Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? fórum

Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. dec. 1. 18:06
Sziasztok, én is kezdő Csivava tulajdonos vagyok!kicsit kétségbe vagyok esve! 3 hónapos, 2 napja van nálam, de nem valami játékos, egesz nap alszik!nem is nagyon maszkal, ez normális?vagy meg nem szokta meg a helyet?elore is koszonom
668. oriton
2014. okt. 28. 09:57
Segítség kellene nekem.Venni szeretnék egy csivava kiskutyust hosszúzőrűt.Fotó alapján segítsetek már hogy szerintetek fajtiszta-e...Emailen keresztül átküldeném a fotót rólla.
667. oriton
2014. okt. 28. 09:55
Sziasztok
666. Fcsivi
2014. szept. 15. 15:48

Pelenkazik ha esetleg nem erunk le ido elott:)

Remelem akkor nem lesz baj, koszonom a segitseget!:)

2014. szept. 14. 22:58
óvd a macskától.
664. andi6020 (válaszként erre: 663. - Fcsivi)
2014. szept. 14. 22:55

Sok kutya van egyedül munkaidőben.

Nem 100% szobatisztaság alatt mit értesz? Szanaszét, vagy pelenkázik?

663. Fcsivi
2014. szept. 14. 22:44

Sziasztok!:)

Latom nagyon sokaknak van csivijuk, ezert gondoltam hogy tudtok nekem segiteni! Az en kis csivavam 11honapos, imadjuk egymast 2honapos kora ota nalam van!

Sajnos most a munkam miatt nagyon sokat lett volna egyedul, igy kozel 3honapot most vendegsegben volt a baratnomnel(termeszetesen minden koltseget alltam)!

Most, hogy felmondtam ujra visszakerul hozzam a kiskutyam, viszont szeretnek tanacsot kerni, hogy ti mit csinaltok ha esetleg el kell mennetek valahova es a kutya egyedul lenne?En minden hetkoznap 0-24ben tudok vele lenni viszont max egy-ket nap lenne amikor 8 es 5 kozott egyedul lenne! Szerintetek ez nagyon megviselne? Raadasul meg nem 100%-osan szobatiszta! Mit kellene tennem?:/

662. Beni22
2014. máj. 26. 11:10
Segítséget szeretnék kérni akinek már mütötték a csivaváját patellával!! Kb 8-hónapja fogadtam örökbe menhelyről egy csivava fiút kb2-3 éves mindíg kiugrik felváltva a két térde voltunk orvosnál ,volt röngen,mütétet javasolt akár azonnal,és egyszerre mind a két lábán!! Egyszerűbb eljárással rögzítené, hogy ne tudjon kiugrani.Medig lehet halogatni a műtétet, fájdalam talán még nincs most noroflexet szed./azt mondták nem fog használni!/ Mik a tapasztalatok, két lábat egyszerre??? Kérem segítsen akinek már volt ilyennel dolga!!Köszönöm!!!
2014. máj. 22. 09:54

Sziasztok.

Egy hete vettem egy csivava kant.

A tenyeszto royal canin starterrel etette igy en is azt vettem neki ill. mar megvettem a kovetkezo junior tapot is.

Szepen ette is picit beaztatva. Harom napja reggel lattam h nem evett este es igen aluszekonynak tunt. Felvettem es begorcsolt. Oldalra dolt a laba merev volt de maganal volt.

Adtam egy kis mezet az inyere egy tiz perc utan jobbam lett.

Elvittem orvoshoz o is a mezet javasolta.

Ma megismetlodott az eset.

Nagyon aggodom erte. Olvastam forumokon h ez elofordul ha nem eszik. De akkor miert van az h egyszer szepen eszik. Ugral, jatszik, alszik. Aztan egyik pillanatrol a masikra nem eszi meg a tapot csak nezi..alszik ex levert.

Ma ujra elviszem orvoshoz..de orulnek ha vki ebben itt is tudna segiteni. Koszonom

660. tündér74 (válaszként erre: 658. - Ata06)
2014. ápr. 25. 10:19

Fiú igen:)

Sokszor tartottuk így a nyakánál fogva, hogy maradjon nyugton, de mihelyst engedünk a szorításon már ugrik is.

Az igaz, hogy először anyósomék egyik kutyája morgott rá és meg akarta harapni. Remélem azért megszokják majd egymást. A kennel jó ötlet, köszi:)

659. Ata06 (válaszként erre: 656. - Pillango2004)
2014. ápr. 24. 21:04

Nem tudok, de ez nem ilyen egyszerű, mert kifoghattok egy beteges kutyust is, akire a "gatyátokat" ráköltitek.

Fontos ,hogy mennyi a keret rá? Itt kezdődik, mert attól függ, hol kell keresni a leendő kutyusotokat.

658. Ata06 (válaszként erre: 657. - Tündér74)
2014. ápr. 24. 21:02

Most kamaszodik, így túl teng benne a tesztoszteron. Fiú ugye?

Bár lányoknál is előfordul, személyiség függő is.

Ha támad, akkor fektessétek le és tartsátok lent a nyakánál tartva, közben mond neki, hogy "rrrrosssz kutya". Ezt érteni fogja ,mert a mamája és a falka társ is morgással adná tudtára, ha helytelenül cselekszik. Nem kell fájdalmat okozni, de úgy tartsd ,hogy addig ne tudjon felkelni, míg meg nem nyugszik és el nem fogadja, hogy Te vagy a főnök. Ha megnyugodott, akkor hívd oda a másik kutyát ,hogy szagolja meg. Ezzel őt szinte "lealacsonyítod", mert megadva magát hagynia kell hogy megszagolja a másik fél.

Ha megszagolta és elment a másik, megengedheted, hogy felkeljen, de eleinte maradjon rajta a póráz.

Ha újra neki áll kakaskodni, kezd előlről. Egy pár alkalom után rájön, hogy ez nem igazán kifizetödő neki. ;)

Eleinte el is lehet különíteni -ha van rá lehetőség-( gondolok itt kennelre), de úgy hogy lássa a többi kutyust és esetleg meg is tudják egymást szagolni.

2014. ápr. 24. 09:41

A ti kis csivavátok hogyan szokott meg más kutyákat?

A mi rosszcsontunk /1 éves/ állandóan nekimenne anyósomék kutyájának, meg más kutyának is. Amikor húsvétkor náluk voltunk nem tudtuk letenni, mert félelmében támadt, vicsorgott a kis majom:)))

Igaz nehéz dolga van, mert három kutyája van anyósoméknak /tacskó és 2 palota pincsi/, akik bent mászkálnak a házban. Már voltunk párszor így kutyástul náluk, de mindig támadás a vége, így bezártuk a hordozójába és ott nyöszörgött, kapart:(

656. pillango2004 (válaszként erre: 654. - Pillango2004)
2014. ápr. 24. 05:34

Igen, ez lesz az első kutyánk.

Jobban szeretnék a közelből. Bár ha megoldható akkor teljesen mindegy honnan van. Tudsz esetleg?

655. Ata06 (válaszként erre: 654. - Pillango2004)
2014. ápr. 23. 20:41

Ez lesz az első kutyusod? Nem mindegy ám, hogy honnan van véve. Sok minden számít ilyenkor.

Ha messzebb van, nem utaznál miatta?

2014. ápr. 23. 19:16

Borsod megyében csivava kutyust keresek!

Aki tud légyszi segítsen. Köszi.

653. Ata06 (válaszként erre: 651. - Thomas74)
2013. dec. 25. 23:54

Kérdés, hogy mit engedhetsz meg?

Acana, Royal, Eukanuba, Brit care, Brit...

652. andi6020 (válaszként erre: 651. - Thomas74)
2013. dec. 25. 22:36
Ki kellene deríteni, hogy mi a baj, aztán tápot választani.
2013. dec. 25. 18:55
Sziasztok!Ki milyen tápot tud ajánlani 4 hónapos csivavámnak?Select goldot kapott,utánna Purina proplant(lazacost)de rágja magát.
650. rusnyi
2013. dec. 18. 16:42

Sziasztok!100 éve nem jártam erre.

Nálunk is hiperaktívak a csivik pedig keverékek ,de egy futógépen tuti órákig bírnák.Nálunk az újságpapír összetekerve és azzal zajt csinálva ment néha a szigor,de van amikor egy nagyon határozott nem is elég.Ha begyengülsz megint rádnőnek ám ,azt vettem észre.Kajánál mi most egy elég drága tápot használunk,mert a nagyobb kutya allergiás ,és ez bevált neki.Nem esznek belőle sokat így elég kiadós ,de drága amikor fizetni kell.Flatazor kutyatáp az.

649. Beni22
2013. nov. 19. 11:13

Hát ez nem nagyon biztató!!

Azt hittem késöbb nyugisabb lesz.


Úgylátszik "vasfegyelem" kell nehogy elkanászodjon!!!

648. nila (válaszként erre: 646. - Beni22)
2013. nov. 19. 05:48

AZ ÉN CSÖPPSÉGEM IS HYPERAKTÍV :)

Imád az udvaron lenni , főleg anyumnál ott hatalmas területű fű van :)


Nálunk is cafatokban vannak a játékok , már a bútor rágást is megkezte :/


És egy hisztis akaratos kis pasi :)))

647. tündér74 (válaszként erre: 646. - Beni22)
2013. nov. 18. 12:13

Én bizony egy picit megütöttem a popóját és határozottan rászóltam, egyből behúzta a farkát:)Utána szófogadóbb egy kicsit:))Igaz még csak 5 hónapos.

Meg mindent megrágna, vannak neki játékai, de a legtöbb már cafatokban, szétrágva.

Egyébként a mi kutyusunk (fiú kutya) is nagyon hiperaktív. Olyan mozgásigénye van, a kertbe szoktam kivinni, hát olyan futást rendez, hogy csak lesek. Nem is értem, hogy hogy tudnak sokan nagytestű kutyákat tartani egy pici lakásban, mikor ez a csöpp kutyus is hogyan igényli a mozgást.


Lehet, hogy igazad van, jól érzi magát nálatok és tényleg most pótolja be ami eddig kimaradt az életéből.

646. Beni22
2013. nov. 18. 10:53

Tanácsot szeretnék kérni!!!


Van kb 2-hónapja egy menhelyről örökbrfogadott csivava felnött fiú kutyám.

Eddig azt hittem a szoba kutya nem annyira mozgékony.Nagyon sokszor annyira rohangál körbe-körbe a lakásba,röpülnek a szönyegek mint aki felvan húzva és nem lehet leállítani /olyan nagyon ritka, hogy leül/ sétálni még nem tud, a kertbe kiszoktam kivinni de ott nincs olyan sokáig. Néha úgy kell lefogni nyugodjon már le. Minden csivi ilyen mozgékony? A másik:nagyon akaratos ha nem csinálhat valamit hisztizik ,morog hiába szolók rá és erősen harapdál. Rá ütni állítólag nem lehet, azt mondták zárjam el ilyenkor 10 percre /kizárás a falkából/ Egyébként nyagyon hosszú körmökkel találták szerintem soha nem mozoghatott alábai is olyan vékonyak voltak mint a ropi most már elég izmos. Talán most potólja be ami eddig ki maradt az életéből!!

Köszömöm ha elolvasod és tanáccsal látsz el!!!

645. nila (válaszként erre: 644. - Ata06)
2013. okt. 23. 15:08

egészséges cicák !!


hu akkora mint egy felnődd német juház kilóra is :)


pofira hasonló a golden retriever kutyákéhoz , zsemle színű , valójában ahhoz is hasonlíthattam volna a súlyát nagságát :)

644. Ata06 (válaszként erre: 643. - Nila)
2013. okt. 23. 15:04

Akkor neki már öreg kutya tápot kell venni. Mekkora? Marmagassága és a súlya kb.?

A cicáknak lehet egyforma felnőtt cica tápot venni, ha csak nincs valami baja az egyiknek.

643. nila (válaszként erre: 638. - Ata06)
2013. okt. 23. 14:58

A nagy Kutya , az valami keverék , gyönörű pofival .Őt az utcáról fogadtam be gebe volt csontjai kint voltak sántított . Már szép gömbölyű . nem tudni mennyi idős . De most vettük észre ,hogy öregszik . Nálunk 8 éve van .


a cica egyik 6 éves másik 2 .

642. nila (válaszként erre: 637. - Ata06)
2013. okt. 23. 14:56
természetesen örülnék ha meg írnád !! Köszönöm .
641. Ata06 (válaszként erre: 640. - Andi6020)
2013. okt. 23. 14:48

Ebben igazad van! :P

Már a Tescoban sem tudod mit veszel le a polcról. :/

640. andi6020 (válaszként erre: 639. - Ata06)
2013. okt. 23. 14:44

Fogalmam sincs, de ma már minden kínai :)

Én nem vagyok ijedős. Úgysem lehetsz elég óvatos.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook