Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok és örömteli pillanatok a terhesség alatt.. fórum

Tapasztalatok és örömteli pillanatok a terhesség alatt.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
115. katie_rose (válaszként erre: 114. - Tundike24)
2012. szept. 14. 22:12
Amikor én már gondolkoztam a babán,akkor pszichésen késett folyton :)) Elpocsékoltam vagy 10 tesztet,pedig akkor még védekeztünk :D
2012. jún. 20. 19:42
sziasztok! azért merek csatlakozni közétek mert babát tervezünk a férjemmel. most volt egy kis bibi. két hónappal ezelőttig pontos ciklusaim voltak, de mult hónapba 8, ebbe a hónapba 16 napos késéssel megjött. már azt hittük megérkezett, de a doki megerősitette, hogy tévedtünk. most felirt nekem duphastont, hogy az majd segít. a kérdésem az lenne, hogy van valakinek tapasztalata a gyógyszerrel kapcsolatban? nagyon szeretnénk a babát és minden tapasztalat, tanács jól jönne.
113. katie_rose (válaszként erre: 112. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 13:49
Én ha pánikolok,akkor előveszem az uh képét, meg olvasgatni szoktam babás könyvben,hogy most épp mekkora illetve,hogy melyik szerve fejlődik ki éppen. :) De azért szeretném már újra látni. :)
112. Nikk_1982 (válaszként erre: 111. - Katie_rose)
2012. ápr. 16. 13:43
Ja, nem szabad ilyet olvasni!!! Főleg nem töményen. Persze benne van az emberben, különösen ha van saját tapasztalata is, de ki kéne zárnod még a gondolatát is amennyire tudod. Én pl az elején minden este lefekvés után rászántam néhány percet és megpróbáltam elképzelni a kis meggymagot, a környezetét, hogy milyen jól kapaszkodik, hogyan fejlődik éppen, ilyenek. Minél részletgazdagabban. Mintha csak valami agykontrollos gyakorlat lenne. (azt amúgy sose tanultam, bár érdekel). Akár segített neki, akár nem, engem megnyugtatott valamennyire. :-)
2012. ápr. 16. 13:34

Azon gondolkoztam,hogy keresek valami kismama használt ruha üzletet vagy elmegyek egy bababörzére és kezesek ott nacit. Ha nem jön össze,akkor meg varratok. Tényleg nagyon drágák egyébként.

Próbálok sokat pihenni, most is itthon vagyok. Délelőtt dolgoztam és este is fogok,de a két meló között a kanapén pihenek. Izgulni meg azért szoktam,mert a neten és itt a hoxán is csak mindenféle szörnyűséget olvas az ember. elhalt terhességekről meg vetélésekről..

110. Nikk_1982 (válaszként erre: 109. - Katie_rose)
2012. ápr. 16. 13:26

Terhesnadrág pont onnantól kell, amikor a sajátjaidat már kényelmetlennek érzed. Lehet persze áthidaló megoldásokat használni, de előbb-utóbb mindenképp szükségét fogod érezni egynek, akkor meg miért ne hordanád minél hosszabb ideig?


Azon ne aggódj hogy nagy lesz, mert sok olyan fazon van, aminek a pamutbetétjén felül állítható a gumi. Ideális esetben meg az ember combra-fenékre nem hízik olyan sokat hogy változna a mérete. Tehát később sem lesz kicsi amit esetleg most megveszel. Az már más kérdés, hogy igen drágák. Ha nincs kismamaboltos ismerősöd, aki nagyker áron tovább tudja neked adni, akkor érdemes keresni egy varrónőt aki foglalkozik ilyenekkel és tőle megvenni. Én legalábbis a boltokban nem láttam 9000 alatt. Még az outletben sem.

Az izgulást korlátozd a vizsgálat előtti pár órára!!! Tudom hogy elkerülhetetlen, nekem is remegett kezem-lábam az elején minden uh előtt. Még most is izgulok kicsit amikor a dokinál a sorunkra várunk. De ártasz vele. Főleg így az elején.

109. katie_rose (válaszként erre: 108. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 13:07
Tényleg terhesnaci... Mikortól kell szerinted? most is folyton ki van gombolva a nacim, még szerencse,hogy a hosszított felsők korát éljük. :) De egy kismama nadrág szerintem még nagy lenne. Vagy nem? még nem próbáltam. :) Jajj, annyira izgulok az uh miatt. Még olyan soká lesz.
2012. ápr. 16. 13:05

Szerencsére nálunk a kórházban egy teljesen külön helyiség van a kismamáknak vérvételre, a nőgyógyászati osztály emeletén. Csak lent a betegfelvételnél adódhatnának ilyen nézeteltérések, mert ott is soron kívül mehetnék az első felszabaduló ablakhoz. De úgy vettem észre a kórházban/sztk-ban/rendelőkben lévő nénikék még a buszon lévőknél is vérmesebbek, úgyhogy ezt sem kockáztattam meg. A terhesgondozásos sorszámot húzókat a gép is előreveszi.

Na majd a terhesnacikban fog látszani a kis pocakod is, az remekül kiemeli. ;-P

107. katie_rose (válaszként erre: 106. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 12:56

Nekem még a vérvételen is magyarázkodnom kellett egy nénikének,hogy nem bunkóságból megyek be hamarabb (a honvédban a kismamák elsőbbséget élveznek), hanem azért. hogy nem rókázzak 60 ember előtt a folyosón. :D

Délután a puffadástól főleg már van egy kis pocakom, olyankor én is büszkén simizem. :)

106. Nikk_1982 (válaszként erre: 105. - Katie_rose)
2012. ápr. 16. 12:52

Nagyon udvarias... :-)

Én mondjuk a 2-3. hónapban nem is buszoztam, de utána bevallom már soha nem álltam fel senki kedvéért. Ha csúnyán nézett elkezdtem jelentőségteljesen simogatni a pocakomat (akkor még azért nem látszott annyira hogy egy vadidegen is észre vegye).

Mondjuk nem is azért csináltam belőle nagy ügyet, mert állva rosszabbul éreztem volna magam mint ülve, hanem mert akármilyen kicsi az ember pocakja, borzasztóan érzékeny, főleg nyomásra (legalábbis az enyém mindig az volt) És ha sokan vannak a buszon, állva gondolkodás nélkül rápréselnek a busz oldalára, persze az üléseken lévő kapaszkodó pont abban a magasságban van. Ha ülök, legalább biztonságban vagyok efelől. Egy-két ilyen eset és minden lelkiismeret-furdalás eltűnt belőlem. A kismama legalább annyira igényt tarthat az ülőhelyre mint a mamik, még ha nem is látszik rajta.

105. katie_rose (válaszként erre: 104. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 12:30
Elhiszem,hogy büszkén jársz kelsz. :) már én is várom,hogy a reggeli rosszullét kellős közepén ne kelljen átadni a helyen a gonoszan néző öreg néniknek. :) Most még felpattanok,mert nem akarok magyarázkodni :)
2012. ápr. 16. 12:27
Általában még kitűnni sem szeretek, nemhogy sokkolni, de így terhesen más. Most jólesik hogy észrevesznek, sokkal szívesebben hordok testhez álló kismama-felsőket, mint a klasszikus sátor-fazont. Onnan már csak egy kis lépés, hogy Őt is észrevegyék amint épp tornázik a pociban.
103. katie_rose (válaszként erre: 102. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 12:20

Szóval te szereted sokkolni a környezeted! :D

Nekem még nincs mivel. alig van egy kis pocim még. :)

102. Nikk_1982 (válaszként erre: 101. - Katie_rose)
2012. ápr. 16. 12:13

Igen, ilyen sztorit én is hallottam. :-D

Várom már hogy jó idő legyen és egy szál pólóban lehessen utcára menni, mert akkor csak gyakoribbak az ilyen esetek.

101. katie_rose (válaszként erre: 100. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 12:11
Mindig legyen a közeledben egy telefon (lehetőleg fényképezős) és örökítsd meg ezeket a vicces pillanatokat! :) egy barátnőm egyszer a villamoson sokkolt így egy tini fiút,aki vele szemben ült. A babája elkezdett mocorogni,a fiú meg szájtátva bámulta a pociját. :)
2012. ápr. 16. 12:00

Igen, nekem is úgy rémlik, hogy a 14+0 az utolsó lehetőség a kombinált tesztre.

Velem is minden rendben, tegnap délután a babám gondolt egyet és keresztbe fordult. Hát érdemes lett volna dokumentálni az eseményt, mert ilyen fura pocak-formát még az életbe nem láttam. :-)

Persze nem volt rá idő, mire a páromat megtaláltam, már visszafordult hosszirányba

99. katie_rose (válaszként erre: 98. - Nikk_1982)
2012. ápr. 16. 11:39

Szia itt is! :)

Velem okés minden. Május 3-án megyek a 12 hetes uh-ra meg a kombinálthoz vérvételre. Mondjuk szerintem akkor már konkrétan több,mint 13 hetes leszek. Valahol azt olvastam,hogy nem baj,mert 14. hétig belefér a vizsgálat.

Te hogy vagy?

2012. ápr. 16. 10:15
Mi újság kismamák? Hogy vagytok? ;-)
2012. ápr. 4. 16:37
A lényeg,hogy együk amit kívánunk,de kerüljük a nyers tojást meg a nyers húst. :) A többitől én nem tartok annyira. Sajtokért meg amúgy sem rajongok. :)
2012. ápr. 4. 10:32

Sziasztok!!

Szerintem az ember szervezete azért kíván meg valamit a terhesség alatt (főleg) , mert arra szüksége van!úgy gondolom , nem mindenki Rubint Réka.... , hogy 7 kilót szedjen fel , és csak egészséges (egyébként lehet 20év mulva kitalálják , hogy az sem az...)ételeket egyen!

Ha a babának valami nem tetszik , vagy a szervezetednek , hidd el ki fog jönni ott ahol be ment!!

2012. ápr. 4. 10:30

Az allergiás részével egyetértek, bár tény hogy amíg ma az emberek nagyon nagy része allergiás valamire, addig ötven éve ez nem volt így, azt se tudták mi az. Pedig parlagfű pl akkor se volt kevesebb...


De a szalmonellát és társait én semmiképpen nem kockáztatnám. Anyáink még többnyire a piacon szerezték be a tojást szerintem, vagy a saját tyúkjaik tojták. De mindenképpen ellenőrzött környezetből érkezett. Míg ma a hiperek polcáról szerzi a többség, rá van írva az eredete ugyan, de az nem derül ki hogy vajon hány csirkét tartottak összezárva, milyen körülmények között, stb. Arról nem is beszélve hogy még a raktárakban is szennyeződhetnek patkánypisivel, ezzel-azzal.

94. Katica1810 (válaszként erre: 92. - Katie_rose)
2012. ápr. 4. 09:06
Pontosan... azelőtt mindenfélét megettek gond nélkül... szerintem ez amúgy is emberfüggő... mindenkienk más a szervezete. :)
93. Nikk_1982 (válaszként erre: 91. - E2a54831a9)
2012. ápr. 3. 19:24

Kérdezz, és ha valaki tud, majd válaszol :-D

De az eddigi bejelentkezők közül szerintem egyedül Lilóca aki nem első babás

92. katie_rose (válaszként erre: 90. - Nikk_1982)
2012. ápr. 3. 19:09
elvileg nem te, hanem a baba. De anyukám is kihordott és megszült engem meg a tesómat, pedig akkor még nem volt ennyi szabály. :)
2012. ápr. 3. 19:08

Sziasztok!

Van köztetek olyan aki már szült? Kérdezni szeretnék valamit. :)

90. Nikk_1982 (válaszként erre: 88. - Katie_rose)
2012. ápr. 3. 19:04
Ezt mondjuk sose értettem. Ha eddig nem voltam valamire allergiás, akkor csak a terhesség miatt még az lehetek...?
89. katie_rose (válaszként erre: 86. - Nikk_1982)
2012. ápr. 3. 16:31
Te jó ég, tényleg! :D Télen mégsem mehetek oda egy szál nyári ruhában. Az gyanús lenne. Egyébként 1-2 kg-t híztam de azért,mert korábban nem reggeliztem. Főleg nem kenyérfélét, most meg kénytelen vagyok. :/
88. katie_rose (válaszként erre: 83. - E2a54831a9)
2012. ápr. 3. 16:29
Az eper és a mogyi fent van a listán sajnos,mert allergének... Ezt én nem tudom betartani... őszintén, nem is szeretném. :) Nem iszom,nem dohányzom, igyekszem sokat pihenni. ennyi jár. :D
2012. ápr. 3. 14:03

Én az első babámmal , 20kilót hiztam , na bumm , mondtam a védőnőnek az én testem , az én babám , és ha mi ezt szeretnénk enni ezt eszünk...a 20kiló zsipp-zsuppsz le ment szülés után , max 8 hónapra...úgy voltam vele , amit kívánok meg eszem :) persze próbáltam mindenből a mínőségibbet....persze néha én is elbotlottam:)

A második babámmal 25 hetes tehes avgyok.....1 kilót híztam , pedig most is sok mindent eszek , igaz annyira nem vagyok vele kívános , na most ezért kaptam!!

86. Nikk_1982 (válaszként erre: 82. - Katie_rose)
2012. ápr. 3. 13:08

Na de mi lesz majd nyár végén amikor a hideg miatt kell felöltöznöd és amúgy is éppen a leggyorsabban fogsz gyarapodni? ;-P

Én szoktam mérni magam hetente itthon. Ha le is kell hogy toljon a védőnő (szerencsére még nem kellett neki) legalább ne érjen hideg zuhanyként. :-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook