Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Házi praktikák/ötletek fórum

Házi praktikák/ötletek (beszélgetős fórum)

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került, így ezen a linken folytatódik:
Gyűjtsük össze a házi praktikákat!

2012. márc. 21. 12:43

Sziasztok!!


Ismét én!!


Gondoltam legyen egy ilyen forum is, ahol ötleteket tanácsokat ill véleményeket is irhattok a Házi praktikákbol!!


Milyen házi praktikára gondolok??


Nos, mielött megkérdeznétek nem nem teárol és viztisztitorol lesz itt szo hanem olyan házi praktikákrol amit mi otthon is megcsinálhatunk, gondolok itt a saját házi készitésü fogkrémre,arc pakolásra, ilyesmikre gondoltam!!


Ha nem bánjátok le irom a házi készitésü fogkrém receptet, mielött megkérdeznétek még nem probáltam ki de elég érdekesnek tünik hogy házilag fog krémet csinálni, ime a recept:


Borsmentás fogkrém porbol:


hozzávalok:


2-3 evökanál dentomin natur fogpor


2-3 evökanál xilit


10 csepp borsmenta olaj


annyi glicerin amenyit felvesz


Elkészités:


Elöször a porokat kell összekeverni utánna jöjjön az olaj és utánna a glicerin annyi hogy nem folyik de mégsem olyan kemény massza. Ebben az a macera hogy minden alkalommal kicsit felkell keverni mert a folyadék lemegy az aljára és kell hozzá valami kis adagolo amivel rá lehet tenni a fog kefére. (hogy ne nyulkáljunk a fog kefével bele az nem egészséges)


Nem tudom milyen lehet méég nem probáltam,ezt a receptet a neten láttam...


a xilittel annyi a kérdésem hogy bármilyen xilit jo?? láttam a gyogynövény boltban xilitet az is jo fogkrém készitéséhez??


Mondtam a gyogynövény boltban az eladonak hogy házilag fogkrémet csinálni és hogy kell hozzá xilit zt mondta ö még nem halott rola.... Gondolom csodálkozott hogy honan vettem ezt a hülyeséget hogy xilitet fogkrémhez :D:D


ha nem bánjátok még egyet leirok: ime:


Mézes kalács pattanásokra:


hozzávalok:


1 tk kakaovaj


1 tk kokusz olaj


1/2 tk méhviasz


1 tk méz


1/4 tk örölt szegfüszeg


1/4 tk örölt fahéj


7 csepp propolisztinktura


Göz felett felolvasztjuk a kakaovajat,kókusz olajat,méhviaszt,majd beletesszük a mézet, a fehéjat, és a szegfüszeget.


Vegyükle a tüzröl és még kevergessük tovább amíg hül. Rakjuk bele a tinktúrát. Öntsük kis tégelybe és be a hütöbe.


Ez a két recept nagyon tetszik nekem!! Még nem probáltam egyiket sem, aki szeretné probálja ki nyugodtan hisz azért irtam le nektek!!


Irjatok és üdv: hamyka


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook