Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Digitális mérő vagy a sima (ampullás) költségmegosztó a jobb (olcsóbb)? fórum

Digitális mérő vagy a sima (ampullás) költségmegosztó a jobb (olcsóbb)? (beszélgetős fórum)


18. töprengő (válaszként erre: 17. - Gizus58)
2016. márc. 19. 07:33

Köszönöm.

A fő csövek is adnak le hőt. Na meg a lakások is fűtik egymást. Mindegy hogy panel, vagy tégla. Ezt tudom..

Ez úgy lenne korrektebb : termo szelepeket pl 1,5 nél ne lehessen tekerni. Ne lehessen csontra elzárni...

Ha a 2 szomszédlakás elzárja, én a 22 °c ot elérjem, 5 re kell állítani... vagy totál kinyitni ha sima csap.

Nyáron szerelik majd valószínű.

" Rádiós " rendszer, hogy a ház előtt is bemérhessék.

Lakótárs javasolta : elég a sima elzáró. Termo felesleges pénz kidobás.

Tekerős vízcsapot is érzékeljük mennyire van nyitva.

Radiátornál, meg észrevehető, meddig meleg...

( Szerintem. nem tekergettem soha a mienket, így marad a " paraszti logika " )

17. gizus58 (válaszként erre: 16. - Töprengő)
2016. márc. 18. 17:02

Nálunk kapnak kompenzációt az alsó, a legfelső, és a szélső lakásokban lakók.Azt nem tudom mennyit, de kapnak.

Aki meg nem fűt, annak is számolnak el, mert a csövek is adnak meleget a lakásban,erre a távhő is figyel!!Annak a ház főmérője egy bizonyos részét számlázzák ki ha láthatóan nem mozdul a költség megosztója!

2016. márc. 18. 16:51

Rég írtak, téma indítója se mostanság járt itt.

Rádió frekfrenciás lesz, valószínű. Így döntöttünk lakógyűlésen.

Mi földszinti lakás vagyunk, pince, mosókonyha alattunk. Ami tök hideg télen... Radiátor állandóan nyitva, így van 24 °c kb...

Félek hogy 1 ft-ot se tudok spórolni. Mert a fölöttem lakót is fűti a mi lakásunk. És egy laza mozdulattal elzárja. Nála így is lesz 20 °c biztosan.

Mérője végülis nem mutat semmit.. Nem fűt.

Mi meg 30.000 és nálunk is 20 °c... Ő fizet 10.000 Ft-ot...

Ez igazságtalan valahol.

És most lehet hőzöngeni... A meleg felfelé megy...

Senki nem említette a szélső, földszinti lakások kapnak e kompenzációt?!

Lakógyűlésre a fele épp hogy megjelent nálunk is.

15. Lara anyuja (válaszként erre: 10. - Kisnyuszi24)
2012. ápr. 15. 14:58

Ne haragudj, hogy csak ilyen későn válaszolok!

Egy 4 emeletes ház 4. emeletén lakunk, és szélen!

Gondolom, már eldőlt, mit választ a lakóközösség. Mi lett az eredmény?

2012. márc. 31. 20:02

Nálunk télen (a leghidegebben is) 22-23 fok volt. Szigetelés előtt 21 körül. Azóta nem kell feltekerjük annyira a radiátorokat (3-4-esre állítjuk a tekerőt), de mivel a költségmegosztó a benti hőmérsékletet veszi figyelembe, ugyanannyit fizetünk, mint előtte....

Mi egyre inkább hajlanánk a digitálisra, de a múltkor, az előzetes lakógyűlésen, amikor a többi lakó meghallotta hogy radiátoronként 4000 ft-ot kellene ezekre a mérőkre fizetni, egy csomóan húzták a szájukat, hogy akkor tök mindegy... Hozzáteszem, hogy a mi lépcsőházunkból (2 lépcsőház tartozik ide), 4 lakásból jöttünk a 31-ből....

2012. márc. 31. 19:36
Összességében azt mondanám,hogy jobb, mint egy átalány, ahol nem választhatod meg, hogy mennyit szeretnél fizetni, vagy hogy kibírod e a hidegebb lakást, vagy a meleget szereted. Ez ilyenkor már a te döntésed.
12. kisnyuszi24 (válaszként erre: 11. - Secret!)
2012. márc. 31. 18:56
Köszi a kimerítő választ :) Elég dilemmás a dolog, mert ahhoz, hogy kiderítsük, pontos számadatok kellenek (és akkor arra szavazna a lakógyűlésen az ember, amelyikkel jobban jár anyagilag). De gondolom itt is utólag (mikor megjön a számla) akkor derül ki, hogy jó, vagy rossz döntést hoztunk...
11. secret! (válaszként erre: 10. - Kisnyuszi24)
2012. márc. 30. 11:14
Azoknak jó, akik középen laknak, tehát minden oldalról fűtve vannak. Akik a szélén, azoknak annyival lesz kevesebb, hogy most lesz egy egység, és annak lesz egy ára, azt fogod fizetni. Nem egy átalányt, amit hasraütéssel a távhőd kitalált. Lehet úgy csinálni, hogy a fűtési hónapokban egyformán légköbméterre osztva fizet mindenki a havonta leolvasott mennyiséget, ez ugye nem korrekt, mert pl. én nem is voltam otthon, le volt tekerve. És utána amikor április végén,vagy május elején leolvassák lakásonként, akkor én visszakapok, pl. te pedig ráfizetsz. És nálunk ilyenkor nem kaptam vissza a 80-120 ezer forintos túlfizetésemet, mert x.y emberke nem fizette be a ráfizetését. Na ezt 6 év után befejeztük. Most már, mindig az előző évi fűtési hónapokat alapul véve megy a számlázás. Így májusban nem lesz ráfizetés és nem lesz visszafizetés. Persze, a lakógyűlésen már jöttek háborogva, hogy 87 ezres volt a mostani távhő számlája, hát igen, ő ennyit fűtött ebben a hónapban. Viszont jól fog esni, hogy nyáron nem kell ráfizetni. Én pedig 3 ezres számlát kaptam, a korábbi 25 ezres helyett, mert én ennyit fűtöttem tavaly ebben a hónapban, és kész. Lesznek háborgók és lesznek akik jól járnak. Itt nem a mérőről szól a történet, hanem hogy mindenki annyit fizessen,amennyit használ. Ne pedig mindenki ugyanannyit.
10. kisnyuszi24 (válaszként erre: 9. - Lara anyuja)
2012. márc. 29. 20:55
Ez nagyon jól hangzik :) Ti hányadik emeleten laktok? Szélső vagy középső lakásban? Igazából most teljesen tanácstalanok vagyunk, mert itt csupa jót írtok a digitális mérőről, de máshol csupa negatív véleményeket olvastam, hogy sokkal nagyobbak lettek a számlák, és volt is ráfizetésük. Úgyhogy dilemma... :)
9. Lara anyuja (válaszként erre: 7. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 28. 22:22
A miénk is ilyen, és amióta felszerelték (3 éve), a legkevesebb 77.000 Ft volt, amit visszakaptunk. Szóval szerintem NAGYON megéri az egyszeri beruházás fűtőtestenként, mert ha az évszaknak megfelelően öltöztök télen a lakásban (nem póló és rövidnadrág), és elég a max 24 fok, akkor NAGYON javaslom!
8. globus (válaszként erre: 7. - A31cf0fa6a)
2012. márc. 27. 22:55

Miénk is ilyen.

Nem akartam elhinni, de tényleg jól olvasták le :D

7. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. márc. 27. 22:53
A digitálisnak létezik rádiós változata is, amelyhez a leolvasónak be sem kell mennie a lakásba.
2012. márc. 27. 21:53
Ti hányadik emeleten laktok? Mennyit fizettek kb télen havonta?
2012. márc. 27. 21:48

Értem. Ma volt lakógyűlés, azt mondta a közös képviselő, hogy mindenkinek kell ahhoz egyöntetűen a digitális mellett dönteni, hogy az legyen. De alig lenne pár jelentkező rajtunk kívül (eddig úgy néz ki, mondjuk a lakók fele nem volt ott), miután kiderült, hogy radiátoronként kéne 4000 ft-ot fizetni ezekért a mérőkért.

És igen, párolognak az ampullások, abban vettük észre, hogy a ház külső szigetelése után is változatlan maradt a fűtésszámlánk, pedig nem kellett már annyira feltekerni, hogy elérjük ugyanazt a hőfokot.

2012. márc. 27. 20:43
globus írását erősíthetem meg, szülőknél ampullás van, évente 2-szer csere, mert a nap rásüt nyáron és elpárolog. Nálunk digites, szuper, semmi gond.
3. jstefan (válaszként erre: 1. - Kisnyuszi24)
2012. márc. 27. 20:24
A digitális mérő a pontos!
2012. márc. 27. 20:06

Ampullás akkor is párolog, ha a lakásban egyéb ok miatt magasabb a hőmérséklet, pl. besüt a nap. Még úgy is, ha a fűtőtest el van zárva.

Digitális csak a ténylegesen elhasznált hőmennyiséget méri.

2012. márc. 27. 19:55

Tapasztalatokat várok, mi egy 10 emeletes ház szélső, első emeleti lakásban lakunk, alattunk, egy oldalunkkon, felettünk laknak.

Hamarosan 30% és 70%-ban meg fog oszlani a költségmegosztó és a légköbméter szerinti számlázás.

De (lakógyűlésen) felmerült, hogy létezik a digitális mérős megoldás is.

Mi a különbség, ill. melyikkel járnánk jobban?

Előre is köszi a válaszokat, minél több tapasztalat érdekel!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook