Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dexam vagy Origó (angol írásbeli és szóbeli nyelvvizsga)? fórum

Dexam vagy Origó (angol írásbeli és szóbeli nyelvvizsga)? (beszélgetős fórum)

2013. febr. 27. 22:49
Dexam irasbeli, szoban a dexam es az origo is jo.
2012. júl. 24. 14:18

Lehet hogy későn reagálok, én Origós vizsgát tettem. Ezt annak ajánlom, főleg az írásbelijét, aki jó nyelvtanból, ugyanis az elérhető maximum pontokból lefelé pontoznak, ha hibát vétettél. Irásbeli: 30 perces teszt, szótár nélkül, aztán 3 órás szótárral két fordítás oda-vissza, szövegértés, levélírás. A teszten kívül minden feladatnál el kell érni 40%, összesen meg 60%-ot. Tehát ha az egyik fordításod 90 % lett, viszont a leveled csak 38%, akkor bukta az egész.

Szóbeli könnyű, bemutatkozás, 5 perc dumcsi a vizsgáztatóval, attól függően mire tér ki az életeddel kapcsolatban, két kép közül választasz egyet, és egy szitu. Kb 10 perc :D

A magnó szövegfüggő. Lehet könnyű is, nehéz is.

Viszont itt nincs olyan h mind a kettőnek sikerülnie kell egyszerre.

Nyelvtanosoknak ajánlom.

2012. ápr. 5. 14:13
Még arra lennék kíváncsi hogy hol milyen típusú feladatokból áll össze a szóbeli ill az írásbeli?
2012. márc. 29. 19:21
Na igen, ilyenre van szükségem, hogy pl itt nem kapod meg az írásbelidet ha a szóbelid nem sikerül, és egy másik vizsgázóval kell a szóbelin beszélned nem a vizsgáztatóval...stb...
2012. márc. 29. 16:49

ECL-t jobban ismerem, úgyh leginkább arról tudnék beszélni:)

Itt akkor van ugyebár a szóbeli: beszélgetés+hallgatás és az írásbeli: olvasott sz.értés+levél. Na a nyelvvizsga akkor van meg ha az össz-százalék eléri a 60%-ot. De ezt úgy érts, hogy külön-külön a szóbelié és az írásbelié. Szal ha a szóbelid 70% de az írásbelid 50% akkor sajnos nincs meg a nyelvvizsga. És az összes (4:) ) külön résznek is egyesével meg kell lenni a 40%-nak. szal 30% hallgatás mellett hiába beszélsz 90%-ra.


59,5 %-ot felfelé kerekítenek:D


Most lehet durvin hangzik így ahogy leírtam, de más nyelvvizsgáknál is kb ez van.. nekem pl EURO-nál a nyelvtani részem nem lett meg asszem 45%, csak vmi 39% és hiába volt a többi tökjó, meghúztak:/ mondjuk közbe már ott is változtak a dolgok, mert pl. levitték 65%-ról 60%-ra, de azért még mindig nem ajánlanám.:P


ECL-hez nekem pl. van direktbe egy könyvem, én is netről rendeltem egy könyvesboltból asszem, de ha felmész a hivatalos oldalra, asszem pl. onnan is meg lehet rendelni:) + van egy másik könyv is, ami ECL+TELC+ még egy másik tételeit dolgoztatja ki veled, sztem mind2 nagyon jó:)


Feladatok meg :

kb 20 perc a szóbeli, itt bemutatkozol, a vizsgázató feldob egy témát/kérdést és ezt kell megbeszélnetek a partnerrel, aztán mutatnak a monitoron neked/vagy először a partnernek 4 képet (mind 1 témához kapcsolódik), te választasz egyet és beszélsz róla magadtól.

40-60 perc (sorry nem emlékszem pontosan) a szövegértés, levél és a hallgatás. Szövegértésnél 2 szöveg van, egy kiválasztod a megfelelő címet a bekezdésnek, meg egy kérdésválszolgatós. Levélnél írsz 2 kb 200 szavas levelet és hallgatásnál egyiknél kérdésválaszolgatós, másik minden kérdésnél kiválasztod a 4 válasz közül a jót.

:)


Rem. tudtam kicsit segíteni:)

2012. márc. 29. 12:21
Én igazából nem nyelviskolát keresek, hanem a vizsgaközpontok szokásaira, típus feladataira vagyok kíváncsi. Melyik feladat hol milyen, mennyi idő van rá, szóbeli feladatai írásbeli feladatai stb.
2012. márc. 29. 11:08
Én ezt ajánlom: [link]
2012. márc. 29. 08:46

ez nagyon jó ötlet volt hogy mást ajánlottál, ami neked szimpatikus volt! :)

Esetleg az arányokról a % a teljesítési rátáról tudnál írni, hová mennyi % kell?

2012. márc. 28. 22:09

ezt a kettőt nem ismerem, de én ecl-t csináltam angolból és németből is, szerintem ez jó:) előtte EURO-t csináltam, az sokkal nehezebb.. az ECL-be az a jó, hogy nincs külön nyelvtani rész, csak szövegértés és levél az írásbelinél, szóbelinél a hallgatós viszont elég nehéz szokott lenni. Én kifogtam egy könnyűt vagy csak a sok gyakorlás, mert 85% lett a hallgatásom, pedig imádkoztam, hogy legyen meg az 50%:D szóval azért nem lehetetlen:) vagy ha ez nem szimpi, még a TELC szóbelijét tartják könnyűnek, mert a listeningje nagyon könnyű:) Az van egy könyv, ami ezeknek + még vmelyik másik nyelvvizsgának a szóbeli tételeit segít kidolgozni, nagyon jó kis könyv:) én a németnél használtam, mert még csak 2 éve tanulom a nyelvet, de szerettem volna nagyon nyelvvizsgát, jól jönnek a plussz pontok a felvételinél:)

Hát nem pont a kérdésre válaszoltam, de azért remélem valamennyire hasznos volt:)

2012. márc. 28. 22:02

Sziasztok. Azért indítottam ezt a fórumot mert nem tudom eldönteni hová is jelentkezzek nyelvvizsgára. Nem tudom hogy az írásbelit az egyiknél csináljam a másiknál a szóbelit..

Tapasztalatokat és véleményeket várok, akár külön-külön is vagy összehasonlítást!

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook