Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A 2,5 éves lányomnak atópiás a bőre, tapasztalatokat várnék, milyen tisztálkodószert vegyek neki? fórum

A 2,5 éves lányomnak atópiás a bőre, tapasztalatokat várnék, milyen tisztálkodószert vegyek neki? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. 118ace9012 (válaszként erre: 35. - Falcsy)
2012. márc. 30. 08:39
Bementem a gyógyszertárba, hogy ajánljanak valamit száraz, ekcémás bőrre. Ajánlottak is méregdrága tusfürdőt, testápolót (pl. Babe, La Roche)... Aztán úgy voltam vele, hogy akkor elötte teszek egy próbát a shevajjal, sok jót hallottam róla. Vettem egy tégellyel, 1040 Ft volt. 3 nap alatt tökéletesen rendbetette a lányom bőrét. Egyébként a gyógyszertárban még csak meg se említették! Mondtam nekik, hogy nem igaz, hogy csak ezek a 4-5 ezres termékek vannak, de váltig állították, hogy bizony csak ezek. És lám, nekünk tökéletesen bevált az ezer forintos sheavaj is. :-)
36. falcsy
2012. márc. 30. 08:12
Gondolom a samponból is speciálisat kell használni, mert az is találkozik a kicsik bőrével...
35. falcsy (válaszként erre: 34. - 118ace9012)
2012. márc. 29. 22:12
Ezt én is halottam,hogy sokmindenre jó. Hol szoktad beszerezni?
2012. márc. 29. 20:02
Én sheavajjal szoktam bekenni a lányom bőrét, csodákat művel! :-)
2012. márc. 29. 17:01

Most akkor mivel fürdik?


A gyógyszertári Hidrophil Nonionic (mosdókrém) -t a háziorvos is fel tudja írni és vény nélkül is kapható, kicsivel drágábban.

32. falcsy (válaszként erre: 31. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 15:14
Szegény:(((((((((((((((
31. Rékibogyó (válaszként erre: 29. - Falcsy)
2012. márc. 29. 15:09

Ilyesmi nekünk is volt. Hajnalban ügyelet lett a vége, lázas volt köpte ki a nyálát. Gondoltuka torka...

Pont a körzetis dokink volt ügyeletben. Akkor kelt fel, megvizsgálta azt mondta a hasa fáj ( ? ) és felírt egy új tápszert.

Hmmm és egy gyógyszert.

Ki akartuk váltani mikor közli a gyógyszerész, hogy ezt nem tudja kiadni mert már több mint 1 éve kivonták a forgalomból a gyógyszert bizonyos okok miatt....

Hálelúja! Másnap reggel vittem magándokihoz ahol szabályosan láthatóak voltak a tüszők a manduláján. Gondolom nem reggel nőttek oda...

30. falcsy (válaszként erre: 27. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 15:09

Bocsi, hülyeséget írtam....

Én is arra gondoltam, hogy a doki csak kiírja a patikus meg kikeveri........

29. falcsy (válaszként erre: 25. - Egypt)
2012. márc. 29. 15:07

Ezt nagyon szomorúnak tartom. Mi a gyerekorvosunkkal jártunk így. A kislányom 2 éves volt és szájfertőzést kapott, szegény nem tudott se inni, se enni. Erre az orvosunk nem ecsetelőt írt ki neki, hanem fogzásra való kenőcsöt. Az i-re az tette fel a pontot, amikor a 2 hetes kisfiamnak házhoz kihozta a 2 hónapos oltását és be is akarta neki adni....

Na itt lett elegem, elhoztam mindkét gyermekem kártyáját....

28. Rékibogyó (válaszként erre: 26. - Falcsy)
2012. márc. 29. 15:06

Mi már áttértünk a tiszta termékekre családilag. Úgyhogy akármilyen márkás termék ha látom mi h. méreg van benne nem adom se a gyerekemnek se a fiamnak.

De ez más tészta.

27. Rékibogyó (válaszként erre: 26. - Falcsy)
2012. márc. 29. 15:05

Nem! A doki csak felírja és a gyógyszertárban keverik ki. Nekünk ez bevállt szerencsére. Fél évre elegendő a 2 krém kb. Az éjszakai ( ez hatásosabb szerintem) 4ezer valamennyibe Ft-ba került. A nappali meg 1300 Ft-ba. Szerintem nem volt drága. Nekünk jó sokáig elég szokott lenni.

Linola sem drága szintén nagyon sokáig elég.

26. falcsy (válaszként erre: 9. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 15:01
Akkor a testápolótokat is az orvos keveri és írja ki? Nekem konkrét terméket nem ajánlott, de felsorolt néhány igen drága márkát. Megnéztem őket és nem olcsó mulatság, és nem is nagyon bízom bennük. Én személy szerint, jobban szeretem a gyógyszertári kikevert krémeket, mert jobban hatnak és jóval olcsóbbak is.
25. egypt (válaszként erre: 22. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:57
Nagyon kell vigyázni a bőrgyógyászokkal. Nekünk a fizetős gyerekbőrgyógyász úgy félrekezelte a gyereket, hogy az egész arca begyulladt, 3-4 hónap alatt hozták csak rendbe a Heim Pálban. Azóta bármi gond van, csakis oda megyünk.
24. falcsy (válaszként erre: 4. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 14:55
elküldenéd a mosópor nevét priviben, mert szeretném kiprróbálni, ezen is nagyon sok múlhat...
23. egypt (válaszként erre: 3. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:54
Igen, arra.
22. falcsy (válaszként erre: 20. - Anatita81)
2012. márc. 29. 14:53
Ő már a 2. bőrgyógyász volt, aki hasonlókat mondott.:(
2012. márc. 29. 14:50

[link]

Erős allergizáló tulajdonságú anyagokat tartalmazó ételekre (pl. tehéntej, tojásfehérje, hal, búza, szója) már csecsemőkorban is kifejlődhet túlérzékenység, ezért ezeket célszerű kerülni a gyermek legalább egyéves koráig.

20. Anatita81 (válaszként erre: 16. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:42
Másik bőrgyógyász nincs felétek? Ez nagyon háttal ül a dolognak...
19. Anatita81 (válaszként erre: 12. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 14:40
Én szerencsére nem a gyerekeimről beszélek, hanem magamról, elmentem minden létező vizsgálatra privátban, de szintén falsch eredményt hozott. Szóval felnőttnél sem megbízható. Viszont ezekre alapozzák a TB-nél, hogy ki kap magasabb családi pótlékot...
2012. márc. 29. 14:39
Tele van sls-sel nem baj jó :S:S:S:S
17. Rékibogyó (válaszként erre: 16. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:38
Na de mi van a babaszappanban....
16. falcsy
2012. márc. 29. 14:37
Zuhanyzást javasolt, fürdés helyett. kétféle krémmel kell kenni a beteg és érzékeny területeket, amelyeket 3 naponta váltogatunk. Sima baba szappant javasolt az intim területekre, és ha "koszosnak" ítélem a gyererket, csak akkor fürdessem vmilyen erre a célra kifejlesztett tusfürdővel. Egyébként csak tiszta vízzel. "Nem kell agyon fürdetni a gyereket!"-mondta az doktor néni.....
2012. márc. 29. 14:37

Szia!

Az én kislányomnak is volt, két dolgot használtam rá:

hydrofillel fürdetem a mai napig és Antiprurit olajat vettem rá, azzal kentem reggel-este. Mostanra elmúlt neki, gyönyörűen.

14. Anatita81 (válaszként erre: 11. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:37

Te jó ég! :(


Magad viszont könnyen rájöhetsz, elhagyhatod azokat a dolgokat!

2012. márc. 29. 14:35
Aztán elkezdtem figyelgetni, próbálni valamit elhagyni, visszatenni hogyan reagál. Férjem gyomra nem bírja a tejet, tojást. ( de ez csak most derült ki előtte semmi baja nem volt ).
2012. márc. 29. 14:33
Az allergia vizsgálatról csak annyit, hogy Kisfiamnak is volt, arra az jött ki h. semmire nem allergiás. A bőrgyógyász pedig közölte, hogy felesleges volt szurkálni és vért venni tőle ( megjegyzem szörnyű volt ) mert még annyira pici, hogy ezek nem adnak helyes eredményt.
11. falcsy (válaszként erre: 8. - Anatita81)
2012. márc. 29. 14:33
Igen, hétfőn voltunk a bőrgyógyásznál.mert az arcán és a szeme alatt voltak ezek a száraz piros foltok. A doktor néni azt mondta, hogy ez bizony atópiás bőr, ennek csak a tüneteit lehet enyhíteni, mert ez vele született dolog. Én szerettem volna allergia tesztet is kérni, erre az volt a válasz, hogy csak az életet veszélyeztető allergiás dolgokat szokták tesztelni....:(
10. Anatita81 (válaszként erre: 9. - Rékibogyó)
2012. márc. 29. 14:33

Én is erre gondoltam és a tojásra...

A bőrgyógyászoknak sokszor eszébe sem jut az okot keresni, csak a tüneteket kezelik. :(

9. Rékibogyó (válaszként erre: 6. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:31

Nálunk a tej a mumus.

Amióta nem kap joghurtot jobb. Nekünk a bőrgyógyász által felírt kencével kenjük a bőrét. Lezuhiztatom linola olajjal, majd megy rá az éjszakai testkrém ( ez a legjobb ) nappalra pedig van egy nappali testápolónk, gyógyszertári kikevert ez is.

8. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Falcsy)
2012. márc. 29. 14:29
Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de kivizsgálták, mitől? Nem ételallergia esetleg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook