Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Írnátok nekem bevált, egyszerű, Kinder tejszelet recepteket? fórum

Írnátok nekem bevált, egyszerű, Kinder tejszelet recepteket? (tudásbázis kérdés)


11. 2100 (válaszként erre: 10. - 97f33311ff)
2012. márc. 24. 13:38

Amikor kb 2 eve sutottem, kiszamolva dragabbra jott ki, mintha megvettem volna; lehet azota masak az arak, vagy en szamoltam rosszul, de azota megveszem a gyerekeknek keszen;

a sutihez pedig jo etvagyat :)

10. 97f33311ff (válaszként erre: 8. - 2100)
2012. márc. 24. 12:57
relatív... egy nagy tepsi nagyságú mennyiséghez kellene jó pár tejszelet :S
2012. márc. 24. 10:39
Kinéztem egy receptet ami nem kinder tejszelet néven van, de szerintem olyan és az a kérdésem lenne, hogy ír egy bizonyos margarin mennyiséget a krémbe, amit majd a kihűlt pudinggal kell összekeverni. Szóval ha én csökkenteném a margarin mennyiségét, akkor a krém hozzávalóit is muszáj lenne? Pont azért, ha esetleg, túl margarinosnak érezném.
8. 2100
2012. márc. 23. 19:48
En korabban ez alapjan sutottem, jo lett, viszont drgabb, mint keszen megvenni a kindet tejszeletet. :)
7. Sirga (válaszként erre: 4. - Rohiani)
2012. márc. 23. 19:44
Hú, ez nagyon tetszik! :) Köszi, kipróbálom!
6. csajszika890721 (válaszként erre: 3. - 97f33311ff)
2012. márc. 23. 19:31
:-)
2012. márc. 23. 19:30
Nézd meg NO SALTY-ban sok van
2012. márc. 23. 19:30

Tésztához (2 laphoz):


6 tojás

6 ek cukor

6 ek melegvíz

6 ek liszt

2 ek keserű kakaópor

1 cs sütőpor

Tejszínes krémhez:


5 dl tejszín (Hulala)

1 cs étkezési zselatin

1 ek folyékony méz

1/2 kk vaníliaaroma

Csokoládés krémhez:


15 dkg csokoládé

10 dkg Rama

1 ek víz

2 ek olaj

Bevonathoz:


20 dkg étcsokoládé

10 dkg Rama

3 ek olaj

1 ek víz

1 ek porcukor

elkészítés

A tésztához a tojások sárgáit fehéredésig keverjük a cukorral, apránként adjuk hozzá a vizet, és keverjük bele a sütőporos, szitált lisztet.

A végén a kakaóport szitáljuk bele, és lassan elegyítjük a masszával, majd a tojások keményre vert habját is óvatosan keverjük hozzá.

A tepsit olajozzuk ki, béleljük ki sütőpapírral.

Felezzük el, majd előmelegített sütőben 200 °C-on a 2 lapot süssük ki.

A zselatint áztassuk be 6 evőkanál vízbe, 5-10 percig hagyjuk állni, míg megduzzad, majd lassú tűzön, kevergetve langyosra oldjuk fel, hogy áttetsző zselét kapjunk.

Közben verjük fel a tejszínt kemény habbá, és keverjük össze a zselatinnal.

Lassan csorgassuk bele a mézet.

Az alsó lapot visszatesszük a tepsibe, a krém felét egyenletesen simítsuk rá, és tegyük hűtőbe.

Gőz fölött olvasszuk fel a csokoládét a vízzel, és amikor már felolvadt, adjuk hozzá a margarint és az olajat, és jó alaposan keverjük el, míg egyneművé válik.

Ha kissé lehűlt, terítsük a tejszínes rétegre.

Ismét tegyük hűtőbe dermedni.

Amikor a csokis réteg megdermed, tegyük rá tejszín másik felét, és azt is kenjük rá.

Erre kerül a másik lap, amit szintén csokoládéval vonunk be.

A süteményt tegyük vissza a hűtőbe.


A recept a nosalty-rol van. Nagyon-nagyon finom

2012. márc. 23. 19:29
ez engem is érdekel
2012. márc. 23. 19:26
Nézegettem itt az interneten, de valahogy egyik sem volt szimpi, és ha itt többen írnának, hátha valamelyik "megtetszene". Előre is köszönöm, fontos lenne, mert szeretnék vele meglepetést okozni.:-)
2012. márc. 23. 19:24
Írnátok nekem bevált, egyszerű, Kinder tejszelet recepteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook