Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovári nyelvtanulásról kinek van tapasztalata? fórum

Lovári nyelvtanulásról kinek van tapasztalata? (tudásbázis kérdés)

1 2
55. fehérfrézia (válaszként erre: 53. - Gabor monika)
2019. jún. 19. 17:14

Szia!


Látom, hogy 2015- ben tanultál lovárit. Én most tanulom. Nem tudnál nekem anyagokban segíteni? Papp János szótára és könyve van meg. Nehéz nekem a nyelv. Diplomámhoz kellene a nyelvvizsga. Nehéz megszólalnom. Tanulom a szavakat. Neked nincs meg kigyűjtve külön- külön a szavak (igék, melléknevek...) Próbálok a képekről beszélni, de nehéz. Köszönöm szépen!!! :)


Piroska

54. inddor
2018. jan. 22. 19:09

Sziasztok!


Én most fogom el kezdeni egyedül a lovári nyelv tanulását és meg szeretném kérdezni , hogy tudtok-e segíteni nekem anyagokkal hozzá.

Előre is köszönöm

2015. jún. 27. 09:34

sziasztok!


orulok,hogy ilyen sokan szeretnetek tanulni lovari nyelven,mostantol lehet nekem irni segitek:))))

52. zsuzsika1987 (válaszként erre: 48. - Szandianya)
2015. jún. 16. 17:04

szia, én szeretném a segítségedet kérni, pl hanganyaggal vagy esetéeg tétel sorral.

köszi

2015. jún. 16. 17:02

Sziasztok, szeretném meg kérdezni h valakinek nincs e hanganyaga? sajnos a tanár akihez járok nem tud hanganyaggal rendelkezni de nekem szükségem lenne rá.

ha valaki tudna nekem ebben segíteni megköszönném, itt az email címem: zsuzsu2010@gmail.com

2014. okt. 15. 18:41

Sziasztok!

Én is Novemberben megyek megyek írásbelizni,már sokadjára....Nekem is jól jönne segítség..Én főleg fordítható szövegeket,és kidolgozott leveleket keresek!

Amennyiben tudna valaki segíteni:

buski@freemail.hu

Előre is köszi!

2014. szept. 26. 14:02

Sziasztok!


Lovári szóbeli vizsgára készülök Novemberben, ehhez keresnék tételgyűjteményt, amiből kitudnám dolgozni a tételeket, vagy esetleg kidolgozott tételeket ha tudna valaki küldeni, nagyon megkönnyítené a dolgomat! Illetve még érdeklődnék olyanoktól akik már részt vettek szóbeli vizsgán, hogy hogyan is nézz ki a vizsga menete? Légyszíves segítsetek! Email címem: hugi0413@gmail.com

2014. szept. 3. 11:52
Lovári segédanyagokkal, könyvvel tudok szolgálni, ha esetleg valakinek ez segítség lenne! Írjon rám ha érdekel valakit!!
2014. ápr. 24. 22:38
Ha tudna valaki abban segíteni, hogy milyen labor anyagok voltak az előző vizsgákon, azt nagyon megköszönném!!!
2014. ápr. 20. 19:50
Sziasztok! Lovári nyelvvizsgára készülők. Sajnos nem voltam megelégedve a tanárommal nem készített fel megfelelően, így most magamtól szeretnék felkészülni! Ha valakinek van bármilyen anyaga, vagy tud ajánlani netről letölthetőt anyagot vagy bármit mind írásbelire mind szóbelire! De legfőbbképpen szóbelire! Köszönöm! E-mail címem: s.barbi16@citromail.hu
45. secret! (válaszként erre: 44. - Mitakk)
2013. nov. 3. 14:38
Szia, a magnó hallgatás, tehát a labor, a szóbeli vizsga része.
44. Mitakk
2013. nov. 2. 11:14

Sziasztok!

9-én megyek vizsgázni, és a tapasztalatok érdekelnének.Néztem mit tartalmaz az írásbeli, de nem találtam olyat, hogy magnót kellene hallgatni.

43. secret! (válaszként erre: 42. - Bertus88)
2013. okt. 31. 15:38

Mindkettő formát lehet használni írásban és szóban egyaránt.

jó: lasho si vagy lasho-j

jól: mishto si vagy mishto-j

42. Bertus88 (válaszként erre: 41. - Secret!)
2013. okt. 30. 11:13
Létigénél.. kijelentő módnál használhatjuk hangsúlyosan és hangsúlytalanul -si, és -i végződés...
41. secret! (válaszként erre: 40. - Bertus88)
2013. okt. 30. 08:12
Konkrétan mire gondolsz ezzel?
2013. okt. 29. 13:55

Sziasztok!

Most fogtam hozzá a lovári tanulásához. Igazából az elején elakadtam valamivel... És nem találtam még leírást, hogy mi az a hangsúlyos és hangsúlytalan.

Mire gondolnak itt???

39. Cintulacska (válaszként erre: 36. - Oreszka)
2013. júl. 19. 09:33

ezen az oldalon találsz hanganyagokat, minden évben két hanganyag található kb 2002-től.

[link]

38. Regin_a (válaszként erre: 36. - Oreszka)
2013. júl. 8. 09:20

Azt mondják , idegen nyelvet a saját közegében a legjobb elsajátítani

Ha leköltöznél Mo. "ismert" keleti területeire??

:)

37. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 32. - 80ASIQ)
2013. júl. 7. 22:08
:)
2013. júl. 7. 21:42
Lóvári középfokú szóbeli nyelvvizsgára készülök,és a gyakorlásához keresek beszélgetőpartnert pl.skypon.Ha valakit érdekel,írjon.
35. 18e79e1970 (válaszként erre: 34. - Cintulacska)
2013. máj. 28. 18:54
Nem néz itt le senki senkit. Én azt mondtam el amit tudtam. Nekem akkor nagynéném mondta így. Azt viszont olvastam hogy nem mindenhol fogadják el. És itt nem a szociális munkákra gondolok.
34. Cintulacska (válaszként erre: 33. - 18e79e1970)
2013. máj. 28. 15:31

Nagyon örülök, hogy vannak olyan emberek akik egy este alatt benyalják a lovárit, mert marha könnyű. Szerintem nagyot néznének a végén. Nem olyan könnyű mint ahogy látszik, ezt is ugyan úgy meg kell tanulni mint a többit. A nyelvtana??? Szintúgy sok-sok nyelvtani szabályt tartalmaz mint a német. Tanultam németet is, és tudom hasonlítani. Annyi könnyebb benne, hogy nincs benne annyira kötött szórendiség, mint pl. a németben. Viszont lováriból szinte alig van hanganyag, a labor nehéz. Nem kell a lovárisokat lenézni, hogy a könyebb utat választották. Nem. Engem ne nézzen le senki azért, mert erre volt pénzem. Nincs súlyos 2000Ft./óra nyelvtanárhoz járni.

Az nézi le a legkönnyebben ezt a megoldást, aki végigtanulta az iskolaéveket, volt háttere otthonról hogy ne munka mellett kelljen neki lediplomázni, volt idő nyelvet tanulni. Van aki család, gyerek, munka mellett csinálja,olyan aki nem most ugrott ki az iskolapadból, és nem hinném hogy évekig tanulna egy nyelvet valaki csak azért, hogy jó legyen a renoméja, hogy ne nézzék le mert lovárit tanult. Én többre megyek a lovárival, használni is tudom olyan területen (szociális szféra) dolgozom. Diploma nélkül nem kapsz állást bizonyos területekre, és ugye a keménykötéshez kell a nyelvvizsga. A diplomán nálunk nincs rajta, hogy ki milyen nyelvből középfokúzott.

A 600szót pedig szintén elutasítom, kérem legyen szíves egy Papp János féle szótárt átlapozni, meg fog lepődni. Mielőtt bármiféle paradigmába bocsátkonánk, alapos felkészültséggel kellene azt közzétenni, és mások komoly és szorgalmas nyelvtanulását lovári nyelvből nem ledegradálni!

Köszönettel.

2013. ápr. 29. 07:35
Nekem nagynéném, kb 4 éve amikor diplomázott, akkor lováriból csinált nyelvvizsgát. Nem tudom, hogy elfogadják e még, úgy tudom már diplomához egy "komolyabb" nyelv kell, pont azért mert marha könnyű.... Kb 600 szó van, be lehet nyalni egy este alatt. Szerintem a mondatszerkesztés se ördöngős, erről nem tudok nyilatkozni.
32. 80ASIQ (válaszként erre: 28. - Bognaraudrey)
2013. ápr. 28. 18:15

"- Szerintem nagy jövője van, ma már több helyen is kell, hogy legyen lovári tolmács."

Naná, hogy lesz jövője! Néhány év és ők lesznek a többség.

31. oreszka (válaszként erre: 23. - Zizzzz)
2013. ápr. 28. 17:21
Én is arra készülök,és beszélgetőpartnert keresek,hogy gyakoroljam a szóbeli beszélgetést.Pl skypon
2012. okt. 16. 20:56
Összesen kb. 21 órám volt. Utána önszorgalomból készültem a vizsgára (könyvekből tanár nélkül). Az írásbeli sikerült 72%. A szóbelire nem mentem el, mert csak 1,5 napom lett volna készülni. Azt majd novemberben próbálom.
29. zizzzz (válaszként erre: 24. - Egészségügyis)
2012. szept. 6. 20:23
Szia! Rajtad múlik, hajrá :-)
2012. aug. 17. 19:02

Én jövő nyáron állok neki tanulni, egy itteni nagyhírű nyelviskolában. Nekem is majd diplomához kell, de már nem az elsőhöz.


Én több okból választottam:


- Utánajártam, s itt egy középfokúhoz elég egy 80 órás tanfolyam, ami kb. 70 ezer Ft, míg mondjuk angolból (hangsúlyozom van angol és németem) egy alaphoz minden nyelviskola és magántanár azt mondja kell 240-300 óra. Általában a magántanárok 1800/óra, a nyelviskolák 900Ft/órával dolgoznak. Tehát anyagilag sem mindegy. S egy nyelvtanfolyam angol/német esetén nem biztosít olyan minőségi oktatást ma már sajnos szerintem, ami elég egy nyelvvizsgára, így marad a magántanár. Angolon volt, hogy 40-en is ültünk, lovárin 6-8 fősek a csoportok.Ez sem midnegy és számolj az anyagiakkal!


- Mivel olyan területen és olyan helyen dolgozom, ahol sok a kisebbség, előfordulhat, hogy használni is tudom majd, s mivel használni is tudom, lehet, hogy a munkahelyem is segít finanszírozni. Míg az angolt és a németet egyszer sem használtam még munkám során.


- Észérv, hogy az angol hasznosabb, de mikor? Ha külföldön jársz, vagy olyan területen dolgozol.


- Szerintem nagy jövője van, ma már több helyen is kell, hogy legyen lovári tolmács.


- Már végzett, mindkét nyelvet beszélők szerint egyszerűbb az angolnál. Persze csak ha érdekel, mert agyilag rá kell állni a nyelvezetére.


- Itt még megbecsülik a nyelvtanulókat, míg egy angol/német nyelvtanfolyamon. Mindegyik nyelviskolában jártam már. Anno az angolosban én voltam egy a sok közül, itt pedig most olyan örömmel fogadtak, hogy jó volt bemenni!


Ezek az én érveim.

27. 34c48a3825 (válaszként erre: 26. - Virus2008)
2012. aug. 6. 09:01
A 10. hsz-ig kellett volna eljutni, s rögtön nem tennéd.
2012. aug. 6. 08:50
Na látom milyen friss a fórum, mindenesetre a véleményemet tartom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook