Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sensonette tablettát lehet-e szedni szívbillentyű probléma esetén? fórum

Sensonette tablettát lehet-e szedni szívbillentyű probléma esetén? (tudásbázis kérdés)


2012. márc. 29. 12:26
Én is olvastamezt a betegtájékoztatóban, és ezért nem merem szedni, de sajnos olyan hormonzavarom van, amit lehet hogy csak tablettával tudnak kezelni.
2012. márc. 29. 12:25
Pár éve szívbillentyű prollapsust állapítottak meg nálam. Nemrég voltam nőgyógyásznál, ahol a rendszertelen vérzésem miatt felírták a tablettát. Sajnos elfelejtettem megemlíteni az orvosnak, hogy gond van a szívemmel. A tablettát ki is váltottam, de azóta sem merem szedni.
2012. márc. 29. 12:24

2. TUDNIVALÓK A SENSONETTE SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje a Sensonette-et

- ha allergiás (túlérzékeny) a gesztodénre, etinilösztradiolra vagy a Sensonette egyéb összetevőjére.

- ha a vérkeringést érintő bármilyen betegsége van vagy volt, főként trombózissal (vérrögképződés) kapcsolatos események, még akkor is, ha ezek az események hosszú idővel ezelőtt következtek be. A vérrögképződés (trombózis) létrejöhet a tüdőben (pulmonális embólia), az agyban (sztrók), a szívben (szívroham), a lábak mély vénáiban (mélyvénás trombózis vagy MVT), vagy a szemekben (lásd a "Vérrögképződés (Trombózis)" c. pont).

- ha bármilyen egyéb szív- vagy érrendszeri megbetegedésben, pl. szívbillentyű-betegségben vagy szívritmuszavarban szenved vagy szenvedett.

2012. márc. 29. 12:23
Sensonette tablettát lehet e szedni szívbillentyű probléma esetén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook