Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis kérdések fórum

Ovis kérdések (beszélgetős fórum)


2012. ápr. 5. 10:00

Szia

Nem vagyon óvónő, hanem csak 2db 4 éves ovis kislány anyukája.Hogy mit csinálnék egy ilyen óvónővel nem tudom, de nem járatnám hozzá a gyerekemet, az biztos.Sztem nézz körül máshol is.Egy "igazi" óvónőnek nincs szüksége ilyen szavakra, fizikai fenyítésre, hisz ha alkalmas a pályára(ami igen ritka), akkor megtalálja a megfelelő módot, hogy hallgassanak rá a gyerekek és megfelelő fegyelmet tudjon tartani és nem utolsó sorban szeressék a gyerkőcök.Ez igen fontos....

2012. ápr. 4. 15:27

Azt hogy fogd már be a szád, a mi óvónénink is mondta, persze suttogva és nevetve.Így engem nem bosszantott fel.A gyerekeket azért nem hülyézik meg ilyenek, max rászólnak, hogy nem szabad.

A beszoktatás szerintem az a legjobb amikor első nap még te is ott vagy vele pár órát másnap csak beviszed, de nem mész messzire, utána meg otthagyod, nem muszáj napos váltásban, de nekünk ez vált be.

Hogy mivel nevelhetnek?Nálunk a büntiszék a bevált bár az "aranyosabb" óvónéni hamar kiengedi őket a büntiből!:)De mind a kettőt szeretjük.

A régi ovinkban volt olyan, hogy a gyerek nem akart aludni, ezért kirakták ágyastól a folyosóra.Nem piszkálta a többieket, csak már unták, hogy fenn van, nyitva a szeme és forgolódik.Itt ez nem fordult elő.Minden ovi más.Én az előbbi eset miatt beszéltem a dadussal, mert ő rakta ki, szóval elmondtam, hogy én beadom reggel a gyereket, hogy jó itt neki, biztonságban van és ez nekem durva.Ő mentegetőzött, hogy mással is csinálták már ezt.És kérdeztem, hogy hatott, utána aludt bármelyik gyerek is, mondta hogy nem.Akkor mi haszna?

2012. ápr. 4. 13:27
Megoldást is várok a problémára ha tényleg ez a helyzet az oviban.Ki hogy oldaná meg az óvónővel ezt a dolgot?
2012. ápr. 4. 12:56
Azért várom a további véleményeket és óvónők válaszát is!
2012. ápr. 4. 11:59
Köszönöm az eddigi válaszokat!
12. tündér74 (válaszként erre: 11. - Marta1981)
2012. ápr. 4. 11:57
Ha tényleg megtudod oldani, érdemes akkor megnézni más ovit is. Tudom nehéz dolog ez az ovikérdés, hiszen mindenki szeretné jó helyen, biztonságban tudni a gyerekét. Sok sikert kívánok!:)
2012. ápr. 4. 11:52
Nem tudom, hogy igaz-e.Anyukáktól és gyerekektől hallottam.Úgy gondoltam, hogy ősszel elmegy oviba a fiam és ha tényleg igaz az amit mondanak akkor megpróbálom átíratni a szomszéd falu ovijába.
10. tündér74 (válaszként erre: 6. - Marta1981)
2012. ápr. 4. 11:40
Nem egy normális óvónői hozzáállás. (már ha igaz persze)
9. tündér74 (válaszként erre: 1. - Marta1981)
2012. ápr. 4. 11:38

Szia!:) Én sem vagyok óvónéni:)

Mindenképp jó, ha van beszoktatási idő, az óvónők nem beszélhetnek csúnyán és nem alkalmazhatnak testi fenyítést sem, de egy normális óvoda/óvónők esetében ilyen kérdés fel sem merül. De ha sok érdekes dolgot hallottál erről az oviról, akkor a helyedben körülnéznék más ovikban is, persze ha lehetséges.

8. Tücke (válaszként erre: 6. - Marta1981)
2012. ápr. 4. 11:35
a vegyes csoport nem olyan rossz én lányom is odajárt:) sokat tanult már az elejétől kezdve. Nálunk ilyen vízzel lelocsolom a gyereket mert hisztis nem fordult elő.
2012. ápr. 4. 11:33
Ez teljesen óvónő függő h ki mit hogyan csinál az idősebbek már befásultak és sztem már unják is a dolgot a fiatalabbak lelkesek de kevesebb is a türelmük hamarabb kiborulnak ha nem tudnak fegyelmet tartani és bizony időnként kicsúszik ez az a szájukon.... a beszoktatási idő hát sztem jó ha van főleg ha a gyerek 3évig csak az anyával volt... az óvónőknek ugyan úgy meg van kötve a kezük mint a tanárnőknek tehát nem szégyenítheti meg a gyereket se tettekkel se szavakkal, nem használhat fizikai fenyítést. Max a gondolkodó sarokba rakhatja be a gyereket ha már végképp nem bír vele.
2012. ápr. 4. 11:30

Vegyes csoportba kerül a kis fiam. Két óvónő és két dadus van az óvodában.A faluban ez az egy ovi van sajnos.

Az a baj, hogy olyat is hallottam, hogy a hisztiző piciket akik frissen kezdik az ovit vízzel öntözgetik le, az én fiamnál ez a módszer csak olaj a tűzre.

5. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Marta1981)
2012. ápr. 4. 11:21
Sokat számít milyen csoportba,milyen óvónénikhez kerül.
2012. ápr. 4. 11:20

Szia! Én nem vagyok óvónő, viszont amit én tudok ezekről, beszoktatásnak nem kell lennie, de ajánlott.


A szülők háromféle beszoktatási lehetőség közül választhatnak:


* Folyamatos: az első naptól kezdve a kisgyermek egész nap az óvodában tartózkodik, szülő vagy nagyszülő nincs jelen.

* Fokozatos: a kisgyermek első nap 1-2 órát tartózkodik az óvodában, szülő vagy nagyszülő nincs jelen. A napi itt tartózkodás idejét folyamatosan növeljük 1-2 héten keresztül.

* Anyás beszoktatás: Egy hetes időtartamban történik. A szülő vagy nagyszülő a kisgyermekkel együtt ismerkedik az óvodai élettel, az anyuka aktívan bekapcsolódik az óvodai tevékenységekbe, közösen játszanak, a gondozási feladatokat együtt végzik (mosakodás, wc használat stb.). A közös játék alatt a gyermek ismerkedik csoporttársaival, és az itt dolgozó felnőttekkel. Higiéniai okok miatt az ebédnél nem tartózkodhat a szülő a csoportban.


Hogy milyen eszközökkel nevelhetnek az engem is érdekelne, tekintve hogy a fiam szeptember 1.-el kezdi az ovit.


Olyat hogy h.... nem mondhat egy gyerekre óvónő. A buta helyesebb kifejezés, feltéve ha tényleg rosszaságot csinált a gyerek. Ha az én gyerekemet h...-né le egy óvónő, nem tenné zsebre amit tőlem kapna, nem mellesleg rögtön óvodát váltanánk...

2012. ápr. 4. 11:19
Van beszoktatási idő.Csúnyát nem mondhat,de úgyis mond.Tegnap én meg ilyet hallottam óvónénitől:"Fogd be a szád!Nem érted?Fogd már be a szád!"
2012. ápr. 4. 11:17

Én nem vagyok óvónő,de az biztos hogy nem mondhat olyat egy gyereknek,fizikai fenyítéssel ,megszégyenítéssel,a csoport előtt történő megalázzással nem nevelhetnek persze..

Beszoktatási idő..gyerekfüggő,van aki teljesen más amíg ott az anyukája,beszoktatási idő nélkül meg hipp-hopp otthon érzi magát.

2012. ápr. 4. 11:14

Óvónők válaszát kérem első sorban, de más válasza is érdekel.

A kérdéseim:

Kell- e beszoktatási időnek lennie az oviban?

Milyen eszközökkel nevelhetnek az óvónők?

Óvónő mondhat olyat egy kis gyerekre, hogy h...e vagy ehhez hasonlókat?

Mindezt azért kérdem mert sok érdekes dolgot hallani az óvodáról ahova a kis fiam ősztől járni fog és szeretném tudni mit tehet meg az óvoda és mit nem. Nem szeretném ha a kis fiam minden nap utálattal menne oviba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook