Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás hasról és derékról hát-/derékfájósoknak - hogyan? fórum

Fogyás hasról és derékról hát-/derékfájósoknak - hogyan? (tudásbázis kérdés)


22. Lara1984 (válaszként erre: 21. - Gréti11)
2012. ápr. 29. 17:41
Nocsak! ☺ Ha alkalmam lesz, megveszem. Köszi a tippet!
21. Gréti11 (válaszként erre: 15. - Lara1984)
2012. ápr. 28. 09:38
nekem porchiányos térdem, és túlzott gerinckiegyenesedésem van, amire az ortopéd orvos úszást és nevettem egyet én is, de Rubint Réka kismama tornáit ajánlotta kezdésnek, majd ha már 1-2 hónap múlva erősödtem, kontroll után mehet a rendes Réka tornák, akár a 90 perces is, ha bírom.
2012. ápr. 28. 05:07

dzrvusztok

Ami a labdát illeti,nkem az sem vált be,kimondottan fájt a torna után a derekamat,mert ahányszor használtam a tornateremben ,egyre rosszabb lett.mindenki tapasztalja ju ,hogy mi jó neki és mi nem,mert nem egyforma a gerincbetegségünk.szerintem a szobabiciklizéstől is lehet fogyni.Én most abban vagyok,hogy kevesebbet eszem és többször,sokat gyalogolok,naponta 2-5 km-t,de sajnos fáj a térdem.ennek viszont a gyaloglás nem jó.

2012. ápr. 28. 03:33

Tegnap voltam dokinál a derékfájás miatt; isiászt állapított meg... :-(

Szigorúan eltiltott a felülésektöl. Ehelyett fitneszstúdióba kell(ene) járnom, hogy a hát & a has izmai erösödjenek, & így kevésbé tehelödjön a derekam. A gyakorlatokat a tréner utasítására kell végeznem. Ezenkívül sík terepen való gyaloglást & "függeszkedést" (hogy lógva tehermentesítödjön a test) ajánlott, valamint, hogy a férjem napjában többször "kapjon a hátára" (úgy, hogy háttal állok neki enyhe terpeszben). ☺ Plusz gyógyszerek & minél kevesebb ücsörgés (amiben különben jócskán van részem). Hát ez lenne a terápia, amit rövidesen el kell kezdenem...

2012. ápr. 25. 11:33
Nemrégen a Lidlben láttam egy otthoni tornát segítő eszközt, amit ajtó keretéhez lehet rögzíteni, nagyon olcsón. Azt ott is lehet kapni, van rajta gumikötél, amit a felülések segítésére lehet használni, hasonlóan, a TRX-hez/erről internetes oldalakon olvashatsz/ ez kíméli a derekat . Hasizomerősítő gyakorlat nélkül nem erősödik a hasizom sajnos , csodaszerek nincsenek. A Fitt-ball labda sem drága, otthon is használható, egy kanapé vagy szekrény aljába be lehet a lábat akasztani és olyan mint a bordásfal.
2012. ápr. 25. 05:21

szervustok.

szerintem fájos derékkel nehezen megy a felülés,hisz terheled vele a csigolyákat.a szobabicikli kiváló,mert a térdeknek sem árt,természetesen a fájdalom határáig.

16. Lara1984 (válaszként erre: 15. - Lara1984)
2012. ápr. 25. 05:09
Úgy látszik, senki & semmit... :-(
2012. ápr. 15. 19:06

Válaszaitokat köszönöm!

Az igazság az, hogy nem vagyok egy fitneszterembe járó típus, ezenkívül itt, Ausztriában (ahol élek) az nagyon drága.

A kérdés feltevésekor igazából valami otthon végezhetö tornagyakorlatra gondoltam, olyan(ok)ra, amit mindenféle drága spotszer nélkül, egyszerüen el tudnék végezni. Ilyet tud-e valaki?

2012. ápr. 3. 21:31

szervusztok!

Mi ez a TRX-es felülés?

13. Jázmin1975 (válaszként erre: 12. - Skittles)
2012. ápr. 3. 18:45

Meg szeretném kérdezni mennyí idő alatt ment le a zsír a derekadról?

És mennyi időt töltesz a teremebe miket csinálsz még?

Én is járok én nekem is van a derekamon meg hasamon zsír nem sok.

12. Skittles (válaszként erre: 11. - Angéla78)
2012. ápr. 3. 13:22
Szia! terembe járok, ott meg azok a nagy taposógépek vannak. állítható mindenféle. Én zsírégetésre szoktam beállítani, és heti 5-6szor 1 óra. Otthon nekem is van mini sztepperem, de azt nem szeretem és nem is bírnám rajta sztem ennyi ideig taposni. Terembe meg imádom:D és kétoldalt a derékon érzem is, és látszik is
11. Angéla78 (válaszként erre: 2. - Skittles)
2012. ápr. 3. 13:05

Szia!

Ne haragudj,de én megszeretném kérdezni, hogy milyen taposógépet használtál, vagy hogy csináltad hogy lement a derekadról is.

Nekem az a sima mini stepperem van.

Előre is köszönöm a választ!

2012. ápr. 3. 10:28
Nekem a TRX-el végzett felülések/bordásfal előtt/ jött be, ami sem a hát sem a derék ízületeit nem terheli. A másik ,ami jó a fitt-ball nagylabdán ülve bordásfalnál végzett hátra hajlás-felülés. A TRX-es felülés mellékhatásként a karizmokat is szépen erősíti. Eleinte 4x20 felülés majd ezt fokozatosan emelve 10x20-as számig. A felülések közben fontos nyújtani, mert különben izomláz is lesz. Legjobb ha személyi edző segítségét is kéritek a helyi klubban.
9. aranyZ (válaszként erre: 7. - Juditkecskemet)
2012. ápr. 3. 09:13
Nekem gerincsérvem van,és pont a taposógép jött be:)
2012. ápr. 1. 22:48

A paleo eletmoddal konnyeden lemegy zsir!

Nekem azota nem faj a derekam, miota hatizsakkal gyalogolok, mar a napi 6 km is siman megy, es kozben fogyok is + aquafit es uszas hetente 1-szer.

2012. ápr. 1. 22:30
A taposógép nagyon terheli a derekat, ezért akiknek fáj a dereka, annak tilos. Elipszis tréner jó szerintem, bár nem tudom, hogy a térded hogy bírja. Az egyik leginkább ízületkímélő módszer és jól formál.
6. magicmag25 (válaszként erre: 4. - Skittles)
2012. ápr. 1. 22:30
Derekfajosoknak nem mindig jo a hajlongas,a pilatesben sok a hajlas szerintem.Ha idegbecsipodes az oka a derekfajasanak;marpedig ahogy irta hirtelen eles fajdalom lepett fel,szerintem ideg eredetu,akkor inkabb az uszas lenne jo neki.
5. magicmag25 (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2012. ápr. 1. 22:26
Nekem is hasonlo a problemam,enyhe isiaszom es sarokcsont kinovesem van,kocogasrol vagy futasrol szo sem lehet.Nekem az uszast es az aqua fit-et ajanlottak.Ez erositi a torzs izmait,es zsirt eget mindenhonnan!Ja es termeszetesen vegyel vissza a kaloriabol,igyal zold teat napkozben.En miota aqua fitezek fogytam egy kicsit mar,centiben is merheto ez pedig meg csak 4szer voltam.Mondjuk en dietazom rendesen-vagyis egeszsegesen etkezem!
4. Skittles (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2012. ápr. 1. 22:26
Ó szegényem... Pilates? sok jót hallottam róla, bár személy szerint nem próbáltam
2012. ápr. 1. 22:22

Nemrég felüléseket végeztem, de utána rettentöen fájt a derekam. (Kb. fél éve nehéz fizikai munka közben erös fájdalom lépett fel a derekamban, amely azóta, egyszer erösen, máskor alig észrevehetöen állandó kíséröje az életemnek.)

A futás, mint zsírégetés nem jöhet szóba, mert két mütött térdem van. :-(

Ilyen "fogyatékossággal" hogyan tüntethetném el a hasamon egyre csak szaporodó hájat?

Válaszaitokat, tippjeiteket elöre is köszönöm!

2012. ápr. 1. 22:19
Szia! nekem a derekamról(két oldalt) láthatóan lement a taposógéptől.
2012. ápr. 1. 22:13
Fogyás hasról és derékról hát-/derékfájósoknak - hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook