Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eccer volt, hol nem volt... fórum

Eccer volt, hol nem volt... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
11298. csemár
2017. jan. 10. 06:00
Jó reggelt, szép napot!
11297. Guruljka (válaszként erre: 11296. - Csemár)
2017. jan. 9. 15:56

Szép napot kívánok, habár már lassan este lesz.

Most jutottam ide, hozattam megint tüzelőt. Most sikerült a helyi kereskedőt elérnem, kíváncsi vagyok, hogyan válik be ez a fajta fabrikett, ami nála volt.


Ma nincs olyan vészes hideg, szél se fúj. A Nap is sütött, ma nem lehet panaszunk.


Végül is, a tél is rendes lett, a kellemes tavasz és a nyár után igazi ősz is volt, most pedig a tél is tél! Nincs ok reklamálásra.

11296. csemár
2017. jan. 9. 06:11

Jó reggelt kívánok!


A tél keményen tartja magát: éles a szél, bár gyenge; aprón, sűrűn esett a porhó is az előbb, mint tűszúrások, ahogy hozzácsapódott az arcomhoz...

Bojtár kutyus se szereti ezt az időt, a séta után még inni se akart, iszkolt be a jól bélelt házába, csak egy kis huncutsággal tudtam előcsalogatni: a "rendes" reggelije helyett főztem neki rántottlevest... :-D


Szép napot kívánok mindannyiunknak!

11295. csemár
2017. jan. 8. 06:33
Jó reggelt, szép napot!
11294. Guruljka
2017. jan. 7. 17:47

Már szép estét illik kívánni.

Remélem, mindenki épségben hazaért ma.


Én dolgozom/tanulok, a hét vége most a tanulásé, a hét elejétől két rövidebb munka vár. Közben is haladnom kell a dolgozatokkal.

11293. 72f3dcea12
2017. jan. 7. 06:16
Nagyon szép napot kívánok Mindnyájunknak!
11292. csemár
2017. jan. 7. 06:07

Jó reggelt!

Bekeményített a tél: csípős szél fúj, a hómérő (az ablakban -12-t mutat.

Van, ahogy van, Bojtival már sétáltunk egyet. Lassú tempóban, sajnos, mert eléggé csúszik. (Lefagyott az orrom, mire hazaértünk... :-D)


Szép napot kívánok mindannyiunknak!

11291. Guruljka (válaszként erre: 11290. - Csemár)
2017. jan. 6. 12:42

Szép napot kívánok!


Hideg van, de szikrázó napsütés.

A madarak szépen járnak az etetőkre, jó nézni őket.


Itthon tanulós hétvégém van, munkát keddi és csütörtöki határidővel kaptam. Jó lenne, ha továbbra is ilyen kellemes rendszerességgel érkeznének a megbízások.


Mindenkinek nagyon szép napot kívánok, energiával telten, vidáman!

11290. csemár
2017. jan. 6. 07:28
Jó reggelt, szép napot kívánok!
11289. Guruljka
2017. jan. 5. 14:18

Tegnap megszakadt az internetszolgáltatás. Ma egy szerelő jött ki helyreállítani.

A csomagváltáskor nem a megfelelő sebességű internetet kaptam, fognak küldeni másik készüléket. Addig is helyreállították a kapcsolatot.

Azért úgy jobb lett volna, ha erről előre értesítenek, mert éppen el akartam küldeni a munkát.

Sőt, ha akár a szerelő elnézést kér...


Nálunk volt már hó, valamikor decemberben, de csak éppen hogy látszott. Tegnap is havazott, de megint olyan ritkásan. Ma szépen sütikél a Pocska, ahová sütött, ott olvadt, a tetők északi oldalán még kicsit fehérlik a tetőcserepek széle.

11288. csemár
2017. jan. 5. 07:48

Jó reggelt!


Ritkán adódik így, hogy (szinte) nyolctól nyolcig ágyban legyek, de ma reggelre valahogy "összejött" :-)

Jelentem: tegnap este leesett nálunk az első hó! (Nem furcsa egy kicsit? Januárig kivárt...)


Szép napot mindannyiunknak!

11287. Guruljka
2017. jan. 4. 12:00

Szép napot kívánok!


Kezdem a mai munkát, egy kis fordítás is van, azt jó lenne délután 5 körül befejezni. Utána folytatni a tordítástechnikai dolgozatot, amihez a példákat Remarque Diadalív-jából veszem. Az eredeti saját pédányom, a magyar szöveg néhány fénymásolt és kinyomtatott oldal a könyvtári, magyar nyelvű kötetből.


Picikét pilinckél a hó, de nagy hideg nincs. Remélem, Máriának könnyen telik a napja,

11286. csemár
2017. jan. 4. 06:17
Jó reggelt, szép napot!
11285. Guruljka (válaszként erre: 11284. - Csemár)
2017. jan. 3. 18:05

Nagyon sok időt elvesztegettem, illetve nem volt energiám.

Kértem halasztást, mert holnapra nem leszek készen, de a tempót tartom.

11284. csemár
2017. jan. 3. 06:07

Jó reggelt!


Köszönöm, Mimma, a jókívánságokat! Boldog új évet kívánok Neked én is! Minden vágyad teljesüljön!


Guruljka! Szorgalmadnak érik a gyümölcse, én tudom!


Legyen szép napunk!

11283. Guruljka
2017. jan. 2. 16:33

Szép estét kívánok!


Itt is vastagon zúzmarásak a fák.


Erősen dolgozom a vizsgaanyagon, nemcsak tanulni való van, hanem elvinni való és beküldendő anyag is. Természetesen bizakodom.

11282. mimma
2017. jan. 2. 14:37

Jó napot! kellemeset a hátralévő órákra.


Reggeltől zúzmarásak a fák ágai, jó kinézni rájuk. Hó nincs.

Remélem ónoseső sem lesz.


Kívánok Mindenkinek békés, boldog új évet, szeretetben, egészségben.

11281. csemár
2017. jan. 2. 07:26
Jó reggelt, szép napot!
11280. Guruljka
2017. jan. 1. 13:19

Szép Évelejét kívánok! Főleg mert itt köd van, és talán hideg is.


A komondor az éjszaka halálra rémült, majdnem az ölembe akart mászni, mert valaki nagyom közel robbantott egy nagy hangú petárdát.


Az éjfél körüli tűzijáték alatt még Baka cica kis képe is feszült lett, de ott voltunk a közelében, úgyhogy ő okosan ülve maradt a "cicalábas"-ban a kandallón.


Mária, nekem is erőt és boldogságot ad ez a különleges kis lénye. Amikor annyira odavolt, hogy én azt hittem, nem éri meg a másnapot, ő soha nem adta fel. Ha nagyon gyengén is, de nyelte, amit a fecskendőből kapott, ennek hatására szinte kortyonként, de napjában sokszor etettem. És újabb szerencse, hogy az állatorvosnál volt a ritkán kapható vitamin pasztából egy tubussal, amit megvehettem tőle.

Sokat aludt, néha kibillegett a dolgára, és kicsit nézegette a többieket - játszani nem volt ereje. Utána aludt, vagy a pulóveremben, vagy a takaróm alatt, ahol nem zavarta senki.

Amióta megerősödött, nem akar aludni. Mint aki magába akarja szívni az átaludt eseményeket, szagokat, történéseket is. Csukódik le a szeme, de nem hagyja... Bólogat, mint egy ingázó a vonaton! Ez azért mostanában oldódik már, a kandalló körüli társas alvásban.

A nagy cicák is szeretik, bármikor odabújhat valamelyikhez, még meg is mosdatják akár. Láttam már, hogy a nagy átfogja a praclijával a kicsit... Különleges kis Bakacin ő. :D


Csemár, a szép verset én is köszönöm!

Emlékszem, 26 évesen elméláztam rajta, hogy Petőfi ennyi idősen már megírta az életművét és hősi halott volt... De a többi márciusi ifjú is huszonéves volt akkor. A képeken a többségük szakállas, azaz nős...

11279. 72f3dcea12
2017. jan. 1. 08:07

Szeretettel köszöntelek benneteket.


Boldog, békés új évet kívánok mindenkinek. És ami az egyik legfontosabb: EGÉSZSÉGET. Ahogy az egyik ügyfelem mondja: Amíg egészség van, minden van.


Kedves Csemár! Köszönöm neked ezt a csodálatos, lelket gyönyörködtető verset.


Kedves Guruljka! Köszönöm, hogy megosztod velünk a cicus kalandjait. Pusztán a cica léte megerősíti azt a hitemet,hogy a veszteségek után mindig kapunk új örömöt, új kihívást.


NAGYON KÖSZÖNÖM NEKTEK, HOGY AZ ECCER VOLT CSAPAT TAGJA LEHETEK!

11278. csemár
2017. jan. 1. 06:07

Boldog új évet kívánok!


...És:

Jó reggelt! (Természetesen... :-D)


Petőfi Sándor versével, a Téli világgal... huszonkét éves volt, mikor írta... Azt a telet alig élte túl... (Aztán mégis kapott még négy és fél évet a Sorstól...)


TÉLI VILÁG

Megölte valaki magát,

Az hozta ezt a rút időt.

Fuj a szél, táncol a tányér

A borbélyműhelyek előtt.

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


A napszámos, napszámosné

Tuskót fürészel és hasít;

Daróc pólyában gyermekök

A szélvésszel versenyt visít.

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


Jár nagy léptekkel föl s alá

A katona az őrhelyen,

És számlálgatja lépteit;

Kínjában mást mit is tegyen?

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


A hosszulábu drótostót

Kopott gubáját cepeli;

Az orra érett paprika,

S hidegtől folynak könnyei.

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


Barangol a vándorszinész

Egy falutól a másikig;

Meleg ruhája nincs ugyan,

De mindazáltal éhezik.

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


Hát a cigány?... vacog foga

A rongyos sátorok alatt;

Kopogtat a szél és bemegy,

Bár a cigány nem szól: szabad!

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.


Megölte valaki magát,

Az hozta ezt a rút időt.

Fuj a szél, táncol a tányér

A borbélyműhelyek előtt.

Hol a boldogság mostanában?

Barátságos meleg szobában.

11277. Guruljka (válaszként erre: 11275. - 72f3dcea12)
2016. dec. 31. 21:00
Mária Kedves, én is sok szeretettel kívánok vidám óévbúcsúztatót és sikeres, a munkában kellemes, boldog új évet!
11276. Guruljka (válaszként erre: 11274. - 72f3dcea12)
2016. dec. 31. 17:25

Hát még ha látnád, amikor játszani-vadászni indul! Azt az apró kori járását veszi elő ilyenkor, amivel az úton billegett előttem, mikor megláttam... Olyan döccenős-billegősen szalad, a farkincája picit oldalirányban görbül, de az égnek mered...

Vagy ha csücsül és rám néz, bizalommal és figyelmesen... Elolvadok tőle! :D

11275. 72f3dcea12
2016. dec. 31. 17:07
Békés Boldog Új évet kívánok Mindenkinek!
11274. 72f3dcea12 (válaszként erre: 11273. - Guruljka)
2016. dec. 31. 17:07
Ez a cica annyira cuki!
11273. Guruljka
2016. dec. 31. 14:16

Szép napot kívánok!


Baka cica tud élni, nem mondom.

Ehhez tudni kell, hogy a kandalló tetején, a cső két oldalán egy-egy rossz lábas van, kövekkel nehezítve billenés ellen, és kartonpapírral bélelve. Cicamelegedő így télen.


Baka az egyikbe belegömbölyödve alszik... ugyanakkor az ablakon beeső napsütés is éri a hátacskáját, ami bizony már egyre terebélyesebb...


Hasonló védett, jóllakott, kellemes közérzetet kívánok az új évre mindenkinek!

11272. csemár
2016. dec. 31. 07:10
Jó reggelt, szép napot!
11271. Guruljka (válaszként erre: 11270. - 16f581fad6)
2016. dec. 30. 16:57

Mi lenne. Majd figyelek. :D


Akár segíthetsz is, ha van időd. Az eddig elkészült fejezeteket átnézni apróbb hibákra. Németül. Nnna?

11270. 16f581fad6 (válaszként erre: 11269. - Guruljka)
2016. dec. 30. 16:50
Mi lesz velem?
11269. Guruljka (válaszként erre: 11268. - 16f581fad6)
2016. dec. 30. 16:41

Szia, de ne téveszd el, itt magyarul társalgunk!


Na lassan nekiülök dolgozni. Ma MUSZÁJ befejeznem.

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook