Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már valakinek altatásos szájsebészeti ciszta eltávolítása? fórum

Volt már valakinek altatásos szájsebészeti ciszta eltávolítása? (tudásbázis kérdés)


19. eperlevél (válaszként erre: 8. - Tejespite)
2012. ápr. 17. 07:33
Az én műtétem előtt pár nappal volt egy másik, ami a beavatkozást tekintve ugyan az volt, csak nekem egy hemangióma volt, a nőnek pedig ciszta, de ugyan azokat a tüneteket okozta gyakorlatilag mindkettőnknek. Érintett volt mindkettőnknél az ideg és ezért csak altatás jöhetett szóba. Neki nem sérült az ideg, nekem pedig ki is vették..
18. eperlevél (válaszként erre: 9. - Virag32)
2012. ápr. 17. 07:31
Nem mindig dönthetsz az altatásról...Én nem dönthettem, mert az ideghez nagyon közel volt az elváltozás, cisztánál is lehet így. Ekkor az idegsérülés veszélye miatt szóba sem jön az érzéstelenítéses műtét...(Ráadásul nálam a csont is érintett volt és nagyon nem szerettem volna ébren lenni amikor szétbontották belülről a számat, alsó ígyem, állkapcsom...Az megint más kérdés,h. nekem végül az ideg is ráment...):)
2012. ápr. 4. 09:01
Nekem is véső-kalapács volt minden alkalommal, és 1x megkérdeztem, mi van ha mellé üt és a torkomban köt ki a véső? Olyan doki volt, akivel lehetett beszélni. Mondta mosolyogva, h elvileg lehetséges, de kb annyi az esélye, mintha én sétálnék haza és mikor megyek át a zöld lámpánál az úttesten, a villamosnak piros ugyan, de mégis tovább jön és elüt véletlenül.
16. Ardilla (válaszként erre: 15. - Virag32)
2012. ápr. 3. 23:19

OK, te győztél. Neked biztos granulómád volt.


Nekem meg csak cisztám, ezért bátorkodtam reagálni a kérdésre.


Először gyökérkezelték az érintett fogakat. Aztán jött a műtét: úgyszint csontablakkal kezdődik, a gyökércsúcs resectio után kifejtették a cisztát (véső-kalapács kimaradt), a végén valami fehér szivacsos izével pótolták a kivágott csontot és visszavarrták a fogínyt. Ezt ott helyben szabta ki a szájsebész.


De rendesen elérzéstelenítettek, pedig SZTK-ban történt, úgy 25 éve.

Pár nap múlva kontroll és varratszedés, a csontlyuk évek alatt húzódott össze, vagy ki tudja. Én ott sokkal vékonyabbnak érzem, de többé nem volt vele probléma.


Ha a kérdezőnek tényleg cisztája van, akkor nem kell parázni, nem fog fájni, ill. szólni kell hogy adjanak még egy kis szert. Ha az orvos elaltatja, akkor kimarad az élmény, viszont egy ugyanilyen kérdésre már lesz legalább egy valaki,aki tud is válaszolni. :-D

15. virag32 (válaszként erre: 14. - Ardilla)
2012. ápr. 3. 22:30

Én magánorvosnál voltam, nem kevés pénzért. A lehető legügyesebb volt, mégsem lenne a földön annyi összeg, amennyiért újra bevállalnám a műtétet altatás nélkül.

Az enyém az a fajta eljárás volt, amikor csontablakot nyitnak a gyökérnél, majd véső-kalapács, és hadd szóljon.

2012. ápr. 3. 21:59

Ez biztosan így van, ha gyulladt, akkor fáj, satöbbi.

De a kérdező cisztát mondott, talán mert az orvosa szerint az van neki. Nyilván azért kérdezte, hogy mire számítson. Magánklinikán, a félősebbjét még egy cisztáért is elaltatják. Sőt...

A jelek szerint a válaszadókat viszont sztk-ban szadizták. :-)

2012. ápr. 3. 21:56
Nekem gyökércsúcs-resectio volt.
12. Remoni
2012. ápr. 3. 21:07

Tegyünk különbséget a ciszta és a granulóma között. A ciszta egy folyadékkal teli hólyag, a granulóma pedig egy szövetszaporulat, ami nagyon gyakran gyulladt is, gennyel teli és sipoly keletkezik rajta, egy idő után pedig magától ürül. Mindkettó a fog gyökerén fordulhat elő.

Ciszta eltávolítás nagyon egyszerű fájdalomcsillapítás mellett semmilyen kellemetlenséget nem okoz.

A granulóma ha gyulladt, akkor azt lehet szurkálni ultracain-nal, de semmit sem fog érni.

Akinek nagyon fájt, annak granulómája van, akinek nem, annak cisztája.

Ha a kérdezőnek cisztája van, és nem gyulladt granulómája, akkor max annak az elhelyezkedése lehet az altatás indoka, vagy a beteg fokozott érzékenysége. Gyanítom inkább granulómája van.

2012. ápr. 3. 20:18

Nekem is felső frontfogaknál volt germesdorfi cseresznye méretű (ezt a szájsebész mondta :-) ) ciszta, és majdnem elájultam, annyira féltem.


Ultrakain adott (de lehet, hogy nem jól emlékszem), az biztos, hogy durva erős volt, akár a szememet is kivehette volna, mert tényleg semmit nem éreztem.


Szerintem ez egy másfél órás beavatkozás volt elejétől a végéig. Utána határozottan malac fejem lett, ki is kellett magamat iratni betegállományba, hogy más ne lássa a felpüffedt ábrázatomat.


Ha a beavatozás fáj, beszéld meg az orvossal, hogy jelzed neki és adjon még fájdalomcsillapítót. Ne hagyd magad! És neki is jobb egy nyugodt pácienst kezelni, mint egy ficánkolósat.


Ja, és jó ha valaki elkísér. Mondjuk én egyedül is haza tudtam volna menni utána, így is buszoztunk, de jobb volt, hogy ment mellettem valaki. Igaz, nem sokat beszélgettünk. :-)

10. Csillagpor0622 (válaszként erre: 5. - Katus3)
2012. ápr. 3. 19:47

Hú,nem tudom mi volt,de iszonyat volt. Gyulladás is volt nálam,lehet azért nem hatott,de nem tudom...

Viszont akkor lehet,hogy nekem nem is sima ciszta volt,sőt...most jut eszembe,hogy góc volt :S

Elnézést,nem akartam riogatni a fórum indítót.....gyorsabb volt a kezem,mint az eszem :D

2012. ápr. 3. 19:34

Szia!

Nekem eddig négy ilyen műtétem volt, elöl, a felső metszőfogaim feletti gyökérben.

A legádázabb, legkegyetlenebb sorozat-és csecsemőgyilkosnak nem kívánom azt az iszonyatos szenvedést, amit mind a négyszer átéltem. Néha még mindig eszembe jut, és beleborzongok. Ha lett volna pénzem akkoriban rá, egymillió százalék,hogy mind a négyszer altatásban kérem, életem legiszonyatosabb élménye volt mindegyik. És nekem még csak gyulladásban sem volt az arcom, és hatott az érzéstelenítő. Ennek ellenére még most is azt mondom,hogy ha választanom kellene,hogy mégegy ilyen műtét vagy inkább műfogsor alul-felül, akkor gondolkodás nélkül az utóbbi.

8. Tejespite (válaszként erre: 7. - Eperlevél)
2012. ápr. 3. 19:28
Ebben igazad van! Nem mindegy a hely. Nekem mindig ugyanott volt, elöl felül.
2012. ápr. 3. 19:16

Szia!


Hol a ciszta? Ez nem mindegy akkor, mikor az altatás szempontjából döntenek...Lehet kényes helyen van, nem?

Nekem Február végén egy jóindulatú érdaganatot távolítottak el altatásban, de nekem az idegi és a csont érintettség miatt kellett az altatás, de végül elég komoly műtét lett.

2012. ápr. 3. 18:54
Nekem többször volt. Először nagyon fel volt dagadva az arcom és be volt gyulladva az egész. 45 percig dolgoztak rajta (3 egymás mellett lévő fogamon volt) akkor röntgen és még 30 perc. Injekciót nem kaptam, mert annyira be volt gyulladva, h nem hatott volna. Egyébként kórházban, szájsebészeten csinálták. Az orromba tettek vmi érzéstelenítóvel átitatott vattát. Később még 4 vagy 5 alkalommal került rá sor. Azokkal már nem volt ilyen kellemetlen élményem, injekció, rendberaktak és kész. Utána kellett jegelni otthon. Mielőtt beültem a székbe én is azt mondtam, inkább altassanak el. A doki meggyőzött, h felesleges, és teljesen igaza volt. Ma már olyan szerek vannak, h biztos nem lesz gond és nem fog fájni a beavatkozás. Én azt vettem észre, h erős huzat után jött elő, vagy ha nagy erővel haraptam vele. Az utolsó beavatkozáskor azt mondta a doki h nem elég fizikailag kitakarítani, kémiailag is ki kell, és vmi szerrel még lekezelte mikor kitisztította. Azóta nem jött elő. Kértem vmelyik műtét után h inkább húzza ki a fogam, ne jöjjön többet elő, de azt mondta, nem tehet róla a fog. Mások is hasonlót meséltek. Sőt olyan is volt, h nyaraláskor jött elő, felmentem a klinikára, és addigra kifakadt magától. Tudom, utólag könnyű mondani, de ne félj! És szerintem se kérj altatást!
5. katus3 (válaszként erre: 4. - Csillagpor0622)
2012. ápr. 3. 18:24
Nekem is csak pár perc volt,és szerintem akkor neked nem jól érzéstelenítettek. Kétszer csinálták,más orvos mindkét alkalommal,és nem fájt.
2012. ápr. 3. 18:20

Nekem altatás nélkül volt,de borzalmas volt....nagyon fájt. Több volt,mint pár perc és semmit nem ért az érzéstelenítő. Legalább is én úgy éreztem.

Reméljük neked nem fog ennyire fájni.

2012. ápr. 3. 18:13
Sziasztok! Nekem is helyi érzésteleítéssel csinálták. Ezért kár az altatás,pedig én is nagyon féltem.
2012. ápr. 3. 18:09
ilyet végeznek altatásban? nekem helyi érzéstelenítéssel csinálták, néhány percig tartott az egész 1X1 cm-es volt
2012. ápr. 3. 17:58
Volt már valakinek altatásos szájsebészeti ciszta eltávolítása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook