Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igaz, hogy a sok tejivás károsíthatja a gyerek veséjét? fórum

Igaz, hogy a sok tejivás károsíthatja a gyerek veséjét? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. f64f0d9a69 (válaszként erre: 53. - Irgum-burgum)
2012. márc. 25. 12:15

Meg lehet találni a kompromisszumot.

Mondjuk a mi gyerekeink már inkább csak vendégségbe jönnek :)

53. irgum-burgum (válaszként erre: 52. - F64f0d9a69)
2012. márc. 24. 15:12

nekem nincs semmi bajom,de lehet,hogy a tejtől ragyás sokszor a képem:D

akkor ha betartanám érdekesen kéne főzzek,én és a legkisebb fiam Ab,a férjem és a nagyobbik A.

52. f64f0d9a69 (válaszként erre: 45. - Irgum-burgum)
2012. márc. 24. 09:33

Egy ideig én is így tettem, amíg egy sor betegség elő nem jött.

Csak jóval később ismertem meg a vércsoport szerinti étrendet.

Az életminőségem nagyon sokat javult. Még az allergia nagy része is elmúlt.

És már elmúltam 20...

51. egypt (válaszként erre: 50. - Egypt)
2012. márc. 23. 22:03
Na és a mézről már ne is beszéljünk...:)
50. egypt (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2012. márc. 23. 22:03
Nekem ez akkor sem érv a tejivás ellen. A tojás meg egy petesejt, mi meg megesszük...
49. homern (válaszként erre: 48. - Zebracsikó)
2012. márc. 23. 19:43
igen,újra és újra megtermékenyítik,nagyjából az egész életüket így töltik.nem is élnek túl sokáig..ha "elhasználódnak" mennek a vágóhídra.
48. zebracsikó (válaszként erre: 40. - Egypt)
2012. márc. 23. 19:18

először elletik a tehenet szerintem, csak akkor indul meg a teje.


Vagy borjú nélkül hormnonokkal.

47. SF
2012. márc. 23. 17:44

Megint egy tejes kérdés:-(

44 éve iszom tejet minden nap, eddig mégsem lettem degenerált, nincsenek veseköveim, nem vagyok vitaminhiányos, semmi alább felsorolt bajom nincs.

Miért lehet valaki vega? Miért ne? Ha nincs tejhez köthető allergiája a gyereknek, miért ne ihatna tejet?

46. homern (válaszként erre: 45. - Irgum-burgum)
2012. márc. 23. 17:28
detto..kb a nem ajánlott oszlop felé kellene írni hogy ehetem és akkor stimmelne :D
45. irgum-burgum (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2012. márc. 23. 16:42
Utána néztem,hogy mit eszem és mit lehetne a vércsoportom szerint.Nos csupa olyat eszem,amit nem lehetne.:D
44. homern (válaszként erre: 42. - F64f0d9a69)
2012. márc. 23. 16:31

Ez így van,a tej nagyon sok gondot okoz,mivel az emberek nagy része még ennyi tejivó-generáció után sem tud teljesen alkalmazkodni a tejiváshoz.Nagyon sokan nem is gondolnak arra hogy emiatt van bajuk,pedig okozhat fejgörcstől kezdve az enyhe depresszióig sokmindent.(én is megiszom néhanapján,de ezzel azt is vállalom hogy pár napig pattanásos leszek mint egy kamasz :D és visszatér egy kis időre a zsíros bőr.. )Ázsiaiaknál a legszembetűnőbb,ők bírják a legkevésbé.

De még mennyire hogy nyákosít!beteg gyereknek nem is szabad tejet adni,mert nagyon el tudja húzni a gyógyulást...sok gyerekdoki nem szól a szülőknek,pedig biztos hogy tudnak róla,elég alap dolog...


én vitaminos-természetgyógyászos oldalakat nem olvasok,csak orvosi cuccokat,a reklámozós honlapok gondolom rátesznek egy lapáttal,de az alap nem hülyeség.

2012. márc. 23. 16:19

Hoztam egy kis érdekességet.

A második oldalát is olvassátok el.


[link]


A tejfogyasztás lenyűgöző története

42. f64f0d9a69 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2012. márc. 23. 15:44

A legtöbb embernek árt a tej.

Sok betegség vezethető vissza rá.

Még a gyerekorvosok többsége is szól, hogy nyálkásítja a szervezetet, fülgyulladást okoz. Asztmásoknak is árt stb.

A tejet a Föld nagyobb részén nem isszák.

Vannak kutatások, csak sokan akkor jönnek rá mi is az igaz, mikor már betegek.

[link]

41. egypt (válaszként erre: 36. - Irgum-burgum)
2012. márc. 23. 15:39
Na igen, csak annyi helyen olvastam ennek az ellenkezőjét is...:)
40. egypt (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2012. márc. 23. 15:39
Ez szerintem hülyeség. A volt nődokim is folyton ezzel jött. Ennyi erővel semmiféle tejterméket nem szabadna enni se tojást, mert annak más az eredeti funkciója. Attól, hogy az a bocinak anyatej, miért ne lenne nekünk is jó? Szerintem egyébként a tehénnek akkor is van teje, ha nincs borja, vagy nem? Ősidők óta isszuk állatok tejét, és ez rengeteget számít.
39. egypt (válaszként erre: 38. - F64f0d9a69)
2012. márc. 23. 15:37
Elolvastam, azzal kezdtem. Nekem semmiféle ilyen oldal nem hiteles. keress rá a neten, millió tanulmány van, ami pont az ellenkezőjét bizonyítja.
38. f64f0d9a69 (válaszként erre: 34. - Egypt)
2012. márc. 23. 15:13

Gondolom úgy írtál véleményt, hogy el sem olvastad!

Pedig érdemes.

Ezen az oldalon sok orvos is publikál...

37. irgum-burgum (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2012. márc. 23. 14:27
ja,mi is "szoptathatnánk" akkor mondjuk egy macskát:D
36. irgum-burgum (válaszként erre: 34. - Egypt)
2012. márc. 23. 14:25

Nem vagyok a tejivás ellen,csak érdekességképpen írtam.Iszunk mi is tejet,de mértékkel.A gyerek reggel és este kap csak kakaót.

Biztos nem ártalmas ennyire,ahogy a cikkben írják,csak elgondolkodtató.

2012. márc. 23. 14:21

könnyen lehet.

a tej a tehén anyateje a boci számára


bizarr, hogy egy másik állat anyatejét issza az ember

34. egypt (válaszként erre: 33. - Irgum-burgum)
2012. márc. 23. 14:18
Na nekem innentől ez az egész nem hiteles... Gondoltam, hogy valami ilyen helyről származik...:)
2012. márc. 23. 13:43
akit érdekel az egész cikk,itt megtalálhatja: [link]
2012. márc. 23. 13:40

A tej allergiái bizonyos gyermekeknél jelentkeznek a leghevesebben: szinusz (arcüreg – A szerk.) problémák, az asztma súlyosbodása, hasmenés, vashiány okozta vérszegénység (a tehéntej sokkal kevesebb vasat tartalmaz, mint az emberi tej), erős bélvérzés, fáradtság, viselkedészavarok formájában. A hat éven aluliak krónikus fülfertőzéseinek kb. 40 %-át a tej allergiái okozzák dr. Julian Whitaker orvos szerint.A tej maga nem okoz rákot, de elősegíti olyan környezet megjelenését a szervezetben, amely a rákos sejtek kialakulásának kedvez. Yasuo Kagawa, japán biokémikus 1978-ban egy tanulmányban a következő megdöbbentő adatokat közölte:


Míg 1950 és 1975 között Japánban az egy főre eső tej- és tejtermékfogyasztás 38%-kal nőtt, addig a szívrohamok száma 35%-kal nőtt, a mellrákos esetek száma 77%-kal emelkedett, a vastagbélrák is 77%-kal nőtt, a tüdőrákos megbetegedések száma pedig 300%-kal növekedett. Természetesen minden nem írható csak a tej számlájára, de az adatok valóban megdöbbentőek.


1989. április 15-én a Nemzetközi Rák Magazin beszámolt a Roswell Park-beli 569 tejfogyasztó és 569 kontrollszemély vizsgálatáról. A tanulmány szerint kétszeres volt a tüdőrák, 3,1-szeres volt a petefészekrák, 2,49-szeres a prosztatarák megjelenésének az esélye a tejfogyasztóknál.


Norvégiában 1422 személyt vizsgáltak 11 és fél éven át. Azok körében, akik naponta 2 vagy több pohár tejet ittak, 3,5 szer több volt a nyirokszervi rákos megbetegedések száma, amit az okozhat, hogy bizonyos állati fehérjék emésztésénél antigén (ellenanyagképző) fehérjetöredékek jutnak keresztül a bélrendszer nyálkamembránjain.

2012. márc. 23. 13:36
A tejben levő kalcium a szervezet számára egyrészt hasznosíthatatlan környezetben van. Másrészt az állati eredetű, felesleges fehérjemennyiség megnöveli a szervezet kalcium iránti szükségletét, hogy semlegesítse a savas fehérjék lebontott részeit, ezáltal felemészti a csontokat. Egy életen át tartó, többnyire állati eredetű fehérjére (pl. tejtermékek, húsok) épülő táplálkozás lassan „felfalja” a csontokat. Ezzel szemben a növényi eredetű fehérjére építő táplálkozásnál jelentősen erősebb lesz a csontrendszer keménysége. Azaz az első és legfontosabb étkezési lépés: visszafogni vagy megszüntetni az állati eredetű fehérjéket tartalmazó ételek fogyasztását, amelyek többek között szívpanaszokat, magas vérnyomást okozhatnak és hozzájárulhatnak a rák keletkezéséhez is. Tehát az a mondás, hogy a tej hasznos mint fehérjeforrás, így nem igaz. Éppen emiatt (is) káros.
2012. márc. 23. 13:35
Egy 1994-es ausztrál felmérés szerint a tejtermékeket rendszeresen fogyasztó idősek körében kb. kétszer annyian szenvedtek medencecsonttörést, mint akik nem fogyasztottak tejtermékeket. Egy még jelentősebb harvardi tanulmány 12 éven át 77 761 nőt vizsgált meg: azoknál, akik napi 3-szor ittak tejet, nagyobb arányú volt a csontritkulás és több csonttörést is szenvedtek.
2012. márc. 23. 12:20

Szerintem nem igaz!

Vannak emberek, akik meg tudják emészteni a tejet és vannak akik nem.

Azokban az országokban, ahol sok tejet fogyasztanak, emelkedik a cukorbetegek száma pl.

Igazi tejfogyasztók az én ismereteim szerint azok a "B" vércsoportú emberek lehetnek, akiknek az ősei is fogyasztottak tejet.

A többieknek nem tesz jót.

28. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - 2fb18d5637)
2012. márc. 23. 12:10

Hát, akkor az én lányomnak totál szét van már menve a veséje ezek szerint :D Igaz, ő inkább kakaózott, dehát az is tejből van. És napi 1, másfél liter simán lecsúszott neki régebben. mostanában már kevesebb, igaz, már 5 éves.

Ez egy marhaság.

27. egypt (válaszként erre: 26. - Egypt)
2012. márc. 23. 10:45
Én meg bevallom, meg sem bírom kóstolni, annyira undorodom az állatszagtól. Városi panelgyerek voltam, ez van...
26. egypt (válaszként erre: 25. - Irgum-burgum)
2012. márc. 23. 10:44
Hasmenést is szokott okozni. Biztos jobb lenne, mint a bolti tej, de egyrészt nem mindenki tud hozzájutni ellenőrzött, megbízható helyről származó házi tejhez, másrészt a zacskós tejen felnőtt emberek gyomra nem biztos, hogy bírja.
25. irgum-burgum (válaszként erre: 24. - Egypt)
2012. márc. 23. 10:40
Ez tény.Én uht tejet veszek mindig.De tegnap kaptam 2 liter házi tejet.Felforraltam,ittam én is meg a gyerek is kakaót és mind kettőnknek hányingere lett:-(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook