Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Másfél hetes babám mennyit kell szopjon egy etetésnél kb? fórum

Másfél hetes babám mennyit kell szopjon egy etetésnél kb? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. homern (válaszként erre: 34. - Titánia83)
2012. márc. 24. 20:36
egy babaközelbenes rugalmas,meg egy rendes szövött :)
34. Titánia83 (válaszként erre: 33. - Homern)
2012. márc. 24. 19:26

Jaja, az a tandemszopi, tényleg, arról is hallottam. :) Elvileg úgy vagyunk kitalálva, hogy akár ikreket is tudjunk, vagy nagyobb és kisebb gyereket szoptatni. Szerintem sem feltétlen okoz méhösszehúzódásokat, mert akikről én hallottam, senki nem vetélt el szoptatás alatt. Szóval valami mégis jól ki van találva. Holott való igaz a szopival oxitocin termelődik, ami a szülésnél a kontrakciókat okozza.


Milyen kendőt vettél? :D

33. homern (válaszként erre: 32. - Titánia83)
2012. márc. 24. 17:59

Köszönjük a bókot,átadom :))


Nem nagyon szereti a hordozást amúgy,csak kirándulásokon amikor már nem bír jönni :D

megvettem a liliputi mei-tai-t,háti csatost,kendőt stb,de nem az a fajta akit így be lehet korlátozni :D

a képen lévő túra háti hordozót még elviseli,de ennyi :(


terhesség alatti szoptatásról én is sokmindent hallottam,tapasztalatom nincs.van aki szerint leválasztja magát a gyerek,van aki nem is javasolja mert méhösszehúzódásokat okoz,van aki meg vígan szoptat végig plusz utána a nagyot és a kicsit egyszerre..ki tudja...

32. Titánia83 (válaszként erre: 30. - Homern)
2012. márc. 24. 15:36

Kicsit off...


Látom háti babád van. Én is mostanában szeretném megtanulni a háton hordozást. Csodaszép a szeme a fiadnak!


Off vége :)

31. Titánia83 (válaszként erre: 30. - Homern)
2012. márc. 24. 15:34
Köszi. Én is szívesen szoptatnám tovább is, de akkor már elgondolkodunk a kis tesón. És elvileg önként leválnak, ha anyuka babát vár. Bár ez sem törvényszerű, hallottam olyat is, hogy a várandósság feléig valaki még tudott szoptatni.
30. homern (válaszként erre: 24. - Titánia83)
2012. márc. 24. 15:23
Drukkolok,az egy év simán összejöhet!A fiam most hagyta abba magától 2 évesen :)elmutogatta hogy ő már nem picike baba, tegyem el(sosem mondtuk neki hogy ő már nagy ehhez,én imádtam szoptatni).még néha odajön és ad rá egy puszit,de 1-2 hónapot adok a dolognak és teljesen elfelejti.
29. johanna2 (válaszként erre: 27. - 7988f3943b)
2012. márc. 24. 15:16
nem a 2-ik de az elso redszeresen evet 2 orankent ritka volt hogy hamarabb evet es o koraszulott is volt
28. e28ddc7c9b (válaszként erre: 26. - Titánia83)
2012. márc. 24. 15:09

Védőnője is válogatja, ezért kérdeztem én is rá, hogy miért nem jött az unokámhoz.

Ezelőtt 30 évvel, tényleg jött, ha nem voltunk otthon dobott egy cetlit a postaládába, mai napig emlékszem a szövegére: Itt jártam a védőnő, Tné Kati.

27. 7988f3943b (válaszként erre: 1. - Johanna2)
2012. márc. 24. 14:39
szia meg kérdezhettem ez az elsö babád?
26. Titánia83 (válaszként erre: 18. - E28ddc7c9b)
2012. márc. 24. 14:11
Hozzánk az első hónapokban minden héten jött a védőnő!
25. Titánia83 (válaszként erre: 17. - Vbetty2)
2012. márc. 24. 14:11

Ez is csak egy tankönyvi adat. Az is megvan adva, hogy mennyit kell híznia egy babának. Az én Fiam nem tud olvasni.


3520 grammal született.

3490 grammal jöttünk haza 6 nap után.

5 hetesen 5500 gramm volt.

24. Titánia83 (válaszként erre: 14. - Homern)
2012. márc. 24. 14:09

Nagyon egyetértek!!!


Nálunk is az elején volt 1 óra is egy szopizás, és tényleg volt, hogy alig másztunk ki az ágyból. Mindig az Ő igényeit néztem, és már hiányzik a kezdeti időszak. Pár perc alatt lerendezi a szopit. Na meg ugye kezdődik a hozzátáplálás. De nem szoptathatjuk Őket egy életen át. :) Mondjuk én kitűztem célként az egy éves kort. Most lesz féléves. :')

23. Titánia83 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2012. márc. 24. 14:06

De a szopizásnál az ő igényeit kell figyelembe venni! És növekedési ugrásoknál bizony előfordul, hogy sűrűn kér enni. De ezzel több tejed is lesz, hiszen arra az időre készül a baba, amikor már több tejre lesz szüksége. Szóval akkor etesd, amikor kér. Te is akkor eszel, amikor éhes vagy. :) Hidd el, tudja ő, hogy mi a jó neki. Egy anyatejes babát nem lehet túletetni.


Ajánlom figyelmedbe a növekedési (fejlődési) ugrásról szóló cikkek elolvasását. Azt hiszem 6 hetes korban már jelentkezhet az első.

22. Szilvaaa (válaszként erre: 6. - Eperlevél)
2012. márc. 24. 13:55

Egyetértek!

HA szépen gyarapodik, szopik rendesen teljesen felesleges méregetni, írogatni...

Én csak azt írtam fel, hogy mikor és melyik ciciből evett, hogy tudjam...

21. Titánia83 (válaszként erre: 20. - 6b006fc769)
2012. márc. 24. 13:51
Teljesen egyetértek. Egyiket sem használtam, se az órát, se a mérleget. Csak azt néztem, hogy gyarapodik e. És 3 hónaposan megduplázta a súlyát. :)
20. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2012. márc. 24. 13:25
Szerintem igény szerint szoptasd, sem óra sem mérleg nem kell hozzá, mert csak idegesít. Szerencsére elég jól vannak összerakva a babák, tudják, hogy mire van szükségük:)
19. Sunny1 (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2012. márc. 24. 13:18
Na én itt csesztem el. Nekem is azt mondták, hogy legalább a két órát tartsam be. Próbáltam, pedig hiba volt. A következőnél tuti máshogy fogom csinálni. Hagynom kellett volna, hogy akkor szopizzon, amikor akar, ha óránként, akkor óránként, ez az időszak úgysem tart sokáig. Így nem is volt soha elég tejem.
18. e28ddc7c9b (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2012. márc. 24. 12:34

Drágám!

Ez ma már nem úgy működik. Anno, 31 éve hozzánk is hetente 1x-2x jött a védőnő. Ha nem voltunk otthon dobott be 1 cetlit, volt olyan, hogy 20-at adtam neki vissza, mert éppen nem voltunk otthon.

Imádott unokám, Áki négy éves, 2 éves koráig laktak nálunk. A védőnőt 2 év alatt HÁROMSZOR!!! láttuk. Mikor harmadjára volt nálunk megkérdeztem, hogy ma már nem divat "a baba-mama" látogatás, akkor közölte, hogy minek. Vannak nagyszülők akik tudnak segíteni.

2012. márc. 24. 11:49

Szia!


Az én fiam 2,5 hónapos. Ő másfél hetesen 50-80g között evett. Nekem a védőnő azt mondta, hogy testsúlykilógrmmonként 150 ml a szükséglete a babáknak naponta. Vagyis ha 3,5 kg a baba, akkor 3,5*150=525 ml egész napra elosztva, de az én fiam csak 400-450-et evett egész nap.

2012. márc. 24. 11:39
koszonom mindenkinek a valaszokat
15. tejcsi
2012. márc. 24. 11:33

Koszonom a valaszokat:) Neha az en babam is "elfelejti" a kajcsiidot:) Probaltam etetni amikor a kezet a szajaba tomi, de nem mindig jartam sikerrel, most meg mar lassan fogzik is. Mindent a szajaba tom....:)


Egyebkent a kerdezonek: igaz, amit Homern ir. Az elso par het huzos, akkor lehet hogy le se akar cuppani a cicidrol, azt tul kell elni, es kielegiteni az igenyeit. Nekem mar lassan muveszet a szajaba adnom a cicim lassan, annyira erdekli a kulvilag.

Jo egeszseget kivanok a foruminditonak, kellemes babazast, es mihamarabbi ataludt ejszakakat :)

Sziasztok!

14. homern (válaszként erre: 11. - Johanna2)
2012. márc. 24. 10:52
ilyen pici babánál tilos bármit is betartani!!ha egész nap rajtad csüng,akkor ilyen típus.hamar beáll magától is az étkezése,ezt az 1-2 hónapot át kell így vészelni.van elég nehézségük a születés utáni átállással,az első időkben csak annyi a dolgod hogy minden igényét maximálisan elégítsd ki.
2012. márc. 24. 10:52
szoval akkor ha 60-at eszik akkor az nem keves
2012. márc. 24. 10:50
en mar akkoris tudom hogy ehes ha puszilom az arcat o meg mar oda forditja a szajat az arcomhoz mintha szopni akarna:))
2012. márc. 24. 10:47
jo jo hogy mikor keri de ha minden oraba keri akkoris en szeretnem a 2 orat betartani legalab
2012. márc. 24. 10:46

Tejcsi!

Nekem például az amikora kis kezét a szájába kezte tömni, szájával szopó mozdulatokat végzett. Ha sír, bár az már nagyon erős éjség jele.

9. homern (válaszként erre: 8. - Tejcsi)
2012. márc. 24. 10:44

ha éhes azt jelzik.először nyöszörög,utána sírhat,de kis szünetekkel,amikor nagyon éhes akkor persze jobban sír,és már nincsenek szünetek.ezt nem érdemes megvárni,mert akkor már kapkodnak,vagy rá sem akar kapni a cicire csak feszíti magát :S


olyan babák is vannak akik nem jelzik ha éhesek..pl az én babám.bevallom egyszer előfordult amikor költöztünk,hogy nem néztem az órát és elszaladt az idő,jóval elmúlt már az etetés ideje,de egy szava sem volt..

2012. márc. 24. 10:39

Sziasztok! Az en babam mar 5,5 honapos, meg szoptatom, de a szuletesetol kezdve bennem maradt egy kerdes...ha valaki tudja, megvalaszolhatna. Honnan tudom, hogy ehes a baba? Mik a tipikus tunetek??? Azt mar hallottam hogy ha a kisujjamat szopizza, akkor tuti ehes. Az enyem nem. Szerintem csak egy szopo reflex.

Egyebkent a kerdezonek valaszolva: az en babam siman evett egy orahosszat is. Mennyisegre nem tudom, sosem mertem.

2012. márc. 24. 10:37

50 ml kb. De valaki már megírta a kiszámítást 150 ml szorozva a kilóval, és ezt kell osztani az étkezések számával egy nap, ami ilyenkor átlagosan 8.

Az én kisfiam 3 héttel korábban született viszonylag kis súllyal így nekem is mérni kellett eleinte, lehet nála is ilyenről van szó.

A mi védőnőnk elment nyaralni, miután haza jöttünk a kórházból másfél hétig nem jött hozzánk védőnő!

2012. márc. 24. 10:22
2 gyereket szoptattam, szoptatok 4 éve, elég sokat tapasztaltam, hidd el, jobb lesz nektek is, ha nem ezen "aggódsz", csak szépen szopiztatod, amikor kéri
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook