Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Meddőségi Központ fórum

Pécsi Meddőségi Központ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
29093. kékáfonya (válaszként erre: 29089. - Milli_)
2020. febr. 6. 18:57
3 és 21 napi hormon vérvétel, 12 napi UH kell és egy éven belüli cytológia.
29092. Milli_ (válaszként erre: 29090. - K.susu)
2020. febr. 6. 17:08
Köszönöm szépen a választ! :)
29091. marlaa (válaszként erre: 29089. - Milli_)
2020. febr. 6. 17:07
Szia, szerintem ok miattad vannak ott, nyugodtan hivd oket ha valami nem tiszta. Eleted legfontosabb es legerzekenyebb temajaval elvarhato, hogy annyiszor kerdezz vissza, ameddig nem tiszta valami. Ez nagyon fontos, mert sokszor a dokik csak rutinbol vegigmondanak valami infot de nem ellenorzik, hogy azt kozerthetoen mondtak-e el.
29090. k.susu (válaszként erre: 29089. - Milli_)
2020. febr. 6. 16:17
Szia! Én is most voltam első konzin a napokban. 3. és 21. napi hormon eredményt és 12. napi UH-öt kértek tőlem. Ezen kívül vittem minden plusz eredményt, amit önszorgalomból csináltattam.
29089. Milli_
2020. febr. 6. 15:22

Sziasztok!

Áprilisba kaptunk időpontot. Telefonba elmondta a hölgy, hogy milyen vizsgálatokat csináltassak meg mire megyünk, de sajnos a jegyzet, ahova felírtam, eltűnt.

Esetleg tudja valaki, hogy pontosan milyen vizsgálatok kellenek az első konzultációra? Nem szívesen hívogatom őket feleslegesen, biztos van jobb dolguk is mint állandóan ismételgetni önmagukat. :)

Válaszaitokat előre is köszönöm!

29088. kanga302
2020. febr. 6. 11:52

Sziasztok!

Még új vagyok a fórumon, bár már mi is sok mindenen túl vagyunk és úgy néz ki eddig mindegyikünkkel minden rendben van. Most készülünk a második inszemre. Igazából azt szeretném kérdezni, hogy volt-e vkinek immunológiai vizsgálata, mivel nálunk eddig semmit nem találtak gondoltam lehet érdemesebb mélyebbre ásni.


A másik dolog pedig, hogy nekem is nagy dilemma volt a méhtükrözés és petevezeték átjárhatósági vizsgálat, hogy hogy legyen. Én azt javaslom mindenkinek, hogy aki megteheti csináltassa meg inkább fizetősen Pesten, kb. 20 perces vizsgálat volt, se altatás se semmi. Azt nem mondom, hogy teljesen fájdalom mentes volt, de elviselhető.

29087. Panna07 (válaszként erre: 29086. - Robertaaa)
2020. febr. 5. 13:32
Elvileg 2 millió feletti fehérvérsejtszám jelez bakteriáélis fertőzést, viszont a legbiztosabb vizsgálat erre a PMN elasztáz ondóból, az Irgalmasokban van, 7000 Ft. Majd kérdezzétek meg a Ballót, hogy javasolja-e.
29086. Robertaaa
2020. febr. 5. 13:20

Panna07, most hogy írtad megkérdezem ezeket az eljárásokat is, már listát írok mindkét dokinak hogy kitől mit kell kérdeznem. Szerinted, ha a férjem mintájában nem volt fehérvérsejt csak nagyon minimális mennyiségben, akkor kizárt hogy bakterológiai fertőzése legyen ahogy a te férjednek? Úgy örülnék ha találnánk nála is valami konkrét okot amit tudnánk kezelni... így úgy érzem csak sötétben tapogatózunk.


Igen Zsebo, a várakozás mindig a legnehezebb, főleg hogy most addig szeretnék várni amíg tényleg úgy látom hogy jobbak az eredményei. Szóval nem a 3 hónap kötelező pihenőidővel számolok hanem benne van a pakliban hogy 4-5-6 hónap kiesik. Szeretném megpróbálni kicsit most elengedni ezt a témát, és arra fókuszálni hogy tulajdonképpen milyen szép életünk van most is. Remélem sikerül önállóan, de ha úgy látom majd hogy továbbra is nagyon görcsölök ezen a dolgon akkor keresek pszichológust, kineziológust, agykontrollt, bármit ami segít benne.

29085. kékáfonya (válaszként erre: 29084. - Zsebo)
2020. febr. 4. 20:09

Én a Synlabnál csináltattam 3 pontos cukor és inzulinterhelést. Persze így ki kell fizetni, de TB-sen nagyon nehéz rá beutalót szerezni.


Lányok akik előrébb jártok nyugtassatok meg légyszi! Egy másik fórumon olvastam, hogy lapar után 3 hónapot ki kell hagyni, addig nem lehet lombikozni, merthogy gyógyulni kell? 🥺 Ez igaz? 😔 Ugye nem...

29084. zsebo (válaszként erre: 29078. - Robertaaa)
2020. febr. 4. 18:49
Kedves Robertaaa! Koszonom a valaszod, akkor kicsit nyugodtabb leszek,hogy nincs mitol felnem. Sajnalom en is, hogy nem sikerult a legutobbi beultetes. Es ilyenkor az ido ami a legnagyobb ellenseg, varni, uj modszer, uj gyogyszer stb...Kitartast kivanok hozza! De jol irjatok, menni kell tovabb es fel a fejjel. Megkerdezhetem,hogy IR vizsgalatot hol csinalnak? Azt hiszem, azt en is megnezetnem....
29083. Panna07 (válaszként erre: 29082. - Robertaaa)
2020. febr. 4. 18:29

Nem tudtam, ez nagy könnyebbség lenne, ha nem kellene Pestre felmenni, köszi szépen az infót.

Jó ötlet az inzulinrezisztencia vizsgálat, ártani nem árthat. Ennek az IMSI, PICSI eljárásnak lenne érdemes utána nézni, de a Balló meg a Várnagy dokival majd biztos meg tudjátok beszélni.

29082. Robertaaa (válaszként erre: 29081. - Panna07)
2020. febr. 4. 16:26

Igen, az embriológus is ezt mondta, hogy a gyenge sperma eredmény miatt lehetett ilyen mértékű a lemorzsolódás. De kértünk a Várnagy dokihoz időpontot, 2 hét múlva megyünk, vele is akarunk konzultálni egyet a tapasztalatokról.

Igen, valószínű hogy megcsináltatjuk a ROS, DNS frag. vizsgálatokat is. Tudtad hogy most már nem kell Pestre menni miatta? Azt mondta Balló doki hogy valószínű februártól már le tudják venni ők és felküldik. Ez is már egy könnyítés. Meg arra gondoltam hogy elmegyünk mindketten inzulin rezisztencia vizsgálatra, bár nem gondolom hogy ilyen probléma lenne, de azt sem tudtam elképzelni fél éve hogy a férjemnek rossz spermaképe lesz és mégis.

29081. Panna07 (válaszként erre: 29080. - Robertaaa)
2020. febr. 4. 15:04

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. De így van, menni kell tovább.

A Balló dokinak van egy új rendelése, a Konzum után van a Harmony Center, pár hete nyílt magánrendelő, online lehet időpontot foglalni, heti egyszer rendel, szerintem oda hamarabb be lehet jutni, mint az Irgalmasokba.

Sok petesejted lett, a férfi probléma miatt maradhatott csak 2 embrió. :( Szerintem a DNS fragmentációt meg kellene nézetni, tudom, javítani nem lehet rajta, de az alapján meg lehetne választani, hogy milyen technikát alkalmazzon a biológus, van ugye az ICSI, de az annál is speciálisabb asszem az IMSI.

29080. Robertaaa (válaszként erre: 29079. - Panna07)
2020. febr. 4. 14:29

Aranyos vagy hogy érdeklődsz :-)

Minden megvolt, de sajnos nem sikerült.

Azt még meséltem, hogy november végén 9 m/ml spermaeredményt produkált a férjem.... Na a leszívás napjára ebből 3 millió lett :( És a leszívott 16 db petesejtből 2 embriónk lett amit be lehetett ültetni. Sajnos nem tapadtak meg, szóval most megint kezdjük az andrológiát. Balló doki azt mondta a novemberi eredményre, hogy a mozgékonyság már jó, de a mennyiségen még kellene javítani, de hirtelen nem tudja mivel, meg mivel már elkezdtük a stimulációt mire időpontot kaptunk hogy beszéljünk az eredményéről ezért azt mondta hogy akkor gondoljuk tovább a dolgot ha nem sikerül a lombik. Szóval most megint időpontkérés, ötletelés, közben valószínű a hormonoktól (másra nem tudom fogni) most rossz lett a TSH-m és prolaktinom is, úgyhogy kb. kezdünk mindent az elejéről. De egész jól viselem...

29079. Panna07 (válaszként erre: 29078. - Robertaaa)
2020. febr. 4. 09:45
Szia Robertaa! Te hogy vagy, megvolt a beültetés januárban?
29078. Robertaaa (válaszként erre: 29077. - Zsebo)
2020. febr. 4. 09:37
Szia Zsebo! Én sajnos tudom milyen ez... Előtte egy rövid beszélgetés volt egy altatóorvossal, pár kérdés erejéig, és amikor már megkaptam a szobát, ágyat akkor kihívtak még egy nőgyógyászati vizsgálatra. A műtét része nem vészes (testi értelemben, a lelki része az más kérdés), rövid altatásban végzik, mire kitoltak a műtőből már ébredeztem is. Ha van még kérdésed szívesen válaszolok, kitartást neked!!
29077. zsebo
2020. febr. 4. 08:38
Sziasztok! Valaki átesett esetleg missed ab műtéten már közületek? Altatással kapcsolatban tudnátok segíteni? Hogy zajlik az a része? Nem mély altatás, ugye? Illetve kell előtte bármilyen vizsgálat? Köszönöm!
29076. Panna07 (válaszként erre: 29075. - Kékáfonya)
2020. febr. 3. 15:13
Nyugodtan nyafogj, ha arra van szükséged időnként, az a jó, hogy itt megértjük egymást és tudjuk egymást támogatni. :) Én egy kisebb tanulmányt tudnék már írni a hazai rendszer lassúságáról és hiányosságairól.
29075. kékáfonya (válaszként erre: 29074. - Panna07)
2020. febr. 3. 15:06

Köszönöm a biztatást!

Tudom, hogy mindenki átmegy ezen, nem is akarok nyafogni. Eljön majd az én időm is. 😊

29074. Panna07 (válaszként erre: 29073. - Kékáfonya)
2020. febr. 3. 15:01
Megértelek, fogy a drága idő, de ha megvannak ezek az eredmények, utána már begyorsul a folyamat, nem kell időpont az inszemre/lombikra.
29073. kékáfonya (válaszként erre: 29071. - Tichy82)
2020. febr. 3. 14:50

Hú, egy kicsit nehezen viselem már. Úgy érzem mindig csak várok. Vártam 4 hónapot a konzultációra, most várok a laparra, aztán ha kiderül amit gondolok (hogy nem vagyok átjárható) várhatok a véreredményekre (hepa, hiv meg ilyesmi) aztán pont nem lesz már jó a hormonos vérvételem mert elment az idő és csináltathatom újra és várhatok arra is. Közben mennek a hónapok teljesen hiába, az idő fogy, és még csak meg se próbálhattam a lombikot. 😔

Biztos mindenki tudja itt miről beszélek. Iszonyú lassú ahogy haladnak a dolgok. 🥺

29072. Robertaaa (válaszként erre: 29068. - Panna07)
2020. febr. 3. 13:06
Köszi Panna07 a linket! Sokkal jobb lett ez a támogatott rendszer mint amire számítottam. Biztos mert nem fűztem nagy reményeket hozzá :)
29071. tichy82 (válaszként erre: 29061. - Kékáfonya)
2020. febr. 3. 09:00

A lombik protokoll része, elvileg addig se inszem se lombik míg nem tudják mi van odabent 😉.

Bár vannak intézetek akik csak a második lombik után küldenek. Nekem ott derült ki az endometriozis, de helyben megcsinálták és azóta nincs bajom 😉

29070. kékáfonya (válaszként erre: 29066. - Nano7)
2020. febr. 1. 19:05
Szerencséd volt, én szeptemberben kaptam jan. végére időpontot.
29069. Nano7
2020. febr. 1. 15:26
Ez szuper! Köszönöm!
29068. Panna07 (válaszként erre: 29066. - Nano7)
2020. febr. 1. 13:51

Lehet, hogy az AMH vérvételt nem kell megejtened, bekerült az ingyenes meddőségi kivizsgálásba.

Itt a rendelet az új ingyenes rendszerről:

[link]

29067. Panna07 (válaszként erre: 29066. - Nano7)
2020. febr. 1. 13:41
Nincs mit :) Örülök, hogy még márciusra kaptál időpontot.
29066. Nano7
2020. febr. 1. 13:13
Panna07 köszönöm a gyors választ. Igazad volt, szinte napra pontosan 2 hónap múlva kaptunk időpontot (márc 30.) Kedves volt az időpontot adó hölgy. Izgatottan várom :)
29065. Panna07 (válaszként erre: 29064. - 10df5c1da2)
2020. jan. 31. 11:56
Pécsen csak altatásban csinálják a méhtükrözést, úgy tudom. Van egy modernebb változata a méhtükrözésnek, amihez nem kell altatás, de azt itt nem csinálnak, pedig jó lenne. Tulajdonképpen azért kell az altatás, mert az eszköz amit bevezetnek a méhbe, vastag, a felhelyezése fájdalommal jár, ezért altatnak. Az új típusú méhtükrözésnél olyan keskeny eszközt tudnak használni, amihez nem kell altatás.
29064. 10df5c1da2 (válaszként erre: 29063. - Panna07)
2020. jan. 31. 11:52
Nem, azt nem csináltak. Köszönöm az infót :) Esetleg azt nem tudod, hogy lehet-e altatásban kérni?
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook