Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pécsi Meddőségi Központ fórum

Pécsi Meddőségi Központ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
30203. Rebecca (válaszként erre: 30202. - Panna07)
2021. febr. 3. 15:39
Sikerült!😊😊😊
30202. Panna07 (válaszként erre: 30201. - Rebecca)
2021. febr. 3. 10:07
Majd gyere a hírekkel!
30201. Rebecca (válaszként erre: 30200. - Panna07)
2021. febr. 3. 10:01

Úgy voltam vele, hogy kb most hétfőtől máig kellett volna megjönnie, előtte felesleges tesztelni, mert csak idegeskedek, bármi az eredmény, most meg már azért felesleges, mert ma úgyis megnéz a doki, és kiderül.

Túl sokszor okozott már csalódást a teszt, most valamit másképp akartam csinálni. Görcseim vannak már napok óta reggelente, de nem jön meg. Legutóbb a progi mellett is megjött napra pontosan.

Lehet, hogy emiatt a fura időjárás miatt szórakozik a szervezeted, ne aggódj, ha pár nappal később jön meg, az azért van, mert a babádnak kell az a pár nap.😊 Hiszek benne, hogy ők tudják, mikor kell megszületni, és ezért tűnnek úgy ilyenkor a dolgok, hogy összekuszálódnak.

Nekem az utolsó lombik után mindegyik ciklusom rövidebb volt, pedig előtte tűpontos volt, bízom benne, hogy azért, hogy ez a stimu és beültetés úgy jöjjön ki, ahogy neki jó. Lehet, hogy ez marha hülyén hangzik... 😀

30200. Panna07
2021. febr. 3. 09:20

Wantababy, nagyon örülök, hogy minden rendben!

Rebecca, drukkolok, hogy jó hírt kapj ma! Nem semmi, hogy kibírtad tesztelés nélkül.


Én a plafonon vagyok, úgy voltam vele, hogy elmennék februárban a beültetésre, tegnap kellett volna megjönnie, és persze h baszakodik velem a szervezetem. Semmi premens tünet nincs, de olyan furcsán éreztem magam, persze hogy elkezdtem reménykedni, hogy hátha összehoztuk a babát. Ma reggel persze negatív lett a teszt. Ilyenkor olyan hülyén érzem magam, el is ment a kedvem mindentől. Ráadásul pont most volt januárban 3 éve, hogy nem védekezünk. 😞

30199. Rebecca (válaszként erre: 30198. - Wantababy)
2021. febr. 3. 09:10

Szia! Szuper!😊

Én ma délután megyek dokihoz, nagyon izgulok, még nem jött meg, de nem mertem tesztelni.

30198. Wantababy
2021. febr. 2. 11:54
Sziasztok csajok! 7 cm a picikénk és a szívhangja is gyönyörű! 08.08ra vagyok kiírva!😍 Veletek miújság?😊
30197. Panna07 (válaszként erre: 30196. - Wantababy)
2021. jan. 27. 11:05

Az csodálatos lenne! 😊

Írj majd, hogy mi volt az ultrahangon. 😉

30196. Wantababy (válaszként erre: 30195. - Panna07)
2021. jan. 27. 11:01
Értem! Persze akkor jól teszitek ha tovább álltok! Bárcsak ne kellene hanem sikerülne a fagyi!😊😊😊🍀
30195. Panna07 (válaszként erre: 30194. - Wantababy)
2021. jan. 27. 10:03
Aranyos vagy, persze ha továbbra is ide akarnék járni, akkor nem gondolkodnék ennyire negatívan, de sajnos nem szeretnék már ide járni. És az a fontos, hogy az ember olyan helyre és orvoshoz járjon, amiben/ akiben bízik. De persze a fagyibabákért visszamegyek, megpróbálok majd pozitívan állni a beültetéshez. Aztán ha nem sikerül, máshol folytatjuk, azért is mert nálunk a férfigond miatt speciális spermium szelekció kell, szóval a lehetséges váltásnak ez is az oka.
30194. Wantababy (válaszként erre: 30193. - Panna07)
2021. jan. 27. 09:51

Figyelj én csak próbállak pozítívabb hozzáállásra bírni téged hisz te is oda jársz,bennük reménykedsz hogy életed álma valóra válhat! Én is például észrevettem ezeket a dolgokat de próbáltam a legjobbra gondolni! Mikor sikertelen úgyis kitisztulsz teljesen,ezt is meg kellett értenem ha utána el akarsz menni ultrahangra keress magán orvost vagy kórházat...fura de ott így van😞

Köszi Panna!😊😍

30193. Panna07 (válaszként erre: 30189. - Wantababy)
2021. jan. 27. 07:17

A le se szarják hozzáállást nem úgy értettem, nyilván ha pozitív a vérvétel, akkor lehet menni oda ultrahangra, az rendben van, a sikertelenre értettem. Nálam pl mindenki azt kérdezte a két beültetés után, hogy mit mondott az orvos, mondom semmit, mert az orvos nem is tud arról, hogy nem sikerült. Erre értettem. Szerintem tök jó hogy Rebbecát meg fogják nézni a két hét után ultrahanggal, szerintem mindig kellene, ha sikerült, ha nem. Szerintem az egészhez annak van köze, hogy ez a meddőségi központ csak részleges munka nekik, mert ugye dolgoznak a klinikán is, ezért van az hogy szigorú rendszer van arra például hogy csak reggel van ultrahang. Aki mondjuk 200 km-ről jár, de van aki még messzebbről, jó korán kell indulnia, nincs méltányosság h akkor jöjjön később. Nem tudom hogy a tapolcai orvosok dolgoznak-e az ottani kórházban, de például a kaposvári intézetben az a jó, hogy ott a két orvos ezt csinálja fő állásban, ott vannak reggeltől délutánig, pl ott délután is van ultrahang vagy ami épp kell.


Wantababy, drukkolok, hogy minden rendben legyen az ultrahangon! 🥰

30192. Rebecca (válaszként erre: 30191. - Wantababy)
2021. jan. 26. 22:40

Igen, tudom, ezért érdeklődtem!😊

Örülök, hogy minden rendben!


Most, hogy tapasztaltam a különbséget, nem igazán jó ez a rohangálás, tényleg azt érzi az ember lánya, hogy gyorsan le akarnak mindent zavarni.

30191. Wantababy (válaszként erre: 30190. - Rebecca)
2021. jan. 26. 22:24
Hú ez a két hét várakozás borzasztó! Olyan lassan szokott telni az idő olyankor! Értem,ezt nem tudtam! 🙂Igen,ez jó kifejezés hogy szanaszét vannak és futkározás van mert éppen műtét vagy hirtelen szülés jött közbe!🤔 Igen,köszönjük minden a legnagyobb rendben, a nagyfiúnk már 2 és fél éves lesz februárban a picikénk még csak 12 hetes lesz ezen a héten,a pocakomban. Jövő héten hétfőn megyünk ultrahangra amit nagyon várok! Nem tudom mennyire tudod hogy mi most készültünk volna a 4.stimura mikor spontán teherbe estem...
30190. Rebecca (válaszként erre: 30189. - Wantababy)
2021. jan. 26. 22:02

Köszönöm, aranyos vagy!😊


Szívesen lennék már két héttel idősebb, hogy tudjam már az eredményt!😀


De, nagyon sokan vannak ott is, tele van mindig az egész épület. Csak valahogy rendezettebb az egész folyamat, vagy kevésbé vannak szanaszét az orvosok, vagy nem is tudom.


Te jól vagy, minden rendben veletek?

30189. Wantababy
2021. jan. 26. 21:56
Rebecca nagyon szorítok neked! Remélem sikerül!🍀🍀🍀🍀😊 Tapolca tényleg más mint Pécs sokban jobb igen,de biztos nincs ennyi páciensük azt is tegyük hozzá! Panna azt azért megcáfolnám hogy "le se szarják mivan a beültetés után! Én ugye tudom milyen ha sikeres a beültetés, pozitív vérvétel után 5. és 9.héten is van terhességi ultrahang! Én nem hiànyoltam/hiányolok semmit a beavatkozások során,nem tudom...mindent megtesznek szerintem a siker érdekében🙂
30188. Rebecca (válaszként erre: 30187. - Panna07)
2021. jan. 26. 12:06
Jól van, neked is menni fog a drukk!😘
30187. Panna07 (válaszként erre: 30186. - Rebecca)
2021. jan. 26. 11:33
Még nem, februárban vagy márciusban, meglátjuk. 😉
30186. Rebecca (válaszként erre: 30185. - Panna07)
2021. jan. 26. 11:27

Köszönöm!😊

Te tudod már, mikor mész?

30185. Panna07 (válaszként erre: 30184. - Rebecca)
2021. jan. 26. 11:21
Örülök, hogy jók a tapasztalataid. Nagyon drukkolok! 😘
30184. Rebecca (válaszként erre: 30183. - Panna07)
2021. jan. 26. 11:18

Igen, ő. Nagyon elégedett vagyok vele, látszik, hogy nagyon profi, ráadásul türelmes is, minden hülye kérdésemre válaszol.

Egyenként Tapolcán a recepciósok is nagyon kedvesek, Pécsen pl nekem volt már rossz élményem velük is...

30183. Panna07 (válaszként erre: 30182. - Rebecca)
2021. jan. 26. 11:13
Ez tök jó, hogy ultrahangon is megnéznek, így van személyes kontakt, végig tudja az orvos, hogy mi lett a beültetés eredménye, Pécsen meg csak megcsinálják, aztán bocsánat de le se szarják, hogy mi lesz utána. Akkor gondolom a Török doki az orvosod.
30182. Rebecca (válaszként erre: 30181. - Panna07)
2021. jan. 26. 11:06
A pécsi rendelésére kell mennem tesztre, emiatt nem kell Tapolcára menni. Vérvétel nem tudom, hogy lesz-e, egyelőre csak a tesztet mondták, meg, hogy uh-val megnéz az orvos majd.
30181. Panna07 (válaszként erre: 30180. - Rebecca)
2021. jan. 26. 10:10

Köszi a részletes beszámolót, én örülök neki. 🙂

Hát ez tényleg merőben más és jobb eljárás, mint nálunk. Így is kéne működnie, hogy figyelnek pontosan a mintaadásra, hogy minél frissebb legyen, a tüszőrepesztő idejére, hogy az orvos beszéljen az emberrel a beavatkozások után.. Így utólag visszagondolva, hogy milyen volt a leszívásom és a beültetések, hát mintha csak egy végrehajtó lett volna az orvos, hogy megcsinálta a kötelezőt, de rá se néztek az emberre, hogy mi van vele. Meg ami nem jó, hogy a vérvételkor az ember kezelő orvosa nem is tudja meg, hogy nem sikerült, nincs úgymond utánkövetés minimális szinten se. Tapolcán hogy lesz majd, oda kell menned vérvételre, vagy elmész helyben magánlaborba?

30180. Rebecca (válaszként erre: 30179. - Panna07)
2021. jan. 26. 09:57

Köszi!😊


Leírom, de bocsi, ha hosszú lesz!😀


Szóval, kezdjük ott, hogy nem csak egyszer lettem uh-val megnézve a stimu alatt, így szép, érett petesejtjeim lettek (ami Pécsen az egy uh miatt nem jött össze).

A leszívás napján a férjemmel együtt kellett mennem, amikor behívtak, a biológusok elmondták, hogy mi és hogyan fog történni, ugye nekünk spermaszelekció kellett, ezt is elmondták, hogy működik. Elmondták a férjemnek, hogy egészen pontosan mikor kell leadnia a mintát, hogy minél frissebb legyen, aztán ő kimehetett, váróban leülhetett addig, amíg a mintaadás idejére várt.

Engem befektettek a kórterembe, kaptam infúziót, és percre pontosan 36 órával az Ovitrelle után hívtak a műtőbe. Hangsúlyozom, hogy percre pontosan!!!


Amikor felébredtem, lefolyt az infúzió, és minden rendben volt, ki kellett mennem a rendelőkhöz, ahol soron kívül behívtak az orvoshoz, aki elmondta, hogy hány petesejtet tudtak leszívni, hogy áll a megtermékenyítés, illetve, hogy mikre kell figyelnem. Kérdezhettem, aztán hazaengedtek. Nekem ez is új volt, nem tűnt el az orvos, tudtam vele beszélni.


Másnap kellett telefonálni, hogy hogy állnak az embriók, a telefonban elmondták, hogy mikor kell visszamenni beültetésre.


A beültetés napján az első, hogy behívnak a biológus irodájába, ahol megmutatja az embriókat képen, elmondja, hogy milyen lett a férj eredménye, mit csináltak a sejtjeinkkel stb. Itt is lehet kérdezni, nem ráznak le, elmond szépen türelmesen mindent.

Aztán van egy ultrahang, amit a doki csinál, hogy megfelel-e a méhnyálkahártya a beültetéshez, utána pedig mehettem a kórterembe.

A beültetés után maga az orvos hozza be a zárót, elmondja, hogy hány napos pihenést javasol, mikkel kell vigyázni, milyen gyógyszer kell, stb. Meg, hogy mikor kell visszamenni tesztre.


Igazából két dolgot tudok említeni, ami talán Pécsen jobb, az egyik, hogy ott beutalnak a covid-tesztre, Tapolcán fizetős. Viszont, csak nekem kellett, a férjemnek nem.


A másik, hogy Pécsen a beültetést uh-val követve csinálják, Tapolcán ugye előtte van uh, a műtőben már nincs, de ez csak azért volt jobb, mert láttam, hogy mi történik, gondolom, nem sok jelentősége van egyébként.


Ég és föld a két hely, akármi lesz az eredmény, én már elégedett vagyok a döntésünkkel, hogy átmentünk máshova.

30179. Panna07 (válaszként erre: 30178. - Rebecca)
2021. jan. 26. 08:42
De jó, nagyon drukkolok!! 🍀🍀 Milyen volt a folyamat a leszívás és a beültetés során? Csak kiváncsi lennék, hogy mennyiben más mint Pécsen, pl hogy az orvos mennyit kommunikál a beavatkozás során, utána, biológus mennyit mond, ilyenek érdekelnének.
30178. Rebecca (válaszként erre: 30177. - Panna07)
2021. jan. 26. 08:23
Igen,Tapolcára. Pénteken volt a beültetés, 2 három napos bogyókát kaptam vissza, most várunk és reménykedünk. 😊
30177. Panna07 (válaszként erre: 30176. - Rebecca)
2021. jan. 25. 22:53

Így van. 🙂

Ti mikor kezdtek? Tapolcára mentetek át, ugye?

30176. Rebecca (válaszként erre: 30175. - Panna07)
2021. jan. 25. 21:53

De neked most csak a beülti fog kelleni, az meg még futószalagon is simán megy, inkább erre gondolj, ne idegeskedj rajtuk!

Utána pedig többször nem kell menned! 😊

30175. Panna07 (válaszként erre: 30174. - Rebecca)
2021. jan. 25. 19:38
Van benne valami, amit mondasz, hogy még inkább futószalag lesz. 😐
30174. Rebecca (válaszként erre: 30173. - Panna07)
2021. jan. 25. 18:25

Igen, én is úgy gondolom, hogy emiatt indultak gyorsan újra...


Teljesen igazad van.

Hozzáteszem azt is, hogy nem csak azoknak húzzák az idejét, akik most várnak, hanem azoknak is, akik még csak most futnának neki, mert felhalmozódnak a páciensek.

Ez pedig magával hozza, hogy az amúgy is leterhelt orvosok még jobban a hátuk közepére nem kívánják az egészet, és még inkább futószalag lesz.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook