Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Van itt olyan, aki tudna mesélni, hogy nála hogyan kezdõdött a változókor? fórum

Van itt olyan, aki tudna mesélni, hogy nála hogyan kezdõdött a változókor? (tudásbázis kérdés)


11. Judit1960 (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2012. márc. 29. 22:00
Meg tudnád írni, hogy milyen gyógyszert kapott? Én kb. 2 éve kínlódom, menzeszem egyszer 8 hónapig nem votl, utána, havonta, 10 naponta, most megint nincs 3. hónapja. Nem is ez zavar, hanem az iszonyú hőhullámok, amit ugy-ahogy tudok kezelni zsálya cseppel, de az alvászavar? Arra már minden létező gyógynövényes szert, altató gyógyszert, Frontint, most éppen a medozepam q-nál tartok, de egy sem ér semmi. 10 óra felé elalaszom, éjfél 1 órakor felébredek és onnantól kezdve csak kínlódom.
2012. márc. 27. 20:22

A menstruáció elmaradásával kezdődik, de van akinél nem rögtön marad el, csak kimarad, majd ismét megjön, ilyenkor vigyázni kell mert könnyen teherbe lehet esni.

Nekem a hőhullámok hosszú évekig tartottak, hirtelen leizzad az ember, homloka, haja vizes lesz, de ez hamar elmúlik, csak az a baj, hogy napjában többször jelentkezik. Nekem még a vérnyomásommal lett probléma és a pajzsmirigy működésemmel a váltó kor után. Én hormont nem szedtem, mert több valaki nem ajánlotta. A természet rendjét nem lehet megváltoztatni, és ez igaz is.

9. jooeva (válaszként erre: 4. - 8f7df9c6fc)
2012. márc. 27. 19:56

Rendszertelenné vált neki, aztán 2-3 havonta jött meg, de a gyógyszer ezt is rendbe tette.

Most fél szemet szed, a mútkoriban abba akarta hagyni, de újra megjött a mensije. Szóval kell a hormonpótlás.

2012. márc. 27. 12:14
Hú, az én anyukám is hárpia volt a változókorban, megvoltak a hangulatingadozások, az alvászavar. Mindez jópár évig tartott.
2012. márc. 27. 11:59

Ertem tehát nem az az elsõ jel, hogy a menszesz elmarad, vagy rendszertelenné válik?

Köszönöm a válaszokat, de még jöhetnek a tapasztalatok.:)

6. abri
2012. márc. 27. 10:19

Én 46 körül voltam amikor elkezdtem szédülni, szívdobogásérzetem volt, rosszul éreztem magam. Az ideggyógyászaton kaptam rá többféle gyógyszert, pl Xanax de nem használt semmi. Mondta az orvos, hogy ez változókor előtti idegrendszeri tünet.

Ajánlottak gyógynövényes kapszulát ami bevált, teljesen panaszmentes lettem.

Később rendszertelenné vált a mensesem, jöttek a hőhullámok, idegesség, alvászavar. Megint szedtem a kapszulát és elmúlt.

2012. márc. 26. 16:49
Hangulatváltozás,rengeteg bőgéssel,alvászavar
4. 8f7df9c6fc (válaszként erre: 3. - Jooeva)
2012. márc. 26. 16:29
A menstruáció elmaradt neki, vagy csak rendszertelenné vált?
2012. márc. 26. 16:24

Anyukámnál hőhullámokkal, kedélyingadozással, nagyon ingerült volt, nem tudott uralkodni az érzelmein.

Fokozottan izzadt és elég kellemetlen szaggal járt.

Alvászavarai voltak....

Gyógyszeresen megoldották a panaszait szerencsére.

2012. márc. 26. 16:15

Melyek azok a tünetek,amelyek legelõször jelentkeznek?

Tudom mindenkinél másképpen kezdõdik, de mégis szeretném hallani, hogy ki hogyan élte, éli meg?

2012. márc. 26. 16:14
Van itt olyan, aki tudna mesélni, hogy nála hogyan kezdõdött a változókor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook