Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nagymamám hónapok óta beteg, segítenék, de nem tudok. Tanácsot kérek! fórum

Nagymamám hónapok óta beteg, segítenék, de nem tudok. Tanácsot kérek! (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. Miss Angel (válaszként erre: 61. - Sunshine19)
2012. júl. 10. 14:13
köszönöm,drága vagy::**
60. Miss Angel (válaszként erre: 59. - 65298a0518)
2012. ápr. 13. 00:09
Köszi,igyekszünk:(
59. 65298a0518 (válaszként erre: 58. - Miss Angel)
2012. ápr. 12. 14:45
Szegénykém! Kitartás Nektek!
2012. ápr. 12. 11:03

Megvolt a kivizsgálás ott is,nemi betegésgek kilőve,hála istennek....

A következö sztem újabb urulógiai kivizsgálás lesz+reumatológussal elbeszélgetés,okozhatják e azok a bogyók a panaszait.Bár van 1 olyan sejtésem,nem fog beleegyezni,hogy elhagyja őket,mert a csontritkulása súlyos:(

57. Miss Angel (válaszként erre: 56. - Tejespite)
2012. ápr. 5. 17:31
Köszönöm szépen...
2012. ápr. 5. 07:59
Ha lehet, meg kell próbálni. Nem tudom milyen csontritkulás elleni szert szed, de azok nagyon durva gyógyszerek (az egyiknek a mellékhatásából egyet idemásolok, nem tudom pont ilyen jellegű-e) "nemiszervek bőrének felhólyagosodásával járó súlyos betegségek". Ha azt elhagyja, akkor napi 1 mokkáskanál mákolajat igyon és 1 evőkanál szezámmagot, utóbbit akár többszöri elosztásban, ebbe-abba belekeverve ha egybe nem akarja bevenni.
2012. ápr. 5. 00:27

ja,egyébként a háziorvos annyit mondott,nem tud ennél többet segíteni,nőgyógyásszal konzultáljunk,időskori kiszáradása van és szeméremtest sorvadása de ezt eddig is tudtuk.

Egyet lehet még esetleg megpróbálni,ha már végképp semmi nem segít:megvonni a gyógyszereit,mindent,amit szed a vérnyomásssökkentőn keresztül a savlekötőn át a sok csontritkulásra való gyógyszerig.De mindről szakorvossal konzultálni,kivitelezhető-e,mert pl a csontritkulásasúlyos,azoknak a gyógyszereknek az lehagyása nem valószinű h lehetséges,mindenképp meg kell beszélni a reumatológussal.Így kitisztulna a szervezete és talán arra is rá lehetne jönni,esetleg nem gyógyszermellékhatás tünetei ezek.De ez már tényleg legvégső megoldásként került szóba,mert kevéssé tartja valószinűnek......

2012. ápr. 5. 00:19

Most kapok agyvérzést.nem jön velem a bőrgondozóba az istennek setudom elhúzni magammal:ssssss

A nőgyógyász most Bepanthen kenőcsöt írt ki a gyulladásra meg a hámosító hatása miatt.meglátjuk használ-e vmit.....:(

2012. márc. 27. 10:00
Nos,arra döntöttem,hogy felkeresem a háziorvosát.Beutalót kérek bőrgondozóba,nem lesz könnyű menet,mert már említetttem neki hogy ott is ki kellene vizsgáltatnia magát,hevesen tiltakozott.Hiába próbáltam neki magyarázni hogy oda nem csak nemi betegek járnak....hogy fogom elvinni,meggyőzni,nem tudom....
52. bionet58 (válaszként erre: 51. - Miss Angel)
2012. márc. 26. 17:10

Ez is oka lehet.


OLVASSÁTOK EL FIGYELMESEN!


UGYANAZ A GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉG TALÁLTA KI NEKÜNK, AZ ASZPARTAM TARTALMÚ ÉDESÍTŐSZEREKET, MINT AKIK, MÁR A VÍRUS KIROBBANÁSA ELŐTT, ÁRULTÁK A VILÁGNAK, A H1N1 OLTÓANYAGÁT!!!


Az aszpartam-(édes )mérgezés



Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok! Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná,hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszer ipari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű.



Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és több száz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg ésNutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.


Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezteaz aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.



Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is.


Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.


Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.


Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?



Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni.



A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.


További összetevői, a fenil-alanin és az aszpargin sav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát.... És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.


És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatospanaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére azÉlelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogyha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogytömegbetegségeket és halált okozhat".



Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalék anyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, "ők megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ...â01D Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával kapcsolatban.


Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos" alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light", mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.


Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:


- szénsavas és rostos üdítőital,


- joghurt,


- fagylalt,


- reggeli készítmények,


- pezsgőtabletta(!),


- sportital,


- gyerekvitamin(!),


- lekvár,



- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,


- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .


Az aszpartam néhány mellékhatása :



látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, ízületi fájdalmak.

51. Miss Angel (válaszként erre: 50. - Bionet58)
2012. márc. 26. 16:09
Igencsak szomorú történet és megható.Nem volt könnyű akkor a helyzeted mér gyerekként sem.és igen valóban úgy van,ahogy írod,mindig pont az nem kér segítséget akinek a leginkább kellene.......
2012. márc. 26. 12:56

NEM TÖRTÉNT SEMMI!!!


Dióhéjban az én enyhén megszállottságom története.

Az én szüleim egyenként nagyon szuper szülők, és emberek voltak. Együtt katasztrófák, és még egymás ellen is neveltek. Ezért én sokszor befelé fordultam, utálva mindent és mindenkit, magam is beleértve, sokszor kifelé, azaz mások felé. A külvilág felé. Ilyenkor szó szerint eltartottam családokat, italozó késelő apa kezéből szedtem ki a gyerekeket, és az anyát, ismert jogásznőt szedtem ki szintén késelő volt ügyfél karmai közül. Így telt az életem, úgy 16 – 25. évem között.


Az alapszakmám látszerész, ez megtanított arra, hogy aki igazán segítségre szorul, az nem kéri azt. Sőt köszönettel el is utasítja, nem kér a sajnálatból. Mert bizony mi emberek nagyon sok esetben sajnálkozunk. Holott pont arra nincs szükség.

Erre a nagy felismerésre, a szakmám vitt rá, és a személyes életünk tudatosította a miértet is.

A fiam másfél éves korában orvosi félre diagnosztizálások sorozata miatt autóimmun beteg lett. Ugyan azt jósolták, hogy valószínű, hogy a szteroidok mellékhatásai miatt kb.12. éves koráig lesz köztünk, hála a Jó Istennek ma is van, és igen jó egészségnek örvend. Ez egy külön történet, lehet, hogy megírom egyszer okulásként.


Nos, ekkor kezdődött a gyerekekkel való foglalkozás. És ebbe beletartoznak a daganatos, nyitott gerinces, stb. is. Ez tartott úgy 16. évig, de közben Pitti Katalin operaénekes jóvoltából, aki azóta családunk jóbarátja, megismerkedtünk, egy megszállott emberrel, aki fillérekből, rengeteg szó szerinti kuncsorgással két szociális otthont hozott létre, sérült ember foglalkoztatóval.

A karitatív dolgaim, dolgaink ezekben az intézményekben folytatódtak.

Itt már a súlyosan sérült, fogyatékos gyerektől, a depressziós fiatal felnőttön át az idősig mindenki megtalálható volt.


Tény, hogy foglalkoztam hálózatépítéssel, viszont nem tudtam feldolgozni, hogy így keressek pénzt, holott nagy segítség volt adott esetben.


Jelenleg újra el kezdem ezt a munkát is, hiszen csak egy honlap kell hozzá.

Egyébként meg könyvet írok, legyen meg amit eddig összeszedtünk leírva is.

Azt viszont garantálom, hogy fórumokon nem fogja senki tudni, én mivel keresem a kenyerem.

Ha találkozom olyan valakivel aki segítségre szorul, továbbra is felajánlom, de csak ennyi, se nem több se nem kevesebb.

A többi a saját döntése, NEM FOGOK AKARNI SEGÍTENI MINDEN ÁRON, MERT AZ NAGY HIBA.

49. Miss Angel (válaszként erre: 47. - Bionet58)
2012. márc. 26. 09:16

Így már értem és bocsánatot kérek,tegnap kiborultam kissé.Főleg amiatt,mikor azt mondtad,talán az eltávozásra készül....azt hiszem az ütötte ki nálam a biztosítékot,nem tudok megbarátkozni a gondolattal egyelőre,h itthagyjon,tudom hogy egyszer bekövetkezik majd,de még ne.....

A segítésröl pedig ne szokj le,mert aki önzetlenül segít másokon,a mai világban nagyon ritka,és igazat adok nekd abban,hogy az emberek ezzel inkább visszaélnek,mint hálásak lennének érte.Valahol akkor rokon lelkek vagyunk,mert én is ebbe szoktam belebukni,hog próbálok segíteni aztán meg visszafelé sül el...

Sajnálom ha megbántottalak,remélem meg tudsz bocsátani...

Megmondom őszintén az is kiborított,hogy édesapámtól segítséget kértem a napokban,de nem érdekli mi van a SAJÁT ANYJÁVAL.ez is megdöbbentett,elgondolkoztam a mi családunk mennyire szétfelé húz,ahelyett hogy összetartana és ez szomorú.

Mindezt nem sajnáltatásképp írtam le,csakazért,hogy megérts egy kicsit,bár tudom nem mentség a viselkedésemre....

2012. márc. 25. 22:34
Ja és biztosan piszkosul meggazdagszom belőle, mint mások aki ezt tették, és hülyének néztek, és néznek még most is. Nos ezentúl nem fognak.
47. bionet58 (válaszként erre: 44. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 22:19

Hát az élő szó, az úgy nézett ki, hogy hosszú évekig jártunk, térítés mentesen szociális otthonokba, idős emberekkel foglalkoztunk. Sok olyan dologra derült fény, amit sem a családnak, de még az otthon dolgozóinak sem mondtak el. Ami meg a gyógynövényeket illeti, hát igen az reklám, a gyógynövény üzleteknek. Csak azt nem tudom, hogy akinek tanácsolom a növényeket a több ezer hely közül melyikbe veszi meg, hogy jutalékot kérhessek.


Na meg az esetleges szakember, mint természetgyógyász, kinezológus, akik ki tudják deríteni, mi van a tudat alatt, hát Őtöllük is majd kérek egy kis apanázst. Csak hát itt is van egy kis bibi. Nem küldök senkit konkrét emberhez, így itt sincs esélyem.


Bocsánat, hogy segíteni akartam, és úgy, hogy egy hangyányi tapasztalatom is van, mint időseknél, mint gyerekeknél. Mindezt ingyenes, karitatív munkával szereztem, és a mai napig sem ebből élek. Iparkodom erről leszokni, mármint a segítésről, és inkább meghallgatom többek tanácsát, akik azt mondták, mindezeket írd le, add pénzért, mert az ingyen dolog, valamiért bűzlik. Nem hiszik el a jószándékot.


Ezt fogom tenni, és leszokok a segítésről.

46. 91d4989ab9 (válaszként erre: 44. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 20:57

te irtad hogy bármit megtennél hogy jobb legyen neki...



na mindegy, szerintem abban van valami hogy keveset iszik meg ilyenek...


ki kéne probálni pár alternativ dolgot ha már a dokik nem tudnak vele mit kezdeni, ha mást nem akkor szedjen fájdalomcsillaoitot de az is káros...

2012. márc. 25. 20:53
De egye fene bionet,ha ennyire segíteni akarsz,mail címet szívesen adok privben,lásd nem vagyok egy szemét alak,megírod amit szeretnél,vagy amit godolsz és szíves örömest átadom nagyimnak....
44. Miss Angel (válaszként erre: 43. - 91d4989ab9)
2012. márc. 25. 20:52

:D

"akár pár perc telefonon, vagy emailban, ha elolvassa, de jobb élőszóban ilyen idős kórban. Be szokott válni, ahogy ráveszem őket."


éLŐSZÓ....

Sztem ez az egy mondat épp elég volt amit kimásoltam a hozzászólásából.

Az meg végképpp kiborította nálam a bilit,mikor azt írja hogy lehet az eltávozásra készül.

Mi a fenének írogat ilyen borzalmakat,most őszintén?TUDOM,hogy nem akar meghalni mert Ő nem olyan ember.Ne hozza már rám a frászt ha nem muszáj.....

43. 91d4989ab9 (válaszként erre: 42. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 20:48
mit reklámozott bionet? a cickafarkas ülőfürdőt?:D
42. Miss Angel (válaszként erre: 40. - Bionet58)
2012. márc. 25. 20:41

Feleslegesen?

Gondolod ezt Te.Csak azt nem tudom,miből következtettél erre,én ugy hiszem,ha nem lennék kíváncsi a véleményetekre,nem nyitotam volna ezt a fórumt.

De már utálok amugy fórumozni,pláne nyitni,mert vki biztos h rátámad az indítóra,csak azt nem vágom,miért,ez örömet okoz nektek????

Hadd döntse el ő kitöl fogad el tanácsot és kit hallgat meg?Felőlem eldöntheti,nyilván nem én szabom meg,de épp ezaz hogy túlságosan ismerem ahhoz,hogy tudjam,mennyire tart az idegenektől.

Ami a megismerést illeti,pont mindig én voltam az a családban,aki szívére vette ha vkivel volt valami,próbált segíteni és akit mindig is érdekelt,kivel mi van és ki mit érez.Csak ez fordítva nem működött soha és nem is fog.Ezen már túlléptem,szót se többet róla....

Úgyhogy kérlek,ha nem ismersz engem és nem ismered a családi viszonyokat,ne mondj ítéletet,mert ez nem szép dolog....

Egyébként meg,most ezen lehet nagyon be fogsz sértődni,nem is szerettem volna ezt firtatni,de csak leírom:az első hozzászólásodat visszaolvasva eléggé reklámszaga van ennek a dolognak....én nem tudom mivel foglalkoztok,te meg a gyermeked,nem is tartozik rám,de még ha szakember is vagy,vagy akár egészségügyben dolgozol,szerintem ez nem az a hely,ahol ajánlgatni kéne a "segítséget",szolgáltatást,vagy a nemtudom mit...

41. Tejespite (válaszként erre: 39. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 19:37

Nagymamám is hasonló volt. Sokan akkor viselkednek igy, amikor tudják, nincs igazuk és a 'legjobb védekezés a támadás' elve alapján inkább dühösen reagálnak. Nem kifejezetten ellenetek szól ez, hanem nehéz neki magának is bevallani, h eddig önálló döntéssel bíró, a saját sorsa felett rendelkező emberből kénytelen ráhagyatkozni a másik akaratára. Hidd el, sokszor jobban hallgatnak idegenre, mint a legközelebb állókra. Ez is normális, nem szabad érte haragudni rájuk. Szerintem érdemes lenne megpróbálni, h Bionet beszéljen vele. Neki megírtam privátban, h ha beszél a mamáddal, az általam tapasztaltakat is elmondhatja, de gondoltam, leírom ide is:

Nekem is volt egy idős ismerősöm, aki egyszerre csak elkezdett zavartan viselkedni, beszélni, megijedtek a hozzátartozók - akik nem laktak vele - és kiderült, 'csak' folyadékhiánya volt a néninek, infúziók után helyreállt. Édesanyám 87 évesen ment el, mi sem laktunk vele egy házban, de naponta ment hozzá valamelyikünk (egyébként minden nap főzött magának, teljesen olyan életet élt mintha 60 lett volna, szellemileg is tiszta volt) vele azt csináltattuk, h a lakás különböző pontjain tetettünk le vele 1-1 pohár vizet, h amerre járkált napközben, mindig jusson eszébe, mert az idős tényleg nem úgy érzi a szomjúságot és elfelejt inni. De szerencsére egy idő után nem volt rá szükség mert tudatosan ügyelt arra, h igyon.

40. bionet58 (válaszként erre: 39. - Miss Angel)
2012. márc. 25. 15:51

Itt látszik, hogy nem értesz, értetek az idős emberhez, és az ő lelkivilágához, lelkivilágukhoz. Te tanácsot kértél, és kaptál hasznosakat többünktől is. A mostani válaszosd alapján úgylátszik feleslegesen. Egyébként miért te döntöd el, ő helyette, hogy kit hallgat meg. Igen sok ember azt hiszi ismeri a családját, és bizony kiderül, hogy nem, sok esetben akkor amikor már késő.


Hány de hány ember kér anoním módon segítséget. Ami pedig a tudatalatti döntését, reakcióját illeti, azt csak szakember tudja kideríteni, és itt is sok esetben előfordult a páciens csodálkozása. Mert még őt is meglepte, mi van benne.

39. Miss Angel (válaszként erre: 38. - Bionet58)
2012. márc. 24. 15:43

A kettes pontot biztos hogy nem fogadom el,és biztos vagyok benne hogy nem kívánja halált ő nem olyan.

CSak sajna rossz természet,nehéz vele boldogulni,akaratos,ha vmit a fejébe vesz akkkor szentül meg van győződve arról hogy az a helyes,mindig is ilyen volt sajnos.

Éppp most volt meg a nagy vita,megmondtam,hogy elmegyek a háziorvosához és beszélek vele,küldje el egy komplettt kivizsgálásra,csináljon vele vmit,ere az volt a reakció,hogy semmi közöm az ő dolgához,ne vatkozzak bele,majd ő intézi.Hát látom hogy intézi....nem tudom hova fog ez vezetni,de jóra nem az tuti.

Egy ilyen emberrel mit lehet kezdeni?aki ennyire önfejű és durva azokkal akik segíteni akarnak????

38. bionet58 (válaszként erre: 37. - Miss Angel)
2012. márc. 24. 14:09

Egy idős ember nem érez szomjúságot. Ez akár vese leálláshoz is vezethet, és nem szabad akkor csodálkozni ezeken a bajokon amik jelentkeztek nála. Még elég lájtosak is, a folyadékbevitelhez képest.


A vese úgy működik mint egy éjjel nappal mosó mosógép. Ha nem jut megfelelő tiszta vízhez, akkor a székletből választja azt ki. Ezzel fertőzve önmagát, mármint a vese, és az egész szervezetet.


Egy barátunk találóan annyit jegyzett meg, amikor erre figyelmeztettük, mert hát Ő is kevés vizet ivott, hogy akkor akár a csatornából is ihatnék. Igen bizony, akár onnan is.


Egyébként az ivás növelésére kortyonként lehet egy embert rászoktatni. A látóterébe, és a keze ügyébe kell helyezni a vizet, és tíz percenként csak egy kortyot igyon. Nagyon hamar észrevétlenül rászokik a normális folyadékbevitelre.


Akinél ez sem működik azok az emberek tudat alatt, vagy tudatosan az eltávozásra készülnek.

A család ebben az esetben kettőt tehet.

1. Kér az orvostól infúzió kúrát.

2. Elfogadja a döntést, és vár.

Minden esetben kell erről beszélni az idős érintettel.

37. Miss Angel (válaszként erre: 36. - Bionet58)
2012. márc. 24. 10:27

Értékelem,hogy próbálsz segíteni,de már az is nagy eredmény ha ránk hallgat,nemhogy egy idegenre...

egy vadidegennek a tanácsát esetleg udvariasságból meghallgatja,de ennyi....nem bízik olyan emberekben akiket nem ismer,ami azért lássuk be,érthető valahol.

De a folyadékfogyasztásról szoktunk beszélni,annyi a válasz,hogy nem esik jól,nem tudok többet inni.

Max fél liter amit bele lehet diktálni,vagy sokszor még annyit se:S

36. bionet58 (válaszként erre: 27. - Miss Angel)
2012. márc. 23. 22:16
Igen az sem elképzelhetetlen, mármint a csontritkulás, de Óriási baj a folyadékhiány. És a sóveszteség. Akkor ne csodálkozz, hanem magyarázd el milyen fontos a folyadék fogyaszás. Szívesen segítek privátban, ha van skypeod, vagy akár pár perc telefonon, vagy emailban, ha elolvassa, de jobb élőszóban ilyen idős kórban. Be szokott válni, ahogy ráveszem őket. Tudod sok időst sikerült a szociális otthonokban is erre és másra is rávenni, ahol is a lányom pedikűrözte, maníkűrözte, maszírozta, Őket, meg teszi a mai napig is, csk én most már ritkábban járok vele.
35. 65298a0518 (válaszként erre: 34. - Miss Angel)
2012. márc. 23. 19:13
Igen, a cickafark-tea nagyon hatásos, ha felfázom és iszok egy pohárral pár óra múlva semmi bajom, el is felejtem, hátha segít. Szegénykém:((
34. Miss Angel (válaszként erre: 29. - 65298a0518)
2012. márc. 23. 16:51

Ülőfürdő valóban volt,cickafark tea-ez megmondom öszintén eszembe se jutott,pedig anno édesanyám erre esküdött.Ez jó 5let,köszönöm.

A körömvirágot megveszem neki még ma,remélem hogy semmilyen irritáciot nem fog neki okozni,elvileg nem szabadna,hisz gyógynövény....

33. Miss Angel (válaszként erre: 31. - Macilány)
2012. márc. 23. 16:49
MR-t nem javasolt senki eddig.
2012. márc. 22. 23:27
Az ülőfürdő jutott még eszembe nekem is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook