Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eccer volt, hol nem volt... fórum

Eccer volt, hol nem volt... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
11329. Guruljka
2017. jan. 24. 18:06

Nálunk ma egy hibás lámpa- vezeték átégett, szerencsére még a fiam reggeli indulása előtt észrevettük és ártalmatlanítottuk.

Különben tűz lett volna az ágyam mellett. És elektromos tüzet vízzel oltani sem lehet, ki tudja, mennyire ébredtem volna fel, let volna- e lélekjelenlétem, hogy a takarómat borítsam rá.


Az én hibám volt, tudtam a vezeték hibájáról, de hol elfelejtettem végignézni, hol elodáztam...

11328. csemár
2017. jan. 24. 06:20
Jó reggelt, szép napot!
11327. Guruljka
2017. jan. 23. 09:23

Igen, felfoghatatlan a tragédia, főleg hogy beszorulva, menekülésre képtelenül égtek bent fiatalok....


Iszonyat.

11326. csemár
2017. jan. 23. 06:45

Jó reggelt!


Megrendülten hallom a hírekben a veronai buszbaleset újabb fejleményeit... Szomorú, hogy ilyen szörnyű módon halt meg ez a 16 fiatal ember. Aki meg túlélte, az egy életen át emlékezni fog a tragédiára.


Guruljka! Gratulálok a sikeres vizsgáidhoz! Csak így tovább! 27-én majd szorítok Neked!

11325. Guruljka
2017. jan. 22. 16:10
...mellényomtam, szóval a másikat még nem tudom, a szombati filmtörténeti vizsga négyes lett. Holnaptól megnyugodott lélekkel folytatom a készülést a végső, 27.-i vizsganapra, ezzel zárul az első félévünk harmadévben.
11324. Guruljka
2017. jan. 22. 16:08

Kedves Mária,

Sajnálom, hogy ilyen áldatlan állapotok között éltek és dolgoztok a városodban.


Csemár, az állatorvos szerint a vérömlenyt legalább két hétig nem lehet felnyitni, megbeszéltük, hogy kivárunk.

Mintha nem fájna annyira Göncölömnek, de részben ő is oka a dolgoknak, ami fáj, azt nem hagyja megnézni sem. Az állatorvosnak is injekcióval kell majd őt elbódítania, amit úgy fog tudni beadni, hogy a komondort az oldalával a kerítésnek nyomjuk. Mert nem csak ez a vérömleny a probléma, azok a lepedőnyi fülek nagyobb tisztításra is szorulnak. Ha alszik, akkor majd csak sikerül rendbe szedni.


A pénteki félős vizsgák egyike hármasra sikerült

11323. 72f3dcea12
2017. jan. 22. 07:14

Szép napot kívánok Mindenkinek.!


Az én városom sajnos nem tudja kezelni az ingyen jégpályát. Borzasztó körülmények között dolgozunk nap mint nap már több mint egy hete. Sajnos a posta udvara is jégpálya!!! Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni!


Mélyen megvagyok rendelve a gimnazista gyerekek buszbalesete miatt. Elképzelni nem tudom, hogy ennek miért kellett megtörténnie.

11322. csemár
2017. jan. 22. 07:01
ó reggelt, szép napot!
11321. csemár
2017. jan. 21. 05:50

Jó reggelt, szép napot!


Guruljka! Göncöl meggyógyult-e?

11320. csemár
2017. jan. 20. 06:12
Jó reggelt, szép napot!
11319. Guruljka (válaszként erre: 11318. - Csemár)
2017. jan. 19. 10:41

Úgy látszik, nemcsak mi betegeskedünk.

Nálam is volt némi gép-alakulás, most már rendben működik az új előfizetői csomagom.


Göncöl komondor egyik fülén (a füle "lepedőjén") egy jókora vérömleny keletkezett, de megnézni sem igen hagyja. Majd felszívódik idővel, vagy akár kifakad, nem tudom, de szegény jószágom elég lent hordja a jobb fülét.


Melin cica most gyógyul egy csúnya fertőzésből. Az állatorvos, aki szombaton délután kijött és gyógyszerezte, nemigen adott esélyt az életben maradásra, de a jó gyógyszereknek és az ápolásnak köszönhetően túlélte, csak még a nyelés megy nehezen. Lassacskán azért már próbál enni, folyékony fehérjeoldatot addig is kap, bár igen nagyon tiltakozik a fecskendő ellen.


Baka cicát védi az oltása, de eléggé prüszköl, vitamint kap.


Ma reggelre a fiam lázasodott be csúnyán. Elment orvoshoz, miután sikeresen kivágtuk a kapunkat a jégből. (Tegnap délután kellett volna az odagyűlt olvadékot elseperni, de nem gondoltunk rá.)

11318. csemár
2017. jan. 19. 05:53

Guruljka!

Köszönöm, hogy tartottad a frontot!

Sajnálom, hogy nem tudtam jelezni a távolmaradásomat, de elég hirtelen jött rá a gépemre a makrancoskodás...

Remélem, Mindenki Más is jól van! Úgy legyen!

11317. csemár
2017. jan. 19. 05:50

Jó reggelt mindannyiunknak!


Elnézés és bocsánat, hogy nem jöttem a szokott időben!

Baj egy szál se, sőt! :-) Egy felújított, rendbe tett számítógép előtt pötyögtetem a bötűket...


Legyen szép napunk!

11316. Guruljka
2017. jan. 18. 13:28
Harmadik napja csak én vagyok itt! Csemár, ugye nincs baj?
11315. Guruljka
2017. jan. 17. 21:43
Remélem, csak az elfoglaltság okozza, hogy nem jött senki.
11314. Guruljka
2017. jan. 16. 12:15

Szép napot kívánok!


Csörgős hideg van.

11313. csemár
2017. jan. 16. 06:29
Jó reggelt, szép napot!
11312. Guruljka
2017. jan. 15. 09:35

Szép napot kívánok én is.


Szép napsütés, havas táj - január közepének ilyennek kell lenni.


Pénteken vizsgák, "szaladok" készülni.

11311. csemár
2017. jan. 15. 07:16

Jó reggelt!

Hát, Guruljka, ha nagyon belegondolok, töprengehetnék én is ezen a "18 év alatti gyermek"-en! :-D

(Ha csak azt veszem, hogy a gyermeki vénám jómagamnak is miljen erőteljesen buzog...!

Persze, erről is Petőfi jut eszembe: "Gyermek vagyok, gyermek lettem újra...!")


Szép napot kívánok!

11310. Guruljka
2017. jan. 15. 00:26

Internetes kérdőív egyik kérdése:


"Hány 18 év alatti gyermek él Önökkel közös háztartásban, beleértve Önt is?"


Nem tudtam megfejteni... :D

11309. Guruljka (válaszként erre: 11308. - Guruljka)
2017. jan. 14. 16:34

Sikerült egy állatorvost elérnem, aki ha nem is reggel, de kijött. Nem kevés pénzem bánta, a cica sok gyógyszert kapott, és az is kiderült, hogy a betegség erősen fertőző. Bakát már védi az oltása.


Nem tudom, hányukat sikerül még beoltatnom, és időben lesz-e még.

11308. Guruljka
2017. jan. 14. 09:29

Jó reggelt kívánok!


Hiányzik bizony, de nagyon örülök, hogy Bakát beoltattam. Tegnap este óta betegnek látom a legnagyobb cicát, egyelőre nem érem el az állatorvost. A tünetek sajnos azonosak... Persze hogy hiányzik az elpusztult cica is, kis édes volt ő is. De a kiadós alvás is hiányzik már, most megint van betegem...

Az éjszaka meg a komondor is kétszer felzavart a jövés-menésével, ő két napja csuromvíz. Az éjszaka bent tartottam, de kétszer felébresztett, kikéredzkedett. Most is bent van, és talán szárad egy kicsit végre.


Nem indultam el tegnap, mert az internetet kellett telefonon bütykölni a szolgáltatóval együtt. A fiam tegnap hozott magot, de sajnos nem jó a madaraknak a sózott bolti mag. Most viszont ő bebuszozott éppen, mert egyéb vásárolni valója is akadt a városban.

A jövő hét elején már könnyebb lesz, mert találtam egy állateledeles webboltot, remek áraik vannak és a szállítás is olcsó. Még madármag is akad náluk,de a többit se kell cipelnem ezután.

11307. csemár
2017. jan. 14. 07:09

Jó reggelt!


Szegény cicus! Biztos hiányzik...


A havat tegnap elmosta az eső, ma reggelre azonban esett újabb. Nagy hideg nincs, de a járdák kellemetlenek: vagy van jég a hó alatt, vagy nincsen...


Szép napot kvánok!

11306. Guruljka
2017. jan. 13. 12:35

Nem, nem Göncöl, nem is Baka, egy másik cica volt. Sajnos elpusztult.


Itt régen volt már ennyi hó! És be kell buszoznom a városba madármagért! Olvadásnak nem látom jelét. Egyfolytában hózik tegnap délután óta. :D

11305. csemár
2017. jan. 13. 06:01

Jó reggelt!


Tán Gönczöl a beteg?

(Baka cica nyilván nem, ha őt csak úgy mellékesen vizitáltattad meg.)


Ideért az enyhülés: -2 fok van az udvarban. ...És jön az eső... (Akkor aztán lesz ihaj! El kell intéznem a bevásárlást, mire ideér, mert nem szeretek iringálni.)


Legyen szép napunk!

11304. Guruljka
2017. jan. 12. 09:09

Jó reggelt kívánok!


Kitartó telefoncsörgésre ébredtem. Az állatorvos hívott vissza, mert tegnap nem tudott kijönni, és érdeklődött, most jöjjön-e. Eme ritka gesztusa miatt, és mert jó szakember, megfogadtam "udvari" állatorvosunknak. (Még pár éve őt ajánlotta az az állatorvos, aki remek, de nem jár ki házhoz, most a beteget a hideg idő miatt nem vittem el hozzá.)


Ha már itt volt, megmutattam neki Baka cicát, aki megkapta az oltását, és egy szép kis oltási könyvet is. Az oltás mellékhatása lehet álmosság... hát nem tudom, de most bekéredzkedett a pulóverembe és alszik. Ezt máskor is megteszi, de ha most még inkább idekéredzkedik majd, akkor jól nézek ki... :D

11303. csemár
2017. jan. 12. 06:29

Jó reggelt!


-9 fokot mutat a hőmérő, pedig mára már ide kellett volna érni az enyhülésnek.


Legyen szép napunk!

11302. Guruljka (válaszként erre: 11301. - Mimma)
2017. jan. 11. 14:03

Csak vigyázz is, Mimma! Nem hiányzik egy sérülés.


Verőfényes szép napot kívánok mindenkinek!

11301. mimma (válaszként erre: 11284. - Csemár)
2017. jan. 11. 10:50

Szép napot Mindenkinek!


Csemár köszönöm szépen a jókívánságaidat, jól jön mindig.

Nálunk fekete a táj vagy hogy mondjam, nem esett hó, pedig azt nagyon szeretem. Valamikor még lapátolni is szerettem, de az régen volt.

Ha kimegyünk az utcára nagyon kell vigyázni a járdákon, mert igen csúszósak, jegesek.

11300. csemár
2017. jan. 11. 09:34

Szép napot!


Guruljka! "Szinte" csinálom utánad: felébredtem az éjszaka közepén, hajnalban eltakarítottuk a havat Bojtár kutyussal, utána pedig visszaaludtam még egy sort. Nem is olyan rossz, egész jól kipihentem magam!


Eredményes szép napot mindannyiunknak!

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook