Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 7 hónapos Fiam éjszaka többször is hányt....:( fórum

7 hónapos Fiam éjszaka többször is hányt....:( (beszélgetős fórum)


17. Baby0309 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. márc. 27. 19:58

Köszönöm szépen :)

A szopit visszavettük kicsit,mert az egyik adag nem akart bent maradni.Maradunk a kortyolgatásnál,de már szétszívta a vállam szegénykém.

Remélem holnap már jobban lesz.

16. Lencsy (válaszként erre: 15. - Baby0309)
2012. márc. 27. 16:35
Ahh igen , az is csinál ilyet :( Gyógyulást neki :)
2012. márc. 27. 16:31

Tüszös mandula gyulladása van szegénykémnek.

Hála Istennek már nem hány,szopizott is többször.

Délelőtt viszont közel volt a kiszáradáshoz :(


Köszönöm a válaszokat!

Remélem hamar meggyógyulunk!!!!!

14. Lencsy
2012. márc. 27. 11:39
Valószínű vírus lesz . Hányás csillapító kúp és itatás a legfontosabb . Ha kijön kijön, de kicsi talán bent is marad a folyadékból . Az orvos is hányás csillapítót fog adni neki szuri formájában ..mást nem nagyon tud tenni . Én úgy tudom, hogy a tej hánytat , de nem tudom, hogy ez az anyatejre is igaz e !
13. Baby0309 (válaszként erre: 12. - Maya80)
2012. márc. 27. 09:57

Nem egyszer evett már,nem volt semmi baja eddig.

Az zavar,hogy öklendezik.

Most kiváltjuk mi is,amit kell.

Nagyon bágyadt szegénykém.

Nem sokára itt a dr.nő....remélem tud segíteni a hányáscsillapító.

12. maya80
2012. márc. 27. 09:52

Szia! Jobbulást!

És ahogyányáscsillap többen is javasolták, lassanként egy -egy kiskanál vízzel, vagy hideg teával próbálkozz.

Ezen kívül a mi gyerekorvosunk ilyenkor még fél B6 vitamint szokott javasolni, feloldva. Az hányáscsillapító.

Vagy vírus lehet, vagy pedig a spagetti. Ilyen picinek nem szabad még ilyeneket adni, még ha az üvegen az is szerepel, hogy 6 hónapos kortól...

Én is jártam már így, két gyermekem van, a kisebbik 14 hónapos, és most várjuk a harmadikat.

Kitartás!

2012. márc. 27. 09:37

Még mindig kijön az a pár korty is.

Várom a doktornőt.

2012. márc. 27. 09:34

Jobbulást!

Tudom milyen ijesztő, az én lányom 23 hónapos koráig várt az első hányással.

2012. márc. 27. 09:18

szia!


Nekünk januárban volt ilyen, egy nap alatt 7szer hányt. Ez egy 1 napos vírus, szerencse, ha csak hány, és nem lesz hasmenés.

Nekem is azt mondta a háziorvos, hogy ha kéri, szoptassam, akkor is ha 5 perc múlva kijön belőle, mert az anyatejnél nincs jobb! Délután már adhattunk neki főtt krumplit meg répát, először csak 1-2 falat, utána egy órával újabb adag, és így tovább, szép lassan. Este már újra szoptattam, és többet nem hányt.

Ja és mi is kaptunk hányás ellen kúpot, ami két perc alatt meghajtotta, lett egy kis fosi tőle, de ez természetes.

Gyógyulást, és feltétlen menjetek el orvoshoz

2012. márc. 27. 08:32
Doki , ezen nincs mit gondolkodni.
7. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2012. márc. 27. 08:07

Azt nem tudom, hogy nálatok milyen betegség van, de nekem anno rota vírusnál azt mondták a kórházban, hogy ha kéri és elfogadja a cicit, mehet minden mennyiségben, akkor is, ha rögtön kijön belőle.

Kitartást és jobbulást a kicsinek!

6. b-zs (válaszként erre: 1. - Baby0309)
2012. márc. 27. 07:44

hányáscsillapító kúpod nincs otthon??

daedanoletta, nem tudom, hogy csecsemőknek lehet-e adni, nekünk a doki javasolta, hogy mindig legyen itthon kéznél, mert ezekre a vírusos nyavalyákra nagyon jó.

5. t_marcsi (válaszként erre: 4. - Baby0309)
2012. márc. 27. 07:33

A sárga az gyomorsav.


Mi decemberben mentünk át ezen. Éjszaka kezdődött a hányás. Hideg folyadék 5 percenként 1 korty, hiába kér többet nem lehet adni, mert ki fogja hányni az egészet. Ha nem hány, akkor 1-2 óra múlva próbálkozhatsz 2 korttyal, ha attól sem, akkor fokozatosan, kortyonként emelheted a mennyiséget. Majd ne ijedj meg, de estére vagy holnapra jön a vizes hasmenés. A hányásnak elvileg délig maximum meg kellene szűnni, ha nem szűnik, és továbbra is mindent kihány, akkor irány a kórház, nehogy kiszáradjon.

2012. márc. 27. 07:29

Az aggaszt,hogy sárga színűt öklendezik fel.

Most hívtam az orvost,azt mondta hideg teát próbáljam 5 percenként 1 kory. Ha nem szűnik,akkor 9 felé kijön.

De a sárga szín az mitől van? Igaz már tejcsi sincs a pocakjába.

2012. márc. 27. 07:04

úgy,ahogy Ylush írja:sokszor pici vizet

ne ijedj meg

valszeg valami vírus


elvileg egy nap alatt átmegy rajta


viszont kicsiknél nagy a kiszáradás veszélye,

figyelje a doki!

2012. márc. 27. 06:53

Mindenképpen - ahogy írtad is - lássa doki.


A folyadék a legfontosabb, hogy ne száradjon ki!

Általában azt szokták javasolni, hogy 5 percenként adj neki egy kiskanál vizet. Szépen fokozatosan...


Nyugodj meg, ha elfogadja a cicit, természetesen az is mehet, de véleményem szerint csak akkor, ha már a víz benne marad.


Kitartást és gyors gyógyulást!

2012. márc. 27. 06:39

Tegnap délben evett egy kevés babaételes spagettit,de előtte való nap is evett belőle és nem volt semmi gond.Nem gondolnám,hogy attól van.

Emellé csak anyatejet kapott. Éjjel 1kor arra ébredt,hogy kihányta az előtte szopizott tejcsit...és azóta hány,de nem sokat(gondolom nincs mit),inkább öklendezik és jön egy kisebb mennyiség. Egyszer próbált újra szopizni,de egyből kihányta.

Most adtam neki pár korty babavizet,de pár perc múlva kijött :(

Anyatejjel is próbálkozhatok,pár kanál lehűtve?

Nagyon megvagyok ijedve. Természetesen viszem orvoshoz,amint elérhető hívom is.

A nagyobbik Fiam 2 napja hányt éjszaka,de Ő csak egyszer,ő be is lázasodott,de elmúlt egy nap alatt.

Lehet ez valami vírus?

Hasmenésük nincs.A kicsinek eddig legalább is nem jelentkezett.

Mennyi idő múlva próbáljam újra adni neki a vizet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook