Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan beszélünk el egymás mellett? fórum

Hogyan beszélünk el egymás mellett? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan beszélünk el egymás mellett?

1 2 3
68. antipink (válaszként erre: 59. - Antipink)
2013. márc. 17. 20:48
Na,saját magamnak kell válaszolnom.Én most átéltem,amit leírtam.Papucs voltam,és el is hagytak.És gyerek is van,3 éves a kincsem.Apuka becsajozott,és 14 év után elhagyott minket.Ennyit erről....
2012. dec. 10. 22:48
Elbeszélünk, tényleg nagyon elbeszélünk egymás mellett! Olykor magam is, a legbanálisabb dolgoknál, azt hiszem, a másik fél is azt hallja, amit én mondok, de mégsem. Ő egészen mást, vagy másként hallja. Pedig annyira igyekszem! Ha nem figyelünk egymásra, bizony megtörténnek velünk a rossz dolgok is! Leginkább akkor, amikor azt hittük, minden olyan rendben van. Szeretek olyan könyveket olvasni, amelyek választ adnak a miértjeimre. Meg útmutatót kínálnak a hogyanokra. Próbáljátok forgatni Peter Gray: Hódítsd vissza című könyvét, amelyről az azonos nevű oldalon még többetmegtudhatsz! [link]
66. Beautykiss (válaszként erre: 65. - 9ad42b23bf)
2012. ápr. 23. 00:02
Ez tény és az is,hogy hülye nők is:)
65. 9ad42b23bf (válaszként erre: 64. - Beautykiss)
2012. ápr. 23. 00:00

Más pasi nevében nem beszélhetek.

Vannak hülye pasik. Vannak.:)

64. Beautykiss (válaszként erre: 63. - 9ad42b23bf)
2012. ápr. 22. 23:59
Nyilván:) csak úgy értem,hogy ebben a cikkben kicsit azt éreztem,hogy teljes mértékben a nő a hibás és olyan dolgokat tüntet fel hibának és idegesítő dolgoknak ,reakciónak amiket biztos,hogy ő is csinált már..
63. 9ad42b23bf (válaszként erre: 62. - Beautykiss)
2012. ápr. 22. 23:55

Természetesen.

A pasik is emberek:)

2012. ápr. 22. 23:53
Ja amúgy én sem akartam rosszindulatú lenni csak kiváncsi lennék a másik fél miket írna hozzászólásként mert ugye ez elég egyoldalú így amúgy meg ez szerintem sem egy hatalmas nagy probléma..szerintem a pasik is éppolyan előszeretettel tudnak durcizni és besértődni és a "semmi" válasszal reagálni.
2012. ápr. 22. 23:49
Ha a tányértörés vagy ordibálás lett volna a reakció az szerintem sokkal jobban nem tetszett volna..tipikus pasi mentalitás,hogy hisztinek tudják be azt,hogy mondanak egy időt mikorra érnek haza a barátnő vacsival várja és persze nem a megbeszélt időben érkeznek úgy olvastam volt egy kábésacc időpont..de lehet én vagyok a hülye hiszen én is csak nő vagyok na de mindegy..szóval nem gáz ha közbejön valami hiszen kifogás az mindig van csak ti pasik legyetek már annyira nagyvonalúak,hogy írjatok már egy smst,hogy drágám késni fogok és sztem nem lett volna semmi baj...de tipikus eset,hogy ezt a "hisztit" egy pasi nem érti , mert nem ő várja haza a feleségét vacsorával meg miegymás..úgy gondolom nem csak a másikat kell hibáztatni hanem kicsit elgondolkodni azon,hogy miért viselkedik úgy ahogy..ez csak az én véleményem..
2012. ápr. 12. 13:00

Szerintem ha valakit szeretni AKARUNK,és ő fontos nekünk:Elég ha őszintén és szívből próbáljuk kiismerni őt,hozzá szokni az ő ügyes-bajos dolgaihoz,elfogadni hibáit,megérteni hogy különbözőek vagyunk;Békében és megértésben együtt élni jóban-rosszban és kitartani.

Ami nem tetszik benne megjegyezzük,hogy alkalmazkodni tudjunk és amikor ő hangot emel példaként tárhatjuk elé,hogy

-Igen drágám!Én megértem ha van,ami nem tetszik,de nekem is van.Együtt élünk.El kell fogadnunk egymást.

Mivel ezt látja tőled/tőlünk ez példaként szolgálhat neki és ha ebből is vita van?! hát elfogadjuk azt is hogy őt ez rosszul érinti...Alkalmazkodni kell újra,hisz ő nem egy a többi emberből,hanem egy különleges valaki.Nekünk fontos hogy mi szerethessük őt.Nem ő kérte,hát miért kéne fizetnie vagy valaki másnak látszania/máshogy beszélnie.Pont azért szeretjük mert ilyen.Ha nem szeretjük ilyennek,nem is szeretjük igazán.A sok megértés és a kitartás/a magunkból árasztott szeretet idővel meghozza gyümölcsét,mert megnyugszik az a valakink,meg tud bennünk bízni-tud bennünk hinni hogy mi ártani neki a legkevésbé sem akarunk.

És a házi áldás szövegét másolnám most be ide hittől függetlenül érdemes az első 3 sorát elolvasni

Hol hit ott szeretet

Hol szeretet ott béke

Hol béke ott áldás

Hol áldás ott Isten

Hol Isten

Ott szükség nincsen

Sokszor még ennek tudatában és reményében is bosszantó a másik,de akit szeretünk,azért érdemes harcolni még magunkkal is,mert ha ő máshogy reagál,mint elvárnánk az maximum idegesítő,de ha erre az a válasz tőled/tőlünk hogy "nekem meg ez így nem tetszik" az bizony bántó...

Kulcsszavak:Elfogadás,megértés,szeretet,béke és türelem(a toleranciában) másképp nem lesz Rózsa

2012. ápr. 9. 14:25
Szerintem az érti meg a nőt igazán,aki volt már hasonló helyzetben,és neki is rosszúl esett,hogy ő vacsorálva várja haza a pasit,az meg fel sem hivja,hogy mi van.Ez ROSSZÚL ESHETETT neki!Ez nem egy hóbort,vagy birtoklási vágy,csak felültetés.És ha ez rendszerré válik,vagy egy papucs lesz a csajból,akivel meg lehet ezt tenni,vagy othagyja a francba az ilyen palit....csak ne legyen késő.mondjuk,mikor már gyerek van,az cumi!
2012. ápr. 9. 11:02
A hölgy nem bízik meg az élettársában, a párjában, a szerelmében, a férfiben... A párjának a barátja értesíti a hölgyet, hogy beszélgettek egy pohár bor mellett????? A barátság fenntartása is fontos. A férfit miért akarja birtokolni a nő párja TELES MÉRTÉKBEN??? Ez a hölgy fél még véletlenül sem tiszteli a párját...... Egyáltalán minek vannak még együtt??? Ha féltékenységi jelenetet rendezett, attól nem fogja közelebb érezni magát a párjához.....
57. j357
2012. ápr. 8. 16:13

A semmi a legtöbb esetben azt takarja hogy engesztelj ki, kérjél bocsánatot, amit ciki kimondani...vagy találd ki mi a bajom, nem feltétlen a kommunikáció hiánya.

de jó a cikk, tetszett:)És klassz munkaheyen dolgozhatsz:)

56. BettyBoop Again (válaszként erre: 53. - 3cde375c32)
2012. ápr. 5. 09:53

Ezt én egy példának tekintettem a kommunikáció hiányáról, meg az egymás melletti elbeszélésről. :) És jóóól tovább gondoltam, szokás szerint.


Nem tudom elképzelni, hogy egyetlen félórából tényleg ekkora durca tud lenni, valószínűleg már több napja várta a csaj, hogy vele foglalkozzon, aztán amikor megtudta, hogy még pénteken este sem, akkor már rohadtul csalódott lehetett.

55. Nanaki
2012. ápr. 5. 09:08
Bocs, nem rosszindulatú akartam lenni, csak ez felvetődött bennem.
54. Nanaki
2012. ápr. 5. 09:05

Nagyon jó a cikk. Gratuláklok. Jó a stílus, könnyed, humoros.

Nagyon tipikus eset, ebben az életkorban. Ezt a "hattyú halálát", ahogy az előttem szólók már leírták, mind megéljük ifjú korunkban. Vérmérséklettől is függ, hogy meddig. A cikkíró korrekt volt, jelezte, hogy kb. mikor ér haza.


Most kibújik belőlem a kisördög:- Miért is beszélt a hölgy a baráttal? Miért is "árulta be a barát? Ki hívta a másikat? A hölgy ellenőrizni? A barát kakit kavarni?

53. 3cde375c32 (válaszként erre: 51. - BettyBoop Again)
2012. ápr. 5. 08:44

Ebben teljesen igazad van.

Érzésem szerint ez a cikk viszont nem szólt iylen mélységű problémákról,csak egyszerűen arról,hogy a férfi késett fél órát,és abból lett 1 egész hétvégés durci.

persze lehet,hogy a nőnek más baja is volt..csak azt ugye nem tudjuk,mert a ffi ,aki írta,sem tudja..És ha nem tudja,hát mit tud csinálni??élvezi az egész hétvégés durcit ..

2012. ápr. 5. 06:44

Én nekem nagyon tetszett ez a cikk.

És szerény meglátásom szerint ő pontosan tudta, hogy téged (mint általában mindenkit) ezzel a viselkedéssel lehet kiüldözni a világból.

Minek tányért törni, ha csendben is el lehet intézni? :DDD

51. BettyBoop Again (válaszként erre: 42. - 3cde375c32)
2012. ápr. 5. 05:37
Igen, de nem azt "ciki" kimondani, hogy bajom van, de nem veled, meg hogy most fáradt vagyok.... Hanem azt, ha igenis veled van bajom. Főleg a negatív érzelmekről, csalódottságról olyan nehezen beszél az ember. Pedig csak egyszer kéne elkezdeni, rögtön kiderülne, mennyivel egyszerűbb.
50. Totyka
2012. ápr. 5. 03:17
Szuper a cikk, és méghozzá egy férfi írta. le a kalappal. Nő létemre, én is szoktam futni felesleges köröket.. Na de nem ilyeneket.
2012. ápr. 5. 00:45
Igaz a mondás, ha "Egy nőnek rossz a hangulata a mienk is az lesz." Ne vedd fel! Elmúlik.
2012. ápr. 4. 22:18
Ezt a cikket egyszerűen imádtam! A téma remek és nagyon olyan stílusban íródott, amit nagyon szeretek! Gratula!
2012. ápr. 4. 22:17
Húúú, ez egy piszkosul jól megírt kis cikk. A minap pont erről beszélgettünk a férjemmel, hogy miért csinálja ezt oly sok nő. Hogy futják a felesleges köröket. Biztos fogyóznak.:P Mennyivel egyszerűbb lenne odaállni, és egyből, a hattyú halálát mellőzve, higgadtan, vagy kevésbé higgadtan :P, de megbeszélni a dolgot.
2012. ápr. 4. 22:13

Egy használható szótár :)


[link]

45. beatav
2012. ápr. 4. 20:09

:) 7-nél elöbb ne várj = 7-re hazaérsz.

Nálunk a "semmire" mindig tudjuk mindketten a választ!Ezt már nem kell fejtegetni...

44. 3cde375c32 (válaszként erre: 43. - Syria)
2012. ápr. 4. 18:51

szerintem van,aki az elmélettel sem ért egyet,mert jobban szeret játszmázni,meg titokzatoskodni,és azt hívja szenvedélynek..Én hamar megtanultam,és működtettem is,amit leírtam,mert nem szeretem a felesleges vitákat,a hisztit,a feszültséget meg a haragszomrádot.Volt-van az életben anélkül is elég,hogy gerjesztenénk.Bár lehet,hogy azok szeretik az iylen cirkuszokat,akiknek 'túl nyugis' az életük.

Én örülni szeretek

43. syria (válaszként erre: 42. - 3cde375c32)
2012. ápr. 4. 18:16

Egyetértek, én is így gondolom.


Csak annyit fűznék hozzá: elméletben milyen jól tudjuk, ám a gyakorlatban...

2012. ápr. 4. 18:03

Nagyon jó megírt kis cikk volt..

és egyben tipikus példája annak,hogy hogyan lehet a bolhából elefántot csinálni-

én is csináltam,korahuszonévesen,hogy figyeljenek rám,és hízelegve kiengeszteljenek.aztán leszoktam róla,mert láttam,hogy az iylen trükközés kiidegeli a másikat,és összezavarja.Sokkal nagyobb kaka lehet belőle,mint ami műbalhét az ember eredetileg elképzel.

Sokkal jobban működnek a kapcsolatok,ha nem azt mondjuk,hogy semmi,hanem: bocs,most fáradt vagyok,majd később.Bocs,máshol jár az eszem.vagy: bajom van,de nem veled,és most nem beszélnék róla.Sok idegeskedéstől megkímélhetnénk ezzel magunkat és a párunkat.

Fél órás késésen meg nem kell fennakadni

41. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Hedon01)
2012. ápr. 4. 16:21
Nagyon jól írsz, tetszik a stílusod, és a bele csempészett humor. :) És milyen igazad van... :)
2012. ápr. 4. 16:08

Ez aannyira tipikus..:D de mi már csak nevetünk magunkon egy-egy ilyen után :)

Az előttem válaszolóknak igazat adok, mert én is szeretném ha minél több időt együtt tölthetnénk, szerintem ez érthető, nekem barátom sokkal sokkal fontosabb mint a barátnők meg ismerősök.

2012. ápr. 4. 15:28
Szerintem senki nem hal bele egy sms-be.Talán azért várta a párja,mert szereti,és ezt nem szabad kihasználni.Ha nem tenne semmit,bizonyára ez többször előfordúlna,és ki tudja,hány titokban átsírt éjszaka lenne a vége.Ez oda-vissza így van,csak a férfiak többsége biztosan szóvá teszi,míg a nők inkább magukba folytják,vagy durcáznak,hogy a pasi magától jöjjön rá.Talán azért,mert ezekből a jelekből szűrik ki,mennyire is fontosak a párjuknak.Én sem vagyok a mondva csinált dolgok híve,az olyan kiábrándító...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook