Bppv (beszélgetős fórum)


21. Gvenda
2021. márc. 5. 10:12

Sziasztok! Aki erre jár, sajnos már megnyerte ezt a nyavaját, annak egy kis info segítségképpen...

Nekem 2020. június 7-én jött egyik éjjel...

Ha itt jártok, sajnos ismeritek a részleteket, forog minden és úgy az egész egy ijesztő folyamat - én a sürgősségin kötöttem ki - assse tudod, mi történik veled és egyre rosszabb.

A lényeg amiért írok, hogy ne keseredjetek el, egyszer elmúlik. Nekem 9 hónap volt, mire kb. újra a régi lettem. Ez hosszú idő, igen, de persze hétről hétre egyre jobb.

Még mindig van néha egy nagyon enyhe kóválygás féle érzés a fejemben, de mivel szinte teljesen elmúlt ettől már nem szorongok.

Sajnos hónapokon keresztül nem voltam jól, éjjel sokszor felébredtem (nappal jobb volt) enyhe rosszuléttel és ettől folyamatosan szorongtam. Aztán ahogy ez kezdett egyre jobb lenni a szorongás is elmúlt. Már végig alszom az éjszakát..

Szóval türelem, elmúlik...

Az Epley manőver jó, de nagyon fontos, hogy amelyik fülben van a probléma, csak arra az oldalra szabad csinálni a manővert.

A kórházban azon az ominózus júniusi éjjelen a kis rezidens kollegína nagyon jól felismerte a problémámat, de sajnos azt nem mondta - hisz nem otoneurológus -, hogy az Epley-t hogy is kell pontosan csinálni.

Aztán eljutottam dr.Szirmay Ágneshez, persze nem azonnal (2 hónap után) és Ő mondta, hogy mivel mindkét oldalra csináltam, ezért jól szésztszórtam a kristályokat. Nekem ezért tarthatott ilyen sokáig.

Betaserc-et írt fel és Valeriana-t.. Hááát ezektől nem történt meg a nagy áttörés, kb. amikor nem szedtem is ugyanúgy voltam... azaz sza... ul...

Egyedül az idő segített...

Nem kizárt, hogy lesz még, remélem nem, de már tudom mi ez és ha nem stresszelek rá, akkor hamarabb szabadulunk tőle..

Szóval kitartás!!! Minden jót Nektek!

2020. máj. 12. 15:12

Nekem 6 éve volt az első igazi rohamom.

Azóta * lekopogom * csak pár havonta jön elő éjszaka átforduláskor és nem annyira intenzív a pörgés mint először volt.

Egyik ilyen éjszaka után valami begurult az ágy alá, négykézláb próbáltam kiszedni és ez a fejmozdulat ismét előhozta ááá... utálom azt az érzést, mintha fejbe vágnának egy betontömbbel.

19. Porkkala (válaszként erre: 18. - Dora68)
2020. máj. 12. 15:09

De ezt legjobb lenne orvosnál csinálnia először, aki megtanítja neki hogyan kell...


ÉS sajnos ez nem végleges megoldás, mert vissza fog jönni. :(

18. dora68 (válaszként erre: 17. - Ca4f93db47)
2020. máj. 5. 19:25
A megoldás az Epley manőver.
2016. febr. 20. 13:54

Kedves Bppv-sek,

kedden még nem is tudtam a Bppv létezéséről. Felébredtem vizet inni, majd visszafeküdtem az ágyba és a jobb oldalamra fordultam.

Ekkor kezdett forogni velem az egész szoba őrült sebességgel.

Totálisan bepánikoltam, hányingerem lett, majd’ kiugrott a szívem a helyéről .

A bőrszínem fehérré változott.

Egy kis idő múlva elmúlt a szédülés, viszont felülni sem tudtam.

A vérnyomásom alacsony, először azt hittem, talán azzal van gond. De nem.

Borzasztóan éreztem magam egész nap.

Folyamatos kóválygás, mintha vmi sűrű, folyékony halmazállapotú anyag töltené ki a koponyámat.

A fejfájás hullámokban tört rám. Aludni nem tudtam.

Másnap reggel megismétlődött a szédülés jobbra forduláskor. Na igazán akkor kezdtem el szorongani. 35 éves vagyok, kórházban csak látogatóként jártam.

Az ügyeletes orvost kihívta a férjem, ő BPPV-t említett, mint lehetséges diagnózist.

Először ekkor hallottam erről a betegségről.

Aztán a sürgősségire kerültem…

Nem részletezem.

Rengeteget olvastam a BPPV-ről, egyesek szerint nem is betegség.

Ez már a negyedik napom és nem érzem magam jól. A fejem kótyagos, de nem szédülök.

Igaz, minden hirtelen mozdulatot kerülök és azóta nem alszom a jobb oldalamon.

Igyekszem nyugtatni magam, de naponta többször „pánikolok”. Meddig fog ez tartani? Mikor oldódik fel az a rög? Miért alakult ki???

Nagyon stresszes 3 hónapon vagyok túl.

A férjem édesapját temettük karácsony előtt két nappal, majd január közepén édesapám halt meg. Szóval nem éppen kipihent, nyugis életszakaszomban talált meg ez a betegség.

Keresni fogok természetgyógyászt, hátha…

2015. febr. 28. 03:08
Sziasztok! Sajnos én is időről időre belekerülök a centrifugás állapotba :( mindig akkor jelentkezik ha éjjel egyik felemről a másikra fordulok. Pár másodpercig tart,de nagyon felkavar. Hirtelen leizadok, egyszerre kell hányni és kakilni. Egéssz nap hihetetlenül rosszul vagyok,de másnap minden a régi. Álltalába évente 2x fordul elő ez az állapot. Nagyon borzasztó,ezért ha valakinek segített valamilyen módszer kérlek írjátok le! Előre is köszönöm,
15. Dzsudu
2014. dec. 29. 08:36

Nekem egyenlőre helyreállt teljesen, elmúltak a tünetek. Volt egy borzalmas napom, amikor ki sem tudtam kelni az ágyból, és meg sem mertem mozdulni, annyira szédültem és rosszul voltam, aztán úgy ébredtem fel, hogy semmi.

Bízom benne, hogy megúsztam, és többé nem jön vissza.

14. 15b0d444db (válaszként erre: 13. - Dzsudu)
2014. okt. 9. 10:05

Sziasztok! Én is osztozom sajnos ebben a betegségben.


Novemberben lesz egy éve hogy először előjött.. reggel felültem az ágyban és én is visszahuppantam, azt se tudtam merre vagyok fejjel, csak pörögtem, borzalmas volt. Először azt hittem túl gyorsan ültem fel és a vérnyomásom okozta. Majd este amikor ledőltem az ágyba és a tv felé fordítottam a fejem... jött az újabb sokk, ismét "pörögni kezdtem", becsuktam a szemem de még úgy is csak maradt az érzés, a kezemmel megfogtam a falat, hogy tudjam merre vagyok. Na akkor már nagyon megijedtem, egy percen belül elmúlt de moccani sem mertem. Gondolom az ijedtség hatására is, nem múlt el a dolog, ha a fejem mozdítottam ismét pörgés... Na irány az ügyelet, gondlhatjátok párom is hogy kétségbeesett, hogy mi a bajom, csukott szemmel a falat markolászva nyöszörgök.


A kórházban benn tartottak, egy szörnyű éjszaka volt, délután 5 körül mentünk és éjfélre kerültem sorra (ekkor még azt se tudták megmondani, benn fognak-e vagy szélnek leszek eresztve az éjszaka közepén). Hajnali egykor ct, hajnali háromkor uh.

Diagnózis: nyaki ér probléma (talán szűkületet mondtak), készüljek fel a műtétre. Másnap elvittek mri-re, ami nem látott ér problémát. Újra nyaki uh egy másik doktornál, aki megállapította hogy valóban nincs gond az erekkel. Ezután egy hétig benn feküdtem, a tüneteim kb. két nap alatt elmúltak de a fejem sokáig nem mertem forgatni.


Szóval végül kiengedtek mondván nincsen semmi bajom, biztos pánikroham volt. Ugye milyen cukik?:))))))))

Mikor mentem a táppénzes papírokért a házidokihoz, az mondta hogy az ilyen jellegű szédülésnek bizony köze nincs a pánikhoz vagy szorngáshoz, ez egy pillanatnyi a belső fülben bekövetkezett egyensúlyzavar, a kristályok okozzák. Ezután olvastam utána és valóban...a tünetek stimmeltek.


Azóta egyszer tavasszal éreztem hasonlót két éjszaka egyik oldalamról a másikra forduláskor. És sajnos most hajnalban ismét visszatért:( Nem olyan durva mint először volt, a forgás "lassabb" és pár másodperces. De remélem nem jön vissza úgy igazán!!!

13. Dzsudu
2014. szept. 29. 21:09

Kb. 3-4 hete kezdődtek a szédüléseim. Az első borzalmas volt. Felkeltem az ágyból, és szó szerint visszaestem, pörgött a szoba körülöttem, nagyon megijedtem. Aztán erős hányinger, és ki is jött a gyomromból ami benne volt. Utána jobb lett, azt hittem gyomorrontás vagy valami rosszat ettem. Aztán először gyengén, majd erősebben jelentkeztek a szédülések. Néha az ágyban sem mertem még megfordulni sem, annyira szédültem még éjjel is. Állva, vagy napközben nem jöttek ilyenek. Voltam fülészeten, mert azt tanácsolta valaki, hisz a fülben van az egyensúlyért felelős szerv. Írt gyógyszert (Arlevert a neve), ami csökkenti a tüneteket, meg kaptam tájékoztatókat, hogy milyen tornát csináljak a fejemmel meg. Sokat olvastam is, hogy a fülben lévő mikrokristályok mozdulnak el, és a helyére kell billennie, de úgy látszik nekem nem akar.

Ma fél nap hánytam, miután délelőtt erős szédülés jött rám, ami rosszabb volt az összes eddiginél. Hiába vettem be gyógyszert, az is kijött, elég ijesztő volt. Aztán ahogy jött, úgy tűnik elmúlt. Most próbálgatom, de nem szédülök, még hajolás közben sem (eddig szédelegtem). Túlvan esetleg valaki ilyesmin, és tud tanácsot adni, hogy vajon elmúlhatott, és ahogy jött, úgy ment, vagy ez egy roham lehetett, és visszajön?

A füldoki azt mondta, hogy 2-3 hét alatt a tornának köszönhetően helyre kellene billenjen. Ha nem, akkor neurológiára kellene menni, és ott tovább vizsgálják.

Elég pocsék felénk az egészségügy, nem tudom, hogy elmúlhat vajon magától tényleg, vagy további vizsgálatokra lehet szükség, hogy mi okozza a szédülés? A hányingert a szédülés okozza, abban biztos vagyok.

12. zuzuka73 (válaszként erre: 11. - 7144101303)
2013. máj. 13. 14:19
Ez sajnos igaz.A fülben lévő dolgokat nem lehet kimutatni.Most milyenek a napjaid?Elviselhető?Minden egyes nap érzed a szédülést?
2013. máj. 2. 11:08

Sziasztok.Nálam 10 éve kezdődött minden mikor egy virusos betegséget kaptam rosszulettem lezsibbadt mindenem orvoshoz mentem de sehol semmit nem találtak majd utána kezdődött a szédülés álltó vagy ültő helyzetben,fülzúgás,fejfájás,nyakizom fájás,szemizom fájás,homályos látás.

Voltam már fejct-n,mri-n (kontraszt anyag nélküli),eeg-n,vep vizsgálaton szenészeten,kardiológián,otoneurológián,fül orr gégészeten, sehol semi.

Már csak az agyvíz vétel marad hátha szklerozis multiplex vagy agyhártya gyulladás okozta ezt.De azt nem akarom megcsináltatni.

Sokan azt mondják a fülben van valami de a doki szerint nem tudják megmondani hisz ha a fülben keringés vagy bármi más van azt nem látják:(

2013. ápr. 28. 09:38
Már több,mint egy év eltelt és semmi javulás.Miért nem ismeri senki ezt a betegséget????
9. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - Zuzuka73)
2012. márc. 23. 21:26
A homeopátia áltudomány.
2012. márc. 23. 20:00
Mielőbbi jobbulást!!
2012. márc. 23. 19:59

de azért küldtem pont, hogy ott kimondottan ilyen betegek osztják meg a problémáikat pl. ezen is.


[link]

6. zuzuka73 (válaszként erre: 5. - 7144101303)
2012. márc. 23. 19:49
Igen ,mi is olvastuk,csak látnánk hol a vége.Ezért keresünk sorstársakat....Az orvosok csak széttárták a kezüket.Ez van...
2012. márc. 23. 19:47
Sajnálom:((Megnéztem a linket és látom sokat küzdenek e betegséggel:(((((
4. zuzuka73 (válaszként erre: 3. - 7144101303)
2012. márc. 23. 19:45
Igen magától jött,reggel nem tudott felkelni.Fül betegség ,valami kristályok okozzák,egyensúlyi probléma.
2012. márc. 23. 19:42
És egyszer csak magától jött a szédülés?Nem volt esetleg beteg virusos?Minek a rövöditése?
2012. márc. 23. 19:42

[link]


Szia! itt többet megtudhatsz róla.

2012. márc. 23. 19:35
Férjemnél 6 hete ezt a betegséget állapították meg,forgó jellegü szédülése volt ,3 napig bent tartották a kórházban.Már vezet,jön-megy ,de a hétköznapokat még mindig megkeseríti a szédülés.Volt ez már valakinek ,meddig tart????Végleges?Mert így nem lehet élni.Hétfön keresek neki egy homeopátiás orvost,hátha a tüneteken tud javítani.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook