Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Növényi szőke hajfestékek? Próbáltátok? fórum

Növényi szőke hajfestékek? Próbáltátok? (beszélgetős fórum)


11. Anda39 (válaszként erre: 9. - Vberni01)
2012. márc. 27. 11:35
A henna az SZÍNEZŐ, tehát nem lehet vele világosítani. Amit nézel, azzal egy amúgy is szőke hajnak lehet más árnyalatot adni, de a sötétebbel nem fog semmit kezdeni. Arra a festék való.
10. BettyBoop Again (válaszként erre: 9. - Vberni01)
2012. márc. 25. 18:33
Igen, de ez nem lesz szőke... max. világos vörös, és az is alaphajszín-függő.
2012. márc. 25. 11:25

Logonát nézegettem, a szahara szőkében nincs semmi kemikália, ahogy nézem.


Összetevők: Algin, hidrolizált búza protein, Simmondsia chinensis (jojobaolaj), Parfum (Fragrance), [+ /-Lawsonia inermis *, Cassia Auriculata, Ramnus Frangula, Juglans Regia, Indigofera tinctoria, Indigofera Argentea, Hibiszkusz Sabdariffa, Rheum undulatum, Krameria Triandra, Coffea Arabica, a kurkuma Longa, Beta Vulgaris].

8. Gicza4 (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. márc. 24. 11:29

Szőkére nem tudod festeni a hajad csak és kizárólag növényi összetevőkkel. A henna csak vörösre fest, az indigó kékre (önmagában). A kettő keverékéből lehet barna árnyalatokat elérni. Van egy harmadik növény, a cassia. Nos ez alapban színtelen, de ha citromlével, kamillateával kevered, akkor élénkíti a szőke színt. De festeni nem fest!

Nézd meg, hogy mi van még abban az állítólag csak növényi alapú festékben. Szerintem az összetevők közt találsz bőven kemikáliát.

7. vberni01 (válaszként erre: 6. - BettyBoop Again)
2012. márc. 24. 07:34
vannak növényi szőke hajfestékeke, legalábbis a fotón pl szahara szőke, arany szőke stb. szőke árnyalatok vannak. Azért érdekelne, hogy ezek befogják a hajat, vagy csak kamu az egész. Mivel elég drága egy doboz ilyen festék, és nekem kettő kellene, érdekelne, hogy próbálta e valaki.
6. BettyBoop Again (válaszként erre: 5. - Vberni01)
2012. márc. 23. 21:01
Sajna nincs olyan növény, ami szőkítene. A cassiát nevezik szőke hennának, de az inkább csak ápol, sima henna nélkül nincs színező hatása. Az eredetileg szőke hajnak ad egy kis hamvasságot, de nem festi szőkére a sötétebb hajat. Én most kísérletezgetek vele, de alapból hennavörös a hajam már vagy két éve.
2012. márc. 23. 20:42
igazából előre kikevert festékekben gondolkodom, nem sima porban. De ahogy olvasom, az marad.... :(
4. BettyBoop Again (válaszként erre: 3. - Vberni01)
2012. márc. 23. 20:15
Azt tudod, hogy várni kell három hónapot kémiai festés után, mielőtt rámennél a növényivel? Rikító vörös lesz a szőke hajon, szerintem...
2012. márc. 23. 20:10
ki emlékszik arra.... :D most festett szőke, szőkítőporral szívatott melírral.
2. BettyBoop Again (válaszként erre: 1. - Vberni01)
2012. márc. 23. 19:57
Tutira vöröses leszel, ha tényleg kizárólag növényi... Vagy pedig nem fogja be. Milyen színű az eredeti hajszíned?
2012. márc. 23. 19:52
Át szeretnék térni a növényi hajfestékre, de tartok tőle, hogy bár a dobozon szőke nő mosolyog rám, én mégis vöröses leszek, főleg mivel mind henna alapú.... Van aki már próbálta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook