Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eccer volt, hol nem volt... fórum

Eccer volt, hol nem volt... (beszélgetős fórum)

2012. szept. 16. 10:56

Neked is szép napot!!! :D

Hajnaloztunk egy jót.

768. Zelma68
2012. szept. 16. 10:54
Sziasztok! Annyit írtatok, hogy most nem is tudok visszaolvasni, majd délután... Szép napot nektek!
2012. szept. 16. 10:54
:D
2012. szept. 16. 10:54

Nem kell neki puhulni. A gyerek eszi és viszi.

Aszonta, olyan, mint a csipsz, csak süti. _D

765. csemár
2012. szept. 16. 10:37
Ugye, remek? Látod, én a kókuszra nem is gondoltam, de nyilván belefér az is... Na most: ha elég ügyesen "eldugod", akkor pár nap alatt meg is puhul(hatna)...
2012. szept. 16. 08:48

Míg visszajössz, beírom, hogy a guráblim kisült, és ízlik nagyon.

Nem került bele joghurt, mert elégnek ítéltem a kb.másfél deci tejfölt és az egész kocka margarint. Viszont a régebbről maradt fél zacsi kókuszreszeléket is belekevertem, nem rontotta el!

Nem nagyon vékonyra nyújtottam, és csak ujjnyi széles csíkokra vágtam, azokat pedig hosszúkás darabokra csipkedve rakosgattam a sütőpapírra. Így gyorsabb volt.

De hogy ez a tészta milyen kiadós...! Igaz, felvett bő fél kilónyi lisztet, nem mértem.

2012. szept. 16. 07:15
Van. Remény mindig van!!!! Szép napot!
762. csemár (válaszként erre: 761. - Guruljka)
2012. szept. 16. 07:12

Hűha! :-D

Tehát van remény...! :-D

Szép napot Neked is, s Mindenkinek, aki olvas - elmentem...

2012. szept. 16. 07:08

Hát tudod, az én kamaszkoromban a fiús anyák meg rettegtek, nehogy a nagykamasz fiú kéretlenül apa legyen. Az se volt jó...

Az enyémfiam is 23 lesz az idén, most az első alkalom, hogy mesél egy kislányról. :D

760. csemár
2012. szept. 16. 07:04
Fiók = Fiúk, persze, bocs!
759. csemár (válaszként erre: 758. - Guruljka)
2012. szept. 16. 07:03

Való igaz, a konyha - az egy jó hely, én meg világéletemben afféle tűzhelyőrző voltam, vagyok...

A Fiókat illetően gondoltam MÁSRA is: az idősebbik már 30-as, és még legényember, a Kicsifiú is idén tölti a 25-öt, de még nincs választottja... Na de manapság ez már szinte általános jelenség, örüljek, hogy a Lánykám révén mégiscsak nagyi vagyok! (Örülök is, nem is tagadom!)

2012. szept. 16. 06:53

Süssél nekiek kétkilós kókuszosat is.

Sütni nem nagy dolog, de egy masszív német süti. Az összes hozzávaló két és fél kiló, de finom, és az se hús!!!

Hát legalább ketten ugyanazt az irányzatot ha lennének kedvesek követni...Vgay nem erre gondoltál?


Küncsök biza! Sokfelől gyűjtögetem.

Néha kalandom is akad a konyhában, de még blogot nem nyitottam, annyi nem jött még össze, és kedvem se mindig van.

Főzéssel, sütéssel annyi minden kapcsolatos. Érzések, családi történések...Sokszor, míg várjuk, hogy felforrjon az étel, mi minden jár a fejünkben ugye?

757. csemár (válaszként erre: 754. - Guruljka)
2012. szept. 16. 06:44

Hát persze, fő a jókedv!

(Bárcsak mindig összejönne!)

Hanem tudeod-e!? Ezek a Te receptjeid igazi küncsök! El is határoztam, hogy a Kedves Fiaimra hagyom ezt az utóbbit! (Ha így folytatják, pont nekik való lesz! Na, ezen már nemigen van nevethetnékem, de kikívánkozott...)

2012. szept. 16. 06:42
2012. szept. 16. 06:40

Rákerestél már egyébként a guráblira?

Én a neve eredetét kerestem volna, de képzeld, eredetileg szerb süti. Ott az anyák, asszomyok útravalónak sütötték...amolyan hamuban sült süti, búcsúsüti! :D

2012. szept. 16. 06:28

Hát ugye hogy?


Én nagyon szeretek már reggel nevetni, és örülök, hogy téged is megnevettettelek.

753. csemár (válaszként erre: 752. - Guruljka)
2012. szept. 16. 06:17

Húúúúúúúúú, én ezt már át is kereszteltem: HOMOKOZÓS SÜTI

Van itthon túró, na de azért ma már nem sütök még egyet, még félreértenék... Na de majd legközelebb!! :-D (Addig magamban röhécselek a recept felett, azt pedig csak értsék félre nyugodtan. Hihi!)

2012. szept. 16. 06:12

Tuti összejön! Már olvasás közben is.


Agglegény túrós


10 dkg Rama egy részével kikenjük a tepsit.

25 dkg réteslisztet összekeverünk 20 dkg kristálycukorral és 1/2 sütőporral. A felét a tepsibe szórjuk, így ahogy van, por alakban.

50 dkg túrót rámorzsolunk, majd a maradék lisztes cukrot rászórjuk.


3 tojást, 4 dl tejet, t1 cs.vaníliás cukrot, és mazsolát ízlés szerinti mennyiségben összekeverünk, és a 10 dekából, a kikenés után megmaradt margarint is felolvasztva, belekeverjük. Ráöntjük az eddigi tésztára.


175 fokon 35 percig, majd ugyanezen a hőfokon légkeveréssel még 15 percig sütjük. (Én nem feleztem a sütőport, az egészet beleöntöttem. Olyan, mintha homokoznál, de nagyon finom!!! És szigorúan kihűlés után szabad csak felvágni, különben szétmorzsálódik.

751. csemár (válaszként erre: 750. - Guruljka)
2012. szept. 16. 06:10
KÉREM A RECEPTET! (SZERETMÉM, HA ÖSSZEJÖNNE NÁLAM IS A RÖHÖGÉS!!!)
2012. szept. 16. 06:06

á-ááá....Nemnem!

Én végig röhögtem, amgíg készítettem, mert az alapanyagokat külön-külön kell a tepsibe szórni, mint a homokozóban!

Mire kisül, nagyon finom túrós süti lesz! Olyan dugdosós!!!

749. csemár (válaszként erre: 747. - Guruljka)
2012. szept. 16. 05:57
Lusta pite? Két tésztalap között vmi töltelékkel? (Alma, túró, meggy, mák stb.?)
748. csemár (válaszként erre: 746. - Guruljka)
2012. szept. 16. 05:55

Köszi, ne fáradj az írós-vajas receptjének a keresésével, az megvan nekem. Ritkán csinálom, mert messze nem expressz, hajtogatni kell. Viszont Anyutól maradt egy receptem, ahely hajtogatós, de élesztő is kell bele. A baj vele az, hogy hájas tészta, nekem meg újabban ritkán kerül a karmaim közé háj. (Mióta nem vágunk disznót.) Hallottam egy olyat, hogy mélyhűti a hölgy a vajat, és a kinyújtott tésztára ráreszeli - így is lehet leveles effektust kapni.

A liszt - tudod - ahány, annyiféle, a bóti tejföl ugyancsak... A tejföl, amit használtam, persze nem váci, az élesztő viszont valahonnan Tőletek "származik"... :-D

Nah, ennyi, dióhéjban.

Azzal, hogy nem akkor alszol, amikor a Nagy Többség, szerintem ne sokat foglalkozzál, tapasztalatból tudom, hogy nem érdemes... A fontos, hogy a magad módján kipihenjed magad. (Nekem többnyire sikerül, ha pedig nem, hát akkor kicsit álmos vagyok. Viszont az, szerencsére, nem fáj.)

2012. szept. 16. 05:47

Jaj, jut eszembe: Ismered a rest asszony tésztáját? Hívjk agglegény tésztának is, azt nem lehet elrontani! Ugyanis nem kell összeállítani!!! Írjam?

Túrós!

2012. szept. 16. 05:44

Esetleg próbáld meg a tejfölt a savója nélkül, azaz felkeverés nélkül kiszedni a poharából.

Pár hónapja még gyakran használtam tejfölt, gyorsan fogyott nálunk, akkor a kis 8-9 decis vödröset vettem, nagyon jó minőségű. Nálatok kapható ilyen? (Igaz, váci gyártmány, de attól még lehet...)

A tészta nyilván a leveles vajas tészták egyik változata. Nem tudom fejből, de rákeresek, és idehozom.

Annyit tudok az alaptásztákról, hogy a vajas tészták nem élesztősek.

A hideg szerinten relatív, mert a kelt tésztéhoz kell mindnennek langyosnak lennie. A régi gazdasszony, mire befűtötte a kemencét, már nem volt ezzel gond, ha oda volt készítve a liszt.

Mert a kamrában nyilván hűvösebb volt. Erre írja a hideget, bár amikor én próbáltam, tél volt...:D

Szokták írni, hogy kés lapjával dolgozzuk ki a tésztát, de az nekem még nem sikerült. Ennél az expressznél a könyvben is úgy írja, kézzel, gyorsan dolgozzuk ki.

745. csemár (válaszként erre: 744. - Guruljka)
2012. szept. 16. 05:30

Guruljka!

Hálás köszönetem ismételten az "alapreceptért"! Asszem, olyat tanultam, ami általános megelégedésére szolgál majd a Népemnek. Fíííínom lett, egyet már elkóstolgattam...! Kép a naplómban; nézni se rossz... :-) Nyilván a hosszan tartó kidolgozás (és az élesztő) nem tett jót a levelességének, de - ígérem - egyszer, ha már "igazi" lesz a hideg, visszatérek rá...

2012. szept. 16. 05:09

Persze ha tovább dolgozol vele, a kezedtől átmelegszik.

Ebben a régi könyvben van "édes tejfel" is. Talán a mostani tejföl sem annyira sűrű. Nem tudom!

Nekem csak kicsit kiszáradt a szélső pár darab a sütőben, meg kifolyt belőle a lekvár, ilyenek voltak.

2012. szept. 16. 04:55

Érdekes, lehet, a liszt az oka?

Nekem csak a sütéssel volt bajom, maga a tészta összeállt.

742. csemár (válaszként erre: 741. - Guruljka)
2012. szept. 16. 04:52

Szia, Guruljka!

Sül az 1. adag "expresz" vajas...

...Hááát...

Kicsit elbajlódtam vele... Úgy kezdtem, ahogy írtad: 20 dkg vaj, 20 dkg liszt stb... A vaj hideg volt, a lisztet is lehűtöttem, mégis lágy lett a tészta, ragadt, nem akart összeállni... Minél tovább dolgoztam vele, annál inkább... (A konyhám nem volt elég hideg, nyilván, pedig ablakot nyitottam.) Aztán eldöntöttem: még egy kicsi lisztet bele. A "kicsi" lisztből lett egy + 10 dkg, biztos... ...És nem bírtam ki, tettem bele élesztőt is, egy csipetnyit, felfuttatva... Hát most várom, hogy kisüljön... Majd jövök az "eredménnyel"...

2012. szept. 16. 03:32

Még én is csak nemsokára, mert közben aludtam egyet.

Már kezd zavarni a dolog, mintha folyton álmos lennék.

No de majd csak rendezősik. Most iszom egy kávét, mert nemrég ébredtem olyan 7 órányi alvás után.

740. csemár (válaszként erre: 738. - Zelma68)
2012. szept. 16. 03:29

Szia, Zelma!

Guruljkától, kóstolót! :-)

Én csak most fogok hozzá, de ha kisül, jövök vele. Addig légy türelemmel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook