Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Személyes adatokkal való visszaélés- zaklatás? fórum

Személyes adatokkal való visszaélés- zaklatás? (beszélgetős fórum)


19. Threes
2012. jún. 4. 20:29

Üdv!


Én arra lennék kíváncsi.Hol tudok utána nézni annak,hogy használják-e az adataimat?

Van erre valamilyen lehetőség? Vagy csak akkor tudhatom meg ha már vádolnak valamivel,aminek a létezéséről sem tudok.

18. geridina (válaszként erre: 12. - Globus)
2012. márc. 29. 20:19

Igen, erről beszélek.

De azért a moderátorok írhatnának egy levelet, hogy kivizsgálták az ügyet, és kitiltották az emberkét, vagy ilyesmi

17. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - 97f33311ff)
2012. márc. 29. 19:17

én minden ilyet jelentek amiről nem tudom hogy hogy fértek hozzá az adatomhoz.

az is gyanús ha felhívnak, visszhangzik a telefon és nem mondja az ügyintéző h rögzített vonalról beszél...köteles elmondania, mert mi van ha nem járulok hozzá, hogy felvegyék. lehet hogy problémás vagyok, de nem bízom már meg senkiben, főleg a privát számos hívásokban, állandóan valami hülyeséggel zaklatnak

16. Iodine (válaszként erre: 1. - Pillangó81)
2012. márc. 29. 19:17

Az emaileket honnan kulde ki?A munkahelyerol,vagy az otthoni geperol?

Eloszor is bizonyitani kell hogy honnan vannak/voltak meg neki azok az email cimek.Vagyis ha bunteto eljaras indul ellene,akkor elobb azt kell bebizonyitani,hogy azok az e-mail cimek a munkahelyerol kerultek ki.Onnantol szamithat buncsekelmenynek,meg ha hivatalbol,vagy magaszemely kent valaki feljelentest tesz ellene.

2012. márc. 29. 19:11
Szerintetek az is adattal visszaélés, ha egy webáruházból egy ott dolgozó küld privát címre egy levelet olyan szöveggel, hogy ő most anyukaként fordul hozzám, hogy segítsek? Nem is most rendeltem, de eléggé zavar. Nem volt benne semmi olyan,a lányára kellett volna zavarni, de tök gáz, hogy a náluk valamikor vásárolt ügyfeleknek ilyen privát, webáruházhoz nem kapcsolatos szöveget küldözget. Ti jelentenétek?
14. globus (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2012. márc. 29. 19:10
Így van. Gyakran kapok ismerőseimtől olyan körlevelet, amelyet a Továbbítás gombra kattintva küld, és nem törli ki belőle a korábbi címeket. Vidáman bogarászok tök ismeretlenek címei között :)
13. Kangaroo Island (válaszként erre: 11. - Sz.Izolda)
2012. márc. 29. 19:08
lehet, hogy nem ártó szándék, de mit szólnál ha a te személyes adataiddal (adószám, taj szám, cím, telefonszám, stb...) egy ilyen ember dolgozna, mennyire éreznéd biztonságban magad? Az egy dolog, hogy nem ártó szándék, de mi van ha a kis privát e-mailjében benne vannak az adataid, amiket majd más megnéz és más szándéka van...a mai világban mindennel számolni kell sajnos, és ilyen embernek helye nincs egy olyan cégnél ahol személyes adatokhoz hozzáférhet.
12. globus (válaszként erre: 6. - Geridina)
2012. márc. 29. 18:52
Ha a Jelentem gombra kattintasz, megköszönik az észrevételt, ígéretet tesznek a kivizsgálásra. Ezzel egyidőben a levél feladójával együtt eltűnik a Postaládából, tehát megnézni sem tudod, mi lett vele. Nekem többnyire ismeretlenek küldenek ilyesmit.
2012. márc. 29. 18:50
Nem ártó szándékkal tette, nem járatott le senkit, csak "hülye" volt... ez nem akkora eszement bűnözés.A munkahelyről azonban kitehetik simán ilyenért.
10. Sz.Izolda (válaszként erre: 7. - Pillangó81)
2012. márc. 29. 18:49
Azért annyira nem kell megijedni. Ha jogi ügy lenne belőle, pénzbüntetést kapna, ennél súlyosabbat biztos, hogy nem.
2012. márc. 29. 18:32
Az én férjem cégét eladtuk és aki intézte annak a felesége kozmetikai cég dolgozója.A férjem nevében rendelt több tízezer ft értékben, majd nem fizette ki.Ráadásul nem is sima dolgozó ott is, hanem un. pontcenter vezető.Amikor jött nekünk a behajtótól a levél, akkor derült ki mind ez, úgy hogy nyomoztam és mindenhol van egy lány, aki szeret beszélgetni.Szóval azt várná az ember, hogy kirúgják az ilyet, de nem, fél év múlva ugyanaz a helyzet és kiderült, hogy a párom társának adataival is visszaélt, csak amikor mi intézkedtünk, az ő tartozását is rendezte, ami ugye a nőé volt, mindegy.Nem tudom, hogy egy ember hogy engedheti meg magának.Amit írtál az ismerősödről, sztem az azért nem annyira gáz, hogy kapott egy e-mailt, amit ha akar meg sem nyit, csak töröl, azon kívűl naponta kapok én is 100 reklám e-mailt.Kitől, ki tudja, de ilyen alapon multikat is be lehetne perelni, mert ők is honnan tudják a saját mail címünket...
2012. márc. 29. 12:48

„Visszaélés személyes adattal

177/A. § (1) Aki a személyes adatok védelméről vagy kezeléséről szóló törvényi rendelkezések megszegésével

a) jogosulatlanul vagy a céltól eltérően személyes adatot kezel,

b) az érintett tájékoztatására vonatkozó kötelezettségének nem tesz eleget,

c) az adatok biztonságát szolgáló intézkedést elmulasztja,

és ezzel más vagy mások érdekeit jelentősen sérti, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy

pénzbüntetéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt hivatalos

személyként, közmegbízatás felhasználásával, vagy jogtalan haszonszerzés végett követik el.

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a személyes adattal visszaélést különleges személyes adatra követik

2012. márc. 29. 12:47
Felfüggesztés, kirugás... ez mind rendben, de ezeknek milyen más jogi következményei szoktak lenni? Büntetés: pénzbüntetés, felfüggesztés vagy börtön?
2012. márc. 29. 12:42
Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy nekem is rengeteg ilyen kéretlen levél jön, hogy honnan tudják a címemet, fogalmam sincs. az iwiw-en már van rá lehetőség, hogy jelentsd, ha valaki ismeretlenül reklámmal zaklat. Én már két embert jelentettem, de arról elfelejtettek tájékoztatni, mit tettek intézkedést.
2012. márc. 29. 12:40

jó okos ismerősöd van.

az előttem levők már leírták, hogy ami adattal a munkahelyen dolgozunk, az ott is kell, hogy maradjon, nem lehet felhasználni.

én úgy feljelenteném az illetőt, hogy ihajj...hát hogy képzeli?

kirúgásra szerintem számíthat.

2012. márc. 29. 12:39
Ha szerencséje van, megússza egy fegyelmivel. Ha nem, akkor nagy bajba sodorta magát.
2012. márc. 29. 12:38

Szia!

Elég nagy bajban van az ismerősöd.

A személyes adatokkal nagyon vigyázni kell, nem használhatod fel a munkaköröd adta előnyöket. És az ismerősöd ezt tette. Én népességnyilvántartással foglalkozom, nagyon komolyan kell venni a személyes adatok védelmét.

2012. márc. 29. 12:38
elég komoly is akár,az ilyen visszaéléseket azért már büntetik..
2012. márc. 29. 12:37
Sziasztok! Tudnátok ebben segíteni? Egy ismerősöm a munkahelyén ügyfelek adataival dolgozik. Ezen ügyfelek e-mail címére kiküldött egy levelet, ami a saját mellékállásával kapcsolatos dolgokat tartalmazta (egy MLM rendszer kiépítéséhez keresett embereket és ezzel a témával kapcsolatban írt nekik e-mailt). Két ügyfél bejelentést tett a cégnél zaklatás miatt. Milyen megtorlás érheti az ismerősömet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook