Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Házi praktikák/ötletek

Kategória: Összes fórumtéma » Egyéb témák » Minden más

Figyelem! Ez a fórum összevonásra került!
Ez a fórum összevonásra került, ezen a linken folytatódik:
Gyűjtsük össze a házi praktikákat! »

1. hamyka2012-03-21 12:43
Sziasztok!!

Ismét én!!

Gondoltam legyen egy ilyen forum is, ahol ötleteket tanácsokat ill véleményeket is irhattok a Házi praktikákbol!!

Milyen házi praktikára gondolok??

Nos, mielött megkérdeznétek nem nem teárol és viztisztitorol lesz itt szo hanem olyan házi praktikákrol amit mi otthon is megcsinálhatunk, gondolok itt a saját házi készitésü fogkrémre,arc pakolásra, ilyesmikre gondoltam!!

Ha nem bánjátok le irom a házi készitésü fogkrém receptet, mielött megkérdeznétek még nem probáltam ki de elég érdekesnek tünik hogy házilag fog krémet csinálni, ime a recept:

Borsmentás fogkrém porbol:

hozzávalok:

2-3 evökanál dentomin natur fogpor

2-3 evökanál xilit

10 csepp borsmenta olaj

annyi glicerin amenyit felvesz

Elkészités:

Elöször a porokat kell összekeverni utánna jöjjön az olaj és utánna a glicerin annyi hogy nem folyik de mégsem olyan kemény massza. Ebben az a macera hogy minden alkalommal kicsit felkell keverni mert a folyadék lemegy az aljára és kell hozzá valami kis adagolo amivel rá lehet tenni a fog kefére. (hogy ne nyulkáljunk a fog kefével bele az nem egészséges)

Nem tudom milyen lehet méég nem probáltam,ezt a receptet a neten láttam...

a xilittel annyi a kérdésem hogy bármilyen xilit jo?? láttam a gyogynövény boltban xilitet az is jo fogkrém készitéséhez??

Mondtam a gyogynövény boltban az eladonak hogy házilag fogkrémet csinálni és hogy kell hozzá xilit zt mondta ö még nem halott rola.... Gondolom csodálkozott hogy honan vettem ezt a hülyeséget hogy xilitet fogkrémhez :D:D

ha nem bánjátok még egyet leirok: ime:

Mézes kalács pattanásokra:

hozzávalok:

1 tk kakaovaj

1 tk kokusz olaj

1/2 tk méhviasz

1 tk méz

1/4 tk örölt szegfüszeg

1/4 tk örölt fahéj

7 csepp propolisztinktura

Göz felett felolvasztjuk a kakaovajat,kókusz olajat,méhviaszt,majd beletesszük a mézet, a fehéjat, és a szegfüszeget.

Vegyükle a tüzröl és még kevergessük tovább amíg hül. Rakjuk bele a tinktúrát. Öntsük kis tégelybe és be a hütöbe.

Ez a két recept nagyon tetszik nekem!! Még nem probáltam egyiket sem, aki szeretné probálja ki nyugodtan hisz azért irtam le nektek!!

Irjatok és üdv: hamyka