Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi az a legrövidebb idő ami alatt a gépírás megtanulható oktató segítségével? Tudom mindendenkinél más, de egy átlag felnött-nél mennyi idő? fórum

Mi az a legrövidebb idő ami alatt a gépírás megtanulható oktató segítségével? Tudom mindendenkinél más, de egy átlag felnött-nél mennyi idő? (tudásbázis kérdés)

28. Rozália (válaszként erre: 21. - Simple)
2012. márc. 26. 06:12
Elhiszem:))
27. Eternitys (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2012. márc. 25. 21:26
Ok. Köszi
2012. márc. 25. 15:18
Ami szintén fontos: az egyenletes sebesség, valamint a nem hosszú köröm, mivel a billentyűket az ujjbeggyel érintjük meg.
25. Eternitys (válaszként erre: 24. - A14deb9047)
2012. márc. 25. 14:53

Köszönöm a hasznos tanácsokat, ki fogom próbálni amiket mondtál!

Az elején persze biztos sok hibás leütésem lesz, (meg ha minden érmét ami leesik majd bankba teszem, akkor tuti milliomos leszek :)), de csak menni fog egy idő után... ha eleget gyakorlok. Jó móka lesz ez :). Köszi mégegyszer! :)

24. a14deb9047 (válaszként erre: 22. - Eternitys)
2012. márc. 23. 18:06

Amivel még kiegészíteném az elmondottakat, legalábbis nekünk így tanították a középiskolában: mindig mondd magadban a leütni kívánt betűt!

(Az érdekes az, hogy amikor hangszert tanultam - zongorát, később orgonát -, ott is azt mondták, hogy a lejátszandó hangot mondjuk magunkban). Ennek biztosan van oka!


A gyakorlandó szöveg így nézzen ki ötös soronként:

A gyakorlandó szöveg így nézzen ki ötös soronként:

A gyakorlandó szöveg így nézzen ki ötös soronként:


stb. A képernyőt nézheted (először), de később ne! Tényleg csukd be a szemed! Érezni fogod a betűket! Azt sem árt gyakorolni, hogy tartod az ujjaidat. Ujjheggyel lazán, és a kézfejre tegyél egy kisebb fémérmét... Annak nem szabad leesnie!

23. 92422a8764 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. márc. 22. 21:32
XD
2012. márc. 22. 20:52

Köszi a véleményeket és az ötleteket mindenkinek! Úgy látom a tapasztalatok és a módszerek vegyesek.

Nekem az okoz gondot, hogy többféle gépírás oktatásból lehet választani a hazai palettáról, pl:

- "Intenzív" (2 hetes)

- "Normál" (2-3-4 hónap)

- "OKJ-s végzettséget adó" ( min. fél év)

és nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Én úgy érzem nekem kellhet az oktatói felügyelet annak minden előnyével, az otthoni egyéni tanulási módszerrekre most nem térnék ki, mert mindenki ismeri, de ahhoz több kitartás és fegyelem is kellhet.

Csak egy átlag gyorsaságú gépírásra lenne szükségem és nem akarnék több időt az oktatásra fordítani, mint amire feltétlen szükségem van a kívánt szinthez, ami kb 250-300 leütés/perc. (A mostani 100 körül van 2-3 újjal). Ez van.

Szóval akinek szintén van tapasztalata vagy véleménye az intentív oktatással kapcsolatban(pro és kontra), mint "simple"-nek, az kérem írja le, mert tényleg jól hangzik az a két hét. :) Valyon mennyire erősen rögzül ennyi idő alatt ez a készség? Elég a néhány hét, vagy ennek több idő kell? Köszönöm

21. simple (válaszként erre: 19. - Rozália)
2012. márc. 22. 16:16
Én nem vagyok profi gépíró. Elmentem egy két hetes tanfolyamra, ahol először megtanították az ujjak alapállását asdf jklé szerint. Majd mindennap hozzávettünk még néhány újabb betűt. Végül pedig a vesszőt, pontot, shiftet, entert stb. A második hét végén vizsgát kellett tenni, ahol meg volt szabva hogy egy adott szöveget mennyi idő alatt kell vakon legépelni. Ezt kivétel nélkül mind teljesítettük, ki kevesebb, ki több idő alatt. A kérdés pedig az volt hogy :"Mi az a legrövidebb idő ami alatt a gépírás megtanulható oktató segítségével? Tudom mindendenkinél más, de egy átlag felnött-nél mennyi idő?" Mindannyiunknak sikerült ez két hét alatt, így azt gondolom ez a két hét az átlagos idő. Aztán nyilván még lehet ezt tökéletesítgetni gyakorlással, illetve gyorsítani, csak kérdés mi a cél? Mert simán vakon gépelni meg lehet tanulni két hét alatt, hisz én is, és még sokan rajtam kívűl megtanulták.
2012. márc. 22. 16:01
Ilyen rövid idő alatt aligha lehet 150-200-as sebességet megtanulni, illetve diktálás után gépelni... Nekem a maximális leütésszám 10 perc alatt 4200 :)
19. Rozália (válaszként erre: 7. - Simple)
2012. márc. 22. 15:44

;) Ez azért egy profi gépírónak, aki évekig ezt és a gyorsírást tanulta, elég hihetetlen:)

De nem vonom kétségbe, sőt, gratulálok!

2012. márc. 22. 15:05
Én kb 46 évvel ezelőtt tanárnőtől tanultam meg a gépirást.Könyvem is van,mechanikus gépem is . Az alapokat kell megtanulni.Az asdf jklé és onnan,mikor melyik betűre nyúlok ki.Ha ezt vakon megtanulom,akkor véletlen sem tévesztek.Sok gyakorlás,meg kitartás.Szerezni kell egy régi Közgés vagy gépiró iskolai könyvet.Kökény Sándor: Gépirás I.II. kötet,abból remekül lehet tanulni.
2012. márc. 22. 14:56
Van számos jó program ma már, edgyedül is megtanulható a 10 ujjas vakon gépelés. Én a "Sikító titkárnő"-vel tanultam a suliban. :D Ez nagyon-nagyon jó progi, most is használják.
16. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Eternitys)
2012. márc. 22. 14:48

A szisztémát könnyű lenne akár itt is leírni.

Azután már csak a gyakorlás...

15. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Zefex)
2012. márc. 22. 14:39
Megnéztem... az "asdf jklé" alap jobb, mert ez a kiindulási, viszonyítási alap.
2012. márc. 22. 14:29
Én tanultam középsuliban 3 évig, azóta tanítottam is magánúton. Attól függ mennyi időd van gyakorolni. Ha szükséged van tanárra elég heti 1x 2 óra és mellette még gyakorolni kell legalább heti 4 órát (60 percesek) és betartva minden szabályt. Persze a gyakorlástól függ mert totál fél-egy év alatt meg lehet tanulni.
13. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 11. - A14deb9047)
2012. márc. 22. 14:11
Én olyanba jártam.De nem gépírni tanultunk két évig :D
12. zefex
2012. márc. 22. 14:10

A saját korlátokkal van mindig a gond. Amúgy lehet edzeni rá, itt van egy pl. egy kis segítség:

[link]


Volt 20 évvel ezelőtt egy tankönyvem, és az alapján kezdtem el kacérkodni írógép és oktató nélkül, papírra rajzolt billentyűkön :) 1993-ban megvettük az első számítógépet, de a még ügyetlen ujjaimmal nehéz volt a billentyűzeten gyakorolni. A mechanikus írógép jobb volt erre a célra. Pont indult egy tanfolyam, így lett oktató is. Kell némi idő, ameddig külön-külön megtanulnak az ujjak mozogni és megtanulják a "helyüket". Ehhez tényleg sok gyakorlat kell.

2012. márc. 22. 14:06
Akkor ezek nem két éves, hivatalosan is szakképzettséget adó középiskolák voltak...
10. Sirga
2012. márc. 22. 14:04
Én 1 hónapos tanfolyamra jártam - 20 éve.
2012. márc. 22. 14:01

Csak a régi iskolai oktatási rendszert ismerem.

A mostanit nem.

2012. márc. 22. 14:01
nem kell oktató sem. sok gyakorlás, előbb utóbb hozzászokik a szemed is a betűkhöz, aztán már csukott szemmel is fognak járni az ujjaid. ;)
7. simple (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. márc. 22. 13:58
Én napi két órát tanultam és két hét alatt ment, vakon. Vizsgáztam is belőle és jól sikerült.
6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Simple)
2012. márc. 22. 13:56
Napi 8-10 óra gyakorlással. És természetesen "vakon".
5. simple (válaszként erre: 1. - Eternitys)
2012. márc. 22. 13:54
Két hét alatt.
2012. márc. 22. 13:53
Én anno még mechanikus írógépen tanultam suliban és az első hónap végén már simán írtam 10 újjal.Ahogy a többség is :))
2012. márc. 22. 13:52
35 óra kb.
2012. márc. 22. 13:51

Az iskolában heti 5-6 óra gépírás volt.

Az alapismeretek kb. 4 hónap, a többi viszont folyamatos otthoni gyakorlás - hibátlanul és egyre gyorsabban. Mint egy hangszer tanulásnál :D

2012. márc. 22. 13:48
Mi az a legrövidebb idő ami alatt a gépírás megtanulható oktató segítségével? Tudom mindendenkinél más, de egy átlag felnött-nél mennyi idő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook