Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha elhagy valakit az anyukája fórum

Ha elhagy valakit az anyukája (beszélgetős fórum)


21. o.melinda (válaszként erre: 7. - Johanna2)
2012. márc. 30. 14:14
Az szerintem nem anya,aki a gyermekét sorsára hagyja és most sem fogja érdekelni,hogy mi van vele.13 éve nem kereste,akkor most mi várható tőle?
20. csajszika890721 (válaszként erre: 15. - B235ac96d5)
2012. márc. 30. 13:24
Egyetértek.
2012. márc. 30. 13:23
Szerintem az számít, az a lényeg, hogy szerető, törődő környezetben nőjön fel egy gyermek, ahol testi és lelki fejlődése megfelelő, ahol egy normális, egészséges példát lát el. Ezzel azt akarom mondani, hogy ezt a fiatalembert elhagyta az anyukája, de én hiszem, és úgy is gondolom, hogy talán az apja sem úgy állt hozzá ahogy kellett volna, és ha lett volna egy másik nő az életében, akitől szeretetet, törődést kap, akkor talán más lenne.
18. 5f176db420 (válaszként erre: 16. - Tavasz007)
2012. márc. 30. 10:33
igaz
17. 5f176db420 (válaszként erre: 15. - B235ac96d5)
2012. márc. 30. 10:33

Tudom, de semmi nem érdekli csak a pia. Szigor volt az biztos és inni se szabadott, mert gyógyszert is szedett és arra nem engedték neki. Az a baj, hogy most is szed gyógyszert és arra iszik. :(((

Most végzett egy felsőokt. int.ben.

2012. márc. 30. 10:19

akkor keressen maganak egy idosebb not, es letesitsen kapcsolatot, az lehet egy kiut.


bar a szerelem nem fan terem.

15. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - 5f176db420)
2012. márc. 30. 10:18

Lehet, hogy pontosan a túlzott apai szigor eredménye, hogy most úgy elendedi magát!

A legtöbb esetben, főleg a fiúk, amikor kikerülnek a redszeres kontroll alól, minden olyat ki és megpróbálnak, amit azelőtt tiltottak. Gondolom valamilyen felsőoktatatási int.-ben tanul ez a fiú és egy kicsit nagyon mélyre merült. A leírtak alapján bizony segítségre szorul. Meg kell értetni vele, hogy amit most művel átmeneti, ebből ki kell lépni, mert a jövője a tét! Próbáljátok meg olyan csoport felé terelni, ahol nem érzi majd magát magányosnak. (spor-edzés, kondi, esetleg más csoport: természetjárók, barlangászok, falmászók stb.)

Ki kell rángatni az önsajnálatból, hívjátok magatokkal! Nem lesz könnyű:)

14. lillenet (válaszként erre: 10. - 5f176db420)
2012. márc. 30. 10:17
Ha ketten nincs erejük, bátorságuk megbeszélni, elmehetnének szakemberhez is, aki szépen rávezeti őket a dolgokra. Együttműködéssel, szeretettel csodákat lehet tenni, csak sajnos nem erre a felfogásra nevelnek minket, és inkább bezárkózunk magunkba, mert "ciki" és "mártír" dolog a lelki gondokkal foglalkozni...:(
13. lillenet (válaszként erre: 6. - C3f39fd03b)
2012. márc. 30. 10:15
Teljesen igazad van:)
12. lillenet (válaszként erre: 10. - 5f176db420)
2012. márc. 30. 10:14

Szia!


Igen, vezethetett függőséghez a trauma.

Ha most már találkoznak, az talán megoldás lehet, ha az anya képes elmondani mit miért tett akkor, de legfőképpen azt, hogy ő mindig nagyon nagyon szerette őt és szereti is és nem tehet semmiről (az ilyen korú gyerekek is azt gondolják legbelül, hogy ők a hibásak, rosszak amiért elhagyták őket) kérheti, hogy bocsásson meg neki és beszélhetnének erről sokat sokat bármennyire fáj is, csak így lehet feldolgozni.

Persze nem tudom te ismered-e annyira az anyát, hogy tanácsot adhass, de úgy gondolom ez lenne a megoldás, de még így is sok idő telhet el.

11. 814f8b8f23 (válaszként erre: 7. - Johanna2)
2012. márc. 30. 10:06

Szerintem nincs értelme.

Felzaklatja még jobban, mert haragszik rá, benne van a tüske, ez újabb vitát szülne, és egy okkal több magának, amiért úgy érezné, innia kell.

10. 5f176db420 (válaszként erre: 7. - Johanna2)
2012. márc. 30. 10:01
Most már nagyon ott van. De már felnőtt. Szóval segít neki találkoznak, de már késő.
9. 5f176db420 (válaszként erre: 6. - C3f39fd03b)
2012. márc. 30. 10:01
Igen és, ha az anyja elhagyta akkor hogyan is bízna meg a nőkben? :(
8. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 5f176db420)
2012. márc. 30. 09:58
Az alkoholizmusnak számtalan oka van, de az egyik legfőbb, hogy a beteg úgy érzi, nem becsülik meg, mindenki kihasználja, keresztülgázol rajta, pedig ő megtesz mindent, hogy másoknak megfeleljen. Mivel nem akar szembekerülni a környezetével, inkább a menekülést választja... és valóban, amíg ő nem lát saját maga számára értelmes célt, amiért érdemes letenni a poharat, nincs ember, aki kihúzza ebből :(((
2012. márc. 30. 09:58
nem tudom jo otlet e de nem lehet valahogy az anyat felkeresni hogy beszeljen vele el egy kicsit hatha o hatna ra
6. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 5f176db420)
2012. márc. 30. 09:52
Szerintem nagyon is létezik.Akárki akármit mond,egy gyereknek a legnagyobb szüksége az anyjára van (lenne).Kell tőlük a szeretet,a terelgetés,a szigor,és tőle látnak "női mintát" a későbbi életükhöz.A mai napig azt gondolom,hogy egy apa sosem tudja megadni azt a fajta szeretet (lehet bármilyen hiper-szuper),mint amit az a nő tud megadni,akivel a gyerek 9 hónapon át szimbiózisban élt.
2012. márc. 30. 09:51
szerintem letezik vannak akik nehezebben dolgozzak fel bar en nem ismerek ilyen embert de hallotam rola.Es ami az idosebb part illeti en is megtapasztaltam ,az en szuleim elvaltak nagyszuleim neveltek bar apam velunk elt de ivott igy nem lehetett ra szamitani ,azert irom ezt mert en is egy idosebb ferfi mellet talaltam meg a boldogsagot benne megbisztam es tudtam hogy benne megbizhatok.
2012. márc. 30. 09:49

Van nekem is sajnos egy távoli ismerősöm aki az anyukája mellett nőtt fel, de az nem törődött vele, ivott, verte a gyerekeit, stb...ma már felnőtt férfi az illető, de többször kísérelt meg öngyilkosságot :((

Szóval sajnos lehet az anyai szeretet hiánya az önpusztításra a válasz.

Sőt az apai is, sajnos erre is ismerek példát :((

2012. márc. 30. 09:49
szerintem pedig simán alkoholfüggő és segítségre van szüksége, de ha nem akar az alkoholról magától lemondani, hiába tesztek bármit
2012. márc. 30. 09:47

Biztos hogy az anyapótlót keresi.

Bár az én édesanyám velünk lakott, hidd el néha nekem is hiányzott egy anya mert a sajátom nem törődött velem.

Létezik hogy valakit ennyire bánt a dolog a fiatalamber egy érzelmes ember lehet.

Én a helyedben és az ő érdekében szólnék az édesapjának, hátha segítő kezet tud nyújtani.

2012. márc. 30. 09:43

Van egy ismerősöm 23 éves srác. Nagyon értelmes, okos, de nagyon züllik lefelé. Minden nap iszik, sokat csak az ivás érdekli az, hogy kivel mikor nem számít. Az apja előtt megjátsza magát, mert nem akarja, hogy aggódjon érte, de nem egy helyen laknak így nem látja mit művel. Már többet beszéltünk vele, szóltunk ez így nem normális. Ha mi nem megyünk el vele kocsmázni, keres egy idegent vagy otthon egyedül leissza magát. Elhagyta az anyukája amikor 10 éves volt, kéthetente találkoztak és az apja nevelte aki azért szigorú és nem kapott olyan gyengédséget, anyai szeretetet. Idősebb nőkkel tud csak tartós kapcsolatot kialakítani, saját korosztályában nem bízik. Szerintem valamiféle "anyapótlót" is keres, mivel egy idősebb nő gyengédebb, figyelmesebb sok esetben.

Létezik, hogy valaki a mai napig nem tudja feldolgozni ezt a traumát, hogy nem az anyja mellett nőtt fel? Mit gondoltok? Lehet ok ez erre a nemnormális önpusztító életre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook