Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a szopizásról? fórum

Hogyan szoktassam le a szopizásról? (beszélgetős fórum)


24. Lili74 (válaszként erre: 23. - 5239d91094)
2012. márc. 29. 13:52
Hehe, de hasonlítanak :)) Kis önállóak.
2012. márc. 29. 10:13

Köszönök minden hozzászólást!

Szerintem a körömrágás elleni cuccot kipróbálom.


Lili, nekem is fogja a kezem, leültet, rám mászik, felhúzza a pólóm és kiszolgálja magát :)

22. wiki76
2012. márc. 29. 09:42
Én leragasztottam miután beleharapott csak úgy játékból.Sajnálgatta simogatta egy darabig.Majd elfelejtette.Kb két napig volt leragasztva aztán csak emlékeztettem hogy fáááj:(
21. Lili74
2012. márc. 28. 23:50

Jah, és napközben is 623X kéri. Ha nem értem mit akar, hozza a pulcsimat, hogy vegyem fel ( télen pulcsiban voltam, valamiért az maradt meg neki).

Ha meg végképp nem értem, húzza fel a ruhám. Csak egy darabig tudom elterelni a figyelmét játékkal, a következő percben szajkózza a magáét cici-cici.

Amúgy meg hiába nem ülök a megszokott szopis helyre, megfogja a kezem és odavisz, közli, hogy csücss és cici.

Elég nehéz lesz ez nekünk is, én már látom előre :((

Már én is vmi keserű dologra gondoltam, nálunk a mustár nem jó, mert szereti.

20. Lili74
2012. márc. 28. 23:46
*megszüntettem
19. Lili74 (válaszként erre: 9. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:44

Azért az éjjeli szopikat én megszüntetem.

Keservesen, de átszoktattam a kiságyába, ahol bizony cici nélkül kellett elaludnia. Természetesen megvártam, míg elalszik. Így az éjjelek sokkal jobbak lettek, azóta max 2X ébred.

Viszont nálunk ugyenez van nappal. Cicin alszik el, max 1 óra múlva felsír, azonnal jön cicizni és még úgy alszikál egy kicsit.

18. Dolores007 (válaszként erre: 7. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:39
A védőnő azt is mondta, hogy be lehet kenni olyan keserű cuccal, amit körömrágás ellen használnak gyerekeknek.
17. emi75 (válaszként erre: 7. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:36

elválasztásnak hívják :)


így keresd, szoptatás, elválasztás :)

16. emi75 (válaszként erre: 11. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:34

A doki nekem azt mondta, hogy ez már csak lelki szükséglet, de nem is a cici a fontos, hanem az "anya nyúzás" :) mert nálunk ugyanez volt.


Ha tényleg eldöntötted, hogy elég volt, akkor bele kell vágni, szép fokozatosan, lesz egy kis ordítás, de ott leszel, megszeretgeted, napról - napra jobb, a harmadik nap után meg egyre jobb!

15. homern (válaszként erre: 9. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:31

hú,akkor kicsit határozottabbnak kell lenned,mert ha a hiszire megkapja egyre ravaszabb lesz,már most tudja hogy követelje ki magának :)

pár napnyi gigahisztit elviselnél azért hogy legalább a nappali szoptatások száma jól lecsökkenjen? nappal könnyebben el lehet terelni a figyelmét (persze az első pár alkalommal nem,azt át kell vészelni),az éjszaka keményebb dió.én már nagyon zombi voltam,olvasgattam mit lehetne tenni éjszakai szopi ügyben,amikor egyik napról a másikra nem ébredt éjjel.onnantól kezdve átaludta az éjszakákat,a mai napig így van.(18hónaposan aludta át először).Még mindig a mi ágyunkhoz van tolva a kiságya,ez szerintem már így is marad egy darabig :)

14. emi75 (válaszként erre: 1. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:29

Szia!


az enyém most lesz 19 hónapos, és kb. 6 hete nem kap cicit.

leírom hogy volt, hátha van benne valami hasznos neked.


egy éves koráig éjszaka sokszor kelt, és cicizett.Este cicin aludt el. először ezt változtattam,korábban kapott, hogy az alvás és a cici szétválasztódjon, és lefekvésre mese, nekünk kb. egy hét átszoktatás után jól ment. egy éves kora után az éjszakázást már nem bírtam, a gyerek jól és és mindent evett már, amit mi, így kiadós vacsora után kb. egy hétig apa aludt vele, utána már éjszaka nem kapott cicit, de egy hajnal 4 körülit még be kellett iktatni, mert azért addig ordított, míg ájultra nem fáradt. így kb. 3-4 hónapig hajnalban, és délután, néha délelőtt is cicizett. aztán figyeltem, hogy délelőtt ne adjak neki,ez viszonylag egyszerű volt, mert játékkal el lehetett terelni. aztán a délutáni helyett leültünk együtt uzsonnázni, kerültük még a helyet is, ahol szopizni szokott, a szopis párnát is. így végül a hajnali szopizás maradt. Úgy hat hete el kellett utaznom, úgy hogy egy éjszakát is távol töltöttem. ezt kihasználva másnap még apa aludt vele, harmadnap már én, de ekkor már mondtam neki, hogy alszik a cici. Viszonylag jól vette, bár éjjel még fel-fel ébred a szokott időben, de egyre jobb, és elég mondanom neki, hogy aludjunk.


EGy kolléganőm azt mesélte, hogy a majd kétéves lányát szorosan ölbe fogva cumisüvegeztette vagy két hónapon át cici helyett, egy hétig nem kellett neki,de kitartott, aztán egy egy kortyra elfogadta, végül pohár tejre váltottak, ami végül kitolódott reggelre. Ott is a hajnali cici volt a mumus.

13. 3436656412 (válaszként erre: 11. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:25
tesóm is imád szoptatni,ŐT inkább az zavarja,h nem tud egy normális felsőt felvenni vagy bikinit,annyira durán gáz lett neki:(
12. 3436656412 (válaszként erre: 11. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:23
cici függő:D PASI!!!!!!
11. 5239d91094 (válaszként erre: 8. - 3436656412)
2012. márc. 28. 23:22

Szia!:) hetekig- hónapokig nem jövök, aztàn pont ennél a témánàl összefutok több ismerőssel:)

Szerencsére az én mellem nem gáz, jó egy picit kisebb 75C, de legalább nem lóg,

Nem is annyira a szoptatás a gondom, hanem a mennyiség. Rengetegszer kéri, majdnem, mint egy csecsemő.

10. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 5239d91094)
2012. márc. 28. 23:17

Én valakitől azt hallottam, hogy mustárt kent rá, és persze a gyereknek nem ízlett. Anyuka meg azt mondta, hogy azért olyan az íze, mert megromlott a ciciben a tej. Utána még hetekig kérdezgette a kicsi, de anyuka mindig azt mondta, hogy rossz az íze, mert megromlott, és a gyerek elfogadta.


Vagy esetleg kenhetsz rá valami keserűt, olyan gyerek nem nagyon van, aki azt bírná...

9. 5239d91094 (válaszként erre: 6. - Homern)
2012. márc. 28. 23:16

Szia Lilla! :)

Adem olyan hisztiket lever, ha nem kap tejet, hogy kénytelen vagyok napi százszor is megszoptatni.

Éjjel meg még mindig gyakran kel, és csak cicivel tudom visszaaltatni.

2012. márc. 28. 23:12

Na ez engem is érdekel

Szegény nővérem még mindig szoptat,most volt 2éves a fia...

Arról ne beszéljünk,h hogy néznek ki a mellei:( plasztikáztatni szeretne,de elapasztás után még fél évet várnia kell

Konkrétan az egyik melle hatalmas,a másik helyén csak a bimbó van....

Neki a védőnő azt tanácsolta,h majd a természet által elapad...pffffff

2012. márc. 28. 23:11

Beírtam a keresőbe, hogy " szoptatás leszoktatás " , de sajnos nem dobott ki semmit.

Lili, tudom, Neked tartozom még egy üzenettel, ne haragudj. :)


A ragasztószalagot szerintem letépné a fiam... Nem lehetne valamit rákenni inkább?

Sajnos csak és kizárólag velem, mellettem alszik éjjel. Ez is megérne egy fórumtémát...:(

2012. márc. 28. 23:07

Úgy látom Adem nem akarja megunni a szopizást :)


Első lépésként csak a számuk csökkenjen.Jó lenne annyit elérni,hogy már csak ébredés utáni és egy délutáni legyen.(lefekvés előtti ne,mert ha azzal alszik el nagyon nehéz lesz).Az ébredés utáni összebújás maradhat egy darabig ha nem megterhelő számodra,azt könnyebben elfogadja mintha teljesen elvennéd tőle.Nemsokára Adem is sokkal okosabb lesz,hihetetlen hogy milyen gyorsan fejlődnek,akkor már meg fogod tudni beszélni vele hogy miért nincs több szopizás.Gergely kereken 2 évesen hagyta el teljesen magától,kicsit hiányzik is :))

2012. márc. 28. 23:05

Sziasztok!

Nekem 2 éves volt a kisfiam mikor leszoktattam úgy, hogy fekete szikszalagot tettem a mellbimbóra, mondtam hogy fáj, és nem lehet levenni róla. Pár napig voltak kisebb sírások, de szerencsésen leszokott, pedig nem kicsit volt cicis. Előtte próbálkoztam hogy krémmel kentem be, de hozta a popsitörlőt és letörölte:-)

2012. márc. 28. 23:03
Nekem ugyanez a gondom, a védőnő tegnap azt mondta, hogy vannak anyukák, akik leragasztják a bimbót, hogy ne érezze a gyerek a tejszagot. A dokinéni meg hétfőn azt mondta, hogy tegye le apa éjjelre a gyereket, csak nálunk az a gond, hogy a párom előbb alszik el, mint a kiscsaj... :D
2012. márc. 28. 23:01

Szia Amine!


Akkor ebben nagyon társak vagyunk! Már nekem is nagyon megterhelő, de ötletem sincs mit tegyek vele.

2012. márc. 28. 22:59
Több fórum is van ebben a témában. Keress rá, biztosan találsz sok hasznos tanácsot.
2012. márc. 28. 22:56
16 hónapos kisfiam naponta még többször szopizik, ami már igencsak fárasztó számomra. Szeretném elválasztani, de sajnos nem könnyű, mert nagyon cici- függő. Javaslatokat várnék!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook