet. Ez is valami. Okmányirodával várok hétfőig, hátha... viszont nem vezethetek és most hoztam fel egy ajánlott levelet, amiért be kéne mennem a postára, de ugyebár személyi nélkül nem tudom átvenni...
10. luc22
2012. ápr. 4. 14:00
Van olyan lakásbiztosítás, amelyikben benne van, h fizetik az ellopott irataid pótlását. Sztem megkérdezheted.
2012. ápr. 4. 12:47

Jól emlékszem. nem voltam máshol, 10 pec múlva visszamentem. Most pedig visszamegyek a rendőrségre.

Hát nem tudom... el vagyok keseredve. előtte vettem fel pénzt...

Köszönöm a segítséget. :-)

8. kiriszambó (válaszként erre: 6. - 072a149c9d)
2012. ápr. 4. 12:39

attól hogy otthagytad, még a tied. ha valaki elvette onnan, az lopás. feltéve, hogy jól emlékszel, és tényleg otthagytad.

ha lopás, akkor rendőrség, jegyzőkönyv. ragaszkodj hozzá.

aztán menj be a megyei igazságügyi hivatalba (pardon, most már megyei kormányhivatal igazságügyi szolgálata)

ma, szerdán 6-ig vannak.

keresd az áldozatsegítő szolgálatot.

ha be tudod nekik bizonyítani, hogy a lopás miatt krízishelyzetbe kerültél, (váratlan kiadás, rossz anyagi helyzet) adnak némi anyagi segítséget. de lehet, hogy elintézik, hogy soron kívül, vagy olcsóbban csináltathass papírokat az okmányirodába.

fontos: a jegyzőkönyvtől számítva 72 órán belül kell az áldozatsegítőkhöz menni.

2012. ápr. 4. 12:35

Így már én is jártam.

Először engem is elküldtek a rendőrségről, aztán egy ismerős rendőr szólt, hogy azonnal menjek vissza a rendőrségre és mondjam meg, hogy jegyzőkönyvet kellene felvenni, és tényleg azzal mehettem én is az okmányirodába.

2012. ápr. 4. 12:34
A rendőrségen így fogalmaztam: eltűnt!! azt mondták okmányiroda. ??
2012. ápr. 4. 12:33
Ha ellopták, akkor első körben a rendőrségre kell menned, ahol jegyzőkönyvet vesznek fel majd.
2012. ápr. 4. 12:30
Ott felveszik a jegyzőkönyvet,milyen iratok voltak a pénztárcában.Aztán azzal a papírral irány okmányokat intézni.Párom januárban járt így...
2012. ápr. 4. 12:29
Először rendőrség
2012. ápr. 4. 12:27
Ma egy állatkereskedésben a pulton hagytam a tárcámat. 10 perc után visszamentem. Sehol semmi. Rendőrségen okmányirodába küldenek, okmányirodában rendőrségi jegyzőkönyvet kérnek. HELP!!!
2012. ápr. 4. 12:26
Eltűnt/Ellpott iratok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook