Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Idézetek Müller Pétertől :) fórum

Idézetek Müller Pétertől :) (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
2013. márc. 4. 23:15
"Egyre inkább az az érzésem, hogy az életünk egyetlen mondat, csak nem tudjuk kimondani, hogy mi az... A nagy találkozások, a lélek közeli pillanatok mindig azok voltak, amikor valakit megszerettem. Az igazi csoda a barátság, a valódi, emberközeli kapcsolat, amikor egyszer csak repül velünk az idő, és az az érzésünk, hogy mi már valahol találkoztunk. Néha egy pillanat többet ér, mint egy egész esztendő."
2013. márc. 4. 23:13

"Kellene az életemben egy ember, legalább egyetlen ember, akinél nem kényszerülök önvédelemre. Akinek lelkem titkos kódját ki merem adni. Akit beengedek magamba: ez vagyok, minden jóval, rosszal, nemes és szennyes gondolattal együtt. És ez az egyetlen ember az, akit valóban szeretek. Ha igaz az, hogy a szeretetben a kettő egy lesz, és egymásba ölelkezik, akkor ott nem lehetnek magántitkok, hozzáférhetetlen sebek, és főleg levegőtlen, gennyes sebek nem lehetnek, mert nem tudnak egymással összeforrni. Összeforrni csak a tisztaság tud, ezt még a sebészek is tudják, mert még a testünk is így működik. Senki sem tökéletes! És elvárhatatlan, hogy az legyen, mert az ember nem az."


/Müller Péter/

2013. márc. 1. 05:32
Ha hinnél, tudnád, a Nap nem csak lenyugszik, de másnap újra fölkel.
2013. febr. 27. 22:16

"Azt képzeljük, hogy a lét határozza meg a

tudatot."


/Müller Péter/

2013. febr. 27. 18:27
Szabad csak az lehet, aki szeret. A szeretet pedig odaadás és elfogadás egyszerre.
308. **sue**
2013. febr. 27. 15:05
"Csak aki magában bízik, bízhat másokban is. S a másokban való hit alapja a rendíthetetlen önbizalom. A két hit: egy. Ha bármelyik hitet elveszti az ember, olyan lesz, mint a félszárnyú madár. Nem tud repülni."
2013. febr. 26. 05:41
Az ember hiába tud valamit, ha képtelen változtatni rajta.
2013. febr. 25. 18:41

"A jószándék nem mentség. A naivitás súlyos vétek. Egyetlen példaképem sem volt naiv. Ennek oka, hogy igyekeztek tisztán látni. Saját démonaikat - ahogyan Jézus is tette - fölismerték, és leszámoltak velük. Így aztán a másokban lévő démonokat is pontosan ismerték: ha harcra került a sor, nem érte őket meglepetés; pontosan tudták, kikkel állnak szemben."


/Müller Péter/

305. **sue**
2013. febr. 21. 15:32
"Én szeretek szerelmes lenni. Szeretek megrészegedni tőled. Szeretek "hülye" lenni, de ez nem boldogság. Egy életművész a szerelmet nem a boldogságáért keresi, hanem a misztérium miatt. A részegség és a repülés miatt. Tudja jól, hogy ez mivel jár: könnyel, hiánnyal, fájdalommal, kéjjel, örömmel, szédülettel és kétségbeeséssel."
304. **sue**
2013. febr. 21. 15:29
"Minden nő szeret a másik karjába omlani. Ez mindig így volt, s így is marad, de manapság vigyázni kell, mert nem biztos, hogy a másik elkap. S ha elkap, nem biztos, hogy meg is tud tartani."
2013. febr. 21. 05:46
A szerelmes ember centruma nem önmagában, hanem mindig a másikban van: tőle függ, miatta hoz áldozatot - miatta boldog és boldogtalan. S ha ez a másik nem teljesíti be álmait, a vonzalom gyűlöletbe csap át, s a szerelmes nemcsak önmagát, de szeretőjét is elpusztíthatja.
2013. febr. 19. 05:30
A jó irodalom nemcsak az égbe röpít, de ugyanakkor földhöz is csap.
2013. febr. 18. 23:24

"A keresztények azt mondják: megtérés. A hinduk: szamadhi. A buddhisták: szatori. Az arabok: fana.

Van, aki azt mondja: ÉN-fölismerés. C. G. Jung úgy hívja: tudatosítás. A drámaíró úgy nevezi: katarzis. De bármelyik fogalmat használod is, a helyzet teljesen reménytelen, mert a huszadik században az aktus, amelyet ezek a szavak jelölnek, eltűnt. A kígyó ma önkörében forog, s felemelésére még csak kísérlet sem történik.

A mai ember nem katarzisban, hanem folyamatos krízisben él. Mi is szenvedünk, talán még többet is, mint más korok emberei - csak terméketlenül."


/Müller Péter/

2013. febr. 18. 05:48
Az ember mindent csak valakiért csinál... valakinek játszik, valakiért törekszik... önmagunkért, úgy látszik, nem érdemes!... Színház!
2013. febr. 15. 06:06
A szerelem egyetemes, itt csak lélek áll lélek előtt.
2013. febr. 11. 05:40
Egy róka úgy mentette meg a kölykeit a haláltól, hogy amikor közeledtek a vadászok, kirohant a fészkéből, át a nyílt mezőn, s miközben magára csalta a figyelmüket, és szitává lőtték őt - a kölykei elfutottak. Így működik az "állati szeretet".
2013. febr. 10. 23:12

"Az emberek saját "hitük" áldozatai."


/Müller Péter/

2013. febr. 10. 10:14
Minden találkozás csak kísérlet a szeretetre.
2013. febr. 9. 11:14
"Az én terhem könnyű, s az én igám édes". (...) Ez minden szeretet alapja.
2013. febr. 7. 05:51
Elsősorban azonban mindannyian Emberek vagyunk. Csak aztán lehetünk férfi és női emberek.
2013. febr. 6. 06:20
Vezérlő csillag nélkül nem lehet jól élni, de meghalni sem.
2013. febr. 5. 19:07

Amikor a hétköznapokban élsz, nem gondolsz a múlandóságra. Olyan természetes az egész. Tegnap, ma, holnap, holnapután - tipeg az idő előre, közönyösen, magától értetődően. Így is mondjuk: szürke hétköznapok. A ma, a holnap és a tegnap is az volt. Így élsz. Eszedbe sem jut, hogy ünnepben létezel.


Néha unatkozol, néha izgulsz, gyakran türelmetlenül lesed az órádat, várod, hogy múljon az idő. Így, ilyen siváran pereg le a por életed homokóráján. Percek, órák, napok, néha hónapok kincseit szórod szerteszét, nem is veszed észre, milyen csodában élsz.


Azt hiszed, a jókedvhez kell még valami plusz. Valami ráadás, valami ajándék, valami kis beteljesedés, vagy váratlan öröm, de ha például egy hosszú sebészeti kezelés után először kilépsz a kórház kapuján, hirtelen megörülsz a friss levegőnek, a zsúfolt villamosoknak, a szürke aszfaltnak, a közönyös járókelőknek. Úgy érzed, visszafogadott az Élet! Csodában jársz.

2013. febr. 5. 19:01

Ha a férfi elvesz téged szerelemből, számíts rá, hogy a kezdeti lángolás előbb-utóbb átalakul. Nem leszel elérhetetlen, és ő sem lesz az számodra. Nem lehetünk szerelmesek egymásba mindennap - egy ágyban. Társak, barátok, férjek, feleségek, apák, anyák és szövetségesek, akár egy életen át is lehetünk, de szerelmesek nem.


A szerelem nem "földi" állapot. Ha szeretlek, együtt akarok lenni veled, és minél gyakrabban együtt vagyunk, annál jobban hiányzol. Vagy ami még gyakoribb: egyre kevésbé szeretlek. Minek vágyódjak rád, ha mindig ott vagy?

2013. febr. 2. 11:03

"Ne várd senkitől, hogy "boldoggá tegyen".

Amíg lelked állapota másoktól függ, lehetnek ugyan jó perceid is néha,

de maga az a tény, hogy függő helyzetben vagy, örökös remegést is jelent:

"Jaj, mi lesz, ha elhagy?" ,"Ha megharagszik rám?" "Mi lesz?!"

Légy önmagad mestere.

Tanulj meg dolgozni örömmel a lelkeden

- és tanuld meg minden körülmények között szeretni önmagadat.

Tapasztalni fogod, hogy egy barátságos embernek sok barátja van.

S egy erőshöz sokan akarnak tartozni,

és egy vidám, jó humorú ember társaságát keresik."

2013. jan. 31. 19:39

Összetartozik-e két ember?

Ezt az összetartozást nem az dönti el, hogy miféle veszedelmes drámákat élnek át,

nem is a templomi örök hűség Isten előtt -

hanem az, hogy minden viszály ellenére a fejlettebb, érzékenyebb lélek

felemeli-e boldogtalan, elvadult társát,

avagy az húzza le őt a saját poklának színvonalára.

Ha az utóbbi: azonnal válni kell.

Ha az előbbi: maradni, s vállalni minden keserves áldozatot.

Minden út "erkölcsös", amelyik fölfelé vezet.

S "erkölcstelen", ha a mélységbe visz.

2013. jan. 31. 19:33

Felnőtt akkor leszel, ha a hibákat önmagadban keresed.

Ha sorsodért nem a körülményeidet okolod, hanem önmagadat.

Felnőtt akkor leszel, ha életedért - és mások életéért is - a felelősséget magadra veszed.

Ha nem ítélkezel senki felett, még önmagad felett sem, mert nem vagy még alkalmas rá.

Nem látsz tisztán - és ezt tudod.

Felnőtt akkor leszel, ha a háborút a saját önző, vak és hazug éned ellen viseled.

Felnőtt akkor leszel, ha tudod, hogy a Nap benned süt,

és ha kívül sötétség van, te is hibás vagy, mert nem világítasz.

Egy felnőtt ember, ha meghallja ezt a szót, hogy "vétek",

tudja, hogy nem másokról, hanem róla van szó.

Mindent önmagában keres.

S ott is találja meg.

2013. jan. 31. 19:28

Tapasztaltad már, hogy türelmes csak akkor lehetsz, ha tudod, hogy valami ÉRTELME van?

Értelmetlenül kibírni valamit, az nem türelem, hanem elviselés.

Az összeszorított fogsor nem türelem.

A szeretet türelme - a valódi türelem

- a másik ember világnézetével, hitével, jellemével és puszta lényével szemben tanúsított

mélységes megértés.

Felismerése annak, hogy az élet sokszínűségének van valami magasabb értelme.

Jó, hogy a másik másmilyen!

Még akkor is, ha néha irritál.

Hiszen két egyforma levél sincs.

Aki ezt nem látja, s nem ámul el ezen, annak a lelke úgy működik, mint a szecskavágó:

beledarál mindent a maga rögeszméjébe.

2013. jan. 31. 19:24

Megtapasztaltam, hogy ha magammal rossz viszonyban voltam,

senki szeretete, de még a szerelme sem ért el hozzám.

Nem esett jól. Nem is tudtam viszonozni.

És hiába szerettem másokat, ha magukkal diszharmóniában voltak,

az én "adásom" nem jutott el hozzájuk, nem voltak ráhangolva.

Ma azonban mindent fordítva látunk.

Majd ha ő jön - gondolod -, akkor én is jövök.

Ha kapok, majd én is adok.

Ez nem így van.

Csak amit belül megteremtettél, az jöhet létre kívül.

2013. jan. 31. 19:20

Valamennyien bele vagyunk bonyolódva önmagunkba.

Magunk szőjük, fonjuk és hurkoljuk a gubancokat,

miközben azt hisszük, hogy kívülről, mások tekerik ránk.

Ebben a "gubancos" állapotban teljesen ki van zárva,

hogy bárki is helyesen ítélje meg önmagát,

vagy életének bármiféle eseményét.

Nincs rálátása.

Nem látja az összefüggéseket.

Becsapja önmagát s azt hiszi, hogy igaza van.

Méghozzá vakon, konokul hiszi.

284. 9f98008a3b (válaszként erre: 283. - 342402de6d)
2013. jan. 31. 12:39
De! ♥
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook