Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "6, 5 cm-es enyhe arcualt uterus" Szerintetek ez mit jelent? fórum

"6, 5 cm-es enyhe arcualt uterus" Szerintetek ez mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Böbusz (válaszként erre: 31. - Pan Dóra)
2012. márc. 31. 08:17
Meglesz!!! Úgyis találkozni fogok vele... úgyhogy fogom kérni a válaszokat!!! :D
31. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Böbusz)
2012. márc. 30. 17:33
Mindenféle lelettel kapcsolatos kérdésed az orvosodnak tedd fel! Én eleve úgy megyek vissza hozzá a papírjaimmal, hogy "Kérek szépen egy fordítást!" Minden megjegyzés nélkül lefordítja, és a felmerülő kérdéseimre is választ ad, pedig, ha valaki tud jó nagy marhaságokat kérdezni, az én vagyok :D
2012. márc. 30. 16:47

Köszönöm a kommenteket!! :)

És tényleg jobban járok, ha nem mélyülök el a szörnyűséges sztorikban, hanem előbb a dokinak esek neki. :D :D

Szép napot!!!! :D

2012. márc. 30. 16:40
megemésztem a sok infot... :)
2012. márc. 30. 16:36
Az arcualt többnyire a szív alakú. Bár szerintem jobban hasonlít egy almára.:D
27. homern (válaszként erre: 23. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:33
szerintem nem ugyanaz,a hátrahajló a méh helyzetére vonatkozik,a te diagnózisod pedig az alakjára.a hátrahajló lehet normál alakú, a más alakú viszont állhat normál helyzetben,általában így is van :)
26. LauraJones (válaszként erre: 23. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:28

szerintem nem, legalábbis abból kiindulva, amit szó szerint értünk alatta:

hátrahajló: olyan kifliszerű pl.

torz: valami más alak

de arcuált az is pl azt jelenti hogy íves.

szóval a végén még lehet, hogy ugyanaz :)

25. DorkaMoncsi (válaszként erre: 22. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:26
Igazuk van a többieknek, csak a durva ilyen esetek vannak fenn a neten.:) Én is nagyon beparáztam, amikor a doki ezt elmondta, utána mondta, h ne aggódjak, sok ilyen van, de végül anyu szava nyugtatott meg, ami pedig csak annyi volt, hogy ezeknek az UH-oknak is van előnye-hátránya. Jó, mert megtudod mi van veled, ha terhes vagy, babáddal mi van, stb, nem kell ecsetelnem. A negatív meg...ott paráztatják a (leendő) kismamikat, ahol tudják. Viszont régen, amikor nem volt UH, akkor is voltak ilyen méhek, és egyebek, csak a doki és a kismamik nem tudtak róla, nem volt para, mégis megszülettek a gyerekek.:)
2012. márc. 30. 16:25
vagy nem? :)
23. Böbusz (válaszként erre: 21. - Homern)
2012. márc. 30. 16:25
akkor a hátrahajló ugyanaz, mint a torz???
22. Böbusz (válaszként erre: 19. - DorkaMoncsi)
2012. márc. 30. 16:23

WooOoOW, gratulálok!!! :D :D

Értem... amúgy... ez megnyugtató. :)

21. homern (válaszként erre: 12. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:20

nekem erősen hátrahajló méhem van,elvileg nehezen kellett volna teherbe esnem,de elsőre sikerült.amikor akkora lett a méhem hogy kiemelkedett a hátrahajló pozíciójából az nem volt kellemes,de ez csak 1 nap volt a 9 hónapból :) a méhlepényem érte a méhszájat,de 20. hét körülre magától megoldódott.27 héten elkezdtem kinyílni,de nem lett baj :) az utolsó 1 hónapot kórházban töltöttem magas vérnyomással és egyebekkel,de semmi rossz nem történt.

ha ezekről mind rémtörténeteket olvasgatok neten,tuti begolyózok :D

neked sem ajánlom hogy belelovald magad :)

20. LauraJones (válaszként erre: 18. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:20

nem fürdök kádban :) sőt nem iszom már tejet, és nem eszem fehér lisztet, és nem emelgetek dolgokat, és ezer meg egy dolgot nem eszek... :S

az ember egyébként ennyi mindent be sem tud igazán tartani.

19. DorkaMoncsi (válaszként erre: 1. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:19

Szia!


Nekem is ilyen a méhem. A doki mondta, h szív alakú a méhem. Igen, el lehet vetélni, ha olyan helyen tapad meg a méhlepény, h pl a szív egyik csücskében, akkor nem tudja ellátni a babát. AZ okát ne kérdezd, nem tudom miért. Viszont simán kihordható a bébi, ahogy nő, úgy a szív 2 "csücskét kisimíthatja". Most így lehet hülyén fogalmaztam, de szerintem érted.


Nálam is kisimult, és most 23. hétben vagyok.

18. Böbusz (válaszként erre: 16. - LauraJones)
2012. márc. 30. 16:19
de akkor ugye Te nem fürdesz kádban?????? Mármint nem ücsörögsz benne??? Ezt én is hallottam...
2012. márc. 30. 16:17

hát jó... :)


Azért ha megyek kontrollra bő két hónap múlva nekiszegezem a kérdést a dokinak!!!!!!!!!! :D :D

16. LauraJones (válaszként erre: 13. - Kolli1987)
2012. márc. 30. 16:17

Egyébként ez nagyon igaz. Tényleg mindentől el lehet vetélni. HA kádban fürdesz, attól, ha meleg vízben zuhanyozol attól, ha nem pihensz eleget, attól...


Nem tudsz ilyenkor eléggé vigyázni, és minden olyan tényezőt elkerülni, amiből vetélés lehet.

15. LauraJones (válaszként erre: 12. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:16

a lényeg hogy a méhben legyen, az meg úgy is úgy nő mint a bolond gomba. előbb utóbb már egy nagy narancs lesz :) meg még nagyobb :D

és persze megnézik az első UH-n, hogy jó helyen van-e.

2012. márc. 30. 16:14
Köszi... ez megnyugtató. :) :) :)
2012. márc. 30. 16:13
Böbusz nyugi minden rendben van. Ne agyalj ezen, hiszen ha ezt vesszük mindentől el lehet vetélni. De te nem fogsz ha oda kerülsz. :)
12. Böbusz (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2012. márc. 30. 16:12
nekem is ilyesmit mondtak... de nem nézték meg, hogy a babód jó helyen tapadt-e meg??! Már ilyet is olvastam... hogy akinek ilyen van, annak meg kell nézni, hogy hol tapad meg...
11. LauraJones (válaszként erre: 8. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:11

Nyugi, nem szabad a neten olvasgatni

nyilván hogy a sima egyszerű eseteket, vagy a gond mentes eseteket nem írják meg a neten, mert azoknak semmi hír értéke nincs!!!

Ellentétben a rossz esetekkel, amiket azért írnak meg, mert az szenzáció. Ne olvasgass a neten! NEm jó!!!

10. Böbusz (válaszként erre: 5. - LauraJones)
2012. márc. 30. 16:11

én már nem tudom mit higgyek... :)

:S

2012. márc. 30. 16:10

arcuált azt jelenti hogy íves, uterus meg a méh :)

nekem hátrahajló méhen van, ezt mondta a doki, és elvileg az sem a "normális" kategória, de nincs vele gond.

8. Böbusz (válaszként erre: 3. - Homern)
2012. márc. 30. 16:09
pedig egészen szörnyű eseteket olvastam... és ne aggódjak?! :)
7. homern (válaszként erre: 4. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:09
nem hinném.persze van olyan deformitás amitől igen,de azt mondták volna ha ekkora gond van.
6. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - Böbusz)
2012. márc. 30. 16:09

Nem szabad a neten semmi orvosi dolog után kutakodni, főleg ha nem vagy járatos benne. Én is volt, hogy bizonyos problémámra a neten próbáltam választ keresni és sikerült majdnem eljutnom addig, hogy halálos beteg vagyok.


Bízd az orvosokra ezt a dolgot, ők úgyis megadják majd biztosan ezzel kapcsolatban az összes információt.

2012. márc. 30. 16:09
nem hiszem Böbusz :)
2012. márc. 30. 16:08
értem, de ettől el is lehet vetélni????????
3. homern (válaszként erre: 2. - Homern)
2012. márc. 30. 16:08
elnézést,elküldtem véletlenül mielőtt befejeztem volna :) vannak eltérések a méh formájában,ha a doki azt mondja nincs baj,nem jelentős a dolog,akkor ne aggódj
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook