Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Eccer volt, hol nem volt... fórum

Eccer volt, hol nem volt... (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
12049. csemár (válaszként erre: 12038. - Csemár)
2021. ápr. 7. 05:02

Amit én "különösnek" érzek ebben a versben, az, azt hiszem, egy nagyon fontos kérdés: lehet-e jószándékú egy árulás?

(A költő szerint: lehet.)

12048. csemár
2021. ápr. 7. 03:20

Nem hiszem, hogy sokan lennének, akik örülnek ennek a hidegnek. Pláne, hogy még a szél is kellemetlenkedik.


Nem lehetett belépni a Hoxára tegnap?

Csodák csodája, észre se vettem, mert - szokásomtól eltérően - nem ültem a gép előtt egyfolytában. (Most próbálom behozni a lemaradásomat "munkaügyileg". Mármint ahogy azt egy ráérő nyugdíjas csinálja, akit nem zavar a tatár.)


Szép napot kívánok!

12047. Guruljka (válaszként erre: 12046. - Csemár)
2021. ápr. 6. 19:12

Sajnos igen, többen is írják, hogy havazott.

Nem örülök - de annak igen, hogy idebent meleg van. Holnap hozzák az újabb adag tüzelőt, nem úszom meg.

12046. csemár
2021. ápr. 6. 17:52
Igencsak lehűlt a levegő itt is, s még egy kis hó is esett.
12045. Guruljka (válaszként erre: 12044. - Csemár)
2021. ápr. 6. 14:57

Szép napot kívánok!

10-ig aludtam, munkát is kaptam, azóta dolgozom. Láttam, hogy probléma volt a Hoxa oldallal, de a munka miatt nem is bántam.

Április ide vagy oda, muszáj lesz még tüzelőt rendelni. Bosszant, mert azt az érzést kelti bennem, hogy közvetlenül a pénzt hajigálom a tűzre.

12044. csemár
2021. ápr. 6. 07:22
Jó reggelt, szép napot!
12043. Guruljka (válaszként erre: 12042. - Csemár)
2021. ápr. 5. 22:39

Ott találtam én is, de nem tudtam kimásolni.

A gépeléssel meg spórolok, ezért másoltam képben.

12042. csemár (válaszként erre: 12039. - Guruljka)
2021. ápr. 5. 16:28
Vigilia, 1972/8., 542. l.
12041. csemár
2021. ápr. 5. 16:16

Hajaj, nekifutok még egyszer ennek a mondatomnak:

"Aztán, ahogy Vigiliából átmásoltam, telesen megváltozott az alaka a vernek, nem volt türelmeg..."


Aztán, ahogy a Vigiliából átmásoltam, teljesen megváltozott az alakja a versnek, nem volt türelmem..."

12040. csemár (válaszként erre: 12039. - Guruljka)
2021. ápr. 5. 16:12

Sajnos nem tudtam megnyitni azt a forrást, melyet említesz.

Az egyik Vigiliában azonban megelent ez a vers, azért kérdeztem rá, hogy ez-e az.

Aztán, ahogy Vigiliából átmásoltam, telesen megváltozott az alaka a vernek, nem volt türelmeg visszaigazgatni az eredeti formájára, ezért idéztem csak az elejét.

Örülök, hogy végre ráakadtam, megismertem.

Elég különös újragondolása a bibliai történetnek...

12039. Guruljka (válaszként erre: 12038. - Csemár)
2021. ápr. 5. 15:59
Igen! Én sehol nem találtam Word-ben nyomát. Sajnos az egy szem Kvivlidze-kötetemben sincs benne. (Azt egy másik vers kedvéért vettem meg, amelyből csak néhány szót tudtam, de megtaláltam!)
12038. csemár (válaszként erre: 12022. - Guruljka)
2021. ápr. 5. 12:51

Csillagnyájak az égen.

A magas, törtrajzú dombhát

sötétben tűnődött.

S mondá Jézus:

"Mielőtt a kakas

harmadjára megszólal -

egyikőtök elárul engem ..."

"Elárul? Lehet?!"

...........


Ez az a vers, ugye?

12037. csemár (válaszként erre: 12020. - Guruljka)
2021. ápr. 5. 07:06
Ahogy kinézek az ablakomon, mintha a szomszédék előtt egy ilyen amerikai kőris pompázna. (A neten látható kőpek alapján gondolom.) Nagy, komoly teremtés, már gyerekkoromban se volt kicsike, de mindig jó érzés ránézni. Olyan szép, különösen ősszel.
12036. csemár (válaszként erre: 12035. - Guruljka)
2021. ápr. 5. 04:01

Van a közelben egy magángyógyszertár... Ők "kitalálták", hogy "ha-esik-ha-fúj" (azaz minden munkaszüneti napon) egy órára kinyitnak. Vasárnap délelőttönként szoktam látni, ahogy már többen is várják a nyitást, akár fél órával korábban is, mint ahogy várható.

Neked is most a szemcseppek miatt ilyesmi volna jó... (Használok a szememre én is műkönnyet is, regeneráló cseppeket is, s akárhogy töröm a fejem, nem jut eszembe semmi olyan háziszer, ami helyettesíthetné őket. Nagyon kellemetlen helyzet.

12035. Guruljka (válaszként erre: 12034. - Csemár)
2021. ápr. 5. 02:30

Köszönöm, pihentek, de ma is kicsit fáradtak már.

Elfelejtettem szemcseppet venni, és talán az a drágácska gyógyszer is hiányzik, amit szedni szoktam.

A makula degeneráció miatti legközelebbi kontroll 21-én esedékes, de okosabb lenne átkérni egy másik időpontra, amikor már a második oltásom is megkaptam.

Budapestre kell olyankor mennem, és szűk, zsúfolt folyosón várni...


Örülök, hogy meglátogattak a fiadék. Bizony minden pici öröm is öröm! Hát még egy ilyen látogatás fölötti öröm. A kalács meg lett olyan, amilyen - legközelebb jobb lesz.

12034. csemár
2021. ápr. 5. 02:12

Ez a szép benne, hogy minden nap "egy kicsit más"; ha estére - akármi miatt is - kissé tele van is a "hócipőnk", mindig éltethetjük magunkban a reményt, hogy a holnap jót is hoz majd.

Nos, valami ilyenben volt részem tegnap, szerencsére: ritkán látott vendégeim voltak, láthattam a fiamat, az unokáimat. Igaz, csak rövid időre, igaz, puszi nélkül, igaz, elfuserált kaláccsal kínálva őket, de azért mégis... (Nem olyan időket élünk, hogy megengedhetjük magunknak azt a luxust, hogy csak a tökélynek tudjunk örülni. Egy pici öröm is öröm, s ha két "pici" adja magát netán, az már szinte felér egy naggyal!)

:-)


Megpihent a szemed?

12033. Guruljka
2021. ápr. 4. 00:59

Remélem, holnap legalább kicsit más lesz. Elkészült mindkét munka (mert közben kaptam még egyet), de akadályozott az összevissza kóválygó kurzor nagyon.

Holnap már csak "szakdolgozni" szeretnék.

Persze valami ételt is összeütök.

Most bizony érzem, hogy fáradt a szemem, megyek is aludni.


Jó éjt! Remélem, szebb időre ébredünk, mint ma volt!

12032. csemár (válaszként erre: 12031. - Guruljka)
2021. ápr. 3. 17:21

Van, ahogy van, ez már csak így van...


Boldog húsvéti ünnepet kívánok Minden Ecceresnek!

12031. Guruljka (válaszként erre: 12029. - Csemár)
2021. ápr. 3. 14:03

Sajnos nincs, már ez is tartalék volt...Évek óta nem vettünk egeret, bezzeg főzőlap van tartalékban.

Jaj, de sajnálom a kalácsodat! legalább megmentetted.

És még, hogy vehetsz sütőt is!


Kár, hogy pont az ünnepen derült ez ki.

12030. csemár
2021. ápr. 3. 11:21

Tönkre ment a sütőm, tönkre ment a húsvéti kalácsom!

Azaz csak majdnem, mert idejében észrevettem, hogy gond van, alulról nem melegszik a lerni, és "feleúton" kifordítottam a formából a kuglófot, hogy az alja is megpiruljon. Nem az igazi így se, de legalább alul-felül megpirult, és át is sült szerencsére.

Tervben volt még egy kis sütögetés, de ezzel minden borul.

No, most bosszankodhatok én is.


Nemcsak egy egér tud rosszkor csődöt mondani, hanem egy sütő is!

12029. csemár (válaszként erre: 12028. - Guruljka)
2021. ápr. 3. 04:04

Hát akkor csak rajta!

Rajtad nem fog ki egy ilyen helyzet, tudom; megoldasz Te komolyabb gubancokat is!

Különben is: messze még a 20-a, addig megleszel a dolgozatoddal biztosan!

(Csak egy kósza ötlet: nincs valamelyik fiók mélyén egy másik egér, amely még üzemképes lehet, ha szépen megkéred?)

12028. Guruljka (válaszként erre: 12027. - Csemár)
2021. ápr. 3. 03:52

Nem lehet, nagyon megy az idő.

A szakdolgozatot még össze is kell rakni, a konzulensnek elküldeni, a leadás 20-a...

A munkát meg elvállaltam vasárnapra. No, az legalább érdekes, mert műszaki szöveg, szeretem!

12027. csemár (válaszként erre: 12026. - Guruljka)
2021. ápr. 3. 02:50

Köszönöm!

Nálunk se pont olyan lesz az ünnep, mint ami a nagykönyvben meg van írva: egy óriási szekrényt "sétáltatunk" egyik helyről a másikra. Nomármost, ez, ugye, legalább a fél ház felfordításával jár, úgyhogy tojásfestés még (talán) lesz, de sonkafőzás már nemigen. Sütemény is csak a rend kedvéért, valami egyszerű. :-)


Hát ez bosszantó, hogy cserben hagyott az egérke!

Nem valami "égi jel" akar ez lenni, hogy mégis inkább ünnepeljél?

12026. Guruljka
2021. ápr. 3. 02:08

Én is boldog ünnepet kívánok!

Nekem kicsit nem jól sikerült, mert bedöglött a számítógépem egere, és most ugye nem tudok venni hamarjában.

Viszont szerettem volna a szakdolgozatommal is haladni, de a tetejébe még munkát is kaptam, amit vasárnapra kérnek.

A laptop touch-padja szokatlan, a kurzor néha önállósítja magát... kicsit kínlódom.

12025. csemár
2021. ápr. 3. 01:57
Boldog húsvéti ünnepeket kívánok!
12024. Guruljka
2021. ápr. 2. 12:38
Örülök, hogy jól tettem fel a képet és olvasható a vers.
12023. csemár
2021. ápr. 2. 05:13

Jó reggelt kívánok!


Köszönöm a verset, Guruljka!

12022. Guruljka
2021. ápr. 1. 23:51

Hoztam egy nagypéntki verset, de nem tudtam másolni.

[link]

Remélem, megnyílik és olvasható lesz a képen. Egyik kedvencem, Miha Kvlividze grúz költő verse.

12021. Guruljka (válaszként erre: 12012. - Csemár)
2021. ápr. 1. 13:11

Milyen igazad van! Lapul egy csomag spenót a fagyasztóban, a fiam úgyis elmegy dolgozni...

Legfeljebb vacsora lesz, nem ebéd. Úgyis bagolykodtam, utána nagyot aludtam...

12020. Guruljka (válaszként erre: 12015. - Csemár)
2021. ápr. 1. 13:09

Hogy megijedhetett a kis veréb.

Én telente az ajtómmal szemközti "madárfán" (mert madár pottyanthatta a magját ide, nincs a környéken mása, amerikai kőris állítólag) lógó-lengő etetőkkel segítem a madarakat. Macska nem tudja zavarni őket - de az én cicáim általában jóllakottan heverésznek amúgy is.

Aggodalommal látom, hogy ritkul a madárpopuláció. Kisebb a forgalom az etetőn, bár igaz, a tél sem volt kemény.

Kisebb a madárkoncert is, de van most is csodás dalos még sötét hajnalban.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook