Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Alvászavar? Nassolás? Éjszakai evés szindróma? - Csak én "szenvedek" ettől? fórum

Alvászavar? Nassolás? Éjszakai evés szindróma? - Csak én "szenvedek" ettől? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. márc. 29. 09:57
Sziasztok. Most találtam ezt a fórumot. Látom már egy ideje nem írt bele senki. Van még esetleg valakinek hasonló problémája? Nekem sajnos igen, de eddig nem vettem komolyan. Többször is felkelek éjjel enni...
2014. okt. 19. 05:47
ha helyesen taplalkozol ejszaka nem fogsz felebredni,hogy ehes vagy.
51. Brig9
2014. júl. 28. 23:27
Ki hogy áll ezzel az éjszakai evéssel?
2013. ápr. 26. 06:57
Ki mit evett éjjel ?? Én 11-kor egy light mozarellát, éjjel 1-kor pedig jó sok sovány túrót fehérje porral elkeverve :-( Úgy ébredtem, hogy szédelgek, ég a gyomrom....
2013. ápr. 25. 11:04
Az első pszichiáter volt, csak elírtam :)
2013. ápr. 25. 11:03

üdv sorstársak :-(

Ez pszichoszomatikus probléma. Nekem is visszatérő, kb. fél éve, amióta elváltunk, egyedül maradtam a 4 évesemmel eszem éjjel ismét. Szerencsére egyenlőre "csak" túró, joghurt, sonka, ilyeneket, mert azt hiszem ,hogy attól nem hízok :-(( Pedig de, már 5 kg plusznál tartok. Igazából ördögi körben vagyok, napközben próbálok szénhidrát szegényen enni, ill. kalóriát számolni, de estére mindig megvan - az éjjelivel együtt - az 1800 kcal. Mellette sportolok, heti 3-4 x spinning és alakformálás, de ezzel együtt is hízok... Nagyon félek, mert az előző ilyen periódus után 71 kg-ra híztam fel és borzasztóan utáltam magamat, undorodtam magamtól. Most 62-63 kg vagyok de 58-ról indult az evési mizéria.

Voltam pszichológusnál, aki persze terápiát javasolt, ami nagyon drága és nem vagyok benne biztos, hogy segít... vagy talán mégis ? Nem tudom, lehet hogy kellene rá áldozni. Az első alkalommal pszichológusnál voltam, aki "levett" 9 ezer forintra a semmiért. A pszichológus már korrektebb volt, az első alkalom ingyenes - de persze ott semmit nem old meg - a többi 7 ezer per alkalom. Az altatót én is latolgatom, de egyszer bevettem Xanaxot - még az évekkel ezelőtti időszakban - és ugyanúgy kimentem, nem is emlékeztem rá másnap és mértéktelenül bezabáltam, akkor még a kontroll sem volt, hogy mit eszem... Borzasztó ez ! Igazából az agykontrollal tudok egyetérteni. Lehet hogy azt kellene gyakorolnunk, ti mit gondoltok erről ?

47. grizus
2013. ápr. 18. 05:40

Basszus, van elég bajom, nehogy még ez is kialakuljon. Tény, hogy meghíztam és éjjel jobb az étvágyam, de ilyenkor fent szoktam lenni.

Az a baj, hogy a melatonin drága.

46. grizus
2013. ápr. 18. 05:35
Kezdek megrémülni, ahogy olvasom a hozzászólásokat, én is éjjel szoktam csokit enni, amikor felkelek, úgy másfél óránként, igyekszem nem sokat enni, de nem is ez a baj, hanem a felkelés, az mi a franctól van? Néha kekszet is eszem meg amit találok... Ez tényleg probléma?
45. grizus
2013. ápr. 18. 05:33
Mitől lehet az, hogy másfél óránként minden ok nélkül felébredek? Kezdek aggódni, hogy mi lesz így.
44. Riqa
2013. ápr. 8. 12:13
Csak elfelejtettem leírni, hogy januárban elkezdtem kiszedni azt a tablettát, és azóta nem voltam beteg.. szóval ssegített. :)
43. Riqa
2013. ápr. 8. 12:10

Szia, én most tervezek elmenni a héten orvoshoz, és iratni fel magamnak altatót, hátha azzal nem fogok felkelni. Az a baj, hogy utóbbi időben azon veszekszünk a barátommal, hogy ne érti meg ,hogy lehetek fáradt, ő meg nem érti meg, hogy nem alszom ki magamat soha, ha éjjelente 4-5ször felkelek enni vagy inni. Megrémisztettél azzal, hogy problémák vannak a májaddal ez miatt.december egy ismerősöm férje, ajánlott egy immunerősitőt, h ezt szedjem ki, ez rendberakja a immunrendszerem (szeptembertől decemberig 1 hónapot NEM voltam beteg), és hogy rendberakja a májam is. néztem rá, h a májamnak nincs semmi baja, de ezek után parázok, hogy valami lehet vele.

Most éjjel egy egész tábla csokit megettem, de a felére nem emlékszem, és mióta felkeltem hányingerem van, és fáj a hasam. Szóval nagyon besokaltam.

Nem próbáltál már meg olyat, hogy gyümölcsöt meghámozva előhagyni pl. az ágyad mellett? almára gondolod. nekem egy-két alkalomkor használt, aztán mégis csokit ettem egyik éjjel.

Orvosnál voltál? Én maagánvállalkozóként magam fizetem a betegbiztosításom, szóval azért is fogom kiharcolni orvosnál, hogy teljes kivizsgálás akarok. :)

42. patapucs (válaszként erre: 41. - 9db98f41a7)
2013. márc. 28. 18:21
Furák az emberek...persze ezt olyan nem értheti meg, aki még sosem élte át.
41. 9db98f41a7 (válaszként erre: 40. - Riqa)
2013. márc. 27. 11:46

Szió!


Ó jajj, én is fetrengtem már műzli darabokban, mi külön alszunk a férjemmel, 20 éve együtt vagyunk, de sajnos horkol, meg hangosan hallgatja a tv-t, így külön szobánk van. 10 éve van ez a problámám. Úgy 2005 körül mogyorókrémet faltam + csokit én is, de egy nagyon komoly bőrprobléma lett az arcomon, szám körül. Elmentem bőrdokihoz, bőgtem, mint a záporeső, és Ő megkért, hogy meséljek magamról, hogy étkezem meg ilyenek...egyből tudta, hogy egy bozonyos étkezési zavarban szenvedek, és a tulzott csoki és m.krém fogyasztás tette tönkra a bőröm. NA akkkor még úgy gondoltam, hogy nane én nem lehetek étkezési zavaros, az kizárt ...hiszed vagy sem másnaptól, agykontroll segítségével, nem keltem fel enni. Nappal csak egészséges ételeket ettem, semmi édesség, fűszeres kaja, fogytam 10 kg-:) Férjem sofőr volt (Ő hozta sok finomságot kintről:(), és főznöm nem nagyon kellett, gyermekem evett nagyiéknál, nasi nem volt otthon...mindegy siker élmény volt, aztán jöttek a gondok, 2008 válság, hitel emelkedés, férjem itthon...így főzés, sütés...és EVÉS, mára már visszahíztam, amit leadtam.... Szóval tudom, hogy nem jó, mert a májamnak pihenni kellene éjjel, az epém már ráment:) Ugyan, most kalóriaszámolással leadtam 3 kg-ot, de a napom úgy néz ki, hogy napközben csak 600 kalóriát eszek, és éjjel szintén ennyit:( A csokitól továbbra is rettegek, mert a tudatalattim tudja, hogy a bőrőm totálkáros lesz tőle, így azt nem eszem, de a belsőmre nem gondolok soha:(, mert az nem látszik...164 cm és 58 kg vagyok és 40 éves, ez egy dolog, de már érzem, hogy a oda van a belem:( Nem igen tudok megoldást egyenlőre....ja én komplett szenyókat eszek , hideg lecsót, rántott húst..májkrémet sajttal, doboz tejfölt......hihetetlen....jó, hogy írtál, jó, hogy vagy, mert erről nem tudok beszélni senkivel, a férjem nem érti, hogy miért eszek, ha nem vagyok éhes(ja mert akkor is eszek) anyukám sajnál, hugom kinevet...

40. Riqa
2013. márc. 26. 21:36

Szia, én most találtam rá erre az oldalra. nekem is szerintem éjjeli evés szindrómám van, és már kezdek besokalni tőle. szerencsére nekem nem olyan típus, hogy éjjel felkelek és "megtámadom" a hűtőt, hanem éjjelente 3-4szer felkelek és csokit eszek, ami persze ki van készítve az ágyam mellé, mert ha nincs akkor felkutatom a lakást miatta.

Évek óta tart, először egy keksz típust ettem éjjelente, majd áttértem a csokira. időszakonként változik, h éppen milyen csoki kell, pl. most a törtmogyorós milka csoki korszakomat élem.

Tegnapelőtt éjjel, ahogy a barátom mellém feküdt, elakarta tenni melőlem a csokit, mert állandóan összecsokizom az ágyat, és éppen René-t szopogatott, én meg ahogy felébrettem a csokipapír hangjára kivertem a hisztit, hogy ne nyúljon a csokimhoz, de olyan szinten, h csak akkor nyugodtam meg, mior megmutatta, hogy nem csoki van a szájában. vagy pl. mikor csokievés közben elaludtam, és az egész hátam tiszta csoki volt, ő meg ahogy reggel felkelt és észrevette, csak reménykedett, h az tényleg csoki :D vagy volt olyan, h műzli evés közben elaludtam, és kicsuzsott a kezemből,a párom ahogy elkezdett mocorogni, ráfeküdt a papirra, és félrelöktem és ettem tovább a műzlimet. Ilyenekből van elegem. már voltam orvosnál is, aki azon "háborodott fel", hogy hogy nem vagyok elhízva, és rögtön pajzsmirigy ultrahangra küldött, ami persze rendben volt..

nem tudom, hogy mit csináljak, de nagyon idegesit. most vagyok 24 éves, és ez már kb 5 éve tart...

2013. márc. 25. 16:02

Sziasztok!

annyira sajnálom, hogy kihalt a fórum.....ennyire kevesen lennék ezzel az őrjítő problémával? Éjszakai evő vagyok! Beszélnem kell erről a sorstársaimmal, mert lassan becsavarodok...dugdostatom az ételt a családommal.. a gyerek ágya alá a mogyorókrémet, zsemlét egyik szobába is másikba is, ha nagyfiam éjjel jön haza tudjon enni, ha éhes, persze nem mindent lehet bevinni a szobába, a férjem azt mondja, hogy olyan szag van, mint egy pékségben(: Fáj a gyomrom minden reggel, hol hasmenésem van, hol szorulásom...az epémet már kivették, tuti ettől ment tönkre, mert csodák-csodájára nem vagyok túlsúlyos, ennek az az ára, hogy napközben alig eszek...ez egy ördögi kör...segítség!!!!

2012. júl. 26. 15:46
Sziasztok!Beleolvasgattam a hsz-kba,gondoltam,írok én is a sorstársaknak!:) Nálam visszatérően jelentkezik az éjszakai evés.Van,h hetekig-hónapokig kibírom,aztán meg újra előjön.Van úgy,h nem is igen emléxem,h mit is ettem vagy mennyit...:) Nekem amúgy alulműködik a pajzsmirigyem,szedek is rá gyógyszert.Napközben én is tartom magam,figyelek,tornázok is néha,aztán éjjel,mintha egy másik énem lenne! :D Pár napja reggel tényleg arra sem emlékeztem,h mit ettem,csak mikor reggel benéztem a hűtőbe,láttam,h nincs már több natúr joghurt...tehát azt ettem meg,ki tudja mennyi Abonettel.Hál' Isten nem sütiket-csokikat eszek,de mondjuk éjjel 2-kor sztem a joghurt sem ideális.:)Nem beszélve arról,h iszony fáradt vagyok reggel,hiszen csak emészt a gyomor...Vhogy össze kéne fognunk és együtt véget vetni az éjszakai konyhai randalírozásnak!!! :D
37. Dinasztia (válaszként erre: 26. - A93ca9f1c5)
2012. júl. 23. 16:42

Én sem tudok reggel enni.


Még csak az kéne!


Majd írd le, hogy a doki mit mondott. (ha publikus)



Mindenkinek javulást! Ha lehet így mondani...

36. Dinasztia (válaszként erre: 33. - Bd55e3f068)
2012. júl. 23. 16:29

Nálam az a gond, hogy hízok.



Már minden vizsgálaton voltam. Pajzsmirigy stb...


Ennek lelki okai lehetnek.


Ma éjjel gyümölcsöt ettem, (körte szőlö alma)ha ezt lehetne tartani az jó lenne.


Az a gáz, hogy legtöbbször valami kalóriadúsat eszek.

A "vicces" az, hogy félig alszom, de az ízeket sokkal jobban érzem.


Megoldás: Üres hűtő és kamra? áááááááááá

35. 2a69f78972 (válaszként erre: 26. - A93ca9f1c5)
2012. ápr. 21. 14:51

Kérjél és mindnyájan kérjetek pajzsmirigy vizsgálatot.

Ezt egy egyszerű vérvétellel meg lehet úszni.

(TSH érték)


Az étkezési anomáliáknak, ha alvászavarral párosul, nagyon sok esetben ez az oka.

Utána jön a napközbeni fáradságérzés, amit mindenki arra fog, hogy sz@rul aludt éjszaka.

Pedig ez is pajzsmirigy tünet.

34. emi1206 (válaszként erre: 26. - A93ca9f1c5)
2012. ápr. 21. 14:19

Szia!


[link]


A cikk közepe táján írják, hogy lehet a C vitamin hiány is az oka, hogy kívánod az édeset.


Hátha...

33. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Dinasztia)
2012. ápr. 21. 13:31

Apám szokott éjjel enni. Nem sokat és nem minden éjjel, de rendszeresen. Tudom, hogy ez alapvetően nem egészséges és nem is normális, de nem okoz nála semmilyen panaszt, nem is ettől hízott. Amúgy nem kövér és a súlyát tartja már kb. 20 éve.

A te eseted persze más.

32. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 29. - B14310253d)
2012. ápr. 21. 13:31
Majd május végén megyek, nem tudom, hogy hogyan vizsgálnak. Gondolom lesz MRI, meg teszt vagy a fene tudja. :S
31. timycat (válaszként erre: 27. - B14310253d)
2012. ápr. 21. 13:28
én nem tudnék éhesen elaludni, szóval lehet
30. b14310253d (válaszként erre: 28. - A93ca9f1c5)
2012. ápr. 21. 13:25

:)

hát igen, valószínű, hogy ez a problémám...

persze pszichés bajaim is vannak, rengeteg stressz van most körülöttem és ez csak fokozza a dolgot.

29. b14310253d (válaszként erre: 26. - A93ca9f1c5)
2012. ápr. 21. 13:24

Én nem vagyok annyira édességfüggő, persze könnyen rá tudok azért én is szokni de tudatosan kerülnöm kell.


Bocsáss meg a kérdésemért: a neurológián milyen vizsgálatokat is csinálnak?

28. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 27. - B14310253d)
2012. ápr. 21. 13:21
Hogyne lenne.
27. b14310253d (válaszként erre: 23. - Timycat)
2012. ápr. 21. 13:20

van olyan hogy az embernek alvás közben esik le a vércukorszintje és ezért ébred fel és nem tud visszaaludni ha nem eszik?

mert van olyan hogy üres gyomorral fekszem le...vagy csak 1 almát eszem meg lefekvés előtt...

26. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 25. - B14310253d)
2012. ápr. 21. 13:20
Én nem eszem rendszeresen. Reggelire soha nem tudnék ránézni. Nekem az édesség a mindenem. Van hogy egész nap nem eszek, csak csokit. Érzem, hogy valami nem oké, de nem jövök rá. Majd a doki megmondja.
25. b14310253d (válaszként erre: 21. - A93ca9f1c5)
2012. ápr. 21. 13:18

Sajnos nem tudok jó tanácsot mondani, mert nekem is alvás és evészavarom van már régóta.


Szerinted mi a megoldás?

Nálam szerintem étkezési probléma, mert én nem kifejezetten édességet akarok enni, hanem a reggelimet, mert felkelek és éhes vagyok.

2012. ápr. 21. 13:17
Ezen felül, magas vérnyomással, fej és nyakfájással, láb és fejrángást tapasztaltam szintén január óta. Nemsokára megyek a neurológiára, van már időpontom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook