Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kethetes kisfiam egyik szeme reggelre mindig beragad, mit tegyek? fórum

Kethetes kisfiam egyik szeme reggelre mindig beragad, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 4. 11:28
Vidd el orvoshoz(szemészhez, ha lehet!)ne a körzetihez. Én is azt gondolom, hogy a könnycsatorna lesz a probléma, de lehet hogy valami kis piszok alászorult a szemhéj alá. Majd a doki kideríti. Így is már 2hetet vártál vele. Nehogy rámenjen a dolog a látására.
2015. ápr. 4. 06:22
El kell vinni orvoshoz és a könnycsatornát átmossák neki,utána nem lesz ilyen gond :)
2008. jún. 24. 15:37
Mive gyerekről van szó csak az orvost tudom javasolni
16. _kleo_
2008. jan. 2. 12:05
Vidd el szemeszetre, megtanitjak hogy hogy kell masszirozni, es jo esellyel megusszatok a konnycsatorna atmosast. Kamilla tenyleg gondot okozhat, inkabb forralt vizet hasznalj. Nekunk is sokaig csipasodott, de magatol elmult.
15. gabima
2007. dec. 28. 14:26
Feltétlenül vidd el szemészetre, mert a kamillás lemosástól csak a tünetek enyhülhetnek, az alap baj nem. A szemészeten átmossák a könnycsatornáját, kap szemcseppet, és kész. Én ezt mindkét fiammal végigcsináltam. Nem érdemes várni, a gyereknek is jobb ha hamarabb túl van rajta.
2007. dec. 28. 12:56
Szemészet!
13. supin
2007. dec. 28. 11:59
Langyos kammilla főzetet használj. De vidd el szemészetre is
12. virgilius (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2007. dec. 28. 11:58

Hm. Csakis bentről kifelé.

Kamilla pedig allergizálhat.

11. be52089f0e (válaszként erre: 2. - Kunikunda)
2007. dec. 28. 11:36

Szia!


Én úgy tudom, hogy kintről befelé kell törölgetni gyenge meleg kamillás teával.

2007. dec. 28. 11:09
Én langyosra kihűlt, előtte felforralt vízbe mártott vattával törölgettem annak idején a szemüket.
9. 754c7e07c3 (válaszként erre: 8. - Ipi)
2007. dec. 28. 10:18
De. :((
8. ipi
2007. dec. 28. 09:50
Sziasztok, A kamilla nem allergizálhat?
2007. dec. 28. 07:57

Sziasztok!


Nálunk ugyan ez volt a helyzet, hogy minden alvás után be volt dagadva a két szeme, és be is volt csipásodva. DE nem javullt a helyzet a doki által felírt szemcsepptől, így 5 hetes volt, mikor elvittük szemészhez. Ő adott egy másik szemcseppet, és mutatta hogyan kell masszírozni. El volt záródva mind két könnycsatornája. HA nem múlik, általában 3 hósan szokták átszúrni. Nekünk szerencsére elmúlt. Szerintem vidd el szemészetre.

2007. dec. 27. 22:17
Nekünk az orvos annak idején szemcseppet írt fel, hogy a könnycsatorna kitisztuljon, mellette kamillázni kellett a szemét.
2007. dec. 26. 14:04

A csipát, ha éjszaka nem pislog az összegyűlt és beszáradt könny és por keveréke esetleg kevés váladékot is tartalmaz, reggel ki kell mosni. óvatosan tiszta nedves ruhával. Enyhe hűvös borogatással többet ér el. Mert a kamilla is allergizal. Arra inkább sűrű csipásodás, szemhéj összeragadás és árpa esetén van szükség.

Dr. Sényi Katalin

2007. dec. 26. 14:03
forrázz le kamillát majd szűrd le hütsd szobahómérsékletre és azzal törölgesd naponta többször a szem szélétól az orra felé.
2007. dec. 26. 14:01

Ezeket találtam.

Szerintem vidd dokihoz, ő eldönti mi lehet az ok.


Gyakori probléma a kiscsecsemők reggeli és alvás utáni csipásodása, mely a szemcsepp kezelésre nem múlik. Ilyenkor a kötőhártya nem gyulladt, a szeme nem piros, csak gyakran ragad be, csipásodik, áll a szemrésben a könny. Ennek oka a könnylevezető rendszer fejlődési zavara, történetesen az, hogy a könnycsatorna nem nyílt meg az orr felé a könny súlyától újszülöttkorban.

Véleményem szerint csak abban az esetben segít az orrgyök belső szemzugi finom masszírozása, ha látható ezen a területen duzzanat, mely a könnylevezető csatorna teljes elzáródása következtében kialakult váladék pangásából keletkezik. Ebben az esetben finoman kipréselhető a szemrésbe visszafelé a levezetőcsatornában rekedt könny és váladék. Ez a művelet azonban némi gyakorlatot igényel és a kisbabák egy részének fájdalmassá válhat a feszülő gennyel teli könnycsatorna masszírozása, így ha lehet inkább vigyék szakorvoshoz ezzel a panasszal a csecsemőt, mert a probléma megoldása a könnycsatorna kitisztítása, a járat szabaddá tétele.

Dr. Sényi Katalin

2007. dec. 26. 13:59
langyos kamilla teával belulrol kifelé mosogasd,(vattat gézbe vagy steril zsebkendobe tenni,azzal mosni)valoszinu huzat,
2007. dec. 26. 13:53
Kethetes kisfiam egyik szeme reggelre mindig beragad, mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook