Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eccer volt, hol nem volt... fórum

Eccer volt, hol nem volt... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
12228. vigyefene (válaszként erre: 12227. - Csemár)
2021. ápr. 23. 04:06
Mert nekem még csak tegnap este van, 9-óra 6 perc.
12227. csemár (válaszként erre: 12226. - Vigyefene)
2021. ápr. 23. 04:05

Hát akkor Neked:

Jó reggelt!


Te miért nem alszol?

12226. vigyefene (válaszként erre: 12225. - Csemár)
2021. ápr. 23. 04:01
Jó reggelt Neked is, mert rövidesen az lesz, tehát leginkább előre köszönünk.
12225. csemár
2021. ápr. 23. 03:55

Jó hajnalt!

Ez a "jó hajnalt!" is elég furcsa köszönés, nem?

Ahogy a reggeli-ebéd-vacsora is, pl. Tenálad, Guruljka...

Vagy nálam, mondjuk...

Újabban ráálltam ugyanis egy különös étkezési rendre, amelynek, mint megtudtam, "időszakos böjt" a becsületes neve, s amely radikálisan eltér az eddigi étkezési szokásaimtól, azaz a hagyományos és általánosan jónak tartott elvektől. Vagyis attól, miszerint "a reggelid, legyen, mint egy királyé, ebéded, mint egy polgáré, vacsorád, mint egy koldusé".

Ez azt jelenti pillanatnyilag, hogy egy ideje már 10 óra körül reggelizek, du. 2 körül van az ebéd, és fél hat-hat között a vacsora, de tervezem, hogy hamarosan még kisebb időkeretbe szorítom a táplálékbevitelt. 11-17 óra, amiben gondolkodom, és bizonyos egészségügyi gondjaim megoldódását várom tőle.

(Nos, ha előadnám ezeket a terveimet a kezelőorvosomnak, nem biztos, hogy egyetértene... Csak hát... ...Nem fogom neki "előadni", persze, hisz annyi más gondja van enélkül is mostanában!)


...Vagy maradjunk mégis annyiban, hogy - így hajnali 4 körül - szép álmokat kívánjak inkább, ahogy illik?! :-)

12224. Guruljka (válaszként erre: 12223. - Csemár)
2021. ápr. 22. 19:55

Itt két zivatar is volt, én meg munkát is kaptam.


Jó éjt!

12223. csemár
2021. ápr. 22. 19:53

Az a nap is elmúlt...

Szép idő volt egészen ezidáig, most viszont feltámadt a szél, felhők gyülekeznek, lehet, hogy zivatar lesz belőle.

Lesz, ahogy lesz, én elköszönök.

Jó éjszakát!

12222. Guruljka
2021. ápr. 22. 10:54

Jó reggelt, szép napot!

Ma eddig még nem érkezett munka. belevetem magam Európa történetébe. Nyár végén vizsga...


A szombati napra elvárt dolgokat teljesítettem. (Nagyjából.)

12221. csemár
2021. ápr. 22. 05:32
Jó reggelt, szép napot kívánok!
12220. Guruljka (válaszként erre: 12218. - Csemár)
2021. ápr. 21. 21:45
Van, hogy az alvás ideje alatt a tudatalatti megoldja a problémákat.
12219. Guruljka (válaszként erre: 12218. - Csemár)
2021. ápr. 21. 21:29

Nálam az étkezéseket nehéz definiálni.

Ma hajnalban felébredtem és csak 11-kor sikerült visszaaludnom, aludtam úgy 3 óra utánig.

A 11 előtti ébrenlét ideje alatt csak egy kis magam sütötte zsömlécskét ettem üresen, a kb. 4 órai "reggelim" volt a szokott lekváros kenyér, tejeskávéval.

A fiam éjszakás, reggel 7 körül ér haza.

Nem tudom, hogy ha még eszem is valami meleget, az mikor minősül vacsorának, ha esetleg hajnalban álmosodnék el.

12218. csemár (válaszként erre: 12217. - Guruljka)
2021. ápr. 21. 19:41

Köszönöm!

(A gondjaim? Legfeljebb addig nem gondolok rájuk...)


Olvasom a töltött káposztás fórumon, hogy vacsorához készülődsz... Én is most úgy megennék egy darab sült szalonnát... Kovászos uborkával, friss kenyérrel... Majd álmomban.)

12217. Guruljka (válaszként erre: 12216. - Csemár)
2021. ápr. 21. 19:33

Jó éjt!

Kívánom, hogy a gondjaid megoldódjanak, míg alszol!

12216. csemár
2021. ápr. 21. 19:31
Szép estét, jó éjszakát!
12215. csemár (válaszként erre: 12214. - Tumbo2)
2021. ápr. 21. 09:36
Ezt mondta a mester is: fele áráért egy újnak ki tudja cserélni a motrot... Aztán 2 hónap múlva tönkremegy benne valami más... (Ilyenek a mai szerkentyűk.)
12214. tumbo2 (válaszként erre: 12211. - Csemár)
2021. ápr. 21. 09:28
én egyszer javíttattam hűtőt. elvitték kb.ötven kilométerre,ott buheráltak rajta valamit,sosem lett olyan,mint volt.olcsóbb,ha az ember újat vesz,már ha van miből.mikor megszívattak a Budapest Bankkal,mondom visszafizetem,ami még van,aztán örökre felejtsük el egymást.utána néhányszor hívtak különböző ajánlatokkal,nekem semmi sem kell.mivel még levélben is le kellett mondani,írtam,hogy engem hagyjanak békén.
12213. csemár
2021. ápr. 21. 06:56

Hát ez bizony "hajaj", de már alakul.

Ahogy az ebéd is, lévén hogy elég korán ébredtem...

Persze, annak függvényében fogok az elkövetkező napokban főzőcskézni, hogy nincs hűtő a házban, tehát mentsük, ami menthető.

A tejföl kell a rakott karfiolhoz. Ma tehát rakott karfiol lesz a fő fogás. (A szerelőm ugyanis nagyon rendes gyerek, ha már itt volt, legalább a sütőt megjavította.)

A tojás se várhat soká, azaz fő a krumpli is, majd lesz belőle krumplisaláta.

A tejet belecsempésztem a kutyák reggelijébe. Kicsit nézték, hogy miez-miez, de azért elfogyott.


Szép napot kívánok!

12212. Guruljka (válaszként erre: 12211. - Csemár)
2021. ápr. 21. 05:59

Hajjaj. Sajnos a hűtők ilyenek: általában melegebb időben mennek tönkre, amikor nem lehet a tejet csak úgy kitenni, és nem javíthatók.

És minél újabb egy hűtő, annál rövidebb az élettartama. Anyámé még 30 évet is kibírt.


Remélem, sikerül mielőbb újat venni!

Tegnap munka csak pici jött, de volt házi feladat is, amivel telt az idő.

Mára is van kevés kis munka, nem fog sokáig tartani, de még házi feladat is maradt.

12211. csemár
2021. ápr. 21. 05:37

Jó reggelt!


Tegnap, látom, senki nem járt erre...

Remélem, Guruljka, Nálad ez nem bajt, hanem jót jelent: érkezett munka, elmút vele az idő...

Illett volna jelentkeznem, ahogy szoktam, de nálam meg a motiváció hiányzott... Tönkre verte a kedélyemet az, hogy reggel, ahogy kinyitottam a hútőt, hogy kivegyem a tejet a kávéhoz, azt tapasztaltam, hogy nincs benn hideg... Még csak ez hiányzott! Bevillant azonnal, amit a napokban ide írtam, ti. hogy sok ilyen esetben a szerelő is csak a fejét vakargatja...

Hogy rövidre fogjam: így is lett. Itt járt a mester, felmérte a helyzetet, majd elmagyarázta, hogy ennek bizony - annyi... Örüljünk, hogy kibírt 15 évet.

Úgyhogy: kicsit benne vagyunk a pácban..


Ezzel együtt is: szép napot kívánok!

12210. Guruljka (válaszként erre: 12209. - Csemár)
2021. ápr. 19. 19:20

Csak vigyázz is.

Gyógyulj tovább. Aludj mélyen, az is biztosan segít!Jó éjszakát!

12209. csemár
2021. ápr. 19. 19:17

Jókat írsz!

Örülök, hogy szerencsével jártál, és még meg is újultál a vérnyomásmérő által.


Nekem laza volt a napom, a sérülésem miatt még halogatom az olyasmit, ami leáztatná a vart.


Szép estét, jó éjt!

12208. Guruljka (válaszként erre: 12207. - Csemár)
2021. ápr. 19. 19:00

Jaj, hát ha lassan gyógyul is az a sérülés, mégis sikerült úgy vigyáznod rá, hogy megmarad a körmöd.

Örülök, ha az én jókívánságom is ringatott... talán a Sutty manó is eltalált hozzád? Ő egy rezes-rücskös orrú vén manó, kicsit iszákos és emiatt néha eltéved kicsit. A hátán cipeli az álom-homokos zsákját, abból szór a szemedbe. Amikor mintha csípné a szemed az álmosság, az ettől van!

(Férjemmel találtuk ki őt. Kérdeztem, ő hogy tud azonnal elaludni? Azt felelte: becsukom a szemem és sutty... ebből kerekedett a Sutty, és a német Sandmännchenből.)


Sikerrel jártam a doktornőnél, sajnálom, hogy évek óra halogattam ezt a lépést.

Nem egy mérés alapján jelentette ki a hipertóniát (mint a most otthagyott körzeti orvos), hanem a pulzust is kitapogatta mindkét csuklómon és aggasztja, hogy könnyen elnyomható. Írt beutalót kardiológiára és a laborba is. Majd amikor időpontot adnak, akkor fogok tudni menni.

Nem javasolja a pesti utazást a szemklinikára.

Adott egy vérnyomás-naplót is, a jelenlegi gyógyszert lehet, le kell cserélni. Végül, ha nehezen is, de alacsony vérnyomást mért. Ezért váratlanul vennem kellett egy vérnyomásmérőt, mert a régi vagy egy éve elromlott. De legalább akciós volt a legközelebbi patikában.

Majd rászoktatom magam, hogy este az ágyban mérjek (és reggel is még az ágyban), mert különben elég macerás a felkaros vérnyomásmérő miatt félig levetkőzni.Az "icakai hacuka" viszont amúgy is bő ujjú.


Nemrég értem haza, senkinek semmi dolga, nyugodt az este.

Majd az állatkaja elkészítése vár még rám, mert a szemközti kiskutya is ezt kapja évek óta. Akkor vagyok nyugodt, hogy evett ma is.

12207. csemár (válaszként erre: 12168. - Guruljka)
2021. ápr. 19. 09:43
Csak hogy jelezzem: még mindig nagyon vigyázok a sérülésemre, s ez eléggé elkomplikálja a napjaimat, mert a jobb kezemet alig tudom használni. Viszont úgy tűnik, hogy mégsem kell megválnom a körmömtől. Ez a gondolat (szinte) boldoggá tesz.
12206. csemár (válaszként erre: 12204. - Guruljka)
2021. ápr. 19. 07:18

Hű, mekkorát aludtam!!! (Igaz, nem pont úgy, ahogy a Nagykönyv szerint kéne, de azért mégis; kipihenten ébredtem, s tele vagyok tervekkel...) :-)


Köszönöm a tegnap esti jóéjt-kívánságodat, biztos vagyok benne, hogy az is közreátszott!


Remélem, Neked is hasznosan telt az éjszaka!

12205. csemár
2021. ápr. 19. 02:01

Ezeket a modern masinákat ritkán lehet szerelő nélkül rendbe tenni. Sokszor tapasztalom, hogy még a mester se boldogul, hanem megállapítja csak, hogy "venni kell egy másikat".

Legyen szerencsés utad!

12204. Guruljka
2021. ápr. 18. 19:40

Aludj jól!

Nekem még munkám is érkezett.

12203. csemár
2021. ápr. 18. 19:35
Jó éjt!
12202. Guruljka (válaszként erre: 12201. - Csemár)
2021. ápr. 18. 19:27

Köszönöm, sajnos egyelőre nem jártunk sikerrel.

Holnap hétfő, a városba van utam a doktornőhöz, hozzá szeretnék járni és a kikérő papírért megyek.

Utamba esik a régi szerelő boltja, majd benézek hozzá.

12201. csemár (válaszként erre: 12200. - Guruljka)
2021. ápr. 18. 14:54

Tényleg nem vészes, és kell is az eső.

Legyen szerencsétek a mosógéppel!

12200. Guruljka
2021. ápr. 18. 12:57

Szép napot kívánok én is!


Kicsit hűvös van, de talán nem vészesen.

A szakdolgozat leadása óta rám szakadt a nagy szabadság-bár a valóban elvégzett munka nem volt vészes, már rég megcsinálhattam volna, ha már a fordítások november eleje óta már készen voltak. Ki tudja, miért az utolsó időben rohan vele az ember???

A fiammal ma megpróbáljuk működésre bírni a mosógépet és összeütök valami ételt is.

Ezen kívül most a záróvizsgára felkészítő házi feladatokkal fogok foglalkozni.

12199. csemár
2021. ápr. 18. 07:39
Szép napot kívánok!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook