Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi csíp meg mindig? fórum

Mi csíp meg mindig? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 25. 20:04
bolha
21. diagonalt (válaszként erre: 3. - A66308f214)
2008. nov. 27. 08:24

Nekem egyszer volt szerencsém ilyenekhez...Ők az ágyipoloskák voltak.Momentán széjjel martak,és ha egyszer bekerülnek valahova nagyon neház kiírtani.Exbarátomat nem is bántották,nekem volt olyan,h egy éjjel több száz csípésem lett.(Nappal nem támadtak a kis tetvek..)

Szerintem fordulj egy rovarírtó céghez,akik elárasztják gázzal a lakásotokat,ezzel kipusztítják a kis lakókat.(persze csak,ha nem ragaszkodsz hozzájuk.)

2008. nov. 27. 08:15
húúú.... az ágyipoloskát marha nehéz kiírtani... volt a tv-ben, hogy egy nő vett egy új ágyat. aztán vele együtt a poloskákat. perelte a boltot, mert nem akarták vissza adni a pénzt. mire jutott azóta????
19. niko76
2008. nov. 25. 14:05
hangya
2008. nov. 25. 13:12

Lehet bolha, ágyipoloska, sokminden. Sztem keress meg egy szakembert és vigyél neki egy példányt, akkor biztos lehetsz.

Érdeklődj az OEK (Országos Epidemológiai Központ) DDD osztályán (telefonon), hogy mi a meghatározás menete.

2008. okt. 20. 09:48
Sajnos Én is ezzel a problémával küzködök mint Ti!Se kutyánk sem macskánk nincs mivel tömbházban lakunk!De sajnos minden héten a kórházból haza viszek 1-2!Mivel sürgösségi osztályon dolgózok sajnos ott minden féle emberrel találkózok!Pedig a tisztálkodás,takaritás napi renden van!Én úgy szoktam megszabadulni tölük,hogy mikor érzem,hogy csipnek ovatosan megfogom öket sajnos eltelik 3-4 nap is mire sikerül megfogni öket!Valami tanácsotok nincs amit tehetnék,kenhetnék magamra amitöl elszaladnak a bolhák!A vegyszereket miket a patikában árulnak azókat próbáltam de sajnos nem használnak!Mit tegyek a nem kivánt látogatók ellen? :D
16. Dina2 (válaszként erre: 15. - Csjuli)
2008. febr. 21. 09:37
Ezt akartam mondani én is,tegnap láttam a tv-ben. ugy hivják: ágyipoloska.
15. csjuli
2008. febr. 20. 21:50
Poloska.Nappal es villanyfenynel nem lathato,mert elbujik.Ejjel jon elo es csip,altalaban az alvo embert,ott ahol nem takarja a pizsama.Parnaban,paplanban lakozik.
2008. jan. 10. 15:53

szia Arokh!

A bolha jujj,de nem jó!

Engem is megtalál néha, pedig csak egy kutya van az udvarban hátul, az sem a miénk! Nagyon nem bírom a csípésüket, szétvakarom. Még betegséget is terjeszthetnek, tudtad?

Insecticide 2000 az a szer, amit használtam otthon, nagyon jó. Olyan kisállat kereskedésben vettem, ahol kutya-macska dolgok is vannak. Próbáld ki, megéri!

2007. dec. 27. 16:12
Domotox-al szórd be a bejáratot ajtó környékét. Ha van terasz akkor azt ahol a kutya macska előfordul.
12. a66308f214 (válaszként erre: 9. - Supin)
2007. dec. 26. 12:50
Hát ha az, az, bár én nem tartom viccesnek.
2007. dec. 26. 12:19
Ja a bolha elleni port amivel az állatokat be kell szórni azokat nem ajánlom. Semmi hatásuk.
2007. dec. 26. 12:18

Szia



Mi a cicára olyan ampullát szoktunk télen venni amit végig a fejától a farka végéig a gerince mentén kell rajta végighúzni.

Nyáron pedig fürdetőt azaz vizesítőt 1l vízhez 1 ampulla. A bolhanyakörv az nem hatásos.

Állatorvostól kérj tanácsot mert neki vannak hatásos szerek amivel a cicából macskából kiírthatod.

2007. dec. 26. 11:37
Csak nem bolhátok van? Hi Hi
8. d@nu (válaszként erre: 7. - A66308f214)
2007. dec. 26. 11:29

Szerintem a kutyabogár nem tud róla, hogy ő nem szokott a ruhába menni. :D

Nem kell mindent bolhairtózni. Biztosan van olyan hely, ahol alszik, eszik, ennek a környékét elég. A kutyára viszont szerezzetek be valamilyen "tartósabb" bolhairtót, az hosszú távon elég hatásos tud lenni.

2007. dec. 26. 11:02

Te jó ég, ez csak amolyan udvari kutya, akkor az egész udvart fertőtlenitenem kell?

Amúgy azt mondják, a kutya/macskabogár nem jön át a ruhákba. Vagy a plüssmacikba?

6. d@nu
2007. dec. 26. 10:47
Nem számít, hogy simogatod vagy sem. Elég, ha közelebb mész hozzá, mert megeteted vagy kitakarítod a helyét, a bolhák nem csak rajta, hanem a környezetében is ott vannak.
2007. dec. 26. 10:38
Cicánk nincs, csak egy kinti kutya, de nem simogatható fajta. Ezeket szerintem kizárhatom, mint forrást. Tanácstalan vagyok. Volt hogy kitakaritottam maximálisan, mindent-mindent átmostam, még az ágyakat is vizes/mosószeres kefével, és mégis hűségesek 1-2 napig...
4. d@nu (válaszként erre: 3. - A66308f214)
2007. dec. 26. 09:43
Volt néhányszor kinti-benti cicánk, azok segítségével jutottak be hozzánk is "ugráló rovarok". :D Mi azt csináltuk, hogy a helyet, ahol általában tartózkodtak (ez általában egy kis épület az udvarban) kitakarítottuk, lefújtuk-beszórtuk rovarirtóval... és a macskát is elláttuk állandó bolhairtóval (ez lehet nyakörv, amit én spec nem favorizálok egy macska esetében, de vannak pl. bőrön átjutó és felszívódó bolhairtók, porok, spray-k...).
2007. dec. 26. 09:24

Időnként az egész családot összecsipkedi valami rovar. Illetve nem valami, konkrétan találkoztam ugrálós bogárral a pizsamámban. Nem hiszem, hogy ez higiéniától függ, természetes a napi tisztálkodás, heti nagy és napi kistakarítás, nyáron heti, télen kétheti ágyneműcsere, állatok kint és nem is vagyunk velük közeli kontaktusban, szóval fogalmam sincs honnan jöhetnek. Kb kéthavonta egyszer biztosan megjelennek egy-két napra.

Szégyen, vagy nem, szerintem akkor szégyen, ha nem próbálok tenni ellene. Valami ötlet, mit lehet tenni, hol bújhatnak, honnan jöhetnek?

2007. dec. 26. 09:21
Mondjuk...a dér?:)
2007. dec. 26. 09:17
Mi csíp meg mindig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook