Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha egy jobb tanárt szeretnénk a gyerekeknek? fórum

Mit lehet tenni, ha egy jobb tanárt szeretnénk a gyerekeknek? (beszélgetős fórum)


1 2
55. loch ness (válaszként erre: 52. - Uncsi0)
2012. márc. 30. 13:45
Senkit nem akarok bántani, de egyedül trapiti adott higgadt és követhető választ. Egyetértek vele, ezt kéne tenni. Nem kirúgatni akarni a tanárt, hanem elmondani, mi a helyzet, és kérni, hogy ne ő tanítsa a gyerekeket. Ha össze tudtok fogni, mert minden szülő így gondolja, az a legjobb. Aztán, hogy az igazgató másik osztályt ad neki vagy elküli, az már az ő dolga. De az biztos, hogy nem lenne szimpatikus neki, ha azzal állítanátok be, hogy küldje el az illetőt, pont elég abban kérni változtatást, ami titeket érint: hogy nem tudnak tanulni nála a gyerekek.
54. trapiti (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2012. márc. 29. 07:34
Az aláírásgyüjtés értelme gondolom az lenne, hogy kiderüljön az iskola felé is, hogy nem néhány szülő zúgolódásáról van szó, hanem a legtöbbjüknek problémája van atanárral. Nálunk az oviban volt hasonló, a szmk szülőknek volt baja az egyik dadussal, jó is volt, hogy kezdeményezték az aláírásgyüjtést, mertígy kiderült, hogy a többség szereti a dadust - a két hangadó anyuka így végülis nem tudott semmit tenni, míg ha azonnal az ovivezetőhöz mennek, lehet hogy a többiek nem is értesülnek a dologról.
53. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2012. márc. 29. 07:17

Így van! Ennek pontosan ez a menete.

Nem az aláírásgyűjtés, hanem az igazgató felé lépés a szülői munkaközösség részséről. Higgadtan, megalapozottan.


Senki sem vitatta, hogy vannak a pályára kevéssé alkalmasak.

52. uncsi0
2012. márc. 29. 06:36
Hát sokkal okosabb nem lettem... kaptam hideget .meleget :)
51. trapiti (válaszként erre: 50. - E28c748947)
2012. márc. 28. 23:21
Az én kislányom is két év múlva kezd. Számomra az egyik legnagyobb félelem volt ez, a körzetes iskolánk botrány, ha oda kell vinnem inkább magántanuló lesz. Nemrégren büngésztem végig a számunkra elérhető iskolákat, és végül arra jutottunk, hogy átjelentjük a gyereket a nagymamához aki egy közeli városban lakik, tőlünk 15 percre, az ottani körzetes iskola sokkal jobb mint a miénk. De a legjobb az lenne ha az iskolát már nem itt kezdené... mert megmondom őszintén, 12 éve vagyok intenzíves, imádom amit csinálok, de nem fogom a családom és a magam életét is feláldozni miatta...
2012. márc. 28. 23:14
Hát igen.Az én családomban is több az orvos, mint aki nem.Kapnak hideget-meleget, pedig ORVOSról beszélünk.Jó oké, vannak tényleg nem oda valók, mint pl a pedagógus-pályán is.Én nagyon kevés pedagógussal találkoztam életem során, annál több tanárral....Mi lesz velünk, ha beszüntetik a szabad iskolaválasztást.A lányaim 2 év múlva kezdik, előre reszketek, hogy nem kereshetek nekik én szimpatikus iskolát....
49. trapiti (válaszként erre: 47. - E28c748947)
2012. márc. 28. 23:06

Sokak szerint igen... manapság az orvos az aktuális közellenség, de ne menjünk bele részletesen az okokba...


Egyébként a téma az, hogy kérheti-e a szülő hogy az alkalmatlan tanárt lecseréljék. Szerintem nemcsak joga, kötelessége is kérni amennyiben a gyereke érdekeit tartja szem előtt.

48. tavasz007 (válaszként erre: 47. - E28c748947)
2012. márc. 28. 23:06
hat nem mindenrol, de sok dologrol.
47. e28c748947 (válaszként erre: 46. - Tavasz007)
2012. márc. 28. 23:05
Miért? Szerinted mindenről az orvos tehet?
46. tavasz007 (válaszként erre: 45. - Trapiti)
2012. márc. 28. 22:54

nem szeretnek rosszat mondani, de ma mar hogy valtaanak az emberek orvost, hat el sem jutnak hozzajuk. 2-3-4 honapot varnak kardiologiai kivizsgalasra.


meg adnak 50ezret zsebbe, hogy elobb sorra keruljenek. inkabb ne is beszeljunk orvosokrol, mert kinyillik a bicska a zsebemben. :)

45. trapiti (válaszként erre: 44. - Tavasz007)
2012. márc. 28. 22:45

Szerintem legalább annyi a jó orvos, mint a jó pedagógus ;)

Mellesleg én pl. intenzíves vagyok, ha az öngyógyításra alapoznánk, nem sokra mennénk... de szerintem ez nem nagyon tartozik ide.


ha valaki nem elégedett az orvossal, nyugodtan választ másikat, ez manapság mindenki számára természetes elvárás. ezek után ha egy pedagógust alkalmatlannak tartanak a szülők, akkor fogják be a szájukat, mert ők nem tudnak tanítani... elég fura szerintem.

2012. márc. 28. 22:34

mint tudjuk az orvstudomany lofing. minden embernek van ongyogyito folyamata, ami valamitol vagy valakitol beindul, vagy nem. a jo orvostol beindul?


Hat ahogy elnezem, akkor keves a jo orvos. Nem beszelve a sok muhibarol. mar szinte nem is tema, mert oly annyira megszokott.


ha a vilag abbol allna, hogy mindenki csak ott dolgozik, ahova A joisten is teremtette, es minden nap maxmialisan teljesit, akkor a vilag most nem itt tartana.

43. tavasz007 (válaszként erre: 41. - Trapiti)
2012. márc. 28. 22:29
hat sokan nem is gyogyulnak meg..:)
42. trapiti (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2012. márc. 28. 21:38
Meg kell mondjam, ilyen esetben a gyerek érdeke lenne, hogy igenis a pedagógus ezt ne nézze el, hanem próbáljon tenni ellene...
41. trapiti (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2012. márc. 28. 21:37

A pedagógusnak ez a szakmája... Ennyi erővel én orvosként mondhatnám, hogy hogyan gyógyítsak én ha a beteg sem tudja meggyógyítani magát... elég fura gondolatmenet ;)


Ráadásul általánosítasz is. EGYES szülők valóban nem bírnak a gyerekeikkel, MÁSOK viszont igen. EGYES pedagógus nem bír a gyerekekkel, MÁS viszont igen. Arról nem is beszélve, hogy találkoztam már én is olyan pedagógussal aki pl. az én gyerekemmel nem bírt, miközben sem nekem sem a többi pedagógusnak semmi gondja vele...

40. trapiti (válaszként erre: 1. - Uncsi0)
2012. márc. 28. 21:33

Nem olvastam mindent végig, de eszembe jutott a saját gimnazista-korom. Volt egy matektanárunk, az osztály 3/4-e bukásra állt, pedig egyébként egy jó gimnázium elég jó osztálya voltunk. Én világ életemben nagyon jó voltam matekból, de nála nekem sem ment úgy mint addig. A szüleim befizettek külön matekre heti 2 alkalommal, attól fogva megint nagyon jól ment. Amikor kiderült, hogy az osztály két gyerek kivételével külön matekórákon tanulja meg az iskolai anyagot a szülők összefogtak, elmentek az igazgatóhoz azzal, hogy összedobják egy matektanár havi fizetését (még így is kevesebbe került volna mint a különórák). Az igazgató megvizsgálat a helyzetet, következő év elején megkaptuk az iskola legjobb és legszigorúbb matektanárját, aki az előző félévi 13-14 bukás után két év alatt úgy összakpat a társaságot, hogy nem volt hármasnál rosszabb érettségi.


Szerintem ha megalapozott a dolog, és valóban nem haladnak a gyerekek, a szülőnek joga és kötelessége ezt szóvá tenni, én is harcolnék a gyerekemért. Nyilván személyes ellenszenv ebbe nem szólhat bele, de ha a gyerekek fejlődtek amikor más tanította őket, az elég egyértelműen a tanár inkompetenciáját jelzi.

2012. márc. 28. 20:46
Mindig van több olyan gyermek az osztályban, akiknek nem megy... És mindegy, hogy magyar, angol, vagy német nyelvről van szó... (a matematikáról nem is beszélve). És bukdácsolnak egyik osztályból a másikba mondjuk 2.8-es átlaggal - (ha átengedik...)
38. uncsi0 (válaszként erre: 23. - Mazsinka)
2012. márc. 28. 20:38
Nem az én gyerekem a rosz!Ősose tenné hogy beszól egy tanárnak!
37. uncsi0 (válaszként erre: 36. - Uncsi0)
2012. márc. 28. 20:36

Igazából a magyarral nincs gond azt megtudja tanulni a lányom mivel magyarul van egyedül is megy..de a német az iszonyat!!

Az komoly gond!!!Mellesleg 4.8 az átlaga a lányomnak akkor milyen nehéz lehet egy gyengébb tanulónak!!

36. uncsi0
2012. márc. 28. 20:33

Ma pl benn volt magyaron mert azt is ő tanitja...benn volt a helyettesitő tanárral és elaludt!!!

Azon nevettek a gyerekek hogy elaludt!

35. andi6020 (válaszként erre: 32. - A14deb9047)
2012. márc. 28. 20:32

Minden elismerésem a pedagógusoké......meg a pénztárosoké, az eladóké, az ügyfélszolgálait dolgozóké, az orvosoké, a pékeké, vagyis mindené, aki rendesen elvégzi a munkáját.

Remélem azért abban egyetértünk, hogy pedagógusból is van olyan, aki abszolút alkalmatlan arra, hogy tanítson.

34. uncsi0
2012. márc. 28. 20:31
Mi falun lakunk 12 az osztálylétszám
33. uncsi0
2012. márc. 28. 20:30
Ált 7.
32. a14deb9047 (válaszként erre: 30. - Tavasz007)
2012. márc. 28. 20:26
A szülő nem bír 1-2 gyermekkel, a pedagógus bírjon el 18-20-25-tel; ez így fair :D
31. andi6020 (válaszként erre: 26. - Uncsi0)
2012. márc. 28. 20:22

Sajnos akad gyerekekkel való foglalkozásra alkalmatlan pedagógus a mi iskolánkban is. Érdekes, de ő is fiatal, mégis, mintha 40 éve lenne a pályán. Megkeseredett. :( Ordít mint a sakál, ok nélkül. Csak azért nem foglalkozok vele, mert tesit tanít.

Mondjuk azért az csak jelent valamit, hogy az egész osztály a tornaórát utálja a legjobban.

2012. márc. 28. 20:22
sok szulo nem bir a gyerekevel, egyedul. lattam!
2012. márc. 28. 20:20
Jó lenne, ha kétajtós szekrény-típusú férfiak tanítanának... Akkor bezzeg rend van :)
28. uncsi0
2012. márc. 28. 20:14
És az évvégi jegyek már kellenek a továbbtanuláshoz! És igen tudom nehéz a pedagógusoknak!De aki nem bir a gyerekekkel az ne menjen tanárnak!
2012. márc. 28. 20:13
hany eves a gyereked? melyik evfolyam ez?
26. uncsi0
2012. márc. 28. 20:12
Hát igen idegileg nem birja..,de sose inék alaptalanul és nem rágalmaznék tanárt..Egy csomó anyuka beszélt vele már..igen fiatal de könyörgöm a mai világban a gyerekek nem angyalok.És az ő óráján az egyik gyerek szószerint fejenáll,a másik kibejár.És én csak azt látom ,hogy a lányom mindennap szinte bőg hogy semmit sem ért németből,mert nem tudja elmagyarázni a többi gyerektől!Megeszik a gyerekek reggelire...és akkor még finoman fogalmaztam.Sajnálom mert fiatal de ez nem neki való szakma..és igen számit hogy mit tud a gyerekem németből!Talán ha látná valaki hogy tavalyi évben mennyit tanultak nem itélnék el a szülőket.Megjegyzem félév alatt többet tanultak mint tavaly!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook