Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet ültetni a babát? fórum

Mikortól lehet ültetni a babát? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. igazság hol vagy? (válaszként erre: 8. - 779642f981)
2017. jún. 6. 19:53
Majd pár év múlva kérdezz rá,hogy milyen csípő és gerinc problémái vannak a gyermeknek!Szerinted ez helyes,hogy hat hónaposan baby kompot használt?
57. Trm8888 (válaszként erre: 53. - B.Eszterrr)
2017. jún. 6. 08:08
Így van
56. virag32 (válaszként erre: 55. - Zebra25)
2015. júl. 16. 10:36
Dettó.
2015. júl. 16. 01:42
A kompot meg annak a fejére húznam aki kitalálta.
54. virag32 (válaszként erre: 53. - B.Eszterrr)
2015. júl. 15. 23:30

Abszolút egyetértek.

Én Skandináviában élek, és itt senki nem gyártja ezt a halálparát, ami otthon van. Úúúúristen, a gyerek ezt és ezt nem csinálja, pedig mááááár féléves, biztos beteg, AZONNAL rohanjunk neurológushoz, stb. Beteges.


Nálunk ki vannak jelölve bizonyos életkorok, amikben néhány dolgot már "illik" teljesítenie egy babának, de akkor se történik semmi, ha nem a "megadott" idő szerint alakul. Azután jön a vizsgálat. De a védőnők se stresszelik feleslegesen a szülőket ilyen hülyeségekkel.


Az én kisfiam kb héthónapos korában volt hajlandó először magától hasra feküdni, gyűlölte. Abból a helyzetből sem nyomta fel magát soha, mindig háton feküdt. Kilenchónaposan nagyjából stabilan ült. Kb 11 hónaposan kezdett csak mászni, nem érdekelte különösebben. 17 hónaposan kezdett el járni, azóta is szaladgál, erős, egészséges kis krapek és a világon semmiben nincs "lemaradva" a kortársaitól. Egyszerűen neki így fejlődött az idegrendszere, nem érezte úgy,hogy bárkivel is versenyeznie kéne. :)


Nyugi.

2015. júl. 15. 15:47

Nos, akkor mint GYÓGYTORNÁSZ szeretnék hozzászólni! SOHA NEM KELL ULTETNI a babát... annyira szomoru hogy az "ultetés"szo ez elterjedt a kozdutadban.... Hiszen ha a baba onálloan képes rá, akkor igenis fel fog ulni...addig a pontig amig ez elérkezik(némelyik babánál 6 hosan...némelyiknél 9-10 hosan) addig NEM szabad ultetni oket. Hogy miért is nem?

-hátráltatja a mozgásfejlodést...hiszen egy 4-5 hos babának FORGOLODNI kell... 6-7-8 hos babának kuszni... aztán mászni...nem pedig kipárnázva ulni!!!!!!!

-Ne feledjük, hogy a mozgásfejlődés egyik kulcsa a motiváció. Ha nincs miért mozogni (mert ülve kiválóan lát mindent a baba), akkor nem fog küzdeni, ha pedig nem küzd, akkor nem fognak erősödni az izmai....

Különösen nem tanácsos babakocsiban ültetni a babát, ha még nem tud ülni, hisz a zötykölődés még károsabb a még nem kellően erős gerinc számára.


Legjobb hagyni a babát, hadd kísérletezze ki magától, hogyan kell felülni kúszásból vagy mászásból. Beletelhet pár napba, akár 1-2 hétbe is, míg kifejleszti a módszert, de ez éppen a javát szolgálja, hisz így erősödnek az izmocskák.

-Meg kell várni, míg magától fel tud ülni: azaz amíg képes lesz arra, hogy kúszásból, mászásból vagy oldalt fekvésből egyedül felküzdje magát ülő helyzetbe.


A legjobb megoldás az ha biztonságos teruletet hagyunk neki a foldon...ahol szabadon kisérletezhet a forgolodással, kuszással, mászással, es végul fel fog ulni, ne aggodjatok..... semmi szukség az ultetésre...ezzel csak ártasz a babának... (nem feltétlen pici korában...de pár év mulva nagyon nagy gondokat okozhat).. es hát nyilván minden szulo a legjobbat akarja a gyermekének, igaz???? akkor mégis miért csinálunk olyat amit NEM SZABAD??????!!!!!!!!


Es vegezetul szeretném hangsulyozni hogy 6 es 10 ho kozott báááááármikor felulhet a baba...nem kell megijedni hogy 7-8 hosan még nem ul!!!!!!!!!!!!!!!!!!! minden baba más és más!!! Sokat tudnék mesélni még a bébikompok negativ határsairol illetve a járatás negativ hatásairol is...hiszen nemcsak a mozgásfejlodést hátráltatják hanem az értelmi fejlodéssel is mindeketto szoros osszefuggésben van...de ez a forum az ULTETéSrol szol...igy csak errol irtam. Aki kiváncsi szivesen irok neki emailt.


Remélem tudtam segiteni!!!!

2013. aug. 6. 16:21
véletlen tértem be ide, de sok érdekeset olvastam. Van egy 7hós kisfiam. Mikor a 6hós státuszon voltunk közölte velem a doki, hogy mivel előre döl a gyerek és nem ül rendesen 2hónap múlva ha még mindig nem ül, akkor fejlődés neurológiára küldi. De én teszek rá mit mond. Már csak azért is, mert én is azt tartom, hogy ahogy a mászást magától elsajátította, az ülést is elfogja. Néha saját magától kiteszi a popsiját, és támasztva magát megül, de a kezeit nem hajlandó felemelni a földről. Nem erőltetek semmit. Ha pl én fel akarnám ültetni, akkor ülés helyett, rögtön állásba feszíti magát. Ha az ágyhoz teszem, akkor magától megáll mellette kapaszkodva. Ha leülök elé, akkor magától felkapaszkodik a hasamon. Szóval, ráhagyom. Csak lesz belőlle valami.
2013. júl. 18. 06:44
ne sieteeesd,mert felul magatol amikor mar eleg eros hozza,ha erolteted ezt ido elott bajt okozhatsz a gyerekednek.
50. sweetie-pie (válaszként erre: 1. - 63efff35c3)
2013. júl. 12. 09:37
Hat, ugy 200 ev mulva lehet, hogy a technika mar eleg fejlett lesz, hogy eloallitsak a baby-magokat es akkor majd lehet oket ultetni :)))
49. kissreni111 (válaszként erre: 44. - Harpagon01)
2013. márc. 17. 21:26

Szakmai háttér lehet, hogy nincsen, viszont vannak itt gyakorló, gyakorlott édesanyák, akik már egyszer, vagy többször az adott fejlődési ponton túl vannak a gyermekükkel.

Nekem mind a két gyermekem a korát megelőzve fejlődött. Ez nem az én érdemem, és dicsőségem, ők így ügyeskedtek. Friss az élmény tehát nem tévedek: a fiam 6,5 hónapos. SOHA nem TANÍTOTTUK arra, hogy hogyan kell felülni. Rájött magától. Mostanra feláll. ÖSZTÖNBŐL. Ezt sem mutattuk neki SOHA.

A fejlődés egy biológiai folyamat, ami végbe megy, így vagy úgy, előbb utóbb minden kisbabánál. A matekot meg meg kell TANULNI. Mert az összeadás-kivonás, na az NEM megy ösztönből. Ennyi.

48. kissreni111 (válaszként erre: 18. - Avelyn)
2013. márc. 17. 21:19
Előbb áll fel, mint hogy biztosan ül??? Hogyan??? Fekvésből feláll? Vagy ezt mégis hogyan gondoltad? 2 gyerekem van, mindkettő előbb ült, aztán állt. :-)
47. laurka85 (válaszként erre: 44. - Harpagon01)
2013. márc. 17. 20:39

Csak a kis csigolyái sérülnek. Hidd el, magától fel fog ülni, mikor elég erős hozzá.

Viszont ha sokáig (9 hónapos koráig pl.) nem ül fel, érdemes elvinni gyógytornászhoz!

46. zebracsikó (válaszként erre: 44. - Harpagon01)
2013. márc. 17. 18:04
csacsi vagy
45. rexi33 (válaszként erre: 44. - Harpagon01)
2013. márc. 17. 17:48
na most aztán nagyon okosat mondtál büszke lehetsz magadra!
2013. márc. 17. 16:17
Véletlen tévedtem ide és nem is szeretem az ilyen fórumokat, mert szakmai háttér nélkül küldik el egymást az anyukák, mert mindíg van egy-két lelkes, aki mindíg mindent jobban tud. Nos! Először is! Már gondolom az évek során mióta ez a kérdés fel lett téve már cseperedett a pici és szerencsére biztos szépen ül is már, sőt beszél. Ültetni a babát viszonyleg korán el kell kezdeni4-5 hós korában segítséggel, mert különben honnan az Istenből is tudná, hogy hogyan kell majd megtanulnia a mit????? Ne már de tényleg. Gondolom okoska szülők majd most jól megmondják, hogy ösztönből. Lótúrót! A gyermeket mi tanítjuk. Vagy tán a matematikát is a Ti gyerekeitek ösztönből tudják? Gondolkodjatok már mielőtt valakit lehurrogtok!!!!!!!!!!!!! Tény! A gerincnek nem tesz jót a hosszabb megterhelés, viszont az is tény, hogy az izmok mozgás által fejlődnek, tehát arany közép út és ennyi.
2012. jan. 13. 15:16
Én kislányom is bizonytalanul ült 9 hónaposan, azért emlékszem, mert akkor mentünk nyaralni és fejtörést okozott, hogy milyen autósülésben utazzon. Mivel magas, a hordozóból már kilógott, de még az ülés nem ment. Etetőszékbe se tettem, hordozóban vagy kézben etettem, illetve még főleg szopizott.
2012. jan. 6. 16:43

ültetni 6 hó...pl.: némelyik etetőszékekre is írják,hogy 6 hónapos kortól lehet használni..

lehet előbb felül,de erőltetni nem szabad!

41. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Orsi72)
2012. jan. 6. 15:35

ne ültesd, ha még nem tudja megtartani magát!


Egyébként meg egyetértek az előttem szólóval: szerintem is érdemes szakember (nem háziorvos) véleményét kikérni!!

40. 177a5bd706 (válaszként erre: 39. - Orsi72)
2012. jan. 6. 14:25
Szerintem jobb, ha elviszed orvoshoz. Ennyi idősen már legalább ülnie tudni kéne.
39. Orsi72
2012. jan. 5. 23:31

Sziasztok! 9 hónapos a kislányom,már hasra tud fordulni,játszik a játékokkal,de semmi mást nem tud.

Mászni,ülni,kapaszkodva állni nem.Ha ültetem,akkor is imbolyog.

2009. nov. 3. 21:06
A lányom most 1 éves, 4 hónapos korától már ült magától a játszószönyegen. 10 perc után mindig hagytam kinyújtóztatni magát, amit nem szeretett, még ülni akart tovább. Nagyon ritkán dölt el, ha mégis akkor csak a játékért nyúlt. Ha erös a baba akkor nem árthat neki. Ha elfárad , majd lefekszik magától.
2009. nov. 2. 10:47

Az én kisfiam még nincs hat hónapos,de már több hete ül.Minden gyermek más és más.Egyedül csak úgy ül fel,hogy kapaszkodik a kezembe és felhúzza magát.

Doktornéni azt mondta,ha ő ülni szeretne,hagyjam,mert érzi a baba ,hogy mi jó neki,mire képes.Ha fárad,egyszerűen előre dől,és hasra fekszik.De próbálnám meg lefektetni,ha ő épp ülni szeretne!Akkor aztán van sírás.

Minden baba más ütemben fejlődik,semmit nem lehet időhöz kötni!

36. judit0625 (válaszként erre: 8. - 779642f981)
2008. okt. 14. 14:08
Hat hónaposan kompban???????? Elment az esze????Ki az aki ezt helyesnek találta???!!!
2008. okt. 14. 14:04
Majd ö ül magátol
34. ALLICS (válaszként erre: 26. - KLMárti)
2008. okt. 14. 10:52
Nem szabad vele ilyeneket csinálni.
33. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Angyalok szárnyán)
2008. aug. 29. 14:58
Persze, hogy nem fogja igényelni! Honnan is jutna eszébe, hogy neki pont bébikomp kell?:DDD
32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Ts)
2008. aug. 29. 14:55
Bocsi, de ez tévedés. Akkortól lehet ültetni, amikor már magától fel tud ülni, ha hasrafekteted. Amíg ezt nem tudja addig árthat neki a szakik szerint.
31. ts
2008. aug. 29. 14:21
Természetesen, ha már stabilan képes megtartani magát ülő helyzetben.
2008. aug. 29. 14:18
Mikor ül magától...
29. be52089f0e (válaszként erre: 8. - 779642f981)
2008. aug. 29. 11:39
Miért helyes?:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook