Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni ha a sportcipő feltöri a lábat? fórum

Mit lehet tenni ha a sportcipő feltöri a lábat? (tudásbázis kérdés)


23. Kangaroo Island (válaszként erre: 22. - Timycat)
2012. márc. 22. 10:12
atletizáltam én is, ez a melegítő cipőm volt, 1,5 évig edzettem benne kb, aztán utcára hordtam, de pl. van olyan Re.bok edzőcipőm ami 2006 óta megvan, semmi baja
22. timycat (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. márc. 21. 23:07

Mit sportoltál? 3 évig használni egy cipőt??? Felér egy "sport-öngyilkossággal", pláne hogy fél évig még kínlódtál is :S

Én már nem versenyszerűen futkorászok, de max fél évente eldobom a cipőt, addigra széttapossa az ember, nem úgy tompítja a rázkódást, arra pedig elég hamar rámegy ízület, csonthártya, ínszalag :S

21. timycat (válaszként erre: 1. - 73hu)
2012. márc. 21. 23:04
Eldobni és új cipőt keresni... én atletizáltam, tudom mekkora kínlódás és nem kis anyagi teher megtalálni a sportágnak és a lábadnak megfelelő cipőt, de megéri
20. Kangaroo Island (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2012. márc. 21. 21:48

muszáj volt versenysportolóként, nem a legjobb családi háttérrel.

lett egy szép bőrkeményedés, de már az sincs :)

2012. márc. 21. 18:38
Én olyanról hallottam, hogy vizes zoknival kell felhúzni és úgy hordani legalább 2 órát, vagy míg meg nem szárad, és elvileg teljesen "rááll" a lábad formájára. Én a korcsolyámmal voltam így, nem akartam elhinni, de tényleg bejött. Remélem tudtam segíteni:)
2012. márc. 21. 18:08

Vissza olvasni nincs időm mind hozzászólást, tehát lehet valaki már írta ezt.

Kicsit hülyén fog hangzani amit írok, előre szólok!!! :)

Bátyám focizik, ő, és a focista társaik mindíg így csinálják.

Mikor új csukát vesznek az első meccs előtt egy napot belerakják vízbe, h ellepje, s másnap vizes csukában fociznak. Mivel a bőr(már ha a lányod cipője is az)munkálható, ezért teljesen felveszi a láb formáját a víznek köszönhetően.

A zokni alá húz egy zacskót a lábára, h mégse vízben tocsogjon, s egy alkalom után már nem fogja törni a lábát. Ebben a gyönyörű időben kimegy futni a szabadba, s meg is szárad! :)


Remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 21. 18:05

vegyél sarokemelőt, pl. DM-ben vagy cipőboltokban lehet kapni

lehet, hogy csak pár milliméteren múlik a dolog, hogy ne törje fel a cipő!!

2012. márc. 21. 17:54
Ha a sarkánál van a probléma,akkor vastag hullámpapírból vágj ki sarokformát,vagy 2 db,és azt rakd be a sarokrészhez.
15. andi6020 (válaszként erre: 12. - Kangaroo Island)
2012. márc. 21. 17:47

:)

oké, de mire számítottál úgy a harmadik hónap környékén? Hogy mindig így marad, vagy egyszer csak megszűnik?

És a lábadon a seb milyen volt, ha fél éven keresztül folyton vérzett?

Csodállak egyébként, hogy még edzettél benne. Más elbicegett volna A-ból B-be, te meg edzettél.

2012. márc. 21. 17:41
Nekem is kiáll a sarkamnál a csont, így szinte minden tör. Hosszú távon szinte semmiben nem tudok gyalogolni. 30e Ft-os túracipő is tör. Sportoláshoz mindig 1 számmal nagyobb cipőt javasolnak, illetve arra figyelek még, hogy a sarkánál szivacsos legyen. Sok cipő nagyon kemény sarokrészen. A...s és N...e cipők alulméretezettek, 40-es lábamra 42-es kell.
13. verem
2012. márc. 21. 17:30
Sportcipővel soha nem volt gondom addig amíg egy N..e márkájút nem vettem. Csak az egyik lábamat töri fel és kényelmetlen is. Szerintem rosszul rakták össze. Sportcipőknél figyelni kell azt is, hogy merre igazítja a lábat. Nem tudom a szakkifejezést, de nem mindegy, hogy befele vagy kifele tart-e. Sport áruházban az eladó mondta.
12. Kangaroo Island (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2012. márc. 21. 17:24
edzeni muszáj volt, új cipő meg drága, de aztán a legjobb cipőm lett ami valaha volt :-)
11. Iodine
2012. márc. 21. 17:21

De az ortopediara is emehettek.Hatha ajanlanak valami jo megoldast.

A normal cipok is fel szoktak torni a labat?Vagy csak a futocipok?

10. Iodine (válaszként erre: 3. - 73hu)
2012. márc. 21. 17:18

Ne edzesre vegye fel eloszor a cipot!Szoges?Gumipalyara valo?Otthon a kertben jarkaljon benne 10-20 perceket vastag(de ne tul vastagban,hogy ne bovuljon ki nagyon) zokniban.Edzes elott mindig hintoporozza be a labat,es a kiallo sarokcsontjat ragassza le-kis gez,ra eros ragtapasz.

Remelhetoleg ettol hamar a labahoz idomul a cipo,es kesobb mar nem fogja feltorni neki.

2012. márc. 21. 17:16
Amíg be nem gyógyul a seb a lábán addig lehetőleg ne vegye fel a cipőt. Amikor nekem törte fel a cipő a sarkamat én elöl zárt papucsban mentem, hátul meg tudott gyógyulni a sarkam. Remélem érted.
8. andi6020 (válaszként erre: 7. - Kangaroo Island)
2012. márc. 21. 17:10
És nem zavart fél évig, hogy folyt a vér a zoknidba?
2012. márc. 21. 17:07
nekem fél évig vérzett a lábam egy cipőben (úgy, hogy folyt a vér a zoknimba), mire betörtem...utána még 3 évig hordtam kb., nem szabad feladni.
2012. márc. 21. 17:07

Engem kb minden cipő feltör szezonkonként először. De az első feltörés és gyógyulás után minden rendben.

A lányod próbálta kétszer ugyanazt a cipőt?

5. globus (válaszként erre: 3. - 73hu)
2012. márc. 21. 17:01
Elsőre feltörheti, de ha ez begyógyul, később is fel szokta? Idővel megedződik a bőr :)
2012. márc. 21. 17:00
Leragasztod a sebet,a cipőt meg kidobod. :) Mi mást tehetnél? :P
3. 73hu
2012. márc. 21. 16:59
A lányom atlétikázni kezdett. Sajnos a negyedik futócipőt vesszük, és ez is feltörte a lábát. Lassan már teljesen elmegy a kedve az edzéstől. Picit kiáll a csontja a sarkánál. Ez lehet a baj? SEGÍTSETEK!
2012. márc. 21. 16:59
Én nem hordanám.
1. 73hu
2012. márc. 21. 16:57
Mit lehet tenni ha a sportcipő feltöri a lábat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook