Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvő - gyerek: igen vagy nem? fórum

Esküvő - gyerek: igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Esküvő - gyerek: igen vagy nem?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. aug. 21. 07:33

Csak annyi:

Abszolúte nem vagy fiatal a gyerekvállaláshoz. 25 évesen?

18 évesen igen. De 25 évesen nem!


De te tudod, hogy megértél-e már rá.

Azért egy gyerek nem csak gond, ha majd lesz, rájössz, hogy nála jobban senkit sem szeretsz, és az anyai érzés csodálatos dolog, annyira de annyira szereted azt a kis csöppséget, olyan feltétel nélkül, mint soha senki sem.


Ez CSAK akkor érted meg, ha lesz gyereked.


Nekem a barátnőm sokáig halogatta, hasonlók miatt. Aztán mikor megszületett a lánya mondta, hogy erről a hihetetlenül erős szeretetről "papoltam" neki, mennyire igazam volt, és ha ezt tudja, hamarabb is mert volna szülni.


De ez a te döntésed!


Azért ne felejtsd el tájékoztatni a jövendőbelidet, hogy te el sem tudod gyerekkel képzelni a jövődet, mert lehet, hogy ő már szeretne gyereket, reménykedik benne, hogy tebenned is változnak az érzések. Durva becsapásnak élheti meg, ha ez a "nem akarok gyereket" igazán nem realizálódik nála.

363. aproeszter (válaszként erre: 362. - Aproeszter)
2012. ápr. 20. 17:00
Még egy fontos dolog ha te úgy érzed hogy nem,vagy még nem akkor mindenekfelett állj ki a döntésed mellett ne hagyd hogy "rábeszéljenek" mert akkor nem fogod benne örömödet lelni.Gyerek nélkül is lehet teljes az életetek és gyerekkel is lehet üres!Ez csak kettőtökön múlik!
2012. ápr. 20. 16:56
Sziasztok.Én immár 33éves vagyok 2 kisgyerek anyukája.Imádom őket!!21 évesen férjhezmentem és megszültem a kislányt rá 5 évre a kisfiút.A barátnőm 36 éves nincs férje csak élettársa nincs gyerek és neki meg így a jó.Szerintem ezt mindenki maga tudja hogy mi jó neki.A gyerekeket nem lehet holmi játéknak tekinteni,ha nem válik be visszavisszük.A te életed a te döntésed!!Ha te (ti)úgy gondoljátok hogy nem akartok akkor ne legyen.
361. Erás68
2012. ápr. 5. 20:43
Köszönöm szépen a jókívánságokat! Meglátjuk mit hoz még a jövő! Nagyon bízom magamban, egy biztos, én igyekezni fogok a körülmények ellenére is mindent megtenni azért, hogy, ha az édesapa szeretné a kisfiát, akkor tudja vele tartani a kapcsolatot. Nem szabad, hogy saját "sérelmek" írányítsanak!Nagyon jól estek a bíztatások, köszönöm Nektek!
360. Bekacomb (válaszként erre: 349. - Erás68)
2012. ápr. 5. 11:35
Az "apuka" nem tudja, mitől fosztja meg magát. Ha legalább megpróbálna nyitni a kicsi felé...(elnézést, ha ez a mondatom sértő vagy tolakodó lett, nem áll szándékomban megbántani). Én nem sajnálatot fejeznék ki a történtek miatt, hiszen egy új életről van szó, bár kétségtelen, hogy számodra nem felhőtlen a babavárás. Inkább szeretnék jó egészséget és sok boldogságot kívánni nektek! Legyen nagyon sok örömöd a pindurkában! :-)
359. Bekacomb (válaszként erre: 266. - Hnora)
2012. ápr. 5. 11:06
Nagyon szépen megfogalmaztad, amit magam is gondolok. Igaz, másképp kell szerveznem a dolgaimat, de sokkal több időm jut magamra, mint munka mellett. Ráadásul minden nehézséghez erőt ad az a leírhatatlan plusz amit a kislányom ad. Valahogy azt érzem, hegyeket tudnék megmozgatni minden gond nélkül, és valahogy egyáltalán nem érzem tehernek, mikor törődnöm kell vele, mert éppen sír, vagy hogy fel kell kelni hozzá éjszaka, mert éhes. Én sem győzködni akarok senkit a babavállalás mellett, ez mindenkinek a magánügye. Viszont ne haragudjatok, de babapártiak és akik nem szeretnének babát, ti is sok butaságot írtatok, csak hogy megvédjétek az álláspontotokat. Nem akarok senkit megbántani, de ki az, aki mikor a gyerekvállalás mellett dönt, komolyan el is gondolkozik azon, hogy hú, én most de jót teszek a társadalomnak, de jó, hogy beteszek a közösbe. Lehet, hogy én vagyok önző, de én magamnak szülöm azt a gyereket, és nem gondolkodtam ilyesmin. A másik oldalon meg még nagyobb butaság, hogy mi van ha pl. szellemi fogyatékos lesz a kicsi, stb? Az életben amúgy is rengeteg tragédia éri/érheti az embert, van aki pl 30 évesen lesz rákos, mégsem hagyja ott a párja, nem hagyják cserben a szülei, stb. A terhesség alatti vizsgálatok szinte egyike sem szűri ki 100%-osan a betegségeket, tehát mindenkinél van kockázat valamilyen betegségre. Ezzel azt erővel senki ne szüljön. Szerintem ne győzködjük egymást, hanem próbáljuk megérteni a másikat. Ez a kérdés mindenkinek a magánügye, amit tiszteletben kell tartani. Akinek van gyerkőc úgy jó, de semmivel sem kevesebb az, akinek nincs. Maximum nem tapasztal meg bizonyos dolgokat. Csak mivel fogalma sincs, mit hagy ki, így nem is hiányzik neki. Tény, hogy gyerekesként ezt nehéz megérteni, hiszen nekünk akkora örömünk van a gyerkőcünkben, hogy már elképzelhetetlen az élet nélküle. :-) Mindenkinek sok boldogságot kívánok így vagy úgy! ;-)
358. 6736f94fb9 (válaszként erre: 357. - Bekacomb)
2012. ápr. 5. 10:35
Nagyon szépen köszönjük! :)
2012. ápr. 5. 08:44
Nem olvastam vissza egy hozzászólást sem. Szerintem ez a ti életetek, a pároddal nektek kettőtöknek (és senki másnak) kell eldönteni, hogy mit szeretnétek. A gyerek kérdés pedig végképp az, amibe senki nem szólhat bele. Na jó, nyilván a szüleitek szeretnének unokázni, de tiszteletben kell tartsák a döntéseteket! Később, ha esetleg rendeződnek a dolgaitok, talán vágyni fogtok babára, de ha nem, ahhoz sincs senkinek semmi köze! Más véleményére meg tojni kell! Egyébként sokáig én is úgy gondoltam, hogy én nem fogok vágyni babára, mert kifejezetten idegesítettek a gyerekek, nem is tudtam velük mit kezdeni. Most pedig itt szundikál a szomszéd szobában az egy hónapos kislányom. :-) Nagyon jól gondolod, hogy a semmire nem szabad babát vállalni. Mi rengeteg segítséget kaptunk, mégis rögtön jött egy halom váratlan költség, ahogy megszületett, és nem tehetjük meg, hogy ne vegyük meg amit kell, mert muszáj. Szóval nincs semmi baj a gondolkodásotokkal, tessék a későbbiekben is kiállni magatokért, és sok boldogságot kívánok, remélem, azért sikerül nagyon meghitt esküvőt varázsolni! :-)
356. Erás68 (válaszként erre: 354. - 6736f94fb9)
2012. ápr. 1. 10:21
Köszönöm és legyen olyan életed amilyet elképzeltél, elkézeltetek!
355. Erás68 (válaszként erre: 353. - Hnora)
2012. ápr. 1. 10:20
Nagyon szépen köszönöm, köszönjük!
354. 6736f94fb9 (válaszként erre: 352. - Erás68)
2012. ápr. 1. 10:17

Nagyon szépen köszönjük! :)


Én pedig kitartást, erőt és sok boldogságot kívánok neked a kisfiadhoz. :)

353. hnora (válaszként erre: 351. - Erás68)
2012. ápr. 1. 09:32
:) Nektek meg jó egészséget, komplikációmentes terhességet, szép szülést és sok örömet :)
352. Erás68
2012. ápr. 1. 09:13
Crystalnéknak nagyon sok boldogságot, nyugodt szép esküvőt kívánok május 18.-ra és kitartást a továbbiakhoz!!!!
351. Erás68 (válaszként erre: 348. - Hnora)
2012. ápr. 1. 09:05
Annyira egyetértek Veled! Nem tartott volna ki mellettem, ezt ma már pontosan tudom, ezért nem sajnálom, mint kapcsolatot, persze őrült nagy csalódás volt lelkileg, érzelmileg amit kaptam tőle, de jobb, hogy most. 20 évig csak arra vigyáztam, hogy ne legyen kisbabám, mert nem terveztem. Nagyon köszönöm a biztatást,jó helyre születik ez a kisbaba, az apához pedig joga van, de ezt majd a volt párom eldönti, mennyire szeretne ebben részt venni.
350. Erás68 (válaszként erre: 347. - C33bd8536b)
2012. ápr. 1. 08:59
Az apuka már továbblépett. Természetesen én magam is felelős vagyok ezért a helyzetért. Erőszakkal semmit nem lehet elérni, az anyagiakban vállalja a felelősséget, ha megszületik a kisbaba pedig meg kell próbálnunk az adott helyzetből a kisbaba számára kihozni a legjobbakat. Köszönöm szépen a támogatást, most már az a legfontosabb, hogy egészségileg jól legyek, legyünk!
349. Erás68 (válaszként erre: 346. - Csgybzs)
2012. ápr. 1. 08:55
Köszönöm szépen! Nektek is minden jót, sok sikert!
348. hnora (válaszként erre: 345. - Erás68)
2012. ápr. 1. 08:34

Sajnálom, ami veletek történt, és sok erőt, kitartást kívánok, nemcsak az egyedülálló anyasághoz, hanem az apukával való kapcsolattartáshoz is.

Történt hasonló ismerősi körben, ott a 40-es, gyerektelen, aranyéletet élő(szó szerint, milliós kereset, stb.) nővel közölte a nőgyógyásza, hogy egy betegség miatt ki kell venni a méhét, és vagy most szül, vagy soha. Az évek óta vele lévő pasija közölte, hogy ő nagyon szívesen csinál gyereket, de előre szól: köszöni szépen, ő már most biztos abban, hogy nem ezzel a nővel szeretné leélni az életét. Gyerek megfogant, kapcsolat már a terhesség alatt szétment a pasi hozzáállása miatt (lett neki helyette egy anorexiás huszonéves, mármint a pasinak), és kb. 2 éves volt a kisfiú, mire nagyjából normalizálódtak a viszonyok a szülők közt, nincs balhé a láthatásból és semmi egyébből. Kemény menet volt, az biztos, volt időszak, amikor ügyvédet kerestek, és perre készülődtek. Szerintem ennyi idő kellett anyukának, hogy kiszeressen a pasiból, és belássa, ők már nem lesznek egy család.

Nem ismerem pontosan a ti helyzeteteket, de általánosságban talán az az egyetlen vigasz, hogy a párod valószínű bármi nehézség, vagy komfortot veszélyeztető dolog miatt lelépett volna, és jobb is talán, hogy ez egy baba miatt történik, mint ha mondjuk később valami betegség, vagy más, tényleg tragikus dolog miatt.

Ez a kisfiú egy ajándék, aki így, ilyen körülmények közt fogan, annak valami nagyon fontos dolga lehet a földön. :) Be fogja aranyozni az életed, hidd el, még ha az elején nehéz is! :)

347. c33bd8536b (válaszként erre: 345. - Erás68)
2012. márc. 31. 21:08
Kitartást kivánok neked. Hát azért én a párodat nem menteném fel lyen lazán. A párkapcsolat jóban-rosszban-ról szól. És mégiscsak ő az apuka.
346. csgybzs (válaszként erre: 345. - Erás68)
2012. márc. 31. 20:04

Igen igen, köszönöm, hogy leírtad. Időközben elolvasgattam a hozzászólásaid másik topikban, már értek mindent!

Még egyszer jó egészséget, kitartást és boldog életet Neked, Nektek!

345. Erás68
2012. márc. 31. 19:59
Nagyon jól ráéreztél. Változókori tüneteim voltak. Aktívan sportoltam, sokat túlóráztam, egészségileg nagyon jól voltam és mivel védekeztem, meg sem fordult a fejemben terhesség. Sőt! A nőgyógyászt én kértem, hogy vizsgáljon már meg, mert lehet, hogy már a változókorra hormont is kéne szednem, mert Ő csak a kenetet vette le. Azért nem akarok csak belemerülni jobban, mert ez a topic itt crystalnékról szól, de tényleg az élet néha elképesztő fordulatokat hoz. Vállalom a felelősséget és nagyon várjuk a nagylányommal a kisbabát.
344. csgybzs (válaszként erre: 343. - Erás68)
2012. márc. 31. 19:49
Nagyon sajnálom, tényleg. Belegondolni is borzalmas. Ha lett volna rá mód gondolom elvetetted volna... hogy nem vetted észre? Voltak már "változókori" tüneteid? Mit érzel a baba iránt? (ha gondolod esetleg írhatod privátban is, ha egyáltalán szeretnél válaszolni, mert megértem, ha nem)
343. Erás68 (válaszként erre: 342. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 19:46
Nem hibáztatom! Szakított velem, elfogadtam a döntését. Őszintén mondom, a kisfiamat hihetetlenül sajnálom, hogy így indul a kis élete. A körülményeim rendezettek, mostanra lelkileg is összeszedtem magam, lehetett a kórházban pszihológusi segítséget igénybe venni, éltem vele, mert annyira megviselt ami velem történt.
342. csgybzs (válaszként erre: 340. - Erás68)
2012. márc. 31. 19:42
Szakítottatok is?? jaj, ez szörnyű.. :( Pedig reméltem, hogy a szerelem elég erős. Hibáztatod őt ezért?
341. Erás68 (válaszként erre: 339. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 19:42
A barátnőmék pont így vannak. Szeretetben, szerelemben élnek, jó anyagi körülmények között, teljes az életük. Boldogok, elégedettek!
340. Erás68 (válaszként erre: 338. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 19:38
A párom nem örül, egyedül fogom a kisfiam nevelni. Idén február 14.-én azon a nőgyógyászati vizsgálaton teljesen megváltozott az életem. Köszönöm a jókívánságot.
339. csgybzs (válaszként erre: 337. - Erás68)
2012. márc. 31. 19:35
Mi is úgy cselekednénk, ahogy a barátnőd. A férjem abszolút nem tudná elképzelni, és hát én sem... Mindegy, hogy van gyerek vagy nincs, a lényeg, hogy mindkettő ugyanazt akarja....
338. csgybzs (válaszként erre: 336. - Erás68)
2012. márc. 31. 19:34
Ez nagyon durva (mármint nekem)... Remélem, hogy a párod azért örülni fog majd és mindketten szeretni fogjátok a kis jövevényt... komplikációmentes terhességet kívánok!
337. Erás68
2012. márc. 31. 18:32
A baráti társaságban van egy házaspár 15 éve vannak együtt, tudatosan nem vállaltak gyereket. Most 42 évesek. A barátnőm terhes lett pár hónappal az esküvő előtt, de nem tartották meg a babát. Nagyon jó a kapcsolatuk a mai napig, időközönként megkérdezik egymástól, a másik nem e gondolta meg magát, mert még mindíg vállalhatnának gyereket, de a környezetüktől szinte mindíg csak azt a kérdést kapták, hogy na és mikor jön már a baba? Mindenfélét kitaláltak a barátnőmről, hogy miért nem lehet gyereke. Főként az apósa sokat bántotta emiatt. Ők tudatosan ezt választották, kitartottak a döntésük mellett és teljes életet élnek. Crystalnak és párjának is hasonlóan kiegyensúlyozott életet kívánok, szép házasságot!
336. Erás68 (válaszként erre: 334. - Csgybzs)
2012. márc. 31. 18:04
Minkettőnket hihetetlenül megviselt ez a megváltozott élethelyzet. Az egyetemista nagylányomat szintén. Éltem én is az életem, munka, rendszeres sportolás, barátok, szerelem...
335. Erás68
2012. márc. 31. 17:53
Én is Veled, Veletek értek egyet, csak lehet a megfogalmazás nem volt egyértelmű. Teljesen összezuhant. 14 hetes kisbabát már nem lehet elveteni, a magzatvédelmi törvény ezt 12. hétig engedélyezi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook