Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fiam utálja az ovit fórum

Fiam utálja az ovit (beszélgetős fórum)


29. sour (válaszként erre: 24. - E16fe97baf)
2012. ápr. 3. 23:02

Én egyet értek Veled.. Nagyon kell az ovi és jó dolog. Problémák vannak és lesznek is. Az óvónők nagyon sokat segítenek, és minden elismerésem az övéké..nem könnyű a dolguk, de csak szívvel lehet ezt a szakmát csinálni. Aki ezt a pályát választotta, valószínűleg szereti gyerekeket.

Kivételek mindig vannak azonban...

28. Jk (válaszként erre: 17. - Sour)
2012. ápr. 3. 13:32

most olvasom, hogy nem komoly problémák vannak otthon. veszekedés tényleg minden normális kapcsolatban van és szerintem nem kell mindentől óvni a gyereket, nem baj ha néha hallja az összezördüléseket, de hallja a szeretetett is.

szóval akkor inkább az oviban lehet baj és akkor egyetértek egy korábbi hozzázóloval, hogy az ő önbizalmát erősíts.


Kitartás! rendbe jön majd...

27. Jk (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. ápr. 3. 13:28

nem feltétlenül hárit otthonra, de sajnos összkapcsolódhat. Nem védeni akarom az ovodát, érdemes utánajárni utánakérdezni, hogy mi történhetett ott. De az is lehet, hogy az otthoni dolgok miatt jobban ragaszkodna hozzád. Fél, hogyha elmegy oviba egyszercsak nem mentek érte. Biztosítanod kell őt szeretedről és arról hogy soha nem hagyod el. Tudom most azt mondod hogy dehát ezt megkapja.... lehet hogy most sokkal nagyobb biztonságérzetre van szüksége mint eddig.

Ez simán lehet, hogy kivált egy oviundort a gyerekből.

26. gkreka (válaszként erre: 20. - Agnik1)
2012. ápr. 3. 12:20
Ne gondolkodj így! A kisfiad át fogja venni a szorongásodat és úgy nagyon nehéz lesz a beszoktatás.
25. Lencsy (válaszként erre: 17. - Sour)
2012. ápr. 3. 12:19
csak mint feltételezés írtam, nyilván nem ismerem a fiad viselkedését ! Azt írtad otthon probléma van ...én sem gondoltam ölésre, de azért a tányér csörgést nem nevezném problémának :)
2012. ápr. 3. 11:52
nem szabad így neki indulni..az ovi az egy jó hely, az óvoda kell... másodlagos szocializáció színtere...ha hivatalos akarok lenni a "kortárscsoportba kerüléssel a személyiség kibontakozásában egyre inkább a társak, a nevelők befolyásoló hatása érvényesül, a család szerepe módosul, fokozatosan csökken, de nem szűnik meg"...ebbe minden benne van...az óvónők pedig a legjobb segítők, csak együtt kell működni velük, csak ők tudnak segíteni ha gond van...hihetetlen módszereket és varázslatokat tudnak művelni, tudatosan, és a gyerekekért, a gyerekekkel és nagyon nagyon nehéz dolguk van...minden tiszteletem az övék!
23. Kata óvónéni (válaszként erre: 20. - Agnik1)
2012. ápr. 3. 11:39
Köszönjük...
22. e16fe97baf (válaszként erre: 21. - Sour)
2012. ápr. 3. 11:29
minden rendben lesz! :)
21. sour (válaszként erre: 18. - E16fe97baf)
2012. ápr. 3. 11:28
Nagyon-nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél minden szavaddal, nagyon kedves vagy! Mindent megteszek érte, mert nekem ő a legfontosabb...
20. Agnik1
2012. ápr. 3. 11:25
Ez de szörnyű:( Mi most kezdjük majd az ovit, de görcsben van a gyomrom. Balázs sem egy verekedős, agresszív kisfiú. Huncut, és csendes, annyira félek, hogy bántani fogják:( Manapság az óvónők sem olyanok mint régebben:(
2012. ápr. 3. 11:21

Egyetértek az előttem szólókkal.

Jó,hogy utána akarsz járni a dolgoknak,mi miért történt.DE a kiváltó okot kellene először megkeresni.Hogy miért alakultak így a dolgok.Az óvodától és az óvónőtől sem lehet elvárni azt,hogy ami esetleg otthol probléma,azt ők mindig el tudják simítani a gyermek lelkében.

Mond el őszintén,mit mondott a gyermeked a történtekről,a megszégyenítés nem vezet jóra...

És próbáld meg az ottholi nevelést is egy szintre hozni a pároddal.Ha ő kiabál,akkor te megadsz neki minden szeretetet??Természetesen ,hogy meg!De nem tudod ellensúlyozni a másfajta apai nevelést.Ezeket a gyermek megérzi,és így-vagy úgy ,de a lelkében nyomot hagynak,feszültséget okoznak.

18. e16fe97baf (válaszként erre: 13. - Sour)
2012. ápr. 3. 11:17

Most fokozottan erősítsd őt...legyen tisztában azzal hogy ő miben jó, mik azok készségek, jártasságok, képességek amikben ő nagyon ügyes, mik a rendkívüli tulajdonságai (jó a humorérzéke, kedves, vidám, szófogadó, szépen fogalmaz, pontosan illeszti a kockákat, és sokféleképpen, okos dolgokat mond, ügyesen rajzol, már egyedül és gyorsan öltözik, bármi lehet)most tudatosan dicsérd picit többet és konkrétan....ha ezt erősíted, bárki bármit mondhat neki,bármivel csúfolhatják nem fogja érdekelni (minden gyereket csúfolnak valamiért, ettől nem tudod megvédeni csak így).

Fontos hogy érezze, biztosan tudja, hogy (amit írtál is) hogy melletted/mellettetek semmi rossz nem érheti és hogy ő mindennél fontosabb neked/nektek... nagyon szeretitek őt...ez az otthoni feszültségtől picit megóvja...

17. sour (válaszként erre: 15. - Lencsy)
2012. ápr. 3. 11:15
Valószínűleg összetett dolog. Az én fiamra nem kell rászólni, hisz épp ellenkezőleg, csendes és szót fogad. Nem agresszív. Itthon meg nem öljük egymást, mindenhol van tányércsörgés, ez butaság. A véleményt azért köszönöm.
16. sour (válaszként erre: 14. - Gkreka)
2012. ápr. 3. 11:10
Kaptam olvasni valót is ezzel kapcsolatban, köszönöm a hozzászólásodat, mindenképp a gyermekemet nézem és megteszek mindent, h jól érezze magát és újra szeressen oviba járni.
15. Lencsy (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. ápr. 3. 11:00
Szerintem egy összetett dologról van szó . Otthon gond van , ezt a gyerek látja és legfőképp érzi . Túl kicsi még ahhoz , hogy felfogja mi történik körülötte , de ettől még átérzi . Jön az ovi ..ahol nem tud felszabadulni , mert a gyerekek piszkálják az óvónéni meg beszól .. Hogy miért piszkálja a többi gyerek ? Nos ..lehet ,hogy azért ,mert az otthoni helyzet miatt feszült esetleg néha agresszív is ..ami nem írható a kicsi rovására , mert természetes ,hogy valahogy levezeti a feszültségét . A dolgot mind két helyen egyszerre kéne megpróbálni rendbe tenni , de otthon mindenképp ...a gyerek miatt , az ő érdekeit nézve !
14. gkreka (válaszként erre: 13. - Sour)
2012. ápr. 3. 10:58

Nem csak akkor éri rossz a fiadat, ha fizikális bántalom éri. Hihetetlen érzékeny szenzoraik vannak a kicsiknek. Minden apró jelből pontosan leszűrik, hogyha probléma van. Próbálj beszélni erről a pároddal, és közösen javítsatok az otthoni hangulaton, különben nem fog javulni a helyzet.


Persze ettől még az óvoda pedagógus is lehet másban hibás, nem az ő felelősségét akarom kicsinyíteni.


Gyerekpszichológushoz mindenképp vidd el a kicsit! És a hellinger családállítást is tudom javasolni.

13. sour (válaszként erre: 12. - Gkreka)
2012. ápr. 3. 10:50
Ami miatt feszült lehet, h az apja indulatos, felemeli a hangját. De nem engedem, h bármi rossz is érje az én kis tündér fiam.
12. gkreka (válaszként erre: 10. - Sour)
2012. ápr. 3. 10:34
Otthon mi miatt feszült a helyzet? Nem lehet, hogy amiatt (is) emészti magát? Ha bizonytalanságot, elfojtott feszültséget tapasztalnak a kisgyerekek, akkor nagyon ragaszkodóvá válnak, nehogy a maradék biztos pontot is elveszítsék.
11. trapiti (válaszként erre: 7. - Sour)
2012. ápr. 3. 10:34

Hát ezért nem lehet a családi viszonyokat okolni!

A bepisilés egyébként nagyon jól mutatja, hol a gond!!!!

Sajnos nem hiszek benne, hogy az ilyen "pedagógus" jobb belátásra bírható...

10. sour (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2012. ápr. 3. 10:22
Ő amúgy is érzékeny kis lélek :)
9. gkreka (válaszként erre: 7. - Sour)
2012. ápr. 3. 10:20
Ráadásul az olyan gyerekek sokkal érzékenyebbek, akiknél otthon sincs minden rendben.
2012. ápr. 3. 10:18
Esetleg az ovodapszichológussal beszélgess először Te aztán a gyerek is... Hátha kiderül, hogy mi a gond...
7. sour (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. ápr. 3. 10:18
Hidd el, mindent bevetek, és nagyon türelmes vagyok. Nem bántom, nem szidom inkább kedves vagyok vele, mindezek ellenére, hisz megértem a kisfiam, vmi baj van ott bent. És nem az itthoni miatt, azt érzem és tudom. Elmesélek egy történetet. Ültek a kicsik az asztalnál, ebédeltek. A kisfiam nem túl jó evő, azt eszi ami a "foga alá" való. Inkább azt. És az óvónéni mondhatott vmit, és a többi gyerek kinevette a fiam. Akkor ő elkezdett sírni és bepisilt. Mikor mentem érte délután, akkor annyit mondott az óvónéni, h bepisilt evés közben. :O Kérdezem, mi történt?? Azt mondta, nem tudja. Jaaa, persze, mert ő nem mesélte el nekem mi volt!! Hanem csak sokkal később tudtam meg, mikor a kisfiam pár nap múlva magától elmsélte. És más szülök is panaszkodtak, h nem szeret a gyerekük menni oviba. :(
2012. ápr. 3. 10:13
Azért abban is van valami, amit az óvónéni mond. Legalábbis a saját tapasztalatom szerint. A kisebbik fiam szinte kezelhetetlenné vált az oviban is, amikor nálunk családi "viszályok" voltak. Nem akart óvodába járni, velem akart otthon maradni stb. Azóta elváltam, jobban mondva folyamatban van, de már rég külön élünk, és a kicsi körül is rendeződtek a dolgok. Nem váltottunk ovit, "csak" annyi változott, hogy egy sokkal kiegyensúlyozottabb életet biztosítottam neki.
5. sour (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. ápr. 3. 10:08
Köszi, én is ezt gondolom. Akkor itthonról menne inkább. De itthon szeret lenni. Ma megyek beszélgetésre, hát nem fog úgysem semmi kiderülni sztem.
4. trapiti (válaszként erre: 1. - Sour)
2012. ápr. 3. 10:06

Szia!

Ha az oviba nem akar menni, akkor az okot az oviban kell keresni. Persze nehezítheti egy gyerek helyzetét ha zűrök vannak otthon, de akiknél igazán nagy a balhé a családban azok általában szeretik az ovit, mert legalább nyugalomban vannak addig is.

Amikor nekünk volt ovis gondunk, akkor is megpróbálták a családra hárítani az okot, annak ellenére hogy harmonikus a családi életünk. Egy darabig szenvedtünk, beszéltünk óvónővel, óvodavezetővel, ovipszichológussal többször is, semmi eredménye nem volt. A végén óvodát váltottunk - épp egy éve - és a problémák megszűntek, gyakorlatilag egyik napról a másikra.

2012. ápr. 3. 10:06

A kisgyermek magatartása, viselkedése tükörzi az otthoni helyzetet, melyet ösztönösen közvetít. Nem ő a hibás, hogy nem érzi jól magát...

És ahogy írtad, itthon sem mindig rózsás a helyzet...

Mivel minden nap kényszernek érzi az óvodát, minden nap ezt éli meg és kivetíti. Több ötlettel, hangulatteremtéssel, dícsérettel,játékossággal volna jó elindulni.

2012. ápr. 3. 10:03
Ott már gondok vannak, ha nem szeret a kicsi oviba menni. És nem nálatok, különben örülne, ha elmehetne otthonról. Nem beszéltél az igazgatóval erről? Próbáld meg kideríteni, hogy mi történik ott, ha ennyire tiltakozik az ovi ellen. Én nem hagynám annyiban a dolgot.
1. sour
2012. ápr. 3. 09:55

Sziasztok.

Történt egy olyan, h a kisfiam utál, az oviba menni. Ez köbö december óta van így. Napi szinten húzni kell, h jöjjön és azt mondja, utál oviba menni. Mesélt pár dolgot, h pl: kinevették a gyerekek és mondott vmit az óvónéni.És hasonlókat mesélt. Aztán kis ideig volt, amikor nagy nehezen felöltözött reggel. De szinte mindennap huzavona van az indulással.Azt mondja, utál oviba menni. Említettem az óvónéninek, de tudja is, h itthon sem mindig rózsás a helyzet. Azt állítja, h emiatt lehet ilyen a gyerek. Ti mit gondoltok erről?? A családra akarja hárítani, h nem szeret oviba menni a gyerek?!:O

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook