Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit kell(ene) tennem? - Hagyjam, hogy vendég legyek? fórum

Mit kell(ene) tennem? - Hagyjam, hogy vendég legyek? (tudásbázis kérdés)

2015. márc. 15. 07:30
fogadd oszinte reszvetemet!
14. globus
2012. jún. 5. 08:26
Végül hogyan történt?
13. Guruljka (válaszként erre: 11. - B235ac96d5)
2012. jún. 5. 08:17

Ne haragudj, nem akarnék a gyászodba belekotyogni. Remélem, rendeződik minden.

Csak gondoltam, szólok...hogy ha nem készült is végrendelet, a kötelesrészre jogosult vagy, mint gyermeke. Nézz utána a neten.

Ha csak egy apróságot kérsz is emlékbe a hagyatékából, akkor is teljes joggal kéred.

12. b235ac96d5 (válaszként erre: 11. - B235ac96d5)
2012. márc. 30. 09:16
De ha nem engedi, akkor nem!
2012. márc. 30. 09:13

Köszönöm! Ez mind igaz, amit elmondtatok!. Közben utána érdeklődtem. Mint nyugalmazott főtisztnek a szertartás, katonai tiszteletadással lesz. Én úgy tudom, hogy ő beszélt is arról, hogy ezt szeretné.

Amit én tulajdonképpen nehezményezek, hogy mindent a felesége és az ő fia akar intézni.(ő a 3. felesége) Nekem meg az infokat csak csepegteti, pedig én nem a szomszéd vagyok, hanem a lánya! Azt sejtem, hogy bizonyos dolgokat el akar hallgatni, tussolni, amit a fiával megbeszélt. Igazából soha semmit nem kaptam sem én sem a gyerekeim tőle, nem is hiszem, hogy végrendelet készült. Részemről egy utolsó gesztus lenne, ha részt tudnék venni az utolsó útjának a megszervezésében.

10. era06
2012. márc. 30. 08:08

Részvétem.


Édesapád is szeretné ezt a katonai tiszteletadást?

Nem az a lényeg, hogy hogyan temetik, hanem hogyan szerették amikor élt. Az igazi gyász a szívünkben van, vagy nincs. Ezen nem segít a harsonaszó vagy a márványsírlap.

2012. márc. 29. 23:01

Részvétem


Nagyon nehéz idoszak ez, de mindenképpen érdemes megbeszélni az édesapád feleségével a temetest, foleg, ha a katonai tisztelatadás az egyik fontos kérdés.

2012. márc. 29. 21:39
Értetlenül állok a dolgok előtt. Úgy viselkedik velem, mintha idegen lennék, pedig én vérszerinti rokon vagyok, a lánya. Nem tudom, ha bemegyek a Had. Kieg. Parancsnokságra, tudnak-e nekem valamit mondeni. Én azt szeretném, ha katonai tiszteletadással temetnék el.
7. globus (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. márc. 29. 21:26

Gondolom, azért odaállhatsz az első sorba...

Az összegyűlt gyászoló tömeg ebből semmit sem érzékel. Gyakran fordul elő, hogy a honvédség saját halottjának tekinti az elhunytat, ez általában azt jelenti, hogy magukra vállalják a temetés költségét.

6. 166f85daae (válaszként erre: 5. - B235ac96d5)
2012. márc. 29. 21:25

:-( Őszinte részvétem :-(


Én a helyedben vendnéként mennék, a szívedben amit érzel az a tied és ne keserítsd meg az életed más miatt.

2012. márc. 29. 21:17
Aki rokonságában van, volt katonatiszt, aki elhunyt, kérem segítsen. A szüleim elváltak még gyemek koromban. Apám nyugalmazott alezredesként elhunyt és mostani 3. felesége egyszerűen kijelentette, hogy majd ő, meg a fia és menye intézik a temetést.(nem közös gyerek) Ködösít arról, hogy ilyenkor a honvédség mit segít.Hárítja a segítségemet, de nem akarok vendég lenni az édesapám temetésén. Mit tegyek? Mit tehetek?
4. kisj
2012. márc. 29. 21:16
ezt egy kicsit bővebben is kifejthetnéd :)
2012. márc. 29. 21:13
Persze:)
2012. márc. 29. 21:07
hol?
2012. márc. 29. 21:05
Mit kell(ene) tennem? - Hagyjam, hogy vendég legyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook