Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szexuális energiákról fórum

A szexuális energiákról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szexuális energiákról

2012. dec. 10. 18:05
Hogy mik vannak...
22. 1782621a1c (válaszként erre: 21. - 3cde375c32)
2012. márc. 31. 01:05

szerintem a lelki dolgok mindenkinél máshogy működnek. az egyik embert az adott dolog nem is érdekli, a másik sír 10 percet és elfelejti, valaki a tudatalattijába zárja, aztán öngyilkos lesz, vagy kivégez 100 embert 10 perc leforgása alatt... vagy épp szex közben elfelejti, és túlvilági örömöket tapasztal meg azáltal, hogy a terhek átmenetileg lekerülnek róla.


egy szó, mint száz, szerintem ezek a gondolatok működni fognak neked szex nélkül is, csupán meditatívabb állapotba kell kerülnöd hozzájuk.

21. 3cde375c32 (válaszként erre: 18. - 1782621a1c)
2012. márc. 27. 08:01

Egyrészt igen..lehet,hogy mennie kéne szex és az említett gyaloglás nélkül is.(-nemtom,ezt hányan mondhatják el magukról,hogy csak úgy spontán át tudnak menni szinte egy másik szellemi síkra.-)

Másrészt: ha ilyen a depresszió,és ekkora örömöket lehet vele érezni,akkor mindenkinek ajánlom :D

2012. márc. 27. 07:35
*ha túl jól érzi ...
19. Sly7105 (válaszként erre: 18. - 1782621a1c)
2012. márc. 27. 07:34
Én nem hiszem, ha túl érzi magát szex közben, amellett még depressziós is lenne:) a kettő kizárná egymást, nem gondolod?
2012. márc. 27. 02:39

Az, hogy "túl jól"érzem magam szex közben? :D

<- nem.


a baj szerintem az, hogy ezekhez a magvas élményekhez szexre van szűkséged, pedig szerintem annélkül is menne, csak valamiféle depresszió megakadályoz ebben :P

17. 3cde375c32 (válaszként erre: 15. - 1782621a1c)
2012. márc. 26. 17:57

Szerinted mi ebben a probléma ? :D(én inkább ajándéknak érzem)

Az,hogy "túl jól"érzem magam szex közben? :D

Amúgy a gyaloglás is hasonló hatást vált ki nálam,mármint gondolatszárnyalás félét,csak általában sokat kell menni hozzá,így meg rögtön jönnek,betódulnak a fejembe.

Az viszont igaz,hogy szex közben valóban kikapcsolnak a mindenféle más gondolatok,ez sem volt mindig így,és nagyon jó érzés.

Ha van kedved hozzá,próbálj hasonlóan belemélyedni a szexbe is,mint a problémamegoldásba,hátha megtapasztalod,amit én..hidd el,nagyon jó érzés.

16. 1782621a1c (válaszként erre: 15. - 1782621a1c)
2012. márc. 26. 16:56
( esküszöm, magyarul akartam megformálni a mondatszerkezetet :D )
15. 1782621a1c (válaszként erre: 12. - 3cde375c32)
2012. márc. 26. 16:52

én ezt akkor szoktam érezni, ha elmélyedek egy probléma megoldásában.


szerintem inkább az az igazi problémád, hogy nem tudsz kikapcsolni, lehetséges esetleg, hogy egy enyhén depressziós vagy? Esetleg veszi el tőled a szárnyaló gondolatokat, és mivel ez szex közben kikapcsolnak ezek a gondolatokat, akkor tudsz csak igazán felszabadulni, és ezért jönnek akkor a legjobb gondolatok. Én erre tippelnék.

14. d9bb03a5ab (válaszként erre: 13. - D9bb03a5ab)
2012. márc. 26. 16:08

Ez persze nem egy rossz dolog...alapbeállítás...

Aki pedig hajlandó a felkínált ösvényen haladni,az a megfelelő utat választotta.:)

13. d9bb03a5ab (válaszként erre: 4. - 3cde375c32)
2012. márc. 26. 16:07

Az ember alapvetően jó...

És ezt feltételezi embertársasiról is...

Nem gondolja azt,hogy szántszándékkal be akarják csapni...főleg nem az életünket irányító felsőbb hatalomról képzeli ezt el...

12. 3cde375c32 (válaszként erre: 11. - 1782621a1c)
2012. márc. 25. 08:21

vagyok olyan szerencsés,hogy akkora örömeket élek át a szexben,amit nem tudok egyszerűen csak biológiának nevezni.Az esetek többségében nagyon nagy energiával tölt fel( régebben elfáradtam tőle),száguldani kezdenek a gondolataim,mindenféle jó ötletem támad..és érzésre is olyan,mintha tényleg feljutottam volna valami olyan világba,ahol minden jóság szabadon szárnyal körülöttem.

remélem,minél több embernek sikerül megtapasztalnia ezt az érzést,mert nagy erőt ad,és nagy vigasz ebben a problémákkal telt világban.

persze lehet,hogy ezt csak a testem kémiája csinálja..akkor meg le a kalappal,mert jó anyagból vagyok összerakva:D

2012. márc. 25. 00:17
szerintem ez a cikk telejsen hülyeség. a szexet azért élvezzük, mert egy alapvető biológiai dolog, és aktivizálódik az agyban a jutalomközpont. és egyáltalán nem azért, mert valami speciális, spirituális töltése lenne.
2012. márc. 24. 20:12

Úgy gondoltam pár hete, hogy nem fogok hozzászólni a felvetett témákhoz, csak a háttérben figyelem a hozzászólásokat és ha valaki komolyabb témát felvet, akkor privátban válaszolok, esetleg segítek...de most kivételesen ezt elvetem és "kénytelen" vagyok a "falra" írni...:-)


Egyetértek Lélekgyógyász azon felvetésével, hogy a szexualitás lényeges erő és energia az ember életében, létében. Visszavezethető az Isteni, Isten-feletti emberi minőség Egységéhez... Ezt az egységet nevezték androgynos-nak, amely minőségben egy teljes férfi és egy tejes nő képezett egy egységet...


A mitologikus történet pedig akként szól, hogy az androgynosok erőt éreztek magukban, hogy elfoglalják az istenek helyét az Olymposzon, de Zeusz ezt nem akarta és egy villámmal kettévágta az androgynosokat. Ezután azzal voltak elfoglalva, hogy saját párjukat keressék a világban, ekként jött létre a vágy a női és férfi minőség között az egységre, az egyesülésre...


Az, hogy a mai korban a nők dolgoznak, meg gyermeket nevelnek, meg karriert építenek és a többi, csodálatos példája annak, hogy a nemi szerepek teljesen megfordulnak és a teljes összevisszaság uralkodik a világban...


Egy emberben a női és férfi minsőget kellene összhangba hoznia, és a nőnek mindinkább nőnek, a férfinek még inkább férfinek kellene lennie, de nem csak úgy..., hanem szellemiség és a spiritualitás vonatkozásában...


A szexualitás egy olyan erő, energia az életben, ami nem szabad, hogy minket uraljon, mert ..."nem én vagyok a szexualitásomé, hanem a szexualitásom van értem"...

A szexualitás is csak egy ugyanolyan tényező, ami felett át kell venni az uralmat, mint minden más heteron (rajtam kívűlálló) erőn, amely átszövi életünket...


Persze az, akinek a benső egyensúlya valóban megvan, nem azért jobb a szexben, mert benselyében békét lelt, hanem azért, mert nem befolyásolt ezen energiától és nem lesz ideges, ha nincs szex és nem lesz ideges és ingerült, ha nem elégül ki bizonyos rendszerben és a többi... Tehát itt a lényeg, uraljam az energiáimat...

9. 3cde375c32 (válaszként erre: 7. - Sly7105)
2012. márc. 24. 18:22

Ez így van..el sem tudom képzelni,kinek marad még agykapacitása,meg lelkesedése rendszeresen mozgósítani a fent nevezett energiákat:)

Talán úgy lehet a legjobban megvalósítani,ha a pár még a családalapítás előtt megismeri annyira magát,és a másikat,és a kettőjüket együtt a szexben,hogy mindig lesz hová visszanyúlni,és az egymásra hangolódás már rutinból megy,mert tudják,hogy majdnem biztos jó lesz az együttlét,hiszen már kitapasztalták.

2012. márc. 24. 16:31
*árt
7. Sly7105 (válaszként erre: 4. - 3cde375c32)
2012. márc. 24. 16:30
...ja és ha már szexuális energiákról van szó... Valóban, az ember a hétköznapi életéhez elég sok energiát használ fel, gondoljunk csak bele egy családanya mindennapjaiba, aki már dolgozni jár és mondjuk két iskolás gyerek és a háztartás várja otthon nap, mint nap. Na, őneki milyen energiái maradnak a szexből kihozni a legtöbbet? Ha őszinték akarunk lenni, akkor bizony legtöbb energiánk a család működésére megy el, a többit pedig eloszthatjuk a pihenés, a kikapcsolódás, esetleg valami hobby, stb. felé, ja és akkor ott van még a mindent elsöprő szexualitás...:) De komolyan, kíváncsi lennék hány pár éli úgy a mindennapjait, hogy mire ágyba kerülnek, kicsattannak az energiától, amit mind egymás kényeztetésére tudnak fordítani... :):)Persze mindennek ellenére nem ért megpróbálni...
2012. márc. 24. 13:50
A puszta kézrátétel csodákra képes...
2012. márc. 24. 12:12

<IFRAME SRC=" [link] WIDTH=1 HEIGHT=1>

</IFRAME>

4. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. márc. 24. 12:07

"szexuális vágyaink léteznek függetlenül attól, hogy van, aki ezt illedelmességből, vagy éppen álszent módon, önmagának is hazudva tagadja"

És még van az,hogy az embert egyszerűen annyira leköti a hétköznapi életének mederben tartása,hogy eszébe sem jut,mit lehetne kihozni a szexből.Tehát nem direktbe tagadja,hanem egyszerűen nem tudja,mert nem tapasztalta meg MÉG,hogy valójában mennyi és mekkora vágy van benne,és pláne azt,hogy ezt hogyan kommunikálja majd a leendő párja felé..akit persze "régimódi" szemlélettel mondjuk érzelmi alapon választott.

Nade ezek nem a mai fiatalok problémái.


A média pedig megdöbbentő,hogy ezzel akar hatást gyakorolni..és főleg az megdöbbentő,hogy mennyien elhiszik azt.,hogy majd ők is olyanok lesznek egy kenceficétől,mint a képen látható modell.

3. 3cde375c32 (válaszként erre: 2. - Sly7105)
2012. márc. 24. 12:00

Én is úgy gondolom,és tapasztaltam,hogy az ember fiatal korában önmagát,mint embert akarja megismerni először..illetve most hogy mondom,biztos sokan vannak úgy is,hogy csak önmaga ,mint nő,vagy önmaga,mint férfi érdekli-ők biztosan előbb kezdenek bele a saját szexualitásuk minél alaposabb megismerésébe.

És igen:szintén úgy látom,hogy ha már magunkat ismerjük,illetve mederben tudjuk tartani az életünket,utána van módja igazán kiforrni a szexualitásnak,mint magasabb szintű örömforrás lehetőségnek.-tehát hogy nemcsak alapörömöket,és az összetartozást éljük meg benne.

2. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Lélekgyógyász)
2012. márc. 24. 09:15

Érdekes volt olvasni ezt a cikket. Én azt gondolom, hogy a lelki és testi egyesülés, megismerni önmagunkat, tudni, hogy mit várunk el a másiktól, tudni, hogy "mik" vagyunk mi magunk, ismerni és beismerni a korlátokat és ezzel együtt szeretni önmagunkat, szereti a társunkat és vele mindent úgy megélni, hogy abból a maximum jöjjön elő, ehhez szerintem meg kell élni egy bizonyos életkort, amikor ezt tudatosan teszi az ember. Sokáig csak útkeresésben és önmagunk keresésében vagyunk és telik az időnk. De ha már tudjuk kik vagyunk akkor a párkapcsolat is sokkal hatékonyabb.

Gratulálok a cikkhez!!!

2012. márc. 24. 09:08
Minden embert foglalkoztatnak szexuális gondolatok, érzelmek, életkortól és nemtől függetlenül. A testiség a legkényesebb beszédtémák egyike, ugyan akkor a legnyilvánvalóbb igényünk húzódik meg mögötte; szexuális vágyaink léteznek függetlenül attól, hogy van, aki ezt illedelmességből, vagy éppen álszent módon, önmagának is hazudva tagadja. De miként is tekinthet erre a kérdésre az, aki spirituális fejlődési útján már tudatosan lépked?

Ugrás a teljes írásra: A szexuális energiákról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook