Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt ruha mára már divat lett? fórum

Használt ruha mára már divat lett? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2012. ápr. 6. 10:23

Az én kedvencem, az otthon volt, vidéken a piacon. Ha néha pont úgy megyek haza látogatóba, hogy a szombat reggel beleesik, mindig kimegyünk a piacra valami "kincsért" :D

De itt Debrecenben is van már pár helyem :)

2012. ápr. 5. 20:12

Én a lányommal járok, kb. havonta.

Jó buli:)

2012. ápr. 5. 18:54
Teljesen igaz, bár, ha a vállfás is olyan, hogy tényleg nagyon sok van, az is lehet jó, sőt, hamarabb megy a válogatás.Én úgy szeretem, ha van elég időm, ha nincs, inkább későbbre halasztom.Ha a kisfiamnak kell, előtte megnézem, miből kell neki, pl póló, kinti nadrág, és célirányosan azt keresem, mert mellettünk nem messze elég nagy a turi és el lehetne boltolni napokat.Ilyenkor ha még van egy kis időm, magamnak is nézek 1-2 dolgot. De van,hogy nekem kéne pár új cucc, és azért megyek, de közben meg a kicsinek találok valamit.Volt hogy vittem a gyereket is, egyszer kétszer nagy örömmel válogatott, 2-szer akkora mezeket hozott, hogy vegyem meg, és volt, hogy csak bujkált a vállfatartó között :)De az az igazi, amikor egyedül vagy barátnővel megy az ember.A férfiaknak nincs türelme válogatni, próbálni meg még úgysem, oda pedig vissza nem viheted, hogy kicsi.A páromnak nem is szoktam így venni semmit.Pedig ha tudná milyen jó móka!És feszültséglevezetésnek is nagyon tudom ajánlani!:)
64. Mazsinka (válaszként erre: 62. - Turkkati)
2012. ápr. 5. 16:35
Milyen igaz...:)
63. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 62. - Turkkati)
2012. ápr. 5. 16:11
eddigi legjobb fogalmazás :D
62. turkkati (válaszként erre: 56. - Anna0129)
2012. ápr. 5. 15:42

Az a legjobb, a "szemétben" aranyat találni.


A vállfás már nem olyan izgalmas:)

2012. ápr. 5. 14:12
Én is nagyon szeretek használt ruhák között turkálni, de csak ha időm van rá, nem kapkodva, célirányosan. Egész jó darabokat lehet kifogni.
2012. ápr. 5. 14:09
Mondjuk én csak akkor megyek turkálóba ha szükségem is van valamire, csak azért nem mert éppen elsétálok egy előtt. Így küszöbölöm ki ezt a problémát :)
59. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 57. - 474687f420)
2012. ápr. 5. 11:34
Igen, a hátránya az lehet h az ember átesik a ló túloldalára, és már olyan ruhákat is megvesz amire egyáltalán nincs szüksége... Meg kell találni az arany középutat :)
58. globus (válaszként erre: 46. - 06718ca650)
2012. ápr. 5. 11:31

Minden beteg nem kaphat vadiúj ágyat, ezt be kell látni :)

De egy új ruha igénye nem teljesíthetetlen, akár turiból is.

2012. ápr. 5. 11:28
Carrey vagyok, 29 éves és imádok turkálni.Van akinél ez már szenvedély, persze nem minden nap és minden pénzemen, hanem ésszel, de utána meg közben olyan boldog vagyok :)))
56. Anna0129 (válaszként erre: 54. - B4c1ab2cbf)
2012. ápr. 4. 16:01
Én is azt szeretem benne a túrást :D
55. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 53. - 474687f420)
2012. ápr. 4. 07:23
gyerekeseknek nagy előny az biztos (nekem még nincs ), de ha lesz biztos oda fogok járni :)
54. b4c1ab2cbf (válaszként erre: 52. - 06718ca650)
2012. ápr. 4. 07:15
"ásni" kell, ez jóóóó :) én meg felváltva, hol ások, hol lapozok :)
2012. ápr. 3. 18:47

Épp ma olvastam egy nemrég megjelent könyvből egy részletet, miszerint a legnagyobb luxusszállodákba viszik fel a p-ket és nincs olyan szőnyeg, ami nem volt lehányva, a képekre feldobálva a gumi, az ágyat rendszerint összevizelik, stb. Akkor?Szóval ha durva sok pénzt kifizetünk egy luxusszállodáért, akkor is feküdt már más az ágyba ahová este lefekszünk.

Én örömmel járok turikba.Főleg így, hogy 5 éves kisfiam eszi a ruhát, mert vagy kinövi 2 hónap alatt, vagy kiszakad, van hogy 1 nap után.És valljuk be, melegítőnadrágra kicsit gáz lenne foltot tenni.Nagyon jó kis rucikat lehet találni, és én az újat is kimosom, mielőtt felveszem, akkor nem mindegy?Igaz én fehérneműt, cipőt még nem vettem.Van olyan durván gazdag ismerősöm, aki fújjolt, aztán elment egyszer és rákapott, igaz egy darabig viszont utána már nem szólt meg.Mondjuk nem izgat, nem szégyellem, és nem azért járok, mert nem tehetném meg, hogy újat vegyek.De valahogy öröm, amikor 5-10 ezerért bevásárolsz egy szezonra!Ha újat veszel akkor ezért a pénzért kapsz 2 db-ot ami lehet 2 mosás után tönkre is megy.Ott viszont olyat vásárolok, ami bírja a mosást :)

2012. ápr. 3. 18:43
én egyébként nem csak vállfás turikba megyek, mér amikor nagy néha eljutok, hanem amiben "ásni" kell. azt is szeretem. .)
51. 06718ca650 (válaszként erre: 48. - 2a69f78972)
2012. ápr. 3. 18:41
így van. :)
2012. ápr. 3. 13:51
Örülök hogy többen szeretitek :) Most lehet h én működök fordítva, de ha valaki megdícséri a ruhám, én sokkal nagyobb örömmel (dicsekedve) mondom azt h "ugye? csak párszáz ft-ba került" mint azt mondjam hogy 20ezerbe. (Mondjuk nekem sose volt ilyen drága ruhám, volt amikor megtehettem volna,de sajnáltam rá a pénzt, vannak sokkal fontosabb dolgok amire költeni lehet, meg természetesen inkább félrerakom, gyűjtögetem a mai világba ez nem mellékes.
2012. ápr. 3. 13:24

Nem divat, hanem sajnos ez fér bele. Meg egyedi, nem látok egy nap még 3 másik csajt ugyanabban.

Őszintén szólva már a kínai is piszok drága, a "rendes" butikokról meg ne beszéljek. 15.000 egy trikó...

Én szeretek ott vásárolni, némelyik tényleg aranybánya.

A kislányom miatt is szuper, ő még pici, 2-3 havonta nő egy méretet, de ez nem probléma, mert 1-2X elmegyünk turiba és lesz egy komplett ruhatára.

48. 2a69f78972 (válaszként erre: 46. - 06718ca650)
2012. ápr. 2. 21:46

Morbid, nem morbid, vannak helyek és helyzetek, amiket nem tudunk egész életünkben folyton elkerülni.

Jobb ha nem gondolunk rá és befekszünk abba az ágyba.:(

Akkor lakást is csak építtethetünk, mert a régi lakásokban születtek és haltak meg emberek, generáció számra.

Ezekbe belegondolva a kimosott használt ruha a legkisebb probléma.

2012. ápr. 2. 20:15
Nálunk sorra zárnak be a boltok sajnos. :S
46. 06718ca650 (válaszként erre: 41. - 2a69f78972)
2012. ápr. 2. 20:11
a kórházakban egyes osztályokon minden ágyban és ágyneműben halt már meg valaki. :) tudom morbid.
2012. ápr. 2. 15:46
Szerintem nem "divat" lett a használt ruha, csak az embereknek sokkal jobban be kell osztani a pénzüket, és ott spórolnak ahol tudnak, és ezen rengeteget lehet. Inkább a divat az lett, hogy stílusosan, egyedien öltözködjük, és mivel ezt vagy nagyon drága üzletből, vag turiból lehet megoldani, hát sokunknál marad a turi. Én egyébként úgy vagyok vele, hogy ha sokkal több pénzem lenne mint amennyi van, akkor is turiban vásárolnék, mert a pénzt annyi más dologra is el lehet költeni...
44. 2a69f78972 (válaszként erre: 43. - Korteforma)
2012. ápr. 2. 15:26
Hát pont ezt mondom én is!:)
43. korteforma (válaszként erre: 41. - 2a69f78972)
2012. ápr. 2. 15:25
Honnan tudod, hogy üzletben ki próbált fel előtted? UGyanúgy felvehette valaki tetvesen vagy büdösen.
2012. ápr. 2. 15:24

Én szeretem :))


Jó cuccokat lehet kifogni, nekem szinte mindenem onnan van.

Jóval olcsóbb, mint boltban és sokkal jobb minőségű,mint a kínai cuccok.


Csomó márkás cucc van


Na és nem tucat ruhák :)))

41. 2a69f78972 (válaszként erre: 23. - Csgybzs)
2012. ápr. 2. 15:11

Én értem, hogy mit akarsz ezzel mondani.

Nem is akarok veled vitatkozni, mert ez egy érzés, amit Te érzel és tiszteletben tartom.


De pont a ruhák azok, amikről SOHA nem tudhatod, hogy - bár esetleg újaknak véled - ki hordta előtted.

Lehet, hogy az újonnan vásárolt ruhádat már előtted felpróbálta három leprás :)

Vagy valaki "ügyesen" nem vágta le a címkét, lebonyolított benne egy ki tudja milyen programot és visszavitte a boltba.


De ezzel az erővel nem mehetnél kórházba sem, mert hátha abban az ágyban vagy ágyneműben már meghalt valaki. Ez pedig a kórházak esetében nagyon valószínű.


De a szállodákról már ne is beszéljek, hogy ott ahova lefekszel, mi minden történhetett.


A járműveken nem foghatod meg a kapaszkodót, mert esetleg gombás, nem ülhetsz le, mert lehet, hogy odapisiltek, vagy tetves.


Nem ehetsz meg egy szelet kenyeret, mert hátha akkor közölték a pékkel az anyja halálhírét, amikor dagasztotta.


Az étteremben az abroszt lehet, hogy lehányták...stb., stb., hogy ne is folytassam.


A turiban vett cuccot kimosod, (jelzem én az újat is rögtön kimosom) és már semmi köze senkihez, rajtad kívül.

40. f8813a2f38 (válaszként erre: 39. - Anna0129)
2012. ápr. 2. 15:11
Én néha az orvosommal együtt túrok, pedig neki van pénze újra. :)
2012. ápr. 2. 15:01

Én szerintem nem csak az jár turkálóba akinek nincs pénze új ruhákat venni.

Én például azért járok, hogy tele legyen a gardrób szobám :D Na jó nem, ez vicc volt.

De én szeretek változatosan öltözködni, szeretem ha minden cipőm mellé van egy ugyan olyan színű táskám, vagy kabátom, vagy fordítva. És egy egész kollekciót megveszek egy ruha árán. És nem holmi kinyúlt göncöket, hanem újakat amin talán még a cimke is rajta van. A nagyvárosi vállfás turkálók mind biztosítják is ezt.

2012. ápr. 2. 14:05

Szerintem, akinek "szüksége van rá", hogy heti-havi rendszerességgel ruhákat vásároljon, annak talán fontos, hogy minél olcsóbban minél több ruhát vegyen.


Én akkor veszek valamit, ha szükségem van rá, a turiban lutri, hogy mit talál az ember...és nem is érek rá ott keresgélni.


Ez a turizás valakinek szórakozás és örömet okoz, hogy találnak valamit, amire legtöbbször nincs is szükségük :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook