Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Járhat plusz 3 hónap munkanélküli? fórum

Járhat plusz 3 hónap munkanélküli? (tudásbázis kérdés)

23. letti05 (válaszként erre: 21. - Vali51)
2012. ápr. 1. 19:07
Szia! Minket csak az érdekel, hogy a kérelmed benyújtásától visszamenőleg, tehát 2011.12.16-tól az elmúlt 5 évben mennyi munkaviszonyod volt. Esetedben folyamatos volt, tehát az megállapították a 90 napot (ami nem = 3 hónappal). Ez eddig így rendben is van. Viszont akkor márciusban lejárt az ellátásod és szerintem akkor kellett volna új kérelmet felvenniük,mert Rád még vonatkozna az újabb ellátás, feltéve ha az elmúlt 5 évben folyamatosan dolgoztál és nem voltál munkanélküli. Mert ha közben voltál akkor ez már nem feltétlen igaz Rád.
22. katus3
2012. ápr. 1. 19:02
Köszönöm mindenkinek a választ!!!
21. vali51 (válaszként erre: 17. - Letti05)
2012. ápr. 1. 18:53
Szia!December 16-án jelenkeztem be 36-éves munkaviszonnyal abból 1 helyen 34-évet voltam....az jó sok 5-év!3 honapot kaptam!
20. letti05 (válaszként erre: 19. - Katus3)
2012. ápr. 1. 18:51
Nagyon szívesen! :-)
19. katus3 (válaszként erre: 17. - Letti05)
2012. ápr. 1. 18:50
Szia! Köszönöm a választ,ez így teljesen érthető volt. :-)
18. letti05 (válaszként erre: 11. - Milup2)
2012. ápr. 1. 18:48
Neked azért jár még annyi, mert Rád még a korábbi szabályok vonatkoznak, mivel Neked nem megszűnt/lejárt az ellátásod, hanem csak szüneteltetve lett a máshonnan kapott ellátás miatt és most az akkor megállapítottból még hátralévő időt folyósítják le neked.
2012. ápr. 1. 18:45

Sziasztok! Aki szeptember 1. és december 31. között lett munkanélküli annak járhat, feltéve ha előtte folyamatosan dolgozott 5 évet. Sajnos a törvényalkotók ismét "okosan" változtattak jogszabályt, így aki ezen időszak alatt ment be a hivatalba annak azt vizsgálták, hogy az elmúlt 5 évben mennyi munkaviszonya volt. Mivel 10 munkanapért jár 1 nap járadék, így a kb 1800 munkaviszonyos napból csak 900 nap lett elhasználva, mivel ugye a max. járadék 90 nap. Ezt a hibát január 1-től módosították, úgy hogy az elmúlt 3 évet vizsgálják csak már, de aki az említett időszakban kérelmezte az ellátást annak maradtak még napjai és így egy új kérelemre még 1x meg lehetett állapítani x nap ellátást. Az összeg pedig azért nőtt mert január 1-től nőtt a minimálbér, ami egyenlő a maximum adható ellátással, 78-ról 93-ra, így aki első körben is ezt a maximumot kapta így most is a maximumot kapja ami ugye több.

Nem tudom mennyire voltam érthető, ha valami nem az akkor kérdezzetek, ezzel foglalkozok.

16. katus3 (válaszként erre: 14. - Milup2)
2012. ápr. 1. 18:44
Ehhez mi buták vagyunk,és sajnos értelmes felvilágosítást nem nagyon adnak. :-(
15. Milup2 (válaszként erre: 13. - Katus3)
2012. ápr. 1. 18:44

Én sem tudtam, hogy nekem most akkor hány hónapig jár, vagy jár-e a gyes után vmi..És csodálkoztam, s nagyon örültem, hogy szeptemberig jár...

Mivel a fiamat nem vették be az oviba 3 évesen, csak szeptembertől (ha egyáltalán beveszik...Még várom az ovi visszajelzését), így pont jó, mert úgysem tudnék dolgozni menni...

14. Milup2 (válaszként erre: 10. - Katus3)
2012. ápr. 1. 18:42

Az mondjuk fura, hogy többet kap..

Nekem le van írva, mennyit kapok 60 napig, majd utána vmivel kevesebbet 4 hónapig...


Ne kérdezd, miért így van, nemtom..

13. katus3 (válaszként erre: 11. - Milup2)
2012. ápr. 1. 18:41
Ő is be volt jelentve,csak 6 évig otthon volt a gyerekekkel.
12. vali51 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2012. ápr. 1. 18:41
-- Nekem 76 ota van munkaviszonyom-szerintem ilyen alapon Én is jogosult kelettem volna hogy legyek!Lehet ha kihasználom és letellik az idöm ..mondják!De mig voltam sem söt voltunk 3 napos ugymond fejtágitáson sem monták!
11. Milup2
2012. ápr. 1. 18:40
Én is most gyes után munkanélkülire mentem, s 6 hónapig kapom a járadékot..3 éve szüneteltetem a munkanélkülit, tehát be voltam jelentve, csak mivel tgyást, gyedet, gyest kaptam, szüneteltetve lett, s most még 6 hónap jár nekem...
10. katus3 (válaszként erre: 8. - Kisj)
2012. ápr. 1. 18:37
Ő kb. 400 ft-al kap többet naponta,mint az első hónapkban. Akkor miért mondják hogy csak 3 hónap a munkanélküli? Nem értem én ezt...
9. vali51 (válaszként erre: 7. - Katus3)
2012. ápr. 1. 18:36
Szerintem kérdezzen rá az a biztos!Bár nem hiszem hogy ekkorát tévednének!
8. kisj
2012. ápr. 1. 18:34

igen

én is kaptam + 3 hónapot

az előtte ledolgozott napok évek számítanak, de hogy valaki többet kapna mint az első 3 hónapra, azt nem értem (én pl kevesebbet kaptam)

7. katus3 (válaszként erre: 6. - Vali51)
2012. ápr. 1. 18:33
Igen,valahogy neki is így mondták,hogy jogosult még 3 hónapra. Amikor én voltam így,nekem sem ajánlották fel,ezért tanakodtunk,nehogy jogtalan legyen.
2012. ápr. 1. 18:31
Én nem tudom hogy valoban hogyan van 34-év után 3honapot álapitottak meg!Nem használtam ki találtam munkát!A szomszéd asszonyomnak viszont azt mondták ...ha letellik a 3 honap utánna jogosult ujjabb 3 honapra!Én sem értem,nekem ugyanabban az irodában nem ajánlották fel!
2012. ápr. 1. 18:30
A 0328 a szülinapod? Neki ez ugyanúgy a munkanélkülitől van. Ráadásul nem kis összeg,és attól fél,hogy ha ezt jogtalanul kapja,vissza kell fizetni...
2012. ápr. 1. 18:26
Szerintem is csak 3 hónap lehet maximum, utána a foglalkoztatást helyettesítő támogatás az önkormányzattól! De kérdezzen utána egy másik ügyintézőtől, az a legbiztosabb!
3. katus3 (válaszként erre: 2. - Melinda0328)
2012. ápr. 1. 18:22
Nekem is ezért fura, és ráadásul ez az összeg nagyobb,mint a sima munkanélküli volt neki. Nem is tudja,hogy milyen jogcímen kapja. Lehet hogy tévedés történt? Ő azt mondja,biztosan azért jár,mert sok éves munkaviszonya volt... de akkor is csak 3 hónap lehet szerintem.
2012. ápr. 1. 18:17
Ez nagyon érdekes, mert a mostani "munkanélküliség" 3 hónapig tart csak, tovább nem. Az én páromat január elején szívatták be azzal, hogy 520 napig jár neki munkanélküli. Háromszor visszakérdezett, és tudtuk, hogy ilyen nincs! meg is szívtuk, mert egy hónap segélytől (ami az önkormányzattól jár) elesett. Meg is volt a panaszom feléjük rendesen...Nagyon figyeljetek oda, hogy az ügyintézők mit mondanak, mert ott is h*lyék tudnak lenni! Reméljük, itt valaki tudja a választ.
2012. ápr. 1. 18:13
Sziasztok! Egyik ismerősöm Gyes után munkanélkülire ment, le is telt a 3 hónap,és amikor ment jelentkezni a megadott időpontban,átküldték egy másik szobába,ahol közölték vele,hogy még jár másik 3 hónap. Ráadásul ennek az összege még több,mint amit eddig kapott. Tudja valaki hogy mi ez? Milyen jogcímen jár? Köszönöm a válaszokat előre is...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook