Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? fórum

Melyik volt az a "jótanács", amit a gyermeknevelésről kaptál, és tényleg jótanácsnak hittél, míg a gyakorlat bebizonyította mekkora butaság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
146. globus
2014. júl. 11. 08:38
Az a grammos mérlegelősdi evés előtt-után, orrba vágnám, aki kitalálta.
145. idunu
2014. júl. 11. 07:53

- Pihend ki magad a terhesség utolsó heteiben, utána már úgysem tudod.

- Köszi, sőt, lehet, hogy a következő 20 évre előre is kipihenem magam :))

144. Cucicsillag (válaszként erre: 143. - Gribedli***)
2014. júl. 10. 19:30

Jessszum,,,, csoda, hgy van ferjed vazzzz :-S

Ooooo :(

2013. nov. 29. 10:18

Mar amikor meghallottam, akkor is megmosolyogtam ezt a dolgot, es szerintem butasag vagy inkabb tulzott aggodalom, ami a kovetkezo:


Amikor a pici gyerekek sirnak, mielott nagyon sirnak, egy pillanatig nagy csend van es tatjak a szajukat, mintha akkora levegot akarnanak venni, hogy a legnagyobb hangerovel bombolhessenek egy masodperc mulva.


Gondolom, mindenki latta mar ezt.


Anyos szerint bele kell fujni a szajukba ilyenkor, mert kulonben megfulladnak, hiszen "epp azert tatjak a szajukat, mert nem kapnak levegot"....:))))


En nem hiszem, hogy igy meg lehet fulladni, csak ugy, de neki ez a gesztus tok normalis, mondjuk mar tobbszor beszoltam neki erte

2013. nov. 29. 10:14
Ne cumiból itassam a babát hanem pohárból, mert nem fog szopni. A másodiknál már nem csináltam ilyen baromságot.
141. Cucicsillag (válaszként erre: 139. - Guruljka)
2013. nov. 29. 10:11
Nalam ugyanez, a 3 orankent etessem, mikor volt, hgy 2 es fel ora mulva volt ehes... Es akkor mivan? A masik a nem kell dolyton felvenni a gyereket-sztem, ha fel aka jonni, annak oka van :)
140. VendrinerPiroska (válaszként erre: 136. - Pen80)
2012. okt. 10. 22:40

Ez tényleg bevett szokás arrafelé és mosogatni se úgy mosogatnak, mint mi. De nem ez az egyetlen furcsaságuk.

Au pair koromban láttam egy két izgi ötletet baba fürdetéssel kapcsolatban, pld. betenni a hót szutyok tesói mellé a nagykádba, vagy a kisbaba nem piszkos alapon nem fürdetni minden nap.

2012. okt. 10. 22:03

A védőnő mondta, hogy 3 óránként etessem, és éjszaka meg hadd sírjon.


Nem fogadtam meg, és testileg-lelkileg egészségesek a gyerekeim.


Én sem eszem időre, hanem amikor éhes vagyok.

Na és, ha annak a gyereknek, aki még csak sírni tud, pont az "anya-szag" kell ahhoz, hogy elaludjon...akkor már hogyne venném fel?

Ha meg a hasa fáj, akkor pláne.

138. haaeen (válaszként erre: 137. - Kacsa118)
2012. ápr. 2. 22:07
:DDDD
137. kacsa118 (válaszként erre: 135. - Haaeen)
2012. márc. 30. 19:58

:DDDD

De ha beteszed a gyereket és mellé a tányérokat, akkor lehet, még a mosogatást is megúszod. :DDD

136. Pen80 (válaszként erre: 135. - Haaeen)
2012. márc. 30. 19:56
és a mosakodókrém ott áll békességben a mosogatószer meg a szivacs mellett?? :D jól hangzik :) Jobbról a tányérok némi ételmaradékkal, balról meg a hintőpor :)
135. haaeen (válaszként erre: 134. - Pen80)
2012. márc. 30. 18:28
az addig rendben van, de ezek valahogy ugy kepzeltek, elobblittem a vacsora utani tanyerokat, majd a gyerekemet :DDD
134. Pen80 (válaszként erre: 133. - Haaeen)
2012. márc. 30. 09:43
Nekem volt, hogy a mosdókagylóban tartottam vízsugár alá a lányomat - mondjuk az nem a napi rendes fürdés volt :D
133. haaeen
2012. márc. 29. 20:33
eszembe jutott meg egy jotanacs, amit sosem tartottam jonak: en Angliaban voltam varandos, ott kaptam egy konyvet, amiben arrol irtak, hogy koltsegtakarekos megoldas, ha a babanak nem veszunk babakadat, hanem a konyhai mosogatoban mosdatjuk a gyereket :S es mindez kepekkel illusztralva :))
132. orsibigyu (válaszként erre: 130. - 9536810fa1)
2012. márc. 29. 09:32
Ez tényleg így van. Engem is így neveltek, és mindig elmondták szüleim, akiknek szakmájuk van, hogy őket a szüleik nem küldték iskolába, alig várták, hogy végre dolgozzanak, és eltartsák magukat. És én örülhetek, hogy tanulhatok. Szerettem is tanulni, és mindig kiváltságnak tartottam, nem tehernek.
131. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 130. - 9536810fa1)
2012. márc. 28. 20:08
Ez tetszik, azt hiszem átveszem. :)
130. 9536810fa1 (válaszként erre: 129. - Cae9f2c8c5)
2012. márc. 28. 07:52
Nálunk ennyire nem volt brutális az iskola, de persze van kislány, akit kiszűrtek többször tetű miatt... de én mindig azzal kezdem, hogy nem azonos berkekből/családokból jönnek a gyerekek. Beszélünk arról, hogy milyen nehéz kitörni egy szegény, tanulatlan családból, és az, hogy már ominózus kislány középiskolába jár, már az tisztelni való. ... és blabla... és hogy érezzék magukat nagyon szerencsésnek, hogy ilyen családba születtek mint a miénk, mert bizony másképp is történhetett volna... akár... és az hogy értelmesek, lehetőségeket kaptak az élettől, a családtól ez bizony felelősséggel jár számukra is...
129. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 111. - O.melinda)
2012. márc. 28. 06:37

Nálunk ezt a gyerekek önmaguktól hozták haza. Látták, hogy ők tényleg kiálhatatlanok, köpködnek, rongálnak, ocsmányul beszélnek, tiszteletlenek, nem lett nekik megtanítva, sem mutatva, egyszerűen csak községi iskolába járnak.

Így nem nagyon viselkednek úgy, hogy rájuk hasonlítsanak, mert az enyémeknek azt okítottam, hogy sose fizikai erővel, hanem szép szóval és tudással menjen a meggyőzés.

128. haaeen (válaszként erre: 127. - Orsibigyu)
2012. márc. 27. 20:37
en meg ezzel ertek egyet :)
127. orsibigyu (válaszként erre: 125. - B235ac96d5)
2012. márc. 27. 18:50
Ezzel egyetértek. Szerintem fontos könyveket olvasni mielőtt megszületik a baba, meghallgatni mások tapasztalatait, mert mindenből tanul az ember. Az anyukák sok hibát elkövetnek így is, úgy is, de az okos ember szeret a más kárából tanulni, nem megy fejjel a falnak. Ha gondokkal találkozom mindig tudom az elveket ami szerint meg lehet oldani: pl ha sokszor kel a gyermek éjjel, tudom, hogy van egy olyan elv, hogy hagyom sírni, van olyan, hogy magam mellé veszem az ágyba, stb. És ezeből az elvekből választok magamnak olyat amit én is helyesnek találok, vagy összegyúrok egy sokkal jobbat. Nekem ez vált be, hogy találjak egy középutat, ami se nem túl kegyetlen, de se a szülőket nem teszi tönkre.
126. orsibigyu (válaszként erre: 121. - Haaeen)
2012. márc. 27. 18:44
Jó logika:D
125. b235ac96d5 (válaszként erre: 119. - 3436656412)
2012. márc. 27. 17:43
Azért néha nem árt meghallgatni másokat! Vagy önigazolás miatt, vagy azért, mert egészen másként godolom. A túlzott magabiztosság önhitté teheti az embert. Senki sem tökéletes:)
124. 9536810fa1 (válaszként erre: 111. - O.melinda)
2012. márc. 27. 15:50

ajajjjj, ez szerintem se OK!

Én azt szoktam mondani az enyémnek, hogy ilyen gyönyörű, okos fiúhoz ez nem illik... nézd csak meg magad a tükörben, amikor haragos vagy és csúnyát mondasz... megnéztük... bizony elcsúful olyankor az ember, gonosz lesz az arca, és a gonosz embereket nem szokták szeretni.

123. Lencsy (válaszként erre: 111. - O.melinda)
2012. márc. 27. 15:44
Hmm ..nevelési célzattal rasszistát nevelsz a gyerekedből ! Ha bekerül a suliba és cigózni fog ..hazafelé jól megverik még te leszel megsértődve ..
122. kacsa118 (válaszként erre: 111. - O.melinda)
2012. márc. 27. 15:28
Ehhez csak gratulálni tudok, ne haragudj! Hogy lehet ilyet tanítani egy gyereknek?
121. haaeen (válaszként erre: 120. - Mazsinka)
2012. márc. 27. 15:22
nekem is van egy ilyen ismim, egy eves koraig semmi edesseget nem adott a gyereknek (ezzel egyetertek), most viszont, naponta megeszik a gyerek egy zacsko csipszet, a nyalokat kristalycukorba martogatjak (!!!) neki, es egy nap alatt tobb csokit megeszik, mint en egy het alatt. a mentseg minderre, hogy ugysem lesz semmi baja a cukortol. a csucs pedig, hogy nem adnak a gyereknek se gyumolcsot, se zoldseget, mert az anyja sem szereti es nem is allergias semmire, azaz szerinte a gyumolcsoktol, zoldsegektol lesz valaki allergias :SS
2012. márc. 27. 14:56

Igen, az ismerősöm sem adott egy évig csokit a gyereknek. Most, ha duzzog vagy hisztizik, már nyomja is a kezébe az édességet, attól "megnyugszik". Baromi sokat ért, hogy eddig nem adott, ha most tömi.

Különben a napokban tudtam meg, hogy engem kéthónapos koromtól kezdve cukros, kekszes teával tömtek, és nem repesek a gondolattól.

2012. márc. 27. 14:33

Én soha nem kértem tanácsot és soha nem fogadtam meg semmit! Mindent úgy csináltam,amit jónak gondoltam

Kiegyensúlyozott,boldog kislányom van(16hónapos)

szépen eszik,alszik!ja és persze én sem adok tanácsot másnak,mindenki úgy neveli a gyerekét ,ahogyan akarja!

118. orsibigyu (válaszként erre: 116. - Olvedireka)
2012. márc. 27. 14:12
Én sem adtam, de nem is tiltottam, hogy kapjon mástól, mert nem akarom, hogy jelentősége legyen nála annak, hogy valami édesség vagy nem. Így oda jutottam, hogy azt is ugyanúgy kiköpi, ha jóllakottan adom neki mint bármi mást.
2012. márc. 27. 14:10
Nekem a sógorom, akinek mellesleg 4 gyermeke van, a 8 hónapos fiam szájába tömögette az eperlekváros kenyeret. Sokan megszóltak, mert betartottam a dolgokat, mások, meg azért, mert nem 1 évesen adtam a fiamnak tehéntejet, hanem 11 hónaposan és 2O naposan. Egyesek szerint későn választottam el, mások szerint hamar. Egyesek szerint elkényeztettem, mások szerint nagyon szigorú vagyok. Én innen tudom, hogy elég jól csinálom a dolgokat, mert szépen a középúton haladok.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook