Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek van benne igazság? fórum

Szerintetek van benne igazság? (beszélgetős fórum)


11. a31cf0fa6a (válaszként erre: 1. - C3aac62184)
2012. márc. 23. 16:30
Ha nem hasonló a felfogás, az konfliktusokhoz vezet, az meg nem jó.
10. 85a4a01a64 (válaszként erre: 8. - Pteri)
2012. márc. 23. 09:10
Én szabadelvű nő vagyok, de nálam rend és tisztaság van.
9. 85a4a01a64 (válaszként erre: 1. - C3aac62184)
2012. márc. 23. 09:09

A csapongóság meg a szabadelvűség nem zárja ki, hogy valaki rendszerető legyen.

Találkoztam már szabadelvű férfiakkal, de a rendet szerették csak családot, gyereket nem akartak. Én se egyenlőre. Csak a nem hagyományosan gondolkodó férfiakat szeretem azok nem unalmasak.

Akiket én ismerek önnálóak, vacsorát főztek mikor mentem, figyelmesek voltak velem, de hagytak szabadon. Ideálisak. :) nekem :)))

2012. márc. 23. 07:37

Az én exférjem kicsapongó volt. A végén lecserélt egy hasonló életvitelű hölgyre. Aztán pár hét múlva panaszkodott a barátainak, hogy nincs tiszta ruha és üres a hűtő. Én azóta boldog vagyok egy konzervatív nézetű férfival, ő meg azóta is csapong. És nálunk a konzervatív családmodell azt jelenti , amit régen. Én vagyok a házitündér, viszont ő a családfenntartó és övé minden férfimunka. A férjem azt mondja , oké felmos, de én meg menjek szerelni. Inkább én felmosok, ő meg szereljen!

Ja , a kérdésre a válasz, amit magam körül látok: vagy válás vagy örök boldogtalanság a vége.

2012. márc. 23. 07:01
Jó reggelt!A baráti társaságunkban van ilyen házaspár,fiatalabbak nálam és a feleség boldogtalan,elkeseredett mert azt hitte,hogy a gyerekek miatt majd változik a helyzet!Sajnos minden csak rosszabb lett!:(
6. 3cde375c32 (válaszként erre: 1. - C3aac62184)
2012. márc. 22. 23:02

Ezeknek a férfiaknak van eszük,és szeretik a kényelmet.Legtöbb embernek(nő,ffi) nagyon fontos a kényelem,és ebből a szempontból választanak partnert is,és nem azért mert megnézték,hogy összeillenek -e,és pláne nem azért,hogy tekintetbe vegyék,mit szeretne a másik.Magának választ a legtöbb ember,sőt a saját igényei felé próbálja csiszolni a partnert.

Az,h mi teszik,és mi nem: nem a csapongástól függ.hanem az alap életszemlélettől,hogy demokratikusan gondolkodik-e,vagy úgy érzi,ő a teremtés koronája,ha csapong,ha nem,és őt kell kiszolgálni,ill.az ő értékrendje mentén kell élni.

5. Miss Jane (válaszként erre: 4. - Miss Jane)
2012. márc. 22. 20:40
A lényeg, hogy a párom is szabadelvűbb, én is az vagyok, hasonlítunk. Különben nem lennénk együtt. Egy hagyományos, konzervatív férfival nem jönnék ki, mert nem bírná elviselni, hogy nem főzök, és nem életem egyetlen célja az anyaság és a tökéletes háztartás...
2012. márc. 22. 20:37
Hello, én nem vagyok egy konyhatündér nagyon ritkán főzök, utálok takarítani, mosni, vasalni. A párom elfogadja, vannak más értékeim. Jogászként végeztem, de levelezőn közgázt tanulok és dolgozom, más céljaim vannak az életben, nem csak "családanya" szeretnék lenni. Szeretnék olyan életszínvonalat 5-10 éven belül,mint egy középosztálybeli értelmiségi család külföldön.
2012. márc. 22. 20:26

Nem tartom ezt a nézőpontot....


Szeretem a rendet, a tiszta lakást, de NEM VAGYOK NORMÁLIS, MESSZE NEM TÖKÉLETES, STB...:DDD


Nem lehet ennyire sarkítani.

Szerintem...

2012. márc. 22. 20:26

A párválasztást bonyolult lelki folyamatok diktálják. Lehet, hogy összecsiszolódnak évek alatt, kiegészítik egymást, de az is lehet, hogy pont eltávolodnak. Tudja a fene.

(Bocs! Ezért kár volt írnom.)

2012. márc. 22. 20:23

Mit gondoltok arról hogy a nem családcentrikus, szabadelvűbb férfiak sok esetben nem szintén szabadelvű nőt választanak, hanem hagyományos felfogásút, mert azért a tiszta lakás stb. kell nekik, míg ők a munkájuknak, hobbijuknak stb. élnek. Ez is benne van. Márpedig a hagyományos felfogású nő előbb-utóbb gyereket is fog akarni. (És hamarabb, mint az olyan nő, akinek ez nem elsődleges.)

Csak aki később akar gyereket, mert egyelőre a hivatásban, művészetben stb. megtalálja a boldogságát, és/vagy nem hagyományosan gondolkodik, az nem fogja a csapongó pasinak egymaga felnyalni a lakást, hanem hozzájárulást vár el, és ez már a csapongó pasinak nem tetszik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook