Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet tökéletesen szálkás (izmos) testet kidolgozni? fórum

Hogyan lehet tökéletesen szálkás (izmos) testet kidolgozni? (beszélgetős fórum)


1 2
42. Nimrod
2012. ápr. 7. 17:25

Easy shaperrel és a vele együtt kapható hasizom géppel egész rendesen szálkásra lehet dolgozni a testet. Most olcsón hozzá juthattok:

[link]

Valamint gumipadló a parketta védéséhez:

[link]

2012. ápr. 6. 09:19
Na ezért szerkesztgettem táblává, hogy utána meg összehúzza..:)
40. AlBundy (válaszként erre: 36. - Csirivirir)
2012. ápr. 6. 09:18

Szia neten halásztam neked, növekvő sorrendbe raktam. Este szénhidrátban szegény kaja domináljon, gyümölcsöt inkább reggel vagy nap közben egyél, akkor meg mehet szinte bármilyen. A borsóról gyanús volt, hogy sok benne, de a répa nem tűnik vésznek.


Nyersanyagok Szénhidrát (g) Energia (Kcal)

Retek (fekete) 1 10

Uborka 2 10

Cikória 2 15

Kínai kel 2 15

Retek (piros) 2 15

Spárga 2 15

Paraj 2 20

Brokkoli 2 25

Sóska 2 25

Rebarbara 3 15

Zöldpaprika 3 20

Mangold 3 25

Paradicsom 4 20

Csicsóka 4 30

Karfiol 4 30

Kelkáposzta 4 35

Padlizsán 5 25

Cukkíni 5 30

Zeller 5 30

Cékla 6 30

Pauszon 6 30

Petrezselyemgyökér 6 30

Tök 6 30

Káposzta (fejes, vörös) 6 35

Póréhagyma 6 35

Bimbós kel 6 50

Karalábé 7 40

Zöldbab 7 40

Sárgarépa 8 35

Vöröshagyma 8 40

Articsóka 10 50

Petrezselyemzöld 10 60

Zöldborsó 14 90

Sütőtök 16 75

Torma 16 75

Burgonya 20 90

Kukorica (főzni való) 24 125

Fokhagyma 26 135

Sárgaborsó 53 330

Lencse 53 335

Szárazbab 54 15

Kukorica (pattogatni való) 62 405

39. kattint (válaszként erre: 31. - AlBundy)
2012. ápr. 6. 04:51
megpróbálom valahogy....!
38. Csirivirir (válaszként erre: 37. - F8813a2f38)
2012. ápr. 5. 23:58
Én is imádom.
37. f8813a2f38 (válaszként erre: 36. - Csirivirir)
2012. ápr. 5. 22:30
Én mindig brokkolit és karfiolt eszek, szerintem az bátran mehet! :)
36. Csirivirir (válaszként erre: 30. - Kattint)
2012. ápr. 5. 22:04

Eből én is annyit tudok kivitelezni, hogy alkalmanként eszem csirkemellet, halat többet tudok, ahhoz olcsón jutok.


Az már gáz, hogy iktassam ki a répát, borsót.


Én eddig pároltan ezeket ettem hal mellé. Mivel pótoljam akkor? A brokkolit, karfiolt még nagyon szeretem.


Valakia, aki jártas ebben, leírná melyek azok a gyümölgyök, zöldségek, amiket nem kell kerülni? Amit mondjuk nyugodtan fogyaszthatok este is.

35. Csirivirir (válaszként erre: 28. - Criscito)
2012. ápr. 5. 22:01
Sok? Egyáltalán nem, nagyon jól esett olvasni a soraidat, mert sokat segít.
34. AlBundy (válaszként erre: 32. - Criscito)
2012. ápr. 5. 10:24
Igen...:)
33. AlBundy (válaszként erre: 29. - AlBundy)
2012. ápr. 5. 10:23

60% kaja, 20% edzés, 30% edzés! Ez természetesen így néz ki:

60% kaja, 20% edzés, 30% pihenés!

32. Criscito (válaszként erre: 29. - AlBundy)
2012. ápr. 5. 10:22

:)

Ezt én valahogy így olvastam:


Kaja(60%)+Pihenés(30%)+Edzés(20%)=110% , ugye nem gondoltad, hogy 100% elég lesz ?! :)

31. AlBundy (válaszként erre: 30. - Kattint)
2012. ápr. 5. 10:22
Hát pedig ha nem is teljesen kizárni, de csökkenteni kellene a vörös húsok és növelni a fehér húsok arányát. Nem csak fogyás okán, hanem egyészségügyileg is jobb..
30. kattint (válaszként erre: 28. - Criscito)
2012. ápr. 5. 10:14

ezt a bejegyzést beteszem a kedvencek közé, és lájkolom!! eddig azt hittem, ha sokat edzek,futok akkor bármit ehetek (húsevő vagyok, nem édességfanatikus) de látom, figyelnem kell...bár még nem értem el a kívánt méreteim se, talán éppen ezért....

a poron pont a héten gondolkodtam, legalább nem ennék össze-vissza mindenféle vicik vacak kolbászokat:) a halat nem szeretem, a csirkemell/pulyka drága, marha kéthetente van, és sajnos ténlyeg röfög a hűtő...:)

29. AlBundy (válaszként erre: 28. - Criscito)
2012. ápr. 5. 10:01

Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a húsnál nem a hús súlya számít hanem a fehérjetartalma. Mondjuk 400 gramm csirkemell az kb 100 gram fehérje. Ennek kb 1,5xese (testsúlyfüggő) kell és gondolom nem akartok minden nap 4 szelet csirkemellet enni, ekkor jöhet a fehérjepor.

Az edzéses dologhoz is még valami, egy valamit amúgy kihagytál. Valahol olvastam egy jót:

60% kaja, 20% edzés, 30% edzés! Ja hogy nem jön ki? Ne gondold, hog 100% elég lesz..:D

2012. ápr. 5. 07:53

Nem kell egész nap az edzőteremben ülni, nem attól fogsz jól kinézni, hogy egy héten 5x, 6x lemész a konditerembe.

A kis súllyal szálkásítani lehet, nagy súllyal meg csak a tömeg nő elv egy baromság. Ezt így szakirodalomban soha de soha nem fogod leírva megtalálni. Ezt idióta emberkék terjesztik a teremben egymás között, ennyiről van szó csupán.


Szálkás, viszonylag zsírmentes tested csak nagyon kemény edzéssel, és az étkezés betartásával lehet. Upsz bocsánat. Rossz a sorrend. Az étkezést kellett volna először írnom, ugyanis az sokkal de sokkal fontosabb, mint az edzés. Ha százalékokban kéne kifejeznem, akkor 70% a kaja, és csak 30% az edzés.


Kezdésnek szerintem dobj ki mindent a kukába ami cukrot, meg lisztet tartalmaz. Ezekre egy darabig nem lesz szükséged, ilyeneket nem igazán ehetsz. Amiket ehetsz: Szinte mindenféle vékony hús ( legtöbb hal, csirkemell, pulyka, marha stb ) kb. napi 400gr-ot meg kéne enned belőlük, de vehetsz egy fehérjeport is és akkor abból megeszel 2 adagot, és mellé eszel 200gr húst MINDEN NAP. Fontos a sok zöldség, ezekből szinte minden mehet minden mennyiségben, viszont a répa, kukorica, borsó nem ajánlott. Szénhidrátforrások elsősorban a krumpli, rizs, durumtészta. Folyadékbevitel napi 3-4l. A kaját napi 5, de még inkább 6 adagra kell elosztani, utolsó étkezés lefekvés előtt 2 órával legyen. Tehát ha éjfélkor fekszel, akkor fél 10, vagy 10-kor még simán lehet kajálni mondjuk egy kevés túrót fehérjével, vagy csirkemellet brokkolival. Az is egy tévhit a fogyókúrázók körében, hogy 6 után már nem lehet enni. Ez egy baromság.


Edzés:

Súlyzós edzés heti 3x

Bicikli, gyors séta/séta emelkedőn heti 3-4x

( idővel ezeket lehet emelni, a súlyzósat viszont felesleges )


De még rengeteg dolog van amire figyelned kéne :D Sok? Lehet! Viszont rengeteg ember követi ezt a fajta életmódot sikerrel! Írd a googleba, hogy testépítés, vagy bodybuilder és ki fog dobni egy halom magyar oldalt, ahol részletesebben le van írva, hogy mit hogyan. Azokat tanulmányozd, és utána meg hajrá!

2012. ápr. 4. 22:39

Ezért is mondom, hogy nem olyat akarok. Nekem se időm, se pénzem arra, hogy egész nap az edzőteremben üljek.


Csak feszes ,szép karcsú combokat akarok stb. Feszes , szép popsit.

2012. ápr. 3. 11:32
Ilyen testhez rengeteg idő, mozgás, edzés és pénz kell a megfelelő táplálkozáshoz. Dolgozó ember szerintem kb soha nem tudja ezt megvalósítani. Formában tartani azért lehet.
25. Csirivirir (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2012. ápr. 2. 22:21

Ismerős probléma. Én is így voltam a munkahelyemen, nem igazán hagyhattam el a helyem, csak 5 óránként, így gáz volt pár falaton elvegetálni.


Ami egészséges és laktat, tudom javasolni:

Főtt csirke husi, főtt tojás, hozzá egy kis párolt zöldség. Így már töpményebb és laktat a tojás miatt.


Nem tudom melyik Béres videóra tornázol, de nekem megvan az Új kihívás, nagyon jó. Én amikor csináltam, 1 hét után anya megjegyezte, hogy te fogytál...


Sajna a költözésben elkallódott, azóta sem láttam sehol, megvenném újra.

2012. ápr. 2. 21:26
Próbálj ki egy másik ízt/fajtát tej helyett vízzel v fordítva, elég jó íze van, nincs hozzászokási idő ha nem esik jól más nem ok. Ha nagyon kifárad az ember van hogy közvetlen edzés után semmi nem esik jól (pl nagy futás után) lehet az volt a gond.
23. Noncsi18 (válaszként erre: 21. - AlBundy)
2012. ápr. 2. 21:04
Tudom, hogy nem lehetetlen, csak kitartasom egyenlo a nullaval :D En most annak is orulok, hogy viszonylag rendszeresen elkezdtem tornazni... Nekem nincs is gondom a hizassal :) 1 kilo nem jott ram mar egy eve. Vagy is mikor kijottunk es elkezdtem ezt a munkat akkor par kiloval tobb voltam, az lement es nem tartom ezt a sulyt. Nekem nincs bajom a sulyommal csak noiesebb, szexisebb szeretnek lenni. Amugy sokszor eszek sokat :) Altalaban megeszem a kollath reggelit 7 fele, a 10es szunetbe mar megiszok egy kakaot, hogy kibirjam ebedig :D Akkor ebedre mindig tele eszem magam, ez van fel12kor, hazaerek fel5 korul, ilyenkor mar iszonyat ehes vagyok, szoval eszek valamit, utana megfozok es abbol is eszek. Szoval kb negyszer eszek egy nap. Nem tudok kis adagokat enni :) A lenyeg, hogy barmennyit ehetek nem hizok, csak tudom, hogy az evesre is odakene figyelni ha feszes szeretnek lenni. Egyebkent minden edzes utan ittam egy idoben feherjeturmixot, de mindig hanyingerem volt tole. Lehet csak kellett volna egy kis ido mire hozzaszokik a szervezet... vagy nem tudom mi volt a baj :)
22. Noncsi18 (válaszként erre: 20. - F8813a2f38)
2012. ápr. 2. 20:57
Az a baj, hogy a munkahelyen adnak kajat, ami egyebkent is pocsek. Csak a salata ami mindig ott van, egyebkent csirke husit se mindig tudnek hozza enni plane nem rizst :S Arra meg nem vagyok kepes, hogy fozzek egy adagot bentre is es mikor hazajovok akkor baratom miatt megegyet. Ezert irtam, hogy szamomra most nemigazan megoldhato az eves betartasa, mert nem vagyok ahhoz annyira eros, hogy vegigcsinaljam.... Az meg rosszabb ha belefogok es csak par napig csinalom.
2012. ápr. 2. 20:39
Sztem se kell akkor se a dolgot feladni. Fizikai munka mellett piszok nehéz csinálni de nem lehetetlen! Szénhidrát adag kicsit lehet több meg a fehérje is, a fizikai munka mellet nem kéne gond legyen az elhízás (168/52 nem is az). Esetleg nem lehet h kevésszer eszel sokat? Munka mellett a sokszor keveset evés se könnyű tartani...
20. f8813a2f38 (válaszként erre: 19. - Noncsi18)
2012. ápr. 2. 20:15
Nem lehet, ha a csirkéhez és salihoz csapsz egy kis barna rizst, akkor jó lenne? Az több energiát adna, eltelítene. Én gyengébb, itthon ülősebb napokon csak zöldség köretet eszek ebédre, amúgy, ha több energia kell, akkor mindig barna rizst is.
19. Noncsi18 (válaszként erre: 16. - Csirivirir)
2012. ápr. 2. 17:13
Na en is pont szep, feszes, izmos testet szeretnek :) En 168cm vagyok es 52 kilo, bar ezeket a szamadatokat kicsit feleslegesnek tartom, mert fugg a csontozattol is... Pont jo vagyok, csak egy kis uszogumit kene letornazni :D Szoval en B.Szandira tornazom, de ugy erzem, hogy ettol a heti 3-4 "ugribugritol" nem leszek feszes :S Pedig veszesen kozeleg a nyar :) A kajara nem igazan tudok en odafigyelni :S Egyik dolog az, hogy imadok enni :) Masik hogy kemeny fizikai munkat vegzek es nem tudom dietas etelekkel kihuzni a napot..... Probaltam mar, hogy a melohelyen is csak salatat ettem, esetleg egy kis csirke hussal, de 1 ora mulva mar ehes voltam :S
18. f8813a2f38 (válaszként erre: 15. - AlBundy)
2012. ápr. 2. 12:39
Nekem mindenki jobban tetszik, mikor nem követ versenydiétát :D Tényleg az átmenet lehet a legjobb. Nem jönnek be a túl vékony nők (női szemmel), inkább a fittek, feszesek.
17. AlBundy (válaszként erre: 13. - Csirivirir)
2012. ápr. 2. 12:05

Ebben amúgy megosztottak a vélemények, de azért alapvetően több ember mondja, hogy a nagy súlyuk inkább tömegelnek a kisebbek meg inkább szálkásítanak. Mások azt mondják, hogy a szálkásodás és az izmosodás között csak a kaja a különbség.

Láttam már kétajtós szekrény embereket is pöttöm mennyiségekkel dolgozni. Nőknél szerintem viszont biztos szükségtelenek a hatalmas súlyok.

16. Csirivirir (válaszként erre: 15. - AlBundy)
2012. ápr. 2. 12:03

Amit ők csinálnak, az már beteges. Nem bírnám ki, hogy napokig ne igyak, én, akinapi 2-3 liter folyadékot visz be. :)


Én az egészségemet soha nem cserélném a gyönyörű testre. Nem drasztikus dolgokra gondoltam, csak szeretnék szép, feszes, izmos testet. :)

15. AlBundy (válaszként erre: 11. - F8813a2f38)
2012. ápr. 2. 11:59

Megnéztem. Eléggé határeset.:)

Máshol már írtam ezt. Ezek a fitness modellek sem tudják ezt a zsírszintet (ami konvergál a 0-hoz:)) fenntartani hosszú távon és nem egészséges. Az ilyen fotózás meg versenyek előtt nem isznak elegendő folyadékot, zsírt semennyit nem esznek, hogy így nézzenek ki, de azért ez nem feltétlen követendő..

2012. ápr. 2. 11:55
Az 58 kg nálam nagyon jó, ugyanis csontos vagyok, erősen rátesz a súlyomra. 58 kilósan könnyű már az álomformát kidolgozni, most még távol van tőlem sajna. De igyekszem. :)
2012. ápr. 2. 11:54

Pont ebbe a hibába estem.


Elkezdtem a súlyzózást nagy súllyal, amit csak bírtam. Közben felvilágosítottak, hogy ettől csak "nőni" fogok. Ha erősödni és szálkásodni akarok, kis súllyal kell több szériát emelni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook