Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segélykiáltás! fórum

Segélykiáltás! (beszélgetős fórum)

1 2
55. fe20557d00 (válaszként erre: 52. - 533bb4d1fe)
2008. febr. 9. 13:27
:-)) De jó!
54. spinneli (válaszként erre: 53. - 2ab728965c)
2008. febr. 9. 11:28

szia fáni!

ritkaság, hogy itt vagy mikor én is:)

2008. febr. 9. 11:26
Így legyen, örülök neki!
2008. febr. 7. 19:28
Karácsony óta most telefonált a volt barátnőm,azt mondja,sokkal jobban van,és nagyon köszöni,hogy aggódtam érte.Ugyanis az imádott fiának üzentem az iwiwen,hogy nagyon figyeljen oda az anyjára.Egyenlőre megnyugtatott,hogy letett a szándékáról.
2007. dec. 31. 20:46
amikor a fiam at elvittem a pszichologushoz mert nagy baj volt vele hazaküldze mert azt mondta hogy en nem komoly ambulánsan is lehet kezelni,3 hónap múlva eltemettem 19 évesen. na ennyit a dilidokikról
50. 298dc77b34 (válaszként erre: 49. - 2ab728965c)
2007. dec. 31. 19:29
Volt néhány nagyon rossz dolog az életemben, és azoknak akik nem saját bőrükön tapasztalnak meg dolgokat, nem tudják miről alkotnak véleményt, de örüljenek is neki!
49. 2ab728965c (válaszként erre: 48. - 298dc77b34)
2007. dec. 31. 19:16
Abszolút egyetértek kedves Sziszi, remélem nem saját tapasztalat mondatja veled ezeket, de így van pontosan!
2007. dec. 31. 12:12
És igenis, ha valaki telefonál, v. szól, az SEGÉLYKIÁLTÁS, és nem feltünösködés, hiszti. Mivel mindenkiben megvan különböző intenzitással az élni akarás, és senkinek nem könnyű eldobni magától az életét, az utolsó utáni pillanatban segítséget kér, és ilyen esetben életmentő lehet a válasz!
47. 298dc77b34 (válaszként erre: 37. - Kakuk Jánosné)
2007. dec. 31. 12:10
Egyáltalán nem számít sokat az, h. eljut-e időben az orvoshoz, ha mélyen benne van valakiben depresszió és a hajlam az öngyilkosságra. ez egy olyan betegség, amit soha nem lehet meggyógyítani, és amig él, reménykedik, h. talán egyszer job lesz, valami Isteni csoda folytán, de ha mégsem, akkor végső "megoldásként" még mindig ott van az öngyilkosság!
46. 2ab728965c (válaszként erre: 45. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 31. 11:47

Igen, valahogy így van Jutka, ahogy írod, nem a bajod gyökere számít, hanem a pénzed meg a bogyók nyakló nélkül, így meg nem meggyógyulni, max. meg-gyogyulni lehet még jobban. :(

Kár.

45. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 44. - 2ab728965c)
2007. dec. 30. 10:33
nekem sem jött be,max elmentem a család nyomására,meg azért mert egy időben gyógyulást reméltem a bogyóktol,de első dokimnál egy helybeli nőcinél 3-4hét alatt napi 3szor kettő-kettő darab gyógyi lett volna a fejadag,plussz altató igény szerinti darabszámban-csak úgy kezdetnek.....a többi sem volt jobb,rádnéznek és xanax,kedélyjavító,altató kapásbol....nea ne márrrr!szóval mellettem nem élnek meg a dilidokik......
44. 2ab728965c (válaszként erre: 43. - 533bb4d1fe)
2007. dec. 30. 10:06

Nem akarnálak sem elkeseríteni, sem pedig kiábrándítani, de 18 év alatt csak negatív változások történtek itt is. :(


Az összes eddigi csekély bizodalmamat is sikerült tőből kicsavarni az áteroknak és a nőorvosoknak , úgyhogy részemről ez az egész doktorosdi tárgytalan.

43. 533bb4d1fe (válaszként erre: 42. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 29. 19:24
Az igaz,hogy ez 18éve volt,mint írtam,akkor volt a barátnőm féllábbal a másvilágon.És nemhogy nem fogadta el,egyenesen kérte,mondván, hogy helyet biztosított neki.Na ez a doki most rosszabbul néz ki,mint a barátnőm,nagy zavart a tekintete,főleg mióta az átalakítás miatt kirúgták.
42. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 41. - 533bb4d1fe)
2007. dec. 29. 16:18
pedig elvileg a pszichiátrián nem fogadnak el pénzt!tudom,családból,nem szabad,éppen ott!nagyon nem szabad,ép a péztelenség,vagy mondjuk amiatt hogy valaki ténylerg dilinyós és nem sis tudja mit ad...ismim adott akihez rendszeresen járt a terápia végén egy kis csomagot pl....szóval ott nem szabadna!!!
41. 533bb4d1fe (válaszként erre: 40. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 29. 16:16
Én is azt mondom!Sőt!!Még jobban sem volt,már a pszihiátriára tették,ott meg már a zsebét mélyítette a doki,mikor a másodlagos probléma a pénztelenség volt.Ez az újjáélesztés után történt,a lelkével senki nem foglalkozott.
40. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 38. - 2ab728965c)
2007. dec. 29. 14:07
másrést némelyik dilidoki betegebbnek tünik mint a páciensek...de tényleg...
39. fe20557d00 (válaszként erre: 38. - 2ab728965c)
2007. dec. 29. 14:04

Vagy dokotor Bubó!!:-) Őt úgy csípem...

Kérem a következőt...

2007. dec. 29. 14:03
És sajnos sokszor a szakembernek kikiáltott doktor se szakember csak egy Mekk Elek...:(((((((
2007. dec. 29. 07:24
Továbbra is azt gondolom,hogy a szakember segítsége elengedhetetlen.Csak sajnos éppen az a baj hogy az érintettek nem is jutnak el és főleg időben nem szakemberhez.
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 34. - Kakuk Jánosné)
2007. dec. 28. 11:50
az ideggyógyász semmit nem old meg,felirnak egy halom bogyót amitől jobban kellene lenned....nekem csak felerősítették a tüneteket,és előhozták a fejgörcsöt,amire szedendő bogyót nem szabad az előzőekkel szedni....szóval csak egy ördögi kör amiből nehezen van kiút!
35. 2ab728965c (válaszként erre: 34. - Kakuk Jánosné)
2007. dec. 28. 10:57

Kedves Kakuk Jánosné, ha ilyen egyszerűen működnének ezek a dolgok, az nagyon-nagyon jó lenne mindenkinek , hidd el!

Ámde sajnos nem így működnek....:((((

2007. dec. 28. 07:53
Ez tipikus érzelmi zsarolás!!!!!!!!!!ELsősorban az illető a saját férlének kellett volna ,hogy elmondja mi a gondja baja.Másodszor pedig:egy jó ideggyógyászra lenne szüksége
33. fényvándor (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2007. dec. 26. 20:03
Szerintem nem kell megfelelni senkinek,csak ha valakinek bizonyítási kényszere van.Ami fakadhat a gyermekkorbol,akinek porba tiposták az önbizalmát,nem sokra becsülték...
32. 2ab728965c (válaszként erre: 30. - 533bb4d1fe)
2007. dec. 26. 19:30

Igen, így van, viszont ha felhívott és elmondta mire készül, akkor valamiért kíváncsi a véleményedre mégis... azaz fontos vagy neki valamilyen szinten, ezt meg nem lehet figyelmen kívül hagyni. :(


Nehéz és bonyolult dolog ám az öngyilkosságra készülők vagy azt elkövetők "bekategorizálása", mert annyira mások vagyunk mindannyian! Ugyanarra a traumára van aki a fejét sem rándítja, a másik meg megnyekkenti magát, a harmadik csak szűkölve "tutulgat" hogy S.O.S., a negyedik meg köp egyet hogy mi ez az egész cirkusz, az ötödik viszont frusztrációját levezetendő szó nélkül lefejeli az útjába eső első embert----szóval nem lehet kategorikusan kijelenteni hogy ez vagy az a helyes vagy követendő viselkedés, mert minden szitu más és más reakciókat generál mindannyiunkban.

2007. dec. 26. 19:05

Itt nem a megakadályozásról volt szó és a foggal körömmel itt tartásról...azt gondolom ezt senki nem tudná elérni egy elszánt embernél,hanem arról beszélgettünk,hogy miért kell mást terhelni...rácuccolni hogy távozni készülök???Mert ahogy lejebb írták...igen akkor legyen az ő döntése akié az élete,de akkor ne telefonálgasson és ne rántson bele embereket hatalmas fájdalamt okozva....így is azt fog okozni mert akik szerették szenvedni fognak...

De én is eltudom fogadni eme döntést,mert vannak olyan helyzetek az életben amire biztos azt mondanám nekem ez nem megy...és feladom.

A műbalhésokaqt nem bírom...akinek semmi baja azon kivül nincs,hogy él....ugyan ki igérte meg nekünk,hogy az élet nem fog fájni??

Amikor szolga szorgalommal nevelnék nyomorék gyermeket,amikor valaki elveszítit a fél lábát,amikor valakinek halálos beteg a gyermeke,vagy szerelmét temeti....és ezek közül miért nem lett mindenki öngyilkos...?És aki teljes családban él egészséges gyermekei vannak.....ő is egészséges....no nem értem egy ilyen ember öngyilkolászását...na én azt mondom ezeket az embereket nem tanította meg a kemény sors még semmire...

30. 533bb4d1fe (válaszként erre: 29. - 2ab728965c)
2007. dec. 26. 17:56
Nyugodj meg,nem fogom,sőt nem is tudom foggal körömmel itt tartani,lakást és megélhetést én nem tudok neki nyújtani.Elismerem a döntés az övé lesz,csak annyit mondhatok neki,hogy gondoljon a két gyönyörű unokájára,ha ők sem tartják itt,akkor valóban kár minden szóért!Nem fogom "sóhajtozva" azt mondani,hogy nem hallgatott rám!De hát ki vagyok én,hogy hallgasson rám?
29. 2ab728965c (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2007. dec. 26. 15:54

Hálásan köszönöm Neked hogy ezt megírtad, jó tudni hogy ha maroknyian is, de mégis vannak akik így gondolkodunk....tökéletesen egyetértek minden szavaddal!

Aki nem bírja, miért is kéne foggal-körömmel itt tartani??????????? Mert úgy meg tudjuk nyugtatni a lelkünket, és tudjuk majd sóhajtozva azt mondani hogy mi mindent megpróbáltunk érte, de nem hallgatott ránk...ugye csak ezért????????????????????

28. Donyta
2007. dec. 26. 08:21

Az én férjem is beteg sajna... Ő is hetekig jelezte, hogy búcsúzik, a végén már nem vettük komolyan.

Amikor abszolút nem gondoltunk semmire, akkor ugrott ki a 3. emeletről.. Igazán nem is tudom úgy elmondani min mentünk át a gyerekkel amikor mindezt láttuk és átmentünk a történteken..

2007. dec. 25. 22:41
Nekem is van egy ismerősöm, aki megpróbált öngyilkos lenni, gyógyszert vett be. Szerencsére nem lett tőle komolyabb baja. Nagyon nehéz kérdés az öngyilkosság. Mert, ha valaki valóban úgy érzi, nincs számára más kiút az életben, minthogy eldobja magától az életét, akkor miért kell azt megakadályozni abban. Senki nem él örökké, ki előbb, vagy utóbb, de úgyis meghal. Tudom, vannak emberek, akik ezt nem értik meg, csak azok, akik nagyon érzékenyek és mélyen depressziósok. Igyekszünk lebeszélni mindenkit, hogy ne tegyen ilyet, mert egyszer élünk, az élet szép, stb. Pedig ez nem igaz. Az élet nagyon is kemény, nagyon nehéz élni, megfelelni a családnak, a környezetünknek, és a világnak. Van aki gyenge, és nem tudja az elvárásokat teljesíteni, és akkor jönnek ezek a gondolatok. Én meg tudom őket érteni, biztosan szeretnének ők is élni, nem szórakozásból gondolnak erre, hanem azért, mert más kiutat nem tudnak, vagy rosszabb esetben nem akarnak találni.
26. fe20557d00 (válaszként erre: 25. - 533bb4d1fe)
2007. dec. 25. 21:40
Sajnálom! Nem tudom mit tehetnél...:-(
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook